Рус Укр
Четверг, апрель 25, 2024 Редакция Реклама

Історія створення Менського зоопарку. ФОТО

Історія створення Менського зоопарку. ФОТО
13 января 2018 5071

Видання "Менщина" розпитала доньок засновника Менського зоопарку Олену та Ірину про життя їх батька та про історію створення зоопарку.

 

Про цікаві факти з життя Генадія Полосьмака і його родини читайте нижче.

 

Народився Геннадій Іванович 17 січня 1948 року в селі Низківка Сновського району в звичайній сільській родині. Батько був механізатором та мав велику пасіку, мати працювала агрономом.

 

У 1953 родина сім'я переїхала до Дягови, де лишились родинні корені матері. Змалку хлопець хотів стати як батько - пасічником. У 1956 році Геннадій пішов до восьмирічної школи, де проявив здібності до літератури, любив природознавство, географію та історію. У батька Геннадія Івановича був голубник, це, мабуть, і прищепило хлопчику любов до тварин.

 

 

 

Після школи Геннадій навчався у Конотопському сільськогосподарському технікумі на техніка-бджоляра. Попрацювавши в колгоспі бджолярем, був направлений до Прилуцького ПТУ навчатися на електрика.

 

Коли проходив практику на Харківщині, познайомився з майбутньою дружиною Таїсією, яку в 1968 році забрав на Чернігівщину. Після народження першої дитини батьки Геннадія купили молодим будиночок у Мені, де й оселилася сім'я Полосьмаків.

 

 

 

Геннадій Іванович працював в колгоспі «1 Травня» бджолярем, де здобув неабиякий авторитет серед колективу. Згодом вирішив отримати третю професію. Для цього закінчив Київську школу міліції. На початку сімдесятих років, маючи вже двох дітей, працював інспектором ДАІ.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЕНСЬКИЙ ЗООПАРК ВІДСВЯТКУВАВ 40-РІЧЧЯ

 

Одного разу стоявши на посту, він зупинив єгерів, які порушили правила дорожнього руху. Щоб не складати протокол порушення, Геннадій Іванович попросив віддати йому двох вовченят, яких перевозили єгері. Вовків він назвав “Пальма” та “Джек” - з них все і почалося.

 

 

 

Невдовзі у господарстві з'явилися лисиці, косулі, лосі та інші звірі й птахи. Швидко розростався тваринний світ в обійсті Полосьмаків. Люди, коли дізнались про захоплення Геннадія, самі почали приносити всіляку живність та приходити на екскурсію.

 

Але для того, щоб прогодувати таке господарство, доводилось багато працювати. Вирощував папуг, розводив риб та їздив до Чернігова продавати. Вдома у Геннадія Івановича утворився міні-зоопарк. До нього стали приходити багато місцевих жителів, а по місту ходила добра слава.

 

 

 

Чутки про звірячий куточок дійшли і до районного та місцевого начальства, яке і вирішило допомогти ентузіасту. В 1975 році міська рада виділила декілька гектарів на території теперішнього зоопарку, де тоді знаходився дитячий садок. Сім'я оселилася в цьому домі й почала будувати Менський зоопарк.

 

Спочатку це була станція юних натуралістів, а вже в 1976 році (не в 1977, як вважається офіційно) спільними зусиллями сім'ї Полосьмаків, звичайних містян-ентузіастів та влади було відкрито Менський зоопарк. Геннадія Полосьмака назначили директором зоопарку. Після відкриття зоопарку в 1977 році, поповнилась і сім'я Полосьмаків - у них народилася третя дитина.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ВИГЛЯДАЄ МУЗЕЙ ІСТОРІЇ ЧЕРНІГОВА ЗАРАЗ І ЯК БУДЕ У МАЙБУТНЬОМУ? ВІДЕО

 

28 березня 1988 року Геннадія Полосьмака нагороджують звання заслуженого працівника культури УРСР, нагороджують грамотою президії Верховної ради УРСР і вручають медаль за вклад в культуру УРСР.

 

 

 

У житті Геннадій Іванович був людиною суворою, вимогливою як до себе, так і до близьких та підлеглих. На першому плані - робота, звірі, а потім сім'я та особисті проблеми. Часто, залишаючи трьох дітей вдома, працював з дружиною з раннього ранку до пізнього вечора, а вночі розробляв проекти подальшої розбудови зоопарку. Також багато часу займали подорожі та експедиції в пошуках рідкісних тварин, рослин й матеріалів для будівництва. Об'їздив, мабуть, весь Радянський Союз. За всі роки нелегкої праці над становленням Менського зоопарку, Геннадій Полосьмак не був ні у відпустках, ні на довгих лікарняних.

 

У вантажному відсіку літака літав у Хабаровський край, звідки привозив соболів, морських котиків, уссурійського тигра та інших звірів. Тварини в Менському зоопарку добре розмножувалися, очевидно, завдяки створеним для них умовам.

 

 

 

До Менського зоопарку приїжджали по тварин представники інших зоопарків та працівники цирку. Руками родини та працівників зоопарку було спроектовано та збудовано великий басейн, який, на жаль, на даний час засипано землею. Під час довгої подорожі до Таджикистану, яку Геннадій Іванович здійснював, щоб привести білого ведмедя, у Геннадія дуже підірвалося здоров’я.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ЗИМУЄ МЕНСЬКИЙ ЗООПАРК. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Це була цілеспрямована, чесна людина, яка мала складний характер. Геннадій Іванович був впертий, вимогливий, іноді навіть нестерпний. Дуже не любив, коли люди говорили неправду, халатно виконували свої обов'язки. По цій причині у нього були конфлікти з працівниками. Завдавав клопоту різним владним структурам, бо у нього було безліч вимог та умов, адже для утримання і розвитку зоопарку потрібно було багато ресурсів. Якщо у Мені не допомогли - їхав до Чернігова, Києва, але завжди досягав своєї мети.

 

 

 

Велику допомогу в становленні зоопарку надавали будівельні організації, колгоспи. Збирали суботники, у яких брали участь школи, бібліотеки та інші організації. Щоб пережити важкі дев'яності роки, доводилось жертвувати деякими тваринами, щоб нагодувати інших.

 

На сьогодні зоопарк газифікований, зроблені косметичні ремонти, побудовані нові будиночки для тварин та птиці, харчовий блок, скрізь квіти, пофарбовано, чисто, а тварини не голодні.

 

Взагалі наша сім'я радіє, що зоопарк працює, що його відвідує велика кількість людей. Ми щасливі від розуміння того, що люди дотепер отримують задоволення завдяки ентузіазму нашого батька, адже велика частина його душі - це Менський зоопарк.

 

Помер Геннадій Іванович 10 липня 2011 року.

 

 

 

Родина Геннадія Полосьмака підтримує ідею надання зоопарку імені засновника, адже Менський зоопарк - це дійсно плід праці всього його життя. Члени родини пишаються Геннадієм Івановичем та будуть вдячні за можливість зберегти світлу пам'ять про нього. Раніше рідні звертались до керівництва обласного відділу культури, щоб встановити в зоопарку меморіальну дошку, але, на жаль, прохання так і не було виконано.

 

Фото з сімейного архіву Полосьмаків

Комментарии

Топ-новости

Последние новости

Все новости

25 апреля 2024

15:15

Лікарні Чернігівщини та Сумщини отримали медичні вантажі — гуманітарну місію очолив Валерій Дубіль

14:20

З’єднає Шерстянку з Бобровицею: у Чернігові запрацює новий тролейбусний маршрут

13:33

На Чернігівщині рятувальники отримали два пожежні автомобілі від благодійників

12:22

У Чернігові триває підготовка до поминальних днів на кладовищах

11:20

Безоплатне протезування в Україні: куди звертатись та які документи потрібні

10:17

Ракетний удар по Чернігову: з 28 пошкоджених будинків, з одного двоповерхового, відселили мешканців

09:25

Мобільні медичні бригади відвідали Стольне та Варву на Чернігівщині

24 апреля 2024

17:17

Грант на відновлення може отримати бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня по Чернігову

16:16

У Чернігові та області 25 квітня очікується туман

15:17

На Чернігівщині піротехніки вилучили 17 вибухонебезпечних предметів

14:25

На зупинках громадського транспорту у Чернігові з'являться термінали для придбання та поповнення транспортних карток

13:30

Нецензурно лаявся, принижував та ображав: на Чернігівщині повідомили про підозру чоловіку, який знущався зі своєї матері

12:22

Додали 60 світлин: на Алеї Героїв у Чернігові оновили фотовиставку, присвячену загиблим захисникам. ФОТО

11:15

60 вибухів за добу: росіяни з різних видів зброї атакували прикордоння Чернігівщини

10:18

Обороняв Чернігівщину: президент вручив нагороду Героя України батьку загиблого воїна

09:25

На Чернігівщині патрульні «спіймали» водія, який перевозив 100 літрів спирту

23 апреля 2024

17:15

Вибір надійних вхідних дверей: Обираємо зламостійкі двері правильно!

16:18

На Чернігівщині у 9 громадах запрацювали поліцейські станції. ФОТО

16:00

Ендоскопічні операції в загальній хірургії

15:15

У Чернігові поряд із зупинками громадського транспорту встановлять 10 модульних укриттів з автоматичними замками

14:45

Як відновити емоційний зв'язок у стосунках

14:22

Випиляли кленів на 100 тисяч гривень: на Чернігівщині повідомили про підозру «чорним лісорубам»

13:35

Планшеты 10 дюймов: iPad или Samsung лучше купить для учебы

12:25

У Чернігів надійшли 4 центробіжних насоси від благодійників: для кого вони призначені. ФОТО

12:00

Сравнение облицовочного кирпича с другими видами материалов для фасада

Смотреть больше новостей

Видеосюжеты

Все видео
 Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у серпні 2023-го
22 апреля 2024

Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 апреля 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 апреля 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 марта 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 марта 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 февраля 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 февраля 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 января 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 января 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної мобілізації
12 января 2024

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу. ВІДЕО
7 декабря 2023

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу.

«День у Медійній Студії «MICS 4U»
3 августа 2023

«День у Медійній Студії «MICS

Смотреть больше видеорепортажей