Рус Укр
Пятница, апрель 19, 2024 Редакция Реклама

Підведені підсумки роботи цивільного захисту Чернігівської області

Підведені підсумки роботи цивільного захисту Чернігівської області
26 января 2011 3075
26-го січня в Чернігівській обласній державній адміністрації відбувся збір керівного складу цивільного захисту області з метою підбиття підсумків роботи за 2010 рік та визначення завдань на 2011 рік.
Очолив його виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко.
У нараді взяли участь заступники голів райдержадміністрацій - голови комісій з питань ТЕБ та НС, керівний склад Чернігівського гарнізону МНС, управління та відділів з питань надзвичайних ситуацій обласної і районних державних адміністрацій, а також керівництво обласних відомчих організацій.
Із доповідями про оперативний стан в області за минулий рік, хід реалізації заходів державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, проблемні питання, які існують в цьому напрямку діяльності, та можливі шляхи їх вирішення, виступили начальники облуправлінь МНС Володимир Муха та з питань надзвичайних ситуацій ОДА В’ячеслав Рига.
Зокрема, Володимир Муха зазначив, що торік на Чернігівщині виникло 7 надзвичайних ситуацій (6 природного та 1 техногенного характеру) проти 12-ти у 2009 році. На 16,8% знизилася кількість надзвичайних подій та склала 847 випадків, з яких найбільше трапилося у транспортній сфері, на водоймах, у природному середовищі та інших сферах життєдіяльності людини. Також зафіксовано 65 випадків виявлення та знешкодження боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни. Внаслідок надзвичайних ситуацій та подій загинуло 207 (-6,8%) і травмовано 790 (-25,6%) осіб.
Крім того, торік в області виникло 1475 пожеж, що на 17,5% більше, ніж у 2009 році. Із загальної їх кількості, 1027 (-5,3%) зареєстровано в житловому секторі, 45 (+9,8%) - на підприємствах, в організаціях, закладах та 403 - на відкритій території і транспорті. Внаслідок небезпечних факторів пожеж загинуло 84 (-21,5%) та травмовано 22 (-12%) особи. Вогнем знищено або пошкоджено 929 будівель і споруд, 278 тонн грубих кормів та 99 одиниць техніки. Економічні втрати від пожеж зросли на 20,6% і склали 47,4 млн. грн.
Пожежно-рятувальними підрозділами області забезпечене оперативне реагування на всі випадки надзвичайних ситуацій і пожеж. Торік вони виїздили по сигналу "Тривога" 3493 рази, з них: 1383 - на гасіння пожеж, в тому числі 46 раз - у лісах і на торф'яниках, 301 - на хибні виклики, 16 - для надання допомоги іншим службам. Крім того, здійснено 1734 виїзди на пожежно-тактичні заняття та навчання. Під час ліквідації наслідків надзвичайних подій та гасіння пожеж врятовано 136 осіб, 1643 будівлі, 184 голови худоби, 104 одиниці техніки, 80 тонн грубих кормів та матеріальних цінностей на загальну суму 59,3 млн. гривень.
Серед факторів, що негативно впливають на стан цивільного захисту в регіоні, можна відмітити наступні.
В області налічується 699 потенційно-небезпечних об’єктів, серед яких 177 об’єктів підвищеної небезпеки. На 694-ри з них розроблені Плани ліквідації аварійних ситуацій, здійснено страхування цивільної відповідальності 177-ми об’єктів. Крім того, на території області розміщено 24 хімічно-небезпечних об'єкти, тому населення знаходиться під загрозою впливу можливого ураження речовинами, що використовуються на цих підприємствах. Насамперед небезпека пов’язана з відсутністю засобів індивідуального захисту для населення, що проживає або може перебувати в зонах можливого ураження. Також гостро стоїть питання щодо улаштування систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій на цих об'єктах. Так, торік тільки на 5-ти підприємствах із 24-х розроблені та погоджені відповідні технічні завдання та робочі проекти, але монтаж по влаштуванню вказаних систем взагалі не ведеться на жодному з них.
Викликають занепокоєння захисні споруди цивільного захисту на об'єктах і в населених пунктах області. За результатами проведених перевірок їх стану та готовності до використання за призначенням визначено, що більше 60% з них не готові до використання. Основною причиною цього є некомплектність вентиляційного, сантехнічного та електричного обладнання, порушення гідроізоляції та властивостей несучих конструкцій, негерметичність дверей, відсутність необхідної документації.
З метою підвищення оперативної підготовки керівного і начальницького складу оперативно-рятувальної служби цивільного захисту протягом року було проведено 2 командно-штабні навчання зведених загонів та пересувного пункту управління у надзвичайних ситуаціях, пожежно-рятувальними підрозділами проведено 91 тактико-спеціальне навчання та 1643 практичних заняття. Результатом їх проведених стали злагоджені дії підрозділів всіх суб'єктів реагування в період, коли на території області встановилася суха і спекотна погода. Саме тоді вдалося попередити виникнення великих лісових пожеж, кількість яких не тільки не зросла, а навіть майже вдвічі зменшилася. Відбулося це, в першу чергу, завдяки комплексу заходів, проведеному у тісній взаємодії пожежно-рятувальних підрозділів, органів державної влади і місцевого самоврядування всіх рівнів, лісокористувачів, підприємств, організацій, засобів масової інформації.
Однією з актуальних проблем залишається організація пожежогасіння в сільській місцевості. Адже саме тут відмічається переважна більшість пожеж, випадків загибелі й травмування людей на них. Практично на кожну з них виїздить особовий склад районних підрозділів МНС, долаючи при цьому відстань до 40-50 км. Разом з тим, згідно державних нормативних документів радіус виїзду пожежно-рятувальних підрозділів в сільській місцевості не повинен перевищувати 10-ти км. Тож збільшується час прибуття чергових караулів до місця пожежі, через що вогнем завдаються великі збитки, а іноді призводить до загибелі людей.
В теперішній час залишилось 309 сільських пожежних формувань, з них 224 підрозділи сільгосппідприємств та 85 команд місцевої пожежної охорони, що знаходяться на балансі сільських рад. Єдиним виходом з даної ситуації є створення та забезпечення функціонування місцевих пожежних команд. У звітному році в області було створено 3 таких команди. З відповідних бюджетів на утримання місцевих пожежних команд було виділено більше 4-х млн. гривень, що більше, ніж в попередні роки. Проте і ці обсяги фінансування не вирішують питання утримання в належному стані пожежної техніки та обладнання, організації цілодобового чергування, забезпечення телефонним зв’язком тощо. Як наслідок, маємо не більше 150-ти боєздатних формувань.
Проблемним залишається стан протипожежного водопостачання об'єктів і населених пунктів. Так, непридатними до подальшої експлуатації залишається 8% пожежних гідрантів, 13% пожежних водоймищ та 37% водонапірних веж. Їх незадовільний стан відмічається в сільській місцевості, особливо в зимовий період. Відсутність належних під'їздів до вододжерел, обладнання водонапірних веж пристроями для забору води пожежними автомобілями ускладнює пожежогасіння. Проте, у ряді районів керівниками різних рівнів, житлово-комунальними підприємствами, іншими організаціями, що утримують водопровідні мережі, не виконуються приписи Держпожнагляду.
Викликає тривогу ситуація із загибеллю людей на пожежах. Найбільше трагічних випадків трапляється у житловому секторі, переважно сільської місцевості. В основному лихо приходить в будинки пенсіонерів, інвалідів та безробітних людей. Турбує досить висока питома вага випадків загибелі людей внаслідок куріння у ліжку в нетверезому стані.
Управління МНС України в Чернігівській області впроваджує комплекс інформаційно-роз'яснювальних заходів, однак зусиль тільки працівників МНС явно недостатньо. Тут вправі розраховувати на допомогу органів місцевого самоврядування, відомчих організацій, проте проведення попереджувальної та роз'яснювальної роботи щодо безпечної життєдіяльності людей з їх боку організовано ще недостатньо.
Проблемним є і стан протипожежного захисту об'єктів з масовим перебуванням людей, особливо об'єктів освіти, охорони здоров'я, культури тощо. В 2010 році на цих об'єктах виникло 13 пожеж, що дещо більше, ніж у попередньому році. Найбільш характерними недоліками є відсутність необхідної кількості евакуаційних виходів, їх невідповідність вимогам будівельних норм, несправність систем пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та евакуаційного освітлення, внутрішніх систем протипожежного водопостачання, відсутність первинних засобів пожежогасіння. Питома вага усунення порушень вимог пожежної безпеки на цих об'єктах в середньому становить 60%.
На сьогодні в області експлуатується 33 будинки підвищеної поверховості (висотою 10 поверхів і вище). Системи димовидалення, автоматичної пожежної сигналізації, внутрішнього протипожежного водогону 2/3 цих будинків знаходяться в несправному стані, а відновлення їх працездатності проводиться дуже повільно.
Про незадовільний стан протипожежного захисту багатоповерхових житлових та адміністративних будівель неодноразово інформувались місцеві органи виконавчої влади. За безвідповідальне відношення керівників та інших посадових осіб до забезпечення протипожежного захисту цих будинків органи держпожнагляду вимушені були вживати відповідні запобіжні заходи.
Становище ускладнюється ще й тим, що в пожежно-рятувальних підрозділах відсутня спеціальна техніка для гасіння пожеж та рятування людей з висотних будинків. На озброєнні пожежно-рятувальних підрозділів міст Ніжина та Чернігова знаходиться 5 автодрабин, але здійснювати евакуацію людей за допомогою цієї техніки можна лише з висоти до 9-го поверху включно.
Разом з тим, Програмою забезпечення пожежної безпеки на території Чернігівської області на 2007-2010 роки було передбачено Чернігівській міській раді ще протягом 2008 року вирішити питання щодо придбання пожежної автодрабини з висотою підйому більше 50 метрів. Проте до цих пір місто Чернігів залишається без такої автодрабини.
Саме цьому питанню виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко приділив особливу увагу. Зокрема він зазначив, що люди цих будинків залишаються без відповідного захисту, тож було дано доручення начальникам облуправлінь МНС Володимиру Мусі та з питань надзвичайних ситуацій ОДА В’ячеславу Ризі підготувати відповідні листи до міських голів Чернігова і Ніжина, встановити конкретні терміни, аби у 2011 році вирішити питання щодо придбання автодрабин з висотою підйому більше 50 метрів для пожежно-рятувальних підрозділів МНС області.
Також, під час підведення підсумків, з доповідями про проведену роботу в напрямку забезпечення цивільного захисту населення та територій, існуючі проблеми та шляхи їх вирішення виступили представники управління освіти і науки ОДА, ЕК ВАТ "Чернігівобленерго", НВК "Прогрес", навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД, а також заступник голови Козелецької райдержадміністрації.
Наприкінці зборів Станіслав Прокопенко визначив пріоритетні напрямки діяльності цивільного захисту області на 2011 рік. Також згідно розпоряджень Кабінету Міністрів України та голови Чернігівської ОДА, ряду співробітників обласних організацій були вручені Почесні грамоти та оголошені подяки за вагомий внесок у справі забезпечення цивільного захисту населення.
Прес-служба УМНС в Чернігівській області

Комментарии

Топ-новости

Важкопоранений військовий Віталій Шумей, за яким весь час доглядає батько, заговорив

Український військовослужбовець з важкими травмами голови Віталій Шумей, якого весь час доглядав батько, повноцінно заговорив.   Про це повідомила волонтерка Ірина Тимофеєва у четвер, 18 квітня.   Як пише Тимофеєва, Шумей вже приблизно тиждень говорить та усвідомлено складає слова.   «Не шепоче, а говорить. Вранці більше, а ввечері поки втомлюється. Його мізки — Працюють! Юху, плачу! Батько теж плаче. Просить передати всім уклін, хто родину Шумей

Последние новости

Все новости

19 апреля 2024

16:16

Майже 12 мільйонів гривень на пільгові кредити у села: як на Чернігівщині втілюється Обласна програма «Власний дім»

15:18

Ще 10 людей перебувають у важкому стані після ракетного удару по Чернігову 17 квітня

14:20

На Чернігівщині через негоду без електрики понад 3 тисячі абонентів

13:33

По Чернігову та області вночі очікуються заморозки

12:22

На Чернігівщині, під час нересту, браконьєри завдали збитків рибному господарству на понад 64 тисячі гривень

11:18

Важкопоранений військовий Віталій Шумей, за яким весь час доглядає батько, заговорив

10:19

«єВідновлення»: на Чернігівщині сформували майже 300 сертифікатів на придбання житла замість знищеного

09:25

На Новгород-Сіверщині відкрили меморіальну дошку на честь полеглого воїна

18 апреля 2024

17:25

У Чернігові відкрили єдиний центр допомоги постраждалим внаслідок ракетної атаки 17 квітня

17:00

Переваги та різновиди точкових світильників

16:16

Встигла доїхати до Полтавської області: поліцейські розшукали та повернули додому 16-річну дівчину з Семенівщини

16:00

Как реагировать на отказы при поиске работы: стратегии и советы по поддержанию уверенности

15:17

Шістьом громадам Чернігівщини передали спецтехніку для розчищення завалів та переробки відходів руйнувань

15:00

Вивезення картин за кордон України

14:40

На прикордонні Чернігівщини росіяни атакували водія автівки, який привіз хліб у місцевий магазин

13:30

Валерій Дубіль з командою передав гуманітарний вантаж у 5 лікарень прифронтового Дніпра

12:22

У Чернігові в ДТП постраждав мотоцикліст: він у лікарні

11:11

У Чернігові завершили пошуково-рятувальну операцію після ракетного удару 17 квітня

10:17

За один день врятував 14 людей: воїн з Чернігівщини отримав нагрудний знак «За збережене життя»

09:25

У Новгороді-Сіверському встановили меморіальну дошку на честь загиблого захисника та депутата міськради

17 апреля 2024

20:50

Ракетний удар по Чернігову: 17 загиблих, 78 людей звернулись до лікарень, з них – понад 40 госпіталізовано

15:20

Центральний корпус «Чернігівської політехніки» пошкоджений внаслідок ракетного удару. ФОТО

14:07

У Чернігові розгорнули пункти незламності та пункти надання психологічної допомоги

13:23

У Чернігові вже 14 загиблих та 61 травмований. Пошкоджено – 16 будинків

13:00

Була вдома на лікарняному: у Чернігові загинула 25-річна поліцейська під час ракетного удару

Смотреть больше новостей

Видеосюжеты

Все видео
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 апреля 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 апреля 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 марта 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 марта 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 февраля 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 февраля 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 января 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 января 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної мобілізації
12 января 2024

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу. ВІДЕО
7 декабря 2023

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу.

«День у Медійній Студії «MICS 4U»
3 августа 2023

«День у Медійній Студії «MICS

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка горить
19 июля 2023

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка

Смотреть больше видеорепортажей