Рус Укр
Четверг, апрель 18, 2024 Редакция Реклама

Благодійна місія "Карітас-Спес" відкриває дитбудинки у Чернігові

Благодійна місія "Карітас-Спес" відкриває дитбудинки у Чернігові
29 декабря 2010 1351
Своєю багаторічною доброчинною діяльністю Римсько-Католицька парафія Зішестя Святого Духа у Чернігові здобула заслужену повагу серед городян.
Донедавна її очолював місіонер ордену Облати Непорочної Діви Марії, отець Генріх (Камінський). Саме його трудами при парафії були відриті притулок для дітей-сиріт, кухня для бідних, збудовано костел, надавалася різноманітна допомога нужденним верствам населення.
Зараз о. Генріх керує благодійною місією "Карітас-Спес" у Чернігові, яку нещодавно визнано переможцем обласного конкурсу "Благодійник року-2010" імені меценатів Тарновських. З нагоди Різдва Христового за Григоріанським календарем кореспондент УКРІНФОРМу запросив шанованого у Чернігові священика до розмови.
- Отче, ваша нова посада - несподіванка для мене, і про місію "Карітас Cпес" у Чернігові я нещодавно почула вперше...
- Так, дійсно, місія в Чернігові працює трохи більше року. "Карітас-Спес" - це безприбуткова харитативна (милосердницька) організація при Римсько-Католицькій церкві, діяльність якої спирається на пожертви. Збирання цих пожертв потребує великих зусиль, а справи - організації і часу. Все, що робить "Карітас-Спес", ми робили в Чернігові й раніше, адже християни не можуть не творити добро. Але настав час, коли мені довелося відмовитися від обов’язків настоятеля храму і зайнятися виключно благодійницькою діяльністю. Це пов’язано з тим, що справи, які ми розпочали, довготермінові і потребують серйозної уваги.
- Що ж це за справи такі? Ви більше не возите дітей на оздоровлення до Європи?
- Оздоровленням дітей я займався з 1995 року до 2003-го. Приїхавши сюди, я був шокований масовою захворюваністю дітей, закриттям цілих шкіл на карантини - про таке я раніше навіть не чув. Та й взагалі, ви пам’ятаєте, якими важкими були 90-ті роки. Поговоривши з лікарями, я дізнався, що найкраще для дітей - це можливість відпочити в іншому кліматі й поїсти здорової, багатої вітамінами їжі. Через це у нас і зародилась така акція - вивезення дітей на оздоровлення. Спочатку ми возили їх до Польщі, пізніше - до Австрії, Італії, Швейцарії. Відпочинок організовували через особисті контакти зі священиками тих країн.
Пізніше, коли я побачив, що люди стали жити краще і цей вид допомоги вже втрачає свою актуальність, ми організували кухню для бідних - дорослих і дітей. На обіди до нас приходило по 25-40 чоловік щодня, і ми їх годували так, щоб навіть одного разу поїсти вистачило людині для нормального функціонування організму. Така кухня працює в нас і зараз.
Гуманітарну допомогу я привозив регулярно, наділяв нею тих, хто харчувався у нас, передавав у психлікарні, будинки престарілих, інші заклади, які зверталися.
З 2003 року, коли ми перестали возити дітей на оздоровлення, то зайнялися постійною справою - вихованням дітей-сиріт, організацією дитячого будинку. На сьогодні у нас уже два дитячих будинки, де проживає 18 дітей, і третій будується. В одному живуть старші дівчатка, які вже отримують професію, а в іншому - молодші діти від 2-х років. Їхнім опікуном є голова нашої релігійної громади Тетяна Макарова, а допомагають їй сестри-черниці, які своє життя присвятили служінню Богові.
- Але ж іще зовсім недавно у вас був тільки один дитбудинок - в районі Олександрівки...
- Другий ми організували в Будинку священика на вулиці П’ятницькій після того, як переселилися в нове монастирське приміщення. Дійсно, спочатку пані Тетяна з 12-ма дітьми жила в Олександрівці, але згодом, коли ми взяли ще шістьох діток, там стало тісно, і ми старших відселили. Загалом дитячий будинок ми утримуємо вже 7 років. Це не якась акція, а процес довгий і відповідальний. Служба у справах дітей нас постійно просить брати сиріт, але всіх ми не можемо обігріти. Бо наше завдання - не тільки нагодувати дітей, а й добре їх виховати. Ми не хочемо ставити двохярусні ліжка. Наші діти живуть в нормальних домашніх умовах - по двоє в кімнаті, кожен має свої ліжечко, стіл, шафу. Для тих, хто відстає в навчанні, ми наймаємо вчителів із числа наших прихожан для додаткових занять. Вони приходять до діток додому, і нам уже є чим похвалитися: п’ятеро чи шестеро наших вихованців, які були дуже запущені, коли ми їх взяли, тепер за підсумками навчального року отримують стипендії. Шестеро дівчаток навчається в музичній школі. Все це - велика праця: відвезти їх, привезти, я постійно допомагаю пані Тетяні і сестрам, якщо вони не встигають.
- Читала, що ваші сестри належать до ордену Назаретанок. Що це означає?
- Це - конгрегація сестер зі Святого Сімейства з Назарету. Сестри ці працюють в багатьох країнах світу, їх головне покликання - допомога сім’ям. Якось так склалося, що в родинах зараз не все гаразд: багато розлучень, бездоглядних дітей, війни немає - а дітей-сиріт стає все більше. І тому нас так Господь спорядив, щоб ми відкривали ці дитбудинки й допомагали дітям знайти сім’ю, отримати виховання. Я уже працюю над тим, щоб нам сестер добавили. Адже для дітей важливо, щоби хтось постійно був з ними поряд. Бо вчителя можна найняти, а тут потрібна мама. І цю місію чудово виконують наші сестри, які стають найближчими людьми для цих діток.
- Чи правда, що ваші вихованці називають вас татом?
- Так, маленькі називають і це дуже приємно. Я розумію, що дітям це дуже потрібно. Ми, священики, в духовному плані отці для всіх людей, але діти відчувають, хто їх любить, хто їм присвячує час. Я їх беру на канікули, вожу їх до Польщі, Австрії, на Сицилії два роки тому були. Коли займався будівництвом храму, не міг багато часу дівчаткам приділяти, а зараз буваю в них мало не щодня. Звісно, допомагаю сестрам в усьому, виконую роботи, які потребують чоловічих рук.
- Куди підуть діти з вашого дитбудинку, коли виростуть?
- У нас є дівчина, якій уже 19 років, і вона живе в нас, як і жила. Це її дім, і вона буде тут, доки не вийде заміж чи піде на своє. Ми, звичайно, будемо їй допомагати в усьому, бо це дуже важливо - не відштовхнути, а випустити в життя, як із сім’ї. Троє наших дівчаток мають вік 17 років, є 15-16-річні. Вони майже дорослі і їм пора брати більше відповідальності за самих себе. Одна вчиться на кухаря, інша - на швачку, дівчата вже самі себе обслуговують.
- Отче, ви ж допомагаєте людям не тільки католицької віри?
- Звичайно! Якби тільки католикам, то б нам тут не було що робити. Адже ми - дуже мала спільнота. Коли я приїхав сюди в лютому 1994 року, католицька громада в Чернігові налічувала 20 чоловік. Зараз у нас близько 300 людей, маємо приходи в Ніжині, Прилуках, Щорсі, їздимо туди відправляти службу. Я вважаю, що це великий дар і диво, що в Чернігові не тільки парафіяльне життя відродилося, а й діяльність "Карітасу" відроджується. Місія ще не має свого офісу і жодного, крім мене, працівника. Але все це буде з часом, коли я знайду кошти для будівництва нового дитбудинку. На його створення потрібні великі гроші, тож всі мої зусилля зараз спрямовані на їх пошук. Я їжджу по Європі з протягнутою, як кажуть, рукою, по різних приходах, прошу пожертвування для цієї справи.
- Чи є в Україні й на Чернігівщині люди, які жертвують для вас значні суми?
- Пожертви чернігівських прихожан, яких мало, дуже символічні. Але іноді трапляються люди, які час від часу жертвують значні суми. Мені дуже приємно, що приход у Славутичі зібрав пожертви на Чорнобильській АЕС і передав ці гроші "Карітасу" на потреби наших вихованців. І зараз славутицькі прихожани організовують подарунки для дітей.
А в Європі ми гроші по-різному здобуваємо: пишемо проекти по "Карітасу" чи йдемо в приход якийсь, де проповідуємо слово Боже і збираємо під храмом пожертви для конкретної справи. Так само й по Україні збираються кошти.
- Як ви святкуєте Різдво, чим радуєте своїх прихожан і дітей?
- Різдвяні й новорічні свята - найрадісніші з усіх. І цьому сприяє не тільки зимова атмосфера і ялинка, яку ми ставимо, а й глибока віра в те, що Бог серед нас і ми, люди, не самотні, не покинуті і маємо великий смисл у житті. "Карітас-Спес" означає "любов" і "надія", які нам приносить Спаситель, і тому ці свята такі радісні. До цього додається і краса святкування - Вертеп, колядки, які ми співаємо, відвідування друзів, новорічні побажання. Все це створює теплу, родинну атмосферу і є приводом для підняття сімейних цінностей, заклику до їх збереження і шанування. Це дуже важливо сьогодні, коли родина знищена, коли бачимо брак любові й багато покинутих дітей.
Різдво Христове у нас святкується традиційно: нічна служба - так звана Пастирка, в наступні дні молодь дає концерт, діти показують Вертеп. Малеча отримує подарунки під ялинку, а молодь їде в Роттердам на зустріч Тезе - молитися за єдність усіх християн. Ця зустріч проводиться щороку в одній із європейських країн і триває три дні. По дорозі в Нідерланди ми відвідаємо різні цікаві місця в Польщі, Німеччині, для нашої молоді це буде гарна можливість побачити Європу. Торік зустріч Тезе проводилася в Польщі, тож ми возили 40 молодих людей. Зараз дорога удвічі довша, тому їде тільки 15 невеликим мікроавтобусом.
– Щиро дякую вам за інтерв’ю і вітаю зі світлим Різдвом Христовим! Щасливої вам поїздки!
– Дякую і вам.

Комментарии

Топ-новости

У Чернігові завершили пошуково-рятувальну операцію після ракетного удару 17 квітня

У Чернігові завершили пошуково-рятувальну операцію після ракетного удару по місту 17 квітня.   Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.   За його словами, наразі відомо 18 загиблих, 78 поранених, серед них четверо дітей. На стаціонарному лікуванні перебувають 37 людей.   «Уся необхідна допомога надається у місцевих закладах охорони здоров’я, необхідними ліками забезпечені», — пише Чаус.   ЧИТАЙТЕ

Последние новости

Все новости

18 апреля 2024

11:11

У Чернігові завершили пошуково-рятувальну операцію після ракетного удару 17 квітня

10:17

За один день врятував 14 людей: воїн з Чернігівщини отримав нагрудний знак «За збережене життя»

09:25

У Новгороді-Сіверському встановили меморіальну дошку на честь загиблого захисника та депутата міськради

17 апреля 2024

20:50

Ракетний удар по Чернігову: 17 загиблих, 78 людей звернулись до лікарень, з них – понад 40 госпіталізовано

15:20

Центральний корпус «Чернігівської політехніки» пошкоджений внаслідок ракетного удару. ФОТО

14:07

У Чернігові розгорнули пункти незламності та пункти надання психологічної допомоги

13:23

У Чернігові вже 14 загиблих та 61 травмований. Пошкоджено – 16 будинків

13:00

Була вдома на лікарняному: у Чернігові загинула 25-річна поліцейська під час ракетного удару

12:37

Наслідки ракетного удару по Чернігову: 50 потерпілих, з яких троє дітей, та 11 загиблих. ФОТО

11:17

На Чернігівщині зник підліток

10:54

Вже 8 загиблих та 18 постраждалих внаслідок ракетних ударів по Чернігову

09:52

Ракетний удар по Чернігову: є загиблі та поранені

16 апреля 2024

17:30

Власник сам віддав ключі: у Чернігові двоє невідомих викрали автівку у пенсіонера

16:22

У Прилуках вогонь забрав життя літньої жінки

15:25

У Ніжині з нагоди 106-ї річниці заснування Товариства Червоного Хреста України висадили магнолії. ФОТО

14:21

У Чернігові стартував ремонт школи №13: коли планують його закінчити. ФОТО

13:31

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»

12:22

На Чернігівщині провели найбільший в Україні контрольований відпал лісової підстилки

11:19

У Козелецькій громаді тимчасово призупинили проведення щонедільного ярмарку

10:17

Ще 150 мільйонів гривень спрямують на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини

09:20

У Чернігові скликається позачергова сесія міськради

15 апреля 2024

17:17

Викрили чернігівця – учасника схеми, який за хабарі сприяв у визнанні ухилянтів непридатними до військової служби

16:20

На Чернігівщині попрощалися з Максимом Андросенком, який загинув під час обстрілу, коли віз продукти

15:15

У Чернігові на Льотній зупинили нетверезого водія

14:22

На Чернігівщині тривають пошуки потопельника

Смотреть больше новостей

Видеосюжеты

Все видео
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 апреля 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 апреля 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 марта 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 марта 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 февраля 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 февраля 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 января 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 января 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної мобілізації
12 января 2024

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу. ВІДЕО
7 декабря 2023

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу.

«День у Медійній Студії «MICS 4U»
3 августа 2023

«День у Медійній Студії «MICS

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка горить
19 июля 2023

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка

Смотреть больше видеорепортажей