Меню
logo

У Чернігові відбувся чемпіонат зі швидких шахів

559 11 Січня 2018

Наприкінці року у Чернігові відбувся 3-й відкритий командний чемпіонат Федерації шахів Чернігівської області зі швидких шахів («рапід»).

Змагання, яке зібрало 21 команду Чернігівщини (63 учасника), пройшло за підтримки народного депутата України Валерія Дубіля, депутата обласної ради Дмитра Іванова (ВО «Батьківщина»), президента Федерації шахів області Юрія Тарасовця.

За регламентом шахісти грали 7 турів, з контролем часу 10 хвилин кожному учаснику з додаванням 5 секунд за кожний зроблений хід. Склад кожної команди - 3 шахіста незалежно від статі.

За підсумками чемпіонату перше місце виборола з результатом 12 очок з 14 можливих чернігівська молодіжна команда «220 вольт» (кандидати у майстри спорту Валентин Гречко, Ігор Малецький, Дмитро Заліський).

Стільки ж очок назбирала і команда КДЮСШ №1 м.Чернігів (майстер спорту Сергій Муха, кандидати у майстри спорту Назар Лаптій і Валерій Плаксін), але за додатковими показниками вони посіли друге місце.

Третю сходинку (10 очок) виборола команда м. Ніжина (кандидати у майстри спорту Володимир Михальський, Денис Стеценко та Ігор Рудик).

Переможці і призери командного чемпіонату були нагороджені перехідним кубком, золотими, срібними та бронзовими медалями, а також заохочувальними призами.

Команди, які посіли 4-7 місця теж отримали відповідні заохочувальні призи.

Спеціальним призом нагороджена і краща з 4 –х команд серед школярів – ДЮСШШ м. Ніжин (першорозрядники Олександр Ридзель, Андрій Нестеренко, Олександр Кулепестін), які фінішували на 8 місці.

Слід зазначити, що в командному чемпіонаті прийняло участь 3 майстри спорту з шахів, решта ж учасників були кандидатами у майстри спорту, першо та другорозрядниками.

Наймолодшим учасником чемпіонату був ніжинський школяр Олександр Кулепестін (9 років), а найстаршим 84-річний чернігівчанин Олег Юрасов, який виступав за команду «Удай» с. Леляки.

Зазначимо, що найтитулованішою була команда з м. Носівка (підсумкове 9 місце), за яку грали 2 чемпіони України 2017 року серед ветеранів 50 +: з швидких шахів – Микола Кожем’яко, з блискавичних шахів – Анатолій Медвідь.

Автор: І.В.Остах

(Віце-президент федерації шахів Чернігівської області)

За матеріалами обласного тижневика “Деснянська правда”