Розробка сайту 4side development
Меню
logo


Чи отримає чернігівська «Десна» гроші за перехід Ярмоленка?

Чи отримає чернігівська «Десна» гроші за перехід Ярмоленка?
1135 8 Вересня 2017

Перехід Андрія Ярмоленко в дортмундську Боруссію має багато спортивних і фінансових підгрунтя. Одна з них - так званий платіж солідарності клубам, які брали участь у вихованні футболіста, пише Спортарена.

 

І хоча основну частину кар'єри Ярмоленко провів в Динамо, до біло-синіх в житті Андрія був ще один клуб - чернігівська Десна (звідки він перебрався до Києва в 2006-му). І за законами УЄФА, клуб (и) мають право отримати певний відсоток від трансферу за виховання футболіста у віці 12-23 років.

 

Тут би Десні зрадіти, що клубний бюджет може наповнити пару сотень тисяч євро. Але не все так просто: в 2010-му році клуб пережив реорганізацію, і, по суті, тієї Десни, яка виховала Ярмоленко, вже немає. Тобто, і платити вже нікому не треба?

 

Саме Десна, а раніше - ДЮСШ Юність виховали Андрія і передали його Динамо, і з професійних клубів тільки чернігівці мають право претендувати на платіж солідарності.

 

Але разом з цим яскраво виражається аспект, що «тієї» Десни вже немає. У 2010-му клуб не впорався з фінансовими труднощами і був виключений з ПФЛ, що означало кінець для Десни. Але після цього ФК підхопили чернігівські бізнесмени та для її функціонування створили нову юридичну особу СФК Десна. Це стверджується як у вузьких колах ПФЛ, так і в багатьох відкритих джерелах.

 

Втім, за нашою інформацією, СФК Десна стала повним правонаступником попередньої Десни. Новий клуб не відмовляється від минулих регалій і позиціонує себе як «футбольний клуб з Чернігова, заснований в 1960 році під назвою Авангард».

 

З активами теж все ясно - то, що могло дістатися від старої Десни, дісталося новій. Що ж стосується боргових зобов'язань, то СФК взяв на себе «хвости» попереднього клубу і з часом виплатив заборгованості тренерам і гравцям.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯРМОЛЕНКО ТАКИ ПОКИНУВ УКРАЇНСЬКИЙ ФУТБОЛ

 

Тобто, нинішня Десна як правонаступник попереднього клубу, має повне право претендувати на частину грошей з трансферної суми Боруссії для Динамо.

Розібратися в цій справі допоміг також спортивний юрист Ілля Скоропашкін, який стверджує, що в цій ситуації правонаступність і моменти історії / боргових зобов'язань навіть не стоять на першому плані.

 

«Тут мова про платежі солідарності, які становлять 5% від загальної суми трансферу і розподіляються між клубами, які брали участь в підготовці футболіста у віці від 12 до 23-х років. Ці 5% в свою чергу розбиваються пропорційно терміну підготовки: 12-15 років - по 5% за рік, 16-23 - по 10% за рік підготовки. Мета механізму солідарності - винагородити всі попередні клуби, що брали участь в підготовці футболіста. Вік футболіста, при переході якого виплачується платіж солідарності, не має значення. Головні умова: перехід повинен бути міжнародним і статися до моменту закінчення контракту гравця з колишнім клубом », - сказав Скоропашкін.

 

«Згідно зі встановленими правилами, протягом 30-ти днів з моменту реєстрації гравця, Боруссія зобов'язана зв'язатися безпосередньо з усіма його колишніми клубами, записаними в паспорті футболіста, щоб уточнити банківські реквізити з метою здійснення платежу солідарності. Як відомо, в паспорт футболіста записуються тільки найменування клубів, без їх повної ідентифікації за реквізитами, і Боруссія не зобов'язана обтяжувати себе відповідної перевіркою ».

 

«Наскільки мені відомо, Десна успадковує клубну історію з 1960 року, проходила кілька етапів реорганізації і не відмовлялася від старих боргів, як зараз це прийнято робити. Якщо зайти на сайт, наприклад, тернопільської Ниви, то побачимо, що там чітко вказано - це новий клуб. Він не правонаступник старої Ниви, і це є підставою, щоб не платити платіж солідарності. Зайдемо на сайт Десни і побачимо - немає підстав стверджувати, що СФК не став правонаступником старого клубу ».

 

«Коли Боруссія буде платити компенсацію клубам, які брали участь в підготовці футболіста, подивиться в паспорт гравця. Там зазначено - ФК «Десна Чернігів». В результаті німці зв'яжуться з клубом, який так і називається сьогодні - Десна. У Боруссії немає підстав не виплачувати компенсацію чернігівцям. Тим більше, це не їх компенсація, а частина грошей, які належать Динамо. Тому німці їх утримають і перерахують Десні ».

 

Також Скоропашкін розповів, як такі випадки можуть регулюватися в органах спортивного правосуддя.

 

«Докладні суперечки розглядаються Палатою вирішення суперечок ФІФА за позовами претендентів на отримання платежу солідарності. Зауважу також, що існує правило, що якщо колишній клуб неможливо встановити протягом 18-ти місяців, компенсація підлягає виплаті футбольної федерації країни, де був зареєстрований клуб, і спрямована на розвиток дитячо-юнацького футболу ».

 

Крім цього юрист пояснив, чому на гроші від трансферу Ярмоленка може претендувати тільки Десна, а не чернігівська ДЮСШ Юність, де починав свій футбольний шлях Андрій.

 

«Згідно з механізмом цих виплат вони перераховуються тільки професійним футбольним клубам. Школа може претендувати хіба тільки на компенсацію при підписанні першого професійного контракту футболіста». 

Коментарі

Читайте також Спорт

196 17 Лютого 2018

Чернігівські комунальники зустрілись на футбольному протистоянні

184 17 Лютого 2018

Лижна команда поліції здобула перемогу

310 14 Лютого 2018

Юна сіверянка готується до Всеукраїнських змагань з кікбоксингу. ВІДЕО

272 14 Лютого 2018

Чернігівський журналіст презентував книгу про видатних спортсменів області

282 14 Лютого 2018

Чернігівська «Десна» програла словакам

269 13 Лютого 2018

На Голубих озерах пройшла «Олімпійська зима». ФОТО

301 13 Лютого 2018

Чернігівців запрошують на лижні змагання

332 13 Лютого 2018

Поліцейські із Чернігівщини вибороли перше місце на змаганнях по футболу у Гончарівському

369 12 Лютого 2018

Перший жіночий спринт Олімпіади-2018: перегляд у колі чернігівських вболівальників та зірок біатлону. ВІДЕО

654 10 Лютого 2018

Чернігівська біатлоністка стартує на Олімпіаді. ВІДЕО ОН-ЛАЙН

355 10 Лютого 2018

Гімнастичний ажіотаж: у Корюківці містяни віком за 60 років двічі на тиждень займаються гімнастичними вправами

434 9 Лютого 2018

У Чернігові відкрився прес-центр Зимових Олімпійських ігор-2018. ВІДЕО

1974 9 Лютого 2018

Спортсмен з Чернігова виборов золоту медаль на Всесвітній Зимовій Гімназіаді

454 8 Лютого 2018

У Чернігові відбувся хокейний матч під Олімпійським прапором. ВІДЕО

358 8 Лютого 2018

Чернігівських спортсменів очікує щедра винагорода за успішну участь в Олімпійських іграх

358 8 Лютого 2018

Чернігівська «Десна» обіграла угорців у Турції

371 7 Лютого 2018

Чернігівська «Десна» зіграє з «Кишвардою» в Туреччині

412 6 Лютого 2018

Наш Ігор Рептюх із «золотом» Кубка світу

504 1 Лютого 2018

Чернігівська «Десна» знову підсилила свій склад

1269 1 Лютого 2018

Чернігівська футболістка захворіла на кір

303 31 Січня 2018

Чернігівська біатлоніста Ірина Варвинець – краща українська спортсменка січня

775 30 Січня 2018

Чернігівському тренеру присвоєно звання заслуженого

438 30 Січня 2018

Чернігівські біатлоністи повернулись на Батьківщину з чемпіонату Європи

322 30 Січня 2018

Четверо чернігівських спортсменів відправляться на зимову Олімпіаду

Не пропустіть Всi новини

Громадських туалетів та культури спілкування: туристи розпов...

Чернігівці можуть номінувати своїх кращих лікарів...

У Чернігові наркоман вколов патрульного голкою від медичного...

В мікрорайоні Красного мосту відучора перекрили рух для авто...

Чернігівські комунальники зустрілись на футбольному протисто...