Рус Укр
П'ятниця, Квітень 19, 2024 Редакція Реклама

Вікторія СИДОРОВА

Вікторія СИДОРОВА
13 Грудня 2010 1490
Він навчався у Олега Табакова, співпрацював з режисером Андрієм Жолдаком, писав сценарії для телебачення. Крім того, був політтехнологом у командах Анатолія Кінаха та Олексія Савченка (в організації «За Чернігів»).
Мій співрозмовник переселився до Чернігова два з половиною роки тому і одразу полюбив наше місто. Займається він улюбленою справою – пише п’єси. Знайомтеся – це Валерій Мамонтов (у блогосфері відомий під ніком Kotval).
Біографічна довідка
Справжнє ім’я: Валерій Степанов.
Місце народження: Вінниця, 7 квітня 1960 р.
Освіта: Одеське морехідне училище, Одеський інститут інженерів морського флоту, Одеське державне художнє училище ім.М.Б.Грєкова, театральна студія «Експеримент» при Одеському домі актора під керівництвом Олега Табакова.
Творчий шлях: роботи в кіно (художник-постановник фільму «Каїн», реж. В.Дяченко, об’єднання «Дебют», кіностудія ім.О.Довженка, 1992р.) та на телебаченні (сценарій шоу-марафона на Майдані Незалежності до 10-річчя телеканалу «Інтер», 2006р., сценарій шоу-програми «Шлюбні ігри» на телеканалі ICTV, 2007р. тощо).
Робота в ЗМІ (журнал «Парад», тижневик «Столичні новини», журнал «Час UA» та в театрі (п’ять вистав з Андрієм Жолдаком, в тому числі «Ідіот» в столичному театрі на Подолі, «Тарас Бульба» в Санкт-Петербурзі», «Гольдоні. Венеція» та «Ромео і Джульєтта» в Харкові, «Медея в місті» у Берліні та багато інших вистав, де В.Мамонтов виступив як драматург та автор інсценізацій).
Крім того, Валерій працював у сфері реклами, «з’їв собаку» в event management та політтехнологіях.
Сімейний стан: дружина, троє синів, молодшому – 13 років.

Завдання в роботі драматурга змінилися – Мамонтов – це мій творчий псевдонім, прізвище моєї прабабусі. В той момент, коли від кераміки я перейшов до драматургії, вирішив, що треба ці сфери відокремити, тому що Степанов – кераміст, якого вже позабули, а Мамонтов – драматург, спеціалістам досить відомий, - розпочав нашу розмову гість «Високого Валу».
– Пане Валерію, розкажіть будь ласка про спільну роботу зі скандально відомим режисером Андрієм Жолдаком!
– З Андрієм у мене зроблено найбільше вистав – п’ять, в тому числі це заборонена до показу «Ромео і Джульєтта», включаючи «Медею», прем’єра якої відбулася в Берліні. Я працював як драматург, однак в сучасному розумінні цього слова. Наше уявлення про драматурга зазвичай таке: він сідає і покусуючи кінчик пера не поспішаючи вигадує п’єсу. Потім несе текст до театру, завліт його вдумливо читає, п’єсу затверджують до постановки, актори вчать ролі. Драматург ходить на репетиції, і якщо хоч одне слово переплутане, влаштовує театру дикий скандал. Це ХІХ ст. Сьогодні все інакше.
Коли ми робили першу виставу в театрі на Подолі - це був «Ідіот» за твором Ф.М.Достоєвського, моїм завданням було зробити текст драматургічним. Андрій взяв певні мізансцени, актори пересувалися на сцені зі словами «му-му» та «ля-ля-ля», помічниця режисера все записувала й складала хронометраж, а потім я писав тексти, вкладаючи їх у визначений час. Це була наша найбільш «текстова» робота – треба дякувати за це Федору Михайловичу. Мені довелося дописати всього-на-всього декілька сцен, аби вистава існувала в трактуванні Жолдака.
– До речі, а як ви знайшли одне одного?
– У нас цього ринку не існує, тому люди дізнаються одне про одного випадково. У мене вийшло так: людина, з якою я працював у Києві в рекламному агентстві, мала задум сучасної вистави. Я мав написати п’єсу, а Жолдак її поставити. Ми повністю все підготували, але фінансування не знайшлося. Так от і познайомилися. І коли у Андрія з’явилася можливість поставити «Ідіота», я був до його послуг.
Опинився в Чернігові завдяки проекту О.Савченка
– Цікаво дізнатися, як і чому кераміст перекваліфікувався на драматурга чи було навпаки?
– В Одесі я закінчив одне за одним чотири учбових заклади. Один з них – театральна студія під керівництвом Олега Павловича Табакова. До речі, з деякими однокашниками я спілкуюся досі. Але останнім було художнє училище, де я навчався на керамічному факультеті. Я чесно поїхав за розподілом на фарфоровий завод до Житомирської області, адже на той час твердо вирішив зав’язати з театром назавжди. Це було вперше, але не в останнє. Тому з чистою совістю я почав займатися сервізами. Однак десь за три-чотири роки мене знайшов товариш по студії, якому треба було терміново ставити дипломну роботу – короткометражний художній фільм «Каїн». Він запросив мене художником-постановником. І так склалося, що в той час я написав свій перший сценарій, а також перші дві п’єси. Це було десь в 1994-му, а в 1995 р. я переїхав до столиці. Спочатку було складно, а потім з’явилася робота, нові вистави. В той час ми з Жолдаком зробили «Тараса Бульбу» в Києві. Паралельно я займався івент-менеджментом, «з’їв собаку» у цій сфері.
– Як же нарешті Ви опинилися в Чернігові? – В Києві я провів десь вісім років, однак так і не звик до цього міста. А «добила» мене осінь 2004 року – Майдан і помаранчева революція. Я розумів, що відбувається, мені це не подобалося. Я відчував, що буде погано, почав депресувати, повернувся до Одеси. Потім старі знайомі за політичними справами покликали мене на довготривалу кампанію під назвою «За Чернігів». Пропрацював я чотири місяці, а коли прогриміли перші розкати кризи, був скорочений штат. Однак їхати з Чернігова я не збирався, адже вже на третій день після приїзду зрозумів: я буду тут жити, доки буду жити, це моє місто. Забрав сюди молодшого сина. Житло ми поки що знімаємо. Щодо роботи, то в цьому місті роботи для мене немає. У мене не одна спеціальність, але якщо працювати за спеціальністю, то треба платити стільки, скільки це коштує.
«Актори розучилися говорити щиро» – Можливо, ви могли б повернутися до роботи в театрі? – Відверто кажучи, театр мені на думку навіть і не спадав, адже в місцевому театрі відбувалися якісь війни – мені зовсім не цікаві, однак цілком зрозумілі, тому що театральне життя я знаю, і цю зворотну сторону просто ненавиджу. Вона притаманна будь-якому театру!
До того ж, я пам’ятав про 2005 рік, коли ми з Андрієм Жолдаком домовилися: доки не скучимо одне за одним, бачитися не будемо. І досі не скучили – ні я, ні він. На мою думку, «Гольдоні. Венеція» - наша найкраща вистава. Я займався там текстами, але працював як драматург у розумінні західного театру. Це такий собі консультант з композиції вистави. Потрібен текст – будь ласка, але це не лише тексти, адже в театрі багато мов – мова слів, мова мізансцен, мова світла, декорацій, музики тощо. Крім того, мені не подобається, що актори розучилися говорити щиро. Начебто рухається він непогано, має гарне вбрання, але коли відкриє рота – все зникає! Бреше! Не можна брехати!
– Сподіваюся, що ситуація зміниться, адже до місцевого театру повернувся режисер, якого давно чекали – Андрій Бакіров.
– Я також радію з цього приводу. Мені говорили, що цей режисер – майстер, однак раніше ми з ним жодного разу не пересікалися. Я побував на прем’єрній виставі Бакірова «Старий сеньйор», і вона мені дійсно сподобалося. Ділюся з вами як глядач. Я зателефонував режисеру, представився, домовився про зустріч, ми довго розмовляли, знайшли якісь спільні моменти, а потім я запропонував цікавий театральний проект. Андрій Ринатович погодився і, сподіваюся, про це не пошкодує. В цей проект я запросив свого однокашника по студії – московського режисера Валерія Ткачова, який навчався у майстерні Микити Михалкова. Зараз ми шукаємо кошти для цієї постановки.
«Шукаємо фінансування для театрального проекту»
– Ми – це хто?
– Ми діємо під дахом громадської організації – Чернігівська ініціативна група (ЧІГ). Це, напевно, моя доля: я побачив, як діють неправильні громадські організації та вирішив зробити правильну. Про одну з наших акцій ви могли чути – це «SOSтрадание». Ми нагадуємо людям про те, що вони можуть допомогти іншим, якщо здадуть власну кров. У ЧІГа є й інші цілі – наприклад, турбота про дітей. Мій однодумець Андрій Кудабєков безкінечно робить дивани та дарує дитячим садочкам. Я вів гурток кераміки – спочатку в офісі, а потім у мене вдома. Працював з дітьми більше року і отримував від цього величезне задоволення. Літо було важким у фінансовому плані, тому зробив перерву, однак з початку нового року, сподіваюся, знову розпочнемо наші заняття. Колекція дитячих робіт у мене назбиралася вже серйозна, хотілося б зробити виставку.
– А якщо повернутися до театрального проекту – ви сподіваєтесь знайти в Чернігові меценатів?
– Так, адже це культурний проект. Він дає великі можливості, адже всі підприємці та політики розуміють, наскільки важлива реклама, піар для людини. На мій погляд, сьогодні всі збираються в місцеві депутати, але стартувати за півроку до виборчої компанії не можна! Починати треба тоді, коли тільки-но закінчилися попередні вибори. Треба робити крок за кроком щодня, щотижня, а не нападати на нещасний електорат в останній момент – це просто смішно.
Ми задумали музичну виставу під назвою «Маскарад від Достоєвського». Музику до неї буде писати Ігор Кохан – він вартий грошей, адже дуже гарний композитор. Ще не вирішено питання щодо сценографа, але можливостей у цьому напрямку чимало. Так що це може бути досить цікава вистава.
– Бажаю вам успіхів і можу додати лише заклик: «Агов, меценати, відгукніться!»

Збільшити
Збільшити
Збільшити
Збільшити
Збільшити

Коментарі

Топ-новини

У Чернігові завершили пошуково-рятувальну операцію після ракетного удару 17 квітня

У Чернігові завершили пошуково-рятувальну операцію після ракетного удару по місту 17 квітня.   Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.   За його словами, наразі відомо 18 загиблих, 78 поранених, серед них четверо дітей. На стаціонарному лікуванні перебувають 37 людей.   «Уся необхідна допомога надається у місцевих закладах охорони здоров’я, необхідними ліками забезпечені», — пише Чаус.   ЧИТАЙТЕ

Останні новини

Всі новини

18 Квітня 2024

17:25

У Чернігові відкрили єдиний центр допомоги постраждалим внаслідок ракетної атаки 17 квітня

16:16

Встигла доїхати до Полтавської області: поліцейські розшукали та повернули додому 16-річну дівчину з Семенівщини

15:17

Шістьом громадам Чернігівщини передали спецтехніку для розчищення завалів та переробки відходів руйнувань

14:40

На прикордонні Чернігівщини росіяни атакували водія автівки, який привіз хліб у місцевий магазин

13:30

Валерій Дубіль з командою передав гуманітарний вантаж у 5 лікарень прифронтового Дніпра

12:22

У Чернігові в ДТП постраждав мотоцикліст: він у лікарні

11:11

У Чернігові завершили пошуково-рятувальну операцію після ракетного удару 17 квітня

10:17

За один день врятував 14 людей: воїн з Чернігівщини отримав нагрудний знак «За збережене життя»

09:25

У Новгороді-Сіверському встановили меморіальну дошку на честь загиблого захисника та депутата міськради

17 Квітня 2024

20:50

Ракетний удар по Чернігову: 17 загиблих, 78 людей звернулись до лікарень, з них – понад 40 госпіталізовано

15:20

Центральний корпус «Чернігівської політехніки» пошкоджений внаслідок ракетного удару. ФОТО

14:07

У Чернігові розгорнули пункти незламності та пункти надання психологічної допомоги

13:23

У Чернігові вже 14 загиблих та 61 травмований. Пошкоджено – 16 будинків

13:00

Була вдома на лікарняному: у Чернігові загинула 25-річна поліцейська під час ракетного удару

12:37

Наслідки ракетного удару по Чернігову: 50 потерпілих, з яких троє дітей, та 11 загиблих. ФОТО

11:17

На Чернігівщині зник підліток

10:54

Вже 8 загиблих та 18 постраждалих внаслідок ракетних ударів по Чернігову

09:52

Ракетний удар по Чернігову: є загиблі та поранені

16 Квітня 2024

17:30

Власник сам віддав ключі: у Чернігові двоє невідомих викрали автівку у пенсіонера

16:22

У Прилуках вогонь забрав життя літньої жінки

15:25

У Ніжині з нагоди 106-ї річниці заснування Товариства Червоного Хреста України висадили магнолії. ФОТО

14:21

У Чернігові стартував ремонт школи №13: коли планують його закінчити. ФОТО

13:31

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»

12:22

На Чернігівщині провели найбільший в Україні контрольований відпал лісової підстилки

11:19

У Козелецькій громаді тимчасово призупинили проведення щонедільного ярмарку

Дивитися більше новин

Відеосюжети

Всі відео
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 Квітня 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 Квітня 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 Березня 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 Березня 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 Лютого 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 Лютого 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 Січня 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 Січня 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної мобілізації
12 Січня 2024

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу. ВІДЕО
7 Грудня 2023

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу.

«День у Медійній Студії «MICS 4U»
3 Серпня 2023

«День у Медійній Студії «MICS

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка горить
19 Липня 2023

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка

Дивитися більше відео