Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:25 листопада небайдужі мешканці Чернігова зібралися на акцію протесту під стінами міської ради, аби не дати роздерибанити Ялівщину, знищивши Центр дитячо-юнацького туризму. Громадські організації міста, політичні партії та пересічні містяни прийшли до мерії висловити свою позицію.
Хто ініціював продаж?
Винесенню скандального питання на листопадову сесію передувала заява міського голови Владислава Атрошенка на сесії жовтневій.
Тоді він порадив вивчити питання і обговорити з містянами можливість продажу на аукціоні «будинку колгоспника». Зі слів мера, утримання центру дитячо-юнацького туризму обходиться місту надто дорого – близько 600 тисяч гривень на рік. Через карантин та відсутність опалення у приміщенні, яке, нібито, руйнується, нині займаються лише 2 гуртки.
(територія центру знаходиться по іншу сторону так званого «Царського села», - авт..)
«Я хочу порадитись із людьми. Тому що, і продаж – жалко, але й утримувати – це фактично ситуація патова. Треба якесь рішення ухвалювати. Знов таки, можливо громадськість підкаже для якої мети нам витрати мільйони», - сказав тоді Атрошенко, однак обговорення з боку міської влади як такого не провели.
Натомість, ідею мера щодо продажу землі в Ялівщині почали активно критикувати активісти. Правозахисник Олександр Гашпар припускає, що в планах міської влади віддати Ялівщину під забудову. Але це незаконно, стверджує він.
«Не зрозуміло чому, без громадського обговорення, виносять на сесію питання надання дозволу Фонду комунального майна на розробку проекту землеустрою щодо відведення цієї земельної ділянки. Остання досі не була сформована і залишалася серед земель запасу міської ради. Раніше, за радянських часів, її відвели під готель обкому партії, так званий «будинок колгоспника. З 2013 року усі землі запасу в межах Ялівщини передали однойменному регіональному ландшафтному парку. Тобто, до цього часу ділянка там і знаходилася. Відтак передавати її, наприклад, для котеджного містечка не можна, оскільки діють обмеження для об’єктів природно-заповідного фонду», - зауважив Олександр Гашпар.
Заяву з цього ж приводу у Facebook оприлюднила громадська організація «Еко Місто». У ній відзначено невтішну тенденцію, коли міська рада та її голова під аргументом «оптимізації» бюджету знову планує заробляти за рахунок парків і зелених зон.
«Наслідки такої «оптимізації» ми бачимо прямо зараз, коли на наших очах вирубують сотні молодих дерев на території колишнього лісорозсаднику в Ялівщині, що опинився у приватній власності. І ні поліція, ні прокуратура нічого не можуть протиставити знищенню рекреаційної зони», - йдеться у заяві.
Напередодні сесії позицію по Ялівщині висловили у ВО «Батьківщина». Як відомо ця політична сила свого часу займала активну позицію у створенні Регіонального-ландшафного парку. Зокрема, народний депутат Валерій Дубіль, заручившись підтримкою чернігівців, зміг завадити забудові Ялівщини, як те планувала тодішня міська влада на чолі з Олександром Соколовим. «Батьківщина» взяла участь і в сьогоднішньому мітингу.
«Сьогодні ми прийшли без політичних прапорів, виключно підтримати ініціативу небайдужих громадян. Ми прекрасно розуміємо, що якби у міської влади було бажання розвивати дитячий центр туризму, то вони б його зробили зразковим для всієї країни. Туристсько-оздоровчий напрямок потрібно розвивати не в маленьких залах та в приміщеннях навчальних закладів, як нам намагаються двести в мерії. Ялівщина - це фантастичне місце для практичних занять діток.
Натомість, ми розуміємо, що 3.5 га землі – є дуже привабливі з точки зору забудови. Умовно кажучи тут можна побудувати 70 котеджів, якщо кожен з них розмістити на 5 сотках. Тоді питання – що для влади важливіше – зробити Царське село №2 для десятка обраних родин, чи створити умови, щоб дітки з усього міста займалися в цьому центрі? Тут не варто застосовувати бізнесове мислення, а треба подумати про майбутні покоління», - аргументував позицію «Батьківщини» в.о. голови партії в Чернігові Артем Євминець.
Про те, що сам центр знаходиться в задовільному стані повідомила депутатка міської ради Марина Рейко. Напередодні сесії вона опублікувала фотографії Чернігівського центру дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання в Ялівщині. До фото додала обурливий пост.
«Що ми за люди такі? Закривати елітний центр для дітей? Продавати?
Це «Шишкинн» у самому центрі міста, в якому безкоштовно розвивають дітей!... На фото - сам центр, він знаходиться у нормальному стані, якісний дерев’яний паркет, камінна зала з проектором, безліч розвиваючих треків на вулиці.
Проте, замість розвитку своїх дітей, ми займаємся «привабленням туристів» і наступного року оцього добра в нас не буде, а в центрі напроти міськради буде новий фонтан та реконструкція за 46,5 млн грн. П – пріоритети».
Чим важливий центр?
У структурі центру діють 24 гуртки, в яких займається близько 380 дітей. Це комунальний заклад позашкільної освіти, куди ходять діти різного віку. Серед них є переможці та призери всеукраїнських змагань зі спортивного туризму. На базі команди центру сформували збірну області. На чемпіонаті України з пішохідного туризму вона посіла друге місце.
Думки людей:
Павло, підприємець:
-Моя донька відвідувала заходи, які проводили у центрі. Вважаю, що його треба зберегти, він потрібен. Тим більше, що 600 тисяч, кошти на річне утримання закладу, не такі вже й великі. Особливо з огляду на ті 50 мільйонів, які будуть витрачати на мало кому потрібну реконструкцію скверу Попудренка. Краще було б навести лад у багатьох куточках міста. Тому я – за раціональне використання коштів бюджету.
Те саме стосується і території Ялівщини. Крім неї, є багато місць у Чернігові, де можна вести забудову. Чому комусь треба саме там? Аби ми втратили це чудове місце для відпочинку? Наша родина цього року 5 разів на велосипедах виїздила в Ялівщину, аби поспілкуватися з природою, надихнутися лісом, річкою. Отримали море позитиву!
Наталія, продавчиня:
-Мені не байдуже те, що відбувається зараз у місті. Знищення дерев у ландшафтному парку – взагалі варварство. Гадаю, що міська влада зобов`язана підтримувати дитячий туризм, а не знищувати його. Ми маємо захистити Ялівщину. Адже це територія громади Чернігова, а не чиясь приватна. Зрозуміло, що вона є ласим шматком для спритників, які хочуть жити в лісі, поруч з річкою.
Я мешкаю неподалік Ялівщини і люблю там гуляти. Завжди прибираю сміття, аби не спотворити природу. Долучаюся до екологічних акцій. Тому добре розумію, чим загрожує така приватизація. Втраті Ялівщини треба запобігти. Усі можливості для цього є.
Що вирішили депутати?
Як намагався під час сесії 25 листопада переконати людей Владислав Атрошенко, питання Центру дитячо-юнацького туризму суто технічне і необхідне для впорядкування земельної ділянки. Також він пообіцяв, що зводити багатоповерхівки на цій території не дозволить.
Олександр Гашпар переконував, якщо депутати нададуть дозвіл на відведення ділянки фонду комунального майна, ці 3,5 гектари не зможуть увійти до меж Регіонального ландшафтного парку Ялівщина і їм у майбутньому загрожуватиме забудова.
Депутати міськради не дослухалися до думки людей і підтримали проект рішення, запропонований їм на розгляд. Олександр Гашпар у відповідь пообіцяв звернутися до суду, аби відмінити ухвалене депутатами рішення.
Фото - Віктор Кошмал
Росія поки що не формує угрупування для відновлення наступу на Чернігівську область. Про це у коментарі Суспільному сказала речниця Чернігівського прикордонного загону Галина Шеховцова. З її слів, росіяни продовжують утримувати в прикордонних із Чернігівщиною та Сумщиною Брянській та Курській областях підрозділи своєї армії. «В окремих напрямках противник посилює інженерне облаштування позицій. Але формування ворогом угрупування для відновлення
Росія використала 60% високоточної зброї, – розвідка
У Чернігові відновили вакцинацію проти COVID-19
Перші десять: чернігівців запрошують долучитися до обговорення щодо перейменування вулиць у місті
Треба бути обережними: кладовище “Яцево” у Чернігові вже відкрили для відвідувань
26 мая 2022
16:43У Чернігові дві нетверезі жінки заради розваги викликали поліцію
15:15Перші десять: чернігівців запрошують долучитися до обговорення щодо перейменування вулиць у місті
14:17На Чернігівщині мобільний сервісний центр МВС відновив свою діяльність
13:33Росія використала 60% високоточної зброї, – розвідка
12:48Треба бути обережними: кладовище “Яцево” у Чернігові вже відкрили для відвідувань
12:18На Новгород-Сіверщині п’яні чоловіки напали на 73-річну сусідку. ФОТО
11:45Чернігівські патрульні розшукали 5-річну дівчинку, яка загубилася
11:07В Олишівці ротвейлер відкусив хазяїну руку. Собаку усипили
10:28У Чернігівському районі перекинувся трактор: водій загинув на місці
09:56У Чернігові придбають 100 комплектів спецодягу для рятувальників
09:33У Чернігові відновили вакцинацію проти COVID-19
25 мая 2022
16:55У Чернігові перевірятимуть будинкові тепломережі: графік перевірки на 1-10 червня
16:07Росія не формує угрупування для відновлення наступу на Чернігівщину
15:41На Чернігівщині завтра прогнозують сильний вітер
15:00Україна розпочне будівництво євроколії, – Шмигаль
14:22Ні школу №13, ні жодну іншу школу у Чернігові зносити не планують
13:30Гатили 45 хвилин зі ствольної артилерії та мінометів: росіяни вночі обстріляли Чернігівщину
12:5275 людей та фура пиломатеріалів: Рівненщина допомагає Чернігівщині відбудовувати зруйновані будинки
12:20У Чернігові п’яний водій скоїв ДТП та втік з місця пригоди
11:30ЗСУ взяли в полон росіян, які обстріляли будинок у Чернігові: нині їм повідомили про підозру
10:00На Чернігівщині в пожежі загинули двоє дітей. Ще двоє людей в лікарні. ФОТО
09:32На Бобровиці відкрився волонтерський центр. ФОТО
24 мая 2022
17:48На Чернігівщині вибухотехніки поліції знешкодили вже понад 10 тисяч боєприпасів
17:17Віддав життя за свободу та незалежність України: у Прилуках попрощалися із 22-річним Ярославом Походнею. ФОТО
16:15У Чернігові виявили «алкорекордсмена»: вміст алкоголю у 17 разів вище допустимої норми
Смотреть больше новостей9-річна дівчинка з Чернігова обрізала волосся, щоб допомогти ЗСУ
На Чернігівщині колишній вчитель керує бойовим підрозділом
ДМИТРО НІКІТІН: Патріотизм, благодійність, чуйність - це все про Жінок Батьківщини!
Дмитро Нікітін передав спортивний інвентар юним чернігівськими футболістам
Сергій Притула у Чернігові не зустрівся з мером, який «рівно йде життям»
Тимошенко підтримала Нікітіна кандидатом на 206 округ від «Батьківщини»
ФОПи проти касових апаратів: у Чернігові анонсували нову хвилю
У Чернігові патрульні переконали жінку не стрибати з пішохідного моста
На Чернігівщині пройшли навчання СБУ з нейтралізації ворожої диверсійної групи поблизу північного
У Седневі спіймали скажену лисицю
Щедрий вечір у колі колежанок та учасниць громадської організації «Жінки Батьківщини Чернігівщина»
Вірян запрошують до Храму Преподобної Параскеви Сербської на Прилуччині відсвяткувати Водохреща