Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Сучасне суспільство сьогодні не уявляє своє існування без електронних гаджетів. Так, їх використання залежить від місця проживання чи культури, вони необхідні як для роботи, так і для спілкування.
Тому технології проникають у всі сфери життя: комунікація, культура, розваги і, звичайно ж, освіта, яка займає важливу частину в житті будь-якої людини. І в найближчому майбутньому школярам стане легше, бо їм не доведеться більше носити важкі портфелі з багатьма потрібними підручниками.
Вже зараз підручники для школи у зручному онлайн форматі можна легко знайти, наприклад, на порталі https://knig.com.ua/. В майбутньому паперові посібники повністю замінять їх електронні та онлайн аналоги.
Навіщо потрібен електронний або онлайн підручник?
На цьому етапі розвитку системи освіти у багатьох країнах світу приймаються закони щодо його максимального поліпшення, створення середовища вільної комунікації та творчості для учнів. І одним із видів реалізації цієї ідеї є автоматизація навчального процесу. Сюди належать: інтерактивні дошки, комп'ютерні класи, мультимедіа та інше. Тому з розвитком технологій, впровадження у процес навчання електронних та онлайн підручників очікуване та необхідне.
У наш час активно затребувані звичайні онлайн підручники для дітей, багато з яких вчаться дистанційно. Наприклад у 2022 році через війну багато учнів не мають змоги отримати паперові видання нових посібників. Цього року можна знайти нові онлайн підручники для 5 класу, отже учням, які здобувають освіту дистанційно надзвичайно важливим є доступ до зручних онлайн версій цих навчальних матеріалів.
Що таке електронний підручник?
Електронний підручник – це не лише окремий вид гаджета, але й програма, яку можна встановити на будь-який гаджет, який часто використовується: ноутбук, планшет або телефон. Разом з тим вони бувають кількох видів:
Перший: точна копія звичайного підручника в електронному вигляді з наявністю таких функцій, як збільшення зображень та використання гіперпосилань, які дозволяють ширше вивчити тему предмета, а також додатковий матеріал, який не було внесено до друкованої версії книги.
Другий: це комплексна програма, в якій окрім вивчення матеріалу підручника є можливість одразу виконувати домашні та практичні завдання, дивитися відеоролики з теми та пояснення конкретних завдань чи лабораторних, а також прослуховувати аудіо для кращого вивчення іноземної мови.
Плюси
Будь-яка система чи технологія не досконала і має свої недоліки. Так, і електронні підручники мають свої слабкі й сильні сторони. Плюсами використання цього гаджета можна назвати:
- Підтримка екологічного балансу, оскільки на виготовлення цього гаджета не потрібно вирізати дерева.
- Зниження навантаження учнів відсутністю великої кількості друкованих підручників через те, що на пристрої може зберігатися тисячі книг одночасно.
- Якісне зображення, призначене для читання, не псує зір, не дивлячись на поширену думку про інше. Електронні сторінки в підручнику мають світло-сірий фон, яскраво-чорні літери і разром з тим відсутнє свічення. Крім цього, пристрої випускають у традиційному форматі А5, що відповідає розмірам звичайної книги та її сторінкам.
- Автоматичне запам'ятовування останнього місця читання дозволяє швидко відкривати потрібну сторінку і не класти закладку або загинати сторінку як у звичайній книзі.
- Є можливість робити особисті нотатки на полях сторінок або створювати для цього окремі закладки та не спотворювати при цьому текст загалом.
- Можна самостійно регулювати шрифти, їх розмір та вид (підкреслення, виділення) за потреби. Також не доведеться щоразу налаштовувати зручний для користувача шрифт, програма запам'ятовує його один раз і потім показує, коли це потрібно.
- Просте перегортання сторінок та швидкий перехід на потрібний розділ або параграф.
- Пошук будь-якого слова чи речення не займе багато часу, тому що його лише потрібно ввести в пошуковий рядок, і програма швидко знайде необхідний запит, а у звичайному підручнику таке завдання виконати набагато складніше.
- Більшість навчальних матеріалів знаходиться в Інтернеті в загальному доступі і їх можна завантажити без проблем, а це полегшує пошук потрібних друкованих книг і економить кошти.
- В електронній книзі є можливість відтворювати аудіо та відеофайли, що покращує процес сприйняття інформації та підвищує інтерес до конкретного твору чи предмета.
Мінуси
Навіть за такої кількості позитивних аспектів використання електронних підручників, у них є й певні мінуси:
- Досить висока ціна перешкоджає поширенню гаджета.
- Найменша захищеність від зовнішніх факторів, таких як висока чи низька температура, волога, удар тощо. Адже, якщо пролити каву на звичайну книгу чи вона впаде на підлогу, нічого не станеться, вона лише стане більш пошарпаною, а ось електронний підручник може серйозно постраждати після таких ситуацій.
- Залежність від електроживлення може завдавати дискомфорту, оскільки акумулятор розряджається і його необхідно заряджати, а це може статися в незручний момент. Хоча заряду в цих пристроях вистачає на довгий час, у будь-якому випадку енергозалежність є досить вагомим недоліком.
- Наявність технічних недоробок чи проблем, які можуть бути пов'язані зі швидкістю відкриття матеріалу та його обробкою. Це може гальмувати процес навчання, оскільки потрібно чекати відкриття потрібної книги та її завантаження. Крім цього, можуть статися серйозніші проблеми і ресурс перестане працювати взагалі, а це тягне за собою виправлення та ремонт гаджета.
- Неприродність відчуттів під час використання електронних версій книг. На відміну від друкованого варіанта, у них неможливо відчути запах, почути шелест перегортання сторінок та відчути текстуру паперу.
Висновок
Будь-яка поява нової технології спочатку насторожує і суспільству потрібен час, щоб її вивчити та звикнути. Електронні підручники – не виняток, бо їх впровадження тягне за собою зміну звичної структури освіти та ставлення до друкованих видань загалом. Однак, вони мають досить багато позитивних аспектів, які свідчать про їхню корисність і необхідність. Тому незабаром наявність у кожного учня чи студента такого гаджета не буде чимось дивовижним та незвичайним, бо суспільство розвивається, а разом із ним і технології.
Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в
Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
11 апреля 2025
16:09Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО
12:25Особливості безболісної лазерної епіляції
11:36У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
11:00Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector
10:19У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
09:35Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
09:00Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації
08:22На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM
07:45У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
10 апреля 2025
13:255 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок
12:15Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки
11:55Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?
11:30На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом
10:25На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО
09:48Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям
09:25У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО
08:22У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули
07:55Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант
07:35На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку
9 апреля 2025
15:29Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик
14:45З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята
14:16На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру
13:23Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей
13:00Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?
12:23На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»
Смотреть больше новостейБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні