Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Гідроцефалія – це скупчення спинномозкової рідини (СМР) всередині черепа. Це рідке з'єднання, що виробляється частинами головного мозку, зазвичай присутнє в невеликих кількостях в спинномозковому каналі. У нормальних умовах він всмоктується в субарахноїдальному просторі і потрапляє в кровоносні судини головного мозку, звідти потрапляючи в загальний кровообіг. Однак порушення всмоктування або відтоку цієї рідини можуть привести до її накопичення, що відразу ж відбивається на рівні внутрішньочерепного тиску.
У розвинених країнах гідроцефалія часто зустрічається як вроджений дефект. За статистикою, цей симптоматичний дефект виявляється у одного з п'ятисот народжених дітей. Гідроцефалія може виникати не тільки у новонароджених, але і у дорослих. Його причини у дорослих можуть бути різноманітними, включаючи пухлини головного мозку, крововиливи, аномалії всмоктування або відтоку спинномозкової рідини, травми.
Першим і основним симптомом гідроцефалії є підвищення внутрішньочерепного тиску (ВЧТ) через швидке накопичення рідини всередині черепа. Немовлята також можуть відчувати такі симптоми, як підвищена дратівливість і набрякле джерельце. У дорослих і дітей підвищений ВЧТ може проявлятися головними болями, блювотою, порушенням зорової функції, сонливістю або, навпаки, безсонням і дратівливістю. Якщо своєчасно не почати лікування, можна привести до серйозних пошкоджень головного мозку.
Існує кілька методів лікування гідроцефалії. Найбільш поширеним методом є імплантація в мозковий шлуночок спеціального шунта, який направляє зайву рідину в іншу частину тіла. Зазвичай рідина зливається в черевну порожнину через підшкірну трубку. Крім того, існують і інші методи, наприклад, ендоскопічне видалення стоми на третьому шлуночку. В цьому випадку робиться спеціальний отвір для зливу рідини, минаючи область перешкоди. Іноді можуть допомогти і медикаментозні препарати для зниження вироблення зайвої рідини.
Шунтування – перевірена методика, спрямована на нормалізацію внутрішньочерепного тиску (ВЧТ), що призводить до повного одужання у разі первинної гідроцефалії. Однак, якщо захворювання є наслідком інших станів, таких як пухлини, менінгіт або аневризми, прогноз за результатами операції може бути неоднозначним. Успіх операції залежить від тяжкості гідроцефалії і тривалості її прогресування.
Підготовка та анестезія: операція проводиться під загальним наркозом, щоб забезпечити комфорт пацієнта.
1. Розріз і розсічення черепа: хірург робить розріз за вухом і отримує доступ до черепа за допомогою спеціального інструменту.
2. Введення трубки з клапаном: Через утворений отвір в мозковий шлуночок вводиться тонка трубка, до якої приєднується клапан. Цей клапан регулює відкриття і закриття в залежності від кількості рідини в шлуночку.
3. Створення вигинів: Крім того, робляться два розрізи - в області шиї і живота. Це дозволяє лікарю помістити під шкіру трубку для відводу зайвої рідини в черевну порожнину. Іноді рідина також може зливатися в легені або в передсердя.
Тривалість операції з шунтування церебральних шлуночків зазвичай становить від 1 до 2 годин.
Очікування: Пацієнт може розраховувати на те, що операція допоможе нормалізувати внутрішньочерепний тиск і зменшити симптоми гідроцефалії, такі як головний біль, блювота і порушення зорової функції. Однак слід враховувати, що результати можуть відрізнятися в залежності від тяжкості захворювання та індивідуальних особливостей пацієнта.
Рівень успіху: Рівень успіху операції залежить від безлічі факторів, включаючи тяжкість гідроцефалії, вік пацієнта та загальний стан здоров'я. Однак при первинній гідроцефалії успішність операції висока.
Ризики: Як і будь-яка хірургічна процедура, операція з шунтування шлуночків головного мозку пов'язана з певними ризиками та можливими ускладненнями. Основними ризиками є інфікування і можливі крововиливи в мозок, хоча такі ускладнення зустрічаються рідко. Також варто враховувати, що існує певний відсоток ризику, пов'язаний із загальною анестезією. Повторні шунтування проводяться при порушенні роботи системи відтоку спинномозкової рідини, А їх частота становить приблизно 10% щорічно.
Важливо, щоб пацієнт повністю розумів потенційні ризики та переваги операції, перш ніж прийняти рішення про її проведення.
Після закінчення операції пацієнт знаходиться в післяопераційній палаті під наглядом фахівців. Тут проводиться поступове пробудження від наркозу. Після цього хворого переводять в звичайну палату, де він продовжує своє відновлення. Поступово, у міру поліпшення самопочуття хворого, він може сидіти, вставати і ходити. Тривалість перебування в медичному закладі визначається в залежності від індивідуального стану пацієнта і вимог його лікування.
Час відновлення і тривалість реабілітаційного періоду після шунтування залежать від вихідного стану пацієнта і характеру проведеної процедури. Рекомендується уникати фізичних і розумових навантажень, а також стресових ситуацій, протягом перших двох тижнів після операції. У цей період особливо важливо приділяти час відпочинку і відновленню.
- Регулярні візити до лікаря: пацієнту необхідно регулярно відвідувати лікаря і повідомляти про всі відчуття і проблеми. При підвищенні температури тіла вище 38 градусів, виникненні головного болю або інших симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря. При неможливості відвідати лікаря необхідно викликати швидку допомогу.
- Планове спостереження у спеціалістів: Після виписки зі стаціонару пацієнт повинен залишатися під плановим наглядом спеціалістів. Візити до невролога для пацієнтів можуть бути довічними, а частоту відвідувань встановлює лікар.
- Ускладнення в перші дні після операції: У перші кілька днів після операції пацієнт може відчувати незначний біль, який зазвичай знімається знеболюючими препаратами. Іноді можлива нудота і блювота.
- Прогноз сприятливий: при первинній гідроцефалії без інших патологій прогноз сприятливий, і діти здатні вести цілком нормальний спосіб життя після одужання.
Важливо дотримуватися рекомендацій лікаря-нейрохірурга і своєчасно звертатися за медичною допомогою при необхідності.
Протягом минулого тижня росіяни завдали 56 ударів по прикордонню Чернігівщини. Загалом військові зафіксували 202 вибухи у 24 населених пунктах. Є поранені та загиблі. Про це повідомляє начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ПОПРОЩАЛИСЬ З 6-РІЧНОЮ МИЛАНОЮ, ЯКА ЗАГИНУЛА ВНАСЛІДОК РОСІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ ГІРСЬКА ВІДЕО «Росіяни скидали з літаків керовані авіабомби, запускали ударні
На Чернігівщині досі гасять торфові родовища: тліють майже 73 гектари
На Чернігівщині знайшли частину керованої авіаційної ракети Х-59. ФОТО
На Чернігівщині водій на легковику збив на смерть двох малолітніх дівчат. ФОТО
Зеленський відзначив шістьох освітян з Чернігівщини
7 октября 2024
17:20На Чернігівщині досі гасять торфові родовища: тліють майже 73 гектари
16:16У Прилуках рятувальники дістали кошеня з каналізаційного колодязя. ФОТО
15:21Авто перекинулось та загорілось: на Чернігівщині у ДТП загинув водій
14:17На Чернігівщині знайшли частину керованої авіаційної ракети Х-59. ФОТО
13:34За минулий тиждень з прикордоння Чернігівщини евакуювали 63 людини
12:18На Чернігівщині чоловіка, який зарізав пенсіонерку, засудили до довічного ув’язнення
11:22На Чернігівщині водій на легковику збив на смерть двох малолітніх дівчат. ФОТО
10:20202 вибухи протягом тижня та троє загиблих: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
09:20Зеленський відзначив шістьох освітян з Чернігівщини
5 октября 2024
17:00На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська ВІДЕО
16:00У Чернігові понад 7000 квартир без води через аварію на колекторі
4 октября 2024
16:42Зруйнувався колектор: у Чернігові мешканців декількох районів просять запастися водою
15:40Вивозили під обстрілом: з прикордоння евакуювали вісьмох дітей та їхню мати. ФОТО
14:19Жнива на Чернігівщині: зібрано ранні зернові та зернобобові, триває збирання технічних культур та кукурудзи
13:33Смертельне зіткнення: у Бобровиці водії в’їхав в залишки танку, які залишились після бойових дій
12:22Під обстріл у Гірську потрапили двоє братів та троє дітей одного із них: в якому стані зараз люди
11:20У Чернігові відкрито до ста вакансій водіїв громадського транспорту
10:18На Чернігівщині за добу рятувальники ліквідували 33 пожежі
09:40У Ніжині в ДТП загинули двоє неповнолітніх – водій мотоциклу та пасажирка
3 октября 2024
16:04Поцілили безпілотником в автівку з газом: Чаус розповів подробиці атаки росіян по Гірську. ФОТО
15:15Стало зле за кермом: у Чернігові в ДТП перекинулась автівка, за кермом якої була вагітна жінка
14:21У Ніжині комунальники висадили 60 туй на території меморіалу «Героям-захисникам України»
13:15Росіяни вдарили по селу Гірськ на Чернігівщині: двоє загиблих, серед них одна дитина
12:19У Сновську розшукали зниклу неповнолітню дівчину
11:40Латвія передала Чернігівщині більше 16 тисяч саджанців для відновлення лісів
Смотреть больше новостейНа Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні
Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної