Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Питання розчистки багатостраждального Стрижня та виділення на це грошей викликало чи не найбільше дискусій у депутатів під час засідання 50 сесії міськради.
При обговоренні змін до «Програми поліпшення екологічного стану Чернігова», чи не єдиним пунктом, по якому не могли дійти згоди обранці, стало облаштування берегу Стрижня поблизу Білого мосту, де завершується скандальне будівництво багатоповерхівки підприємства «Житлобудсервіс».
Дехто з обранців назвав плани міської влади не турботою про довкілля, а радше закопуванням у землю так званих екологічних грошей та лобіюванням бізнес-інтересів за рахунок бюджетних коштів. Програма поліпшення екологічного стану була таким собі каменем спотикання для депутатів і на минулій сесії.
Тоді з 4 спроб проголосувати за це питання, після тривалих вмовлянь і навіть матюків у мікрофон, міський голова Олександр Соколов так і не схилив обранців на свій бік. На цій сесії програму доопрацювали у сторону зменшення найбільш одіозних видатків.
Приміром, спочатку на благоустрій та розчищення Стрижня на ділянці від проспекту Перемоги до вулиці Гетьмана Полуботка пропонувалося виділити 4 мільйони 800 тисяч гривень, у другій редакції начальник управління ЖКГ Геннадій Луценко просив на ці потреби вже 1 мільйон 800 тисяч гривень.
Та найбільше обранців обурював той факт, що міські посадовці не змогли пояснити власне екологічного ефекту, який очікується після очистки русла. Депутат від «Батьківщини» В’ячеслав Лебідь у відповідь на свій запит щодо результатів робіт поблизу Красного мосту отримав лише набір статей видатків, за які здійснювалися роботи.
Якщо всі пам’ятають, після попередньої розчистки, Стрижень як то кажуть, зацвів із новою силою. «Тобто, екологічного ефекту ми не бачимо! Це просто закопування грошей», - сказав Лебідь.
Чергову хвилю дискусій викликав виступ керівника підприємства «Житлобудсервіс» Григорія Пузана, який являється забудовником скандальної багатоповерхівки поблизу Стрижня. Він переконував депутатів дати гроші на розчистку річки, щоб він міг завершити своє будівництво і облаштувати набережну, на яку готовий виділити 2,8 мільйона гривень.
На підтвердження своїх аргументів на сесії навіть продемонстрував рекламний ролик, знятий міським телебаченням.
«Цікаво, скільки коштує реклама під час сесії міськради?» - запитав у Олександра Соколова депутат від «Рідного міста» Олег Мороз.
«Ці 2,8 мільйона, які він готовий виділити на набережну, – це не подарунок Пузана місту, це його бізнес, з якого він отримає понад 100 мільйонів прибутків», - прокоментував рекламний матеріал позафракційний Олександр Мельник.
В’ячеслав Лебідь сказав, що будівництво ведеться на території зеленої зони, з якої забудовник незаконно спиляв дерева. У відповідь головний архітектор міста Сергій Калюжний визнав, що за фактом територія забудови поки що являється зеленою зоною, хоча всі документи для переведення її призначення у землі забудови вже готові.
Натомість Олександр Мельник припустив: якщо враховувати той факт, що під час будівельних робіт забудовник суттєво змінив русло Стрижня, то скандальний будинок стоїть, по суті, на воді.
Лебідь вкотре закликав прокуратуру розібратися у скандальному будівництві, а депутат Сергій Маслєнніков («Рідне місто») запропонував Пузану розчистити Стрижень за власні кошти. Його у цьому підтримали В’ячеслав Лебідь та Олександр Ковальов ( група «Чернігів»). Відповідь Григорія Пузана не забарилася: «докинутися» по 200 тисяч на розчистку він запропонував… Маслєннікову та Лебідю, а Ковальову нагадав про його «пивнуху» поблизу Стрижня у районі Ялівщини.
Сеанс політичного троллінгу продовжив Олександр Соколов, який на закиди Лебідя відповів «Я понимаю, Лебедь, водный объект».
Зрештою, від виділення мільйонів на розчистку річки вирішили відмовитися.
Натомість, 27 голосами «за» проголосували за виділення понад півтора мільйона гривень на облаштування берегів Стрижня поблизу скандальної забудови. За це питання голосували у тому числі й депутати від «Батьківщини», які до цього виступали із критикою пропонованих видатків.
Ситуацію згодом прокоментував депутат від цієї фракції Віталій Федотов.
Гроші підуть на вирівнювання берега, висадження дерев та виявлення незаконних каналізаційних стоків із приватного сектора.
Іншим своїм рішенням про Стрижню депутати дали понад 150 тисяч гривень на розроблення проекту розчистки русла від вулиці Героїв Чорнобиля до вулиці Київської. Депутат Віталій Федотов вважає, що чистка Стрижня лише на окремих ділянках не принесе бажаного ефекту.
«Комісія з питань екології взагалі наголошувала на тому, що річку треба розглядати як цілісний об’єкт. Неможливо розглядати річку, так як її розглядає управління ЖКГ і наші чиновники: як якийсь канал чи невідомо що».
Для того, аби краще контролювати витрачання екологічних коштів по Стрижню, депутати створили спеціальну комісію, до якої увійдуть фахівці-екологи та еко-активісти.
Протягом минулого тижня армія РФ завдала 42 авіаудари по території Чернігівщини: одна авіаракета, два «Шахеди» та 39 FPV-дронів. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус на своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ВИБУХОТЕХНІКИ ЗНЕШКОДИЛИ БОЙОВУ ЧАСТИНУ РОСІЙСЬКОГО БПЛА, ЯКА НЕ ЗДЕТОНУВАЛА За його словами, загалом зафіксували 75 обстрілів. Під вогонь потрапили 22 населені
Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
86 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
18 ноября 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
09:3086 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
17 ноября 2024
14:20Что такое хостинг: краткое введение для начинающих
13:30У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті
12:20Морская тематика в живописи — особенности жанра
11:00Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини
10:00Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей
16 ноября 2024
12:40Что подарить ребенку на Рождество
11:40У потрійній ДТП на Чернігівщині загинув 66-річний чоловік. ФОТО
10:30Система резервного живлення - чому це кращий вибір за генератор?
15 ноября 2024
19:54Футболка як незамінний елемент чоловічого гардероба
17:25Чернігівський медичний центр сучасної онкології отримав другий лінійний прискорювач
16:13Современный балкон под ключ – остекление по доступной цене
15:45Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
15:29Как выбрать газовый гриль для дома
15:221-ша окрема танкова Сіверська бригада отримала дрони та зарядні станції для від громади Чернігова
14:55AutoFort: надежный сервис для поиска и бронирования автобусных билетов
14:38У Чернігові відкрили центр соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства
14:08Казкова помада Flower Knows: секрет популярності
13:35Понад 13 тисяч направлень на суспільно корисні роботи видали на Чернігівщині з початку року
Смотреть больше новостейБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні