Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:15 травня у ресторані «Градецький» зібралися жителі Чернігова, Прилук, Києва, Херсона, Дніпропетровська, Кривого Рогу, Славутича й Одеси. Усі вони прибули на зустріч зі своїми кумирами – збірною України з біатлону - щоби разом, традиційно, відзначити 5 років заснування Клубу.
А ще згадати як усе починалося в цьому виді спорту для Наталії Бурдиги, Олександра Біланенка та Андрія Дериземлі. Адже цього вечора спортсмени повідомили своїм фанатам про завершення спортивної кар’єри і поділилися планами на майбутнє.
Привітати Клуб з першою річницею та поспілкуватися зі спортсменами – збірною України з біатлону прибули шановані гості – президент федерації біатлону України, віце-президент Національного олімпійського комітету Володимир Бринзак, почесний президент Федерації біатлону України Микола Томенко, а також голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Микола Звєрєв, партнери Клубу, друзі спортсменів та представники мас-медіа.
Засновуючи Клуб прихильників біатлону імені Андрія Дериземлі Людмила Шандренко навіть не мріяла, що за п’ять років про їхню організацію будуть чути на спортивних майданчиках не лише України, а й Європи та світу. За ці п’ять років шанувальники біатлону встигли повболівати за своїх кумирів на трасах Фінляндії, Норвегії, Австрії, Чехії, Швеції, Італії, де з гордістю, у мороз і мряку, тримали найсильніший оберег спортсменів – жовто-блакитний прапор.
І якщо на початку заснування організації основною метою клубівців була моральна підтримка наших спортсменів на будь-яких змаганнях, то за ці п’ять років Клуб написав та втілює доволі об’ємну програму, серед завдань якої кілька соціально важливих проектів.
«Безперечно наша діяльність спрямована винятково на популяризацію здорового способу життя, і не лише серед дітей та молоді, а й дорослого населення. Ми робимо усе, щоби прищепити нашим дітям любов до здорового способу життя, до біатлону як дійсно золотого виду спорту. Наш Клуб дорослішає з кожним днем, попри такий дитячий вік, і свідченням цьому є створення Фонду «Взаємодія», який наразі проводить для нашого студентства пізнавальні, патріотичного спрямування акції та заходи. При фонді також діє інститут людини поважного віку, куди може прийти кожен, хто відчуває невикористану енергію та має досвід у тій чи іншій сфері життєдіяльності і головне - хоче цим ділитися з іншими», - каже Людмила Шандренко.
Серед членів Клубу – уболівальники не лише України, а й Росії, Англії, Німеччини, Польщі, з якими клубівці тримають постійний зв'язок. Щороку закордонні шанувальники української збірної з нетерпінням чекають біатлонних календарів, де завжди зібрані унікальні світлини зі спортивного життя наших біатлоністів та корисна інформація про спортивний сезон.
Визначальними для клубівців є ще два дні року – зимовий та літній. Зазвичай вони припадають на лютий та серпень. Саме в цей період клубівці організовують для шанувальників біатлону та прихильників здорового способу життя пікнічки, під час яких змагаються, обмінюються враженнями про спортивні досягнення своїх кумирів і завершують зустріч традиційним запашним кулішем та ароматним чаєм.
Також вони організовують для школярів олімпійські уроки, проводять спортивні естафети та беруть активну участь у громадському житті міста Чернігова, долучаючись до екологічних акцій та заходів з благоустрою.
За всі ці та інші кроки п’ятирічного життя Президент Клубу Людмила Шандренко отримала цього дня орден федерації біатлону «За заслуги», котрий вручили їй Володимир Бринзак та Микола Томенко.
2013 року, на пропозицію Андрія Дериземлі, клубівці внесли до програми традиційних біатлонних вечірок благодійний аукціон, під час якого відбувається продаж речей відомих спортсменів. Виручені під час торгів кошти клубівці спрямовують на потреби Чернігівської спеціалізованої школи для дітей із вадами слуху. В перший рік зібраних грошей вистачило на придбання новенького тенісного столу, 2014-го виручені на аукціоні гривні пішли на придбання матеріалів для облаштування волейбольного майданчика цієї школи. Цього року лоти на аукціон надали Валентина Семеренко та Андрій Дериземля. За півгодини організатори заходу виторгували 3700 гривень, які цього року підуть на ремонт класної кімнати школи для дітей із вадами слуху.
Справжньою окрасою вечора стали виступи добрих друзів клубівців – «Гопак» від танцювального колективу «Слов’яни», пісня « Я люблю мою країну – Україну» у жестовому виконанні учениці 12 класу Чернігівської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів, майстра спорту України з плавання Катерини Авраменко.
Кілька чуттєвих музичних творів подарував публіці чернігівський співак Євген Мацак, а учениця 4 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 м. Чернігова Тетянка Дериземля порадувала гостей виконанням твору «Україно моя».
Полтавчанка Вікторія Родичева, яка не прогавила жодної щорічної зустрічі зі збірною, привезла для Наталії Бурдиги, Олександра Біланенка, Сергія Седнєва та Андрія Дериземлі чудові чашки ручної роботи полтавського майстра. Голова громадської організації інвалідів «Рузвельт» Ірис Новакова, яка є комунікатором між Клубом і спеціалізованою школою для дітей із вадами слуху, виготовила для цих трьох спортсменів на згадку від клубівців ключниці у техніці декупаж.
А найчисельніша делегація з Прилук на чолі з бронзовою призеркою Олімпійських ігор 1994 року у Ліллехамері Валентиною Цербе-Несіною привезла уболівальникам та гостям величезний 5-кілограмовий торт, стилізований під один з епізодів естафети біатлоністів.
Спортивну кар’єру в біатлоні вирішили припинити цього року одразу три спортсмени зі світовими іменами – чотириразова чемпіонка Європи серед юніорів, майстер спорту міжнародного класу Наталія Бурдига; учасник трьох Олімпійський ігор, чемпіон Європи 2003 року в індивідуальній гонці, триразовий чемпіон світу з літнього біатлону Олександр Біланенко та один з 30-ти найуспішніших біатлоністів планети, триразовий чемпіон та багаторазовий призер чемпіонатів Європи, дворазовий бронзовий призер чемпіонатів світу, чемпіон світу серед юніорів, учасник п’яти Олімпійських ігор Андрій Дериземля.
Чи жалкують біатлоністи про таке рішення – вони майже одноголосно сказали «Ні». Адже на зміну їм приходять молоді, потенційні дівчата та хлопці, які вже встигли показати доволі гарні результати і відтак зробити заявку на перемогу як на українській, так і європейській та світовій аренах.
Поки ж Андрій Дериземля присвятив частину свого життя волонтерській роботі, створивши центр підтримки армії, який є осередком збору і доставки гуманітарної допомоги українським бійцям та місцем реабілітації для рідних учасників АТО.
Наталія Бурдига жартома сказала своїм прихильникам про можливу кар’єру моделі а Олександр Біланенко віднині буде тренером жіночої збірної команди України і тренуватиме знаменитих сестер Валентину та Віту Семеренко.
Сергій Седнєв працюватиме провідним тренером збірної команди України з біатлону при Міністерстві молоді та спорту.
Двом полеглим захисникам присвоїли звання Героїв України. Один був уродженцем Чернігівщини, інший – захищав Чернігів. Днями Президент Володимир Зеленський підписав відповідні Укази. Про це повідомляє начальник Чернігівської ОВА Вячеслав Чаус. Герой України посмертно – Андрій Антихович, уродженець Бахмача. Льотчик, який 26 лютого 2022 року виконував бойове завдання на Херсонському напрямку. Це був його останній політ. Він знищив
В Україні рентген та КТ пацієнти мають отримувати безоплатно: куди телефонувати, коли вимагають гроші
Крижане коло, яке обертається: на Чернігівщині з’явилося рідкісне природне явище. ФОТОфакт
На прикордонні Чернігівщини загинув воїн
Армія РФ протягом доби атакувала сім сіл на прикордонні Чернігівщини: пошкоджений приватний будинок
24 февраля 2025
14:20Автомобілі з США та Європи у автосалонах Києва — что варто купувати?
13:33Без батька залишилось 5 дітей: загинув захисник з Чернігівщини
12:36Крижане коло, яке обертається: на Чернігівщині з’явилося рідкісне природне явище. ФОТОфакт
12:00Вантажні перевезення по Києву та Україні – Надійно, Швидко, Доступно!
11:18Один уродженець Чернігівщини, інший – захищав Чернігів: двом воїнам присвоїли звання Героїв України
10:20В Україні рентген та КТ пацієнти мають отримувати безоплатно: куди телефонувати, коли вимагають гроші
10:00Як оформити кредитну картку онлайн та зекономити на переказах коштів за кордон
09:30На прикордонні Чернігівщини загинув воїн
21 февраля 2025
09:00Мифы об обратном осмосе, в которые пора перестать верить
20 февраля 2025
14:36Налагодив канал збуту амфетаміну: у Чернігові затримали наркоторгівця
14:00Открытки в Украине: история, виды и современные тренды
13:30В Україні з 1 березня на 30% знизять ціни на 100 найбільш популярних ліків
13:00Київ чи Харків: яке місто обрати для короткої подорожі?
12:19Школи Чернігівщини отримали опалювальні прилади та нові меблі від благодійників
12:00Удобная обувь: признаки хорошей пары
11:17На Чернігівщині затримали чоловіка, причетного до підпалів господарчих будівель односельців
11:00Как выбрать складские стеллажи: виды, преимущества и где купить
10:42Армія РФ протягом доби атакувала сім сіл на прикордонні Чернігівщини: пошкоджений приватний будинок
10:15Інфузійне обладнання: незамінна складова інтенсивної терапії
09:30У Прилуках на місці пожежі багатоквартирного будинку виявили тіла двох чоловіків
19 февраля 2025
15:33Вихопив телефон у жінки та намагався з ним втекти: у Чернігові затримали грабіжника
14:40Как обрезать пионовидные розы, чтобы они радовали вас пышным цветением
12:35Кав’ярні, піцерії, квіткові та продуктові магазини: який бізнес протягом року відкрили жителі Чернігівщини
12:00Секреты ярких мероприятий: от воздушных шаров до уникальной сервировки
11:22З бюджету Чернігова на потреби військових частин виділили понад 200 млн грн, — Брижинський
Смотреть больше новостейБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні