Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Чому, зайшовши в незнайоме державне або громадське приміщення, ми здатні легко знайти потрібний нам кабінет? У пошуках кабінету директора в школі ми точно не зайдемо в туалет або спортзал, а в офісному центрі відшукаємо шуканий кабінет за лічені секунди. Це не інтуїція - просто нам допомагають дверні таблички. Багато хто помилково вважає, що ці вироби носять лише інформаційний характер, але насправді вони здатні багато розповісти про статус організації. Якщо раніше таблички були досить примітивними, то тепер вибір їх запаморочливий: від простих пластикових зразків до скляних з підсвічуванням. Залишилося тільки розібратися у всіх видах і зрозуміти, як вибрати табличку на двері, яка буде максимально відповідати організації.
Таблички - це унікальний інструмент подачі інформації в максимально короткий, простій і доступній формі. Якщо уважно подивитися по сторонам, то таблички оточують нас всюди. Це покажчики вулиць, номери будинків, покажчики в аеропортах і на вокзалах. Але чи не найпопулярнішими стали дверні таблички. У громадських будівлях, на виробництвах, в офісних центрах, державних установах різних типів кожні двері мають табличку, а то й кілька.
Дверні таблички використовують в готелях, і мова зараз не тільки про позначення номерів. Є таблички, які вішають на дверну ручку. З офісів і готелів вивіски перекочували в звичайні квартири. Природно, в житло вони використовуються більше з декоративною і гумористичної метою, відображають звичаї і смаки господарів.
На підприємствах різного роду, в установах культури і освіти, інших державних, громадських, промислових і розважальних установах дверні таблички, в основному, виконують одну функцію - позначити призначення кабінету, щоб відвідувачам було легше зорієнтуватися.
Дверні таблички на кабінетах зазвичай повідомляють про посади людини, що знаходить за дверима, а також про його імені, прізвища та по батькові. Також можуть бути вказані години роботи, попередження і заборони (наприклад, попередження про відеоспостереження або заборона курити). Щоб підкреслити статус і індивідуальність компанії, можна замовити таблички нестандартного розміру, з унікальним дизайном і логотипом компанії. Крім того, будь-яка компанія використовує таблички із зазначенням вбиралень кімнат, підсобних приміщень. У школах і університетах таблички більше необхідні для зазначення номерів аудиторій, хоча і там є місце з табличок з іменами професорів, викладачів і вчителів.
Підібрати таблички, виходячи з бюджету і висунутих вимог, нескладно. Важливо, що незалежно від обраного матеріалу і типу нанесення написів, таблички залишаються дуже легкими, так що проблем при монтажі буде мінімум.
Завдяки невисокій вартості пластикові таблички придбали величезну популярність. Вони гідно виглядають, відрізняються широким асортиментом можливих рішень і коштують недорого. Якщо двері приміщення виходять на вулицю, то такі вироби краще не використовувати, віддавши перевагу металевим - пластик має здатність тріскатися на морозі.
Пластикові таблички виготовляються наступними способами:
- метод аплікації, коли на основу з ПВХ клеяться букви, малюнки, символи, логотипи, попередньо надруковані на кольоровій плівці Oracal 641. Частини майбутньої написи вирізаються і наклеюються на підставу. Процес нескладний, так як використовуються самоклеючі плівки. Таким чином створюються таблички будь-яких кольорів, навіть найяскравіших. Мінус методу - неможливо нанести складні візерунки і зображення, але коли мова йде про школи, дитячі садочки, поліклініки і державні установи особливі заморочки в плані дизайну і не потрібні;
- метод кольорового друку на ПВХ-основі дає куди вражаюче результати. Надрукувати, по суті, можна що завгодно, і не тільки складний логотип, а й навіть фото. По суті, це знайомий нам метод друку на папері за допомогою принтера, тільки тут застосовують спеціальні принтери, а замість паперу використовується пластикова основа;
- метод гравіювання передбачає використання двошарового пластику, причому кольору шарів повинні відрізнятися. У програмному забезпеченні задається необхідна напис, формується траєкторія руху лазерного променя, який вирізає букви і символи на верхньому шарі пластика. Виходить, що фон таблички - це пластик верхнього шару, а самі букви отримують колір нижнього шару пластику. Точність гравіювання і підсумковий вид таблички залежить від якості обладнання виробника. Щоб бути впевненим у якості, краще звертатися до перевірених компаній. У Києві Це мережа «Гудвіл Дизайн Сервіс»: зі спектром послуг і прикладами робіт можна ознайомитися на сторінці сайту. Компанія також здійснює гравірування на оргсклі і пропонує широкий спектр інших послуг.
Такі вироби виглядають естетично, привабливо, позитивно впливають на сприйняття компанії, але коштують недешево. Напис створюється різними способами:
- за допомогою фарби;
- методом випалювання;
- хімічним способом (використовується амоній хлорид та інші засоби).
Після нанесення напису деревина захищається спеціальними речовинами. Подібного роду таблички відмінно підійдуть для установ, які сповідують еко-стиль і / або бажанням підкреслити свою унікальність.
Напевно, немає сенсу пояснювати, що металева табличка виглядає солідно і ефектно, одразу ж заявляє про статус компанії, а в бізнесі про платоспроможність і надійність судять саме по таким дрібницям.
Зазвичай для виробництва дверних табличок використовують:
- алюміній;
- сталь;
- латунь.
Алюмінієві таблички можуть мати матову або дзеркальну поверхню, колір варіюється від срібного до золотистого - все залежить від покриття. Напис зазвичай роблять чорної, але технологія дозволяє зробити її кольоровий. Прикрасити табличку можна завдяки використанню багетной рамки. Зазвичай алюмінієві вироби застосовують всередині приміщень.
Таблички з нержавіючої сталі і латуні виглядають ще більш ефектно. Перші зазвичай мають колір від золота до срібла, другі в більшості випадків мають золотистий колір. Тип поверхні, як і в випадку з алюмінієм, матовий або дзеркальний. Багато компаній віддають перевагу саме дзеркальному варіанту.
Напис на металевій табличці створюють шляхом гравіювання. У деяких випадках напис додатково покривають емаллю, щоб вона була більш читабельною.
Даного роду вироби виглядають представницький, часто використовуються в великих приватних клініках, адвокатських конторах, банках і т.д. Зазвичай в таких цілях використовується загартоване скло або оргскло, форма таблички може бути абсолютно будь-який. Напис створюється шляхом гравіювання, причому піскоструминної обробкою можна зробити поверхню скла матовою. Є варіант створення напису шляхом приклеювання металізованої плівки. Такі таблички також виглядають солідно.
Якщо виділити свою компанію і залишити позитивне враження у клієнтів, то можна підсвітити скляну табличку по контуру. Для цього використовують світлодіодні і неонові стрічки, рідше люмінесцентні лампи. Яскравість підсвічування не повинна бути високою, адже світіння необхідно тільки для того, щоб звернути увагу і трохи підсвітити вигравірувані літери, а не висвітлити весь коридор і засліпити клієнтів.
Всі дверні таблички можна поділити на дві групи:
- постійні;
- змінні.
Постійні призначені для постійних співробітників, керівників відділів. Такі вироби виглядають найбільш гармонійно і представницьки. Якщо в компанії велика текучка кадрів, або необхідно часто оновлювати якусь частину вивіски, то логічніше передбачити змінне частина.
Зазвичай змінні таблички виготовляють із пластику. Для напису, яке будуть час від часу замінювати, роблять прозору кишеньку. Це найпопулярніший спосіб. Якщо треба міняти не ім'я з прізвищем співробітника, а, наприклад, статус роботи (відкрито-закрито, вільно-зайнято), то використовують динамічні і магнітні таблички. У динамічних зміна статусу відбувається простим пересуванням повзунка, все досить примітивно. У магнітних табличках змінні написи знаходяться на магнітних модулях. Щоб змінити інформацію, досить злегка пересунути частину таблички.
Дорхенгер, напевно бачив кожен з нас, ось тільки не кожен знає, що ця невелика табличка, яка чіпляється за ручку дверей, називається саме так. Дуже часто подібні вироби використовують в готелях, щоб попросити персонал прибрати номер або ж, навпаки, не турбувати гостей. З готелів такі таблички перекочували до рекламщиків, які стали друкувати на них рекламу та іншу інформацію. Пізніше ідею взяли на озброєння виробники товарів з гумором, і тепер кожен у себе вдома може повісити таку табличку, яка буде смішити домочадців і гостей, і в той же час - розповідати про звичаї власників.
Зазвичай дорхенгери виробляють з пластику та акрилу, але зустрічаються картонні, паперові та дерев'яні зразки. Пластик і акрил - це найбільш стійкі з цього переліку матеріали, за ними просто доглядати, їх складно порвати. Напис на них наносять шляхом гравіювання або приклеюванням плівки. На картоні і папері, природно, написи і малюнки просто друкують.
Подібного роду таблички можуть бути одно- і двосторонніми. З першими все зрозуміло, а другі необхідні, щоб надрукувати на різних сторонах різну інформацію і заощадити матеріали. У той же час, зустрічаються двосторонні таблички з однаковими написами. Це зроблено, щоб підвищити комфорт користувача.
Дорхенгери прийнято ділити по типу нанесеною інформації:
- інформаційні. Найяскравіший приклад - таблички в готелях з проханням прибрати, не турбувати і т.д .;
- рекламні. Виготовляються з глянцевого паперу, є непоганим засобом просування свого товару або послуги, часто з'являються на вхідних дверях в багатоквартирних будинках і бізнес-центрах;
- сувенірна продукція з гумором. Відрізняється максимальною асортиментом як в плані матеріалів і квітів, так і в плані написів і малюнків.
Вдома можна використовувати всі ті ж дорхенгери, а можна - і подобу повноцінних офісних табличок. Вони можуть просто наклеюватися на дверне полотно, прикручувати до нього саморізами або кріпитися на двосторонній скотч. Як правило, це написи з гумором, надихаючі фрази, зображення тварин, улюблених персонажів і т.д. Самоклеючі таблички, до речі, можуть використовуватися не тільки в квартирах, але і в громадських будівлях. Як правило, вони носять попереджувальний характер, типу «Не смітити», «Не палити».
Готові дверні таблички прикріпити до полотна зовсім нескладно.
Як правило, застосовуються такі методи:
на саморізи і шурупи - не самий естетичний, але самий надійний і простий спосіб. Добре підходить для таких установ, як школи та дитячі садки;
на двосторонній скотч - найпростіший варіант, який підходить практично для будь-якого виду табличок, але найчастіше використовується з пластиковими, так як вони найлегші. Природно, спосіб годиться тільки для приміщень;
на дистанційних металевих власниках. Так, як правило, кріплять скляні таблички. Виходить, що між ними і дверним полотном залишається зазор 1-6 см, завдяки чому створюється враження ширяння таблички в повітрі, а якщо була використана підсвічування, то цей ефект посилюється;
на потаємні петлі. Спосіб застосовується при установці металевих табличок в багетах, все кріплення ховаються за вивіскою;
на декоративні шурупи - це варіація першого способу, тільки шурупи тут використовуються красиві, так що результат виходить естетичним.
Коли йде ремонт і треба вирішити масу питань, часто таблички вибирають за принципом «аби було». Не будемо сперечатися, в деяких випадках цей підхід цілком виправданий, але якщо у вас серйозний бізнес, то дрібниць треба приділяти максимум уваги. Готелі - це взагалі окрема розмова, там таблички різного роду - це не дрібниця, а один з основних функціональних елементів і відображення індивідуального стилю.
Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в
Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
11 апреля 2025
16:09Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО
12:25Особливості безболісної лазерної епіляції
11:36У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
11:00Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector
10:19У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
09:35Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
09:00Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації
08:22На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM
07:45У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
10 апреля 2025
13:255 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок
12:15Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки
11:55Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?
11:30На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом
10:25На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО
09:48Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям
09:25У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО
08:22У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули
07:55Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант
07:35На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку
9 апреля 2025
15:29Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик
14:45З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята
14:16На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру
13:23Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей
13:00Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?
12:23На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»
Смотреть больше новостейБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні