Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Чернігівську школу №3 багато хто називає елітною. Ще б пак, знаходиться у самому серці міста. Вчитися тут мріють діти чиновників і «мажорів». Багатьом здається, що ця школа - ніби інша планета, де працюють особливі вчителі.
Днями вона потрапила до рейтингу журналу «Фокус». За минулорічними результатами ЗНО, цей «храм знань» посів 94 місце у ТОП-100 кращих шкіл України.
Як і чому? Чи існує секрет престижу школи №3? Аби знайти відповідь на ці та інші запитання, на «іншу планету» вирушив кореспондент «Високого Валу».
Особлива атмосфера
За оновленим фасадом вирує звичайне шкільне життя. Коридорами гасає малеча, кудись поспішають старшокласники. Нічого дивного, але то лише на перший погляд.
За хвилину починаєш відчувати особливу, майже неземну атмосферу. Ту, що учнів-«середнячків» перетворює на відмінників.
«Лише, коли перевела свого сина-розумника до цієї школи, я зрозуміла це, - пояснює вчитель української мови і літератури Наталія Копаєва. - Тут діти вчилися в такому шаленому темпі, що він за ними не встигав».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У СОТНЮ НАЙКРАЩИХ ПОТРАПИЛА ЧЕРНІГІВСЬКА ШКОЛА №3
Наталія Іванівна працює тут 22-й рік і була класним керівником в одному з тих «рейтингових» класів.
«Це були звичайні діти, у яких не забрали дитинство, - зауважує вчителька. - Наче й не було в них особливої схильності навчатися. Але у старших класах все змінилося, прийшла зацікавленість. Мабуть спрацювала атмосфера школи. Діти не пропускали жодного уроку. Працювали на совість. Звідси й досягнення».
Як потрапити до рейтингів?
За версією порталу osvita.ua, торік наша «третя» потрапила у ТОП-200 найкращих шкіл (за результатами ЗНО). Згадуючи про це, директорка школи Олена Яковчук, посміхається: мовляв, рейтинги – це приємно, але дуже умовно. Вони відображають лише якусь частину, тимчасову.
«Насправді у тому, що школа потрапляє до рейтингів – заслуга вчителів, батьків і дітей, - упевнена Олена Миколаївна. - Це генетика і цінності, які дає родина, знання, які передає вчитель і праця, вкладена учнем. Якщо школяр не буде хотіти йти шляхом навчання, то нічого не вийде».
Вчитель математики Світлана Леонова має 45 років стажу, з них понад 40 – у цій школі. Констатує - 80 відсотків випускників склали ЗНО-2020 з її предмету з високими балами. Як наслідок, 7 медалістів, 5 золотих і 2 срібних.
«Чому такі результати? Вчителі намагалися закохати дітей у свій предмет. Усі діти хотіли навчатися, навіть ті, хто не тягнув», - розкриває таємницю Світлана Юхимівна.
Допомогли технології та … коронавірус
Є й матеріальна складова, що впливає – новітнє обладнання та технології. Вчитель української мови і літератури Наталія Заяц про це каже із захопленням.
«Випускникам 2020-го пощастило довчатися тоді, коли школу облаштували новою технікою. Проектори, мультимедійні дошки, телевізори, комп`ютери розв`язали вчителям руки. Літературу стали викладати з музикою, яскравими проектами, презентаціями. Тепер Кобилянську можна аналізувати з Шопеном, а Стефаника з Бетховеном», - зазначає педагог.
Те, що одним шкодить, іншим – на користь. Так сталося і з випуском-2020. Через пандемію 2,5 місяці школярі провели вдома, на дистанційному навчанні. Тобто мали більше часу на повторення матеріалу. На думку Олени Яковчук, коронавірус допоміг, адже дисциплінував і дітей, і педагогів.
«Під час карантину ми винайшли такий метод підготовки до ЗНО, як Google-класи», - доповнює директорка школи. - Ми створили їх з базових предметів. Усі бажаючі учні (студенти) можуть долучатися. Вони спілкуються з педагогом, виконують завдання, як на звичайному факультативі».
Ніколи не забудеться і «карантинний» випускний вечір, який організували просто неба, у сквері Хмельницького, навпроти школи. Підготували його усього за тиждень.
Найвищі бали – пропуск до елітних вишів.
У випуску 2020-го зібралися не лише талановиті, але й наполегливі діти. Про це з теплом згадує Лариса Глазова, вчитель історії та правознавства з 34-річним стажем, один з класних керівників.
«Креативність і працелюбство – те, що вело їх до мети. Ці учні вперто працювали над собою. Відтак здобули найвищі бали на ЗНО і вступили до престижних вишів, здебільшого на бюджет», - ділиться радістю Лариса Анатоліївна.
Серед найкращих - Іван Деркач, який цікавився хімією, біологією. Рейтинг школи він підтримував щороку, адже здобував перемоги на конкурсах і олімпіадах. Недаремно став студентом хімфаку КНУ імені Шевченка.
Діана Наливайко – творча особистість. Грала на фортепіано, писала твори, перемагала на олімпіадах. Закономірно, що вступила до одного з американських університетів та Київської академії музики імені Глієра.
Людина з великої літери – Олексій Завальний. Дуже людяний, позитивний, закоханий у фізику. У школі кілька разів був переможцем олімпіад з трудового навчання. Вступив до київського вишу і наразі успішно вчиться.
Крістіна Литвиненко часто перемагала в олімпіадах з географії та правознавства. Вона вступила на економічну спеціальність і паралельно планує навчатися на юриста.
Гідна зміна
Цьогоріч школа №3 випускатиме вже не 2, а 3 класи, тобто 89 учнів. Учителі школи знають, що вони стануть гідною зміною своїм попередникам.
Ось, наприклад, Андрій Поліщук з 11-го «Б». З дитинства любить і вивчає англійську мову, займається поглиблено. Хоче бути юристом. Надихнули уроки правознавства Лариси Глазової.
Анастасія Попело з 11-го «А» – майже «зірка» школи. Німецьку і англійську опановує з дитинства. Вже з 8 класу стала перемагати у міських, а згодом і обласних олімпіадах, міжнародних конкурсах з історії та української мови. Пише прозу, учасник шкільного дебатного клубу.
«Хочу бути журналістом або представником іншої творчої професії», - ніяковіючи повідомила дівчина.
Підготував Станіслав Клопот
Фото автора
Депутати підтримали прохання Олександра Ломако достроково припинити його повноваження – 25 голосів «за». Таке рішення ухвалили на позачерговій сесії міськради 20 грудня. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЧЕРНІГОВІ ДО СКЛАДУ ОБЛАСНОЇ РАДИ УВІЙШЛИ ДВА НОВИХ ДЕПУТАТИ Нагадаємо, 7 грудня, Ломако у своєму відеозверненні до чернігівців повідомив, що подає заяву про звільнення. За його словами, керівники військових адміністрацій взяли місто в
У Новгороді-Сіверському попрощалися з майором поліції, який помер внаслідок поранень після атаки дроном. ФОТО
У селі біля Чернігова виявили сказ у лисиці
Де у Чернігові придбати новорічне дерево: список адрес
У селі на Менщині зимує 50 лебедів
20 декабря 2024
17:05У селі біля Чернігова виявили сказ у лисиці
16:24Кормушки для свиней – актуальне рішення для кожної ферми
15:25У Новгороді-Сіверському попрощалися з майором поліції, який помер внаслідок поранень після атаки дроном. ФОТО
14:14Олександр Ломако пішов з посади секретаря Чернігівської міськради
13:30Олійка для волосся: переваги та особливості використання
12:22У Чернігові на тиждень перекрили рух на перехресті вулиць Кругова та Прокоповича
11:15У селі Корюківського району під час пожежі загинули двоє людей
10:17У селі на Менщині зимує 50 лебедів
09:50Как емкость аккумулятора влияет на работу авто?
09:30На Чернігівщині зросла захворюваність на вітрянку
19 декабря 2024
16:23190-та гуманітарна місія: «Надія» доставила на Запорізький та Донецький напрямки необхідне обладнання
15:15У Корюківці нетвереза жінка без посвідчення водія в’їхала в паркан
15:00Топ помилок під час купівлі зброї та як їх уникнути
14:45Де у Чернігові придбати новорічне дерево: список адрес
13:32У Чернігові циркулюють віруси грипу В, парагрипу, риновіруси та аденовіруси
12:25118 засуджених із Менської колонії служитимуть в ЗСУ
12:00Чому важливо перевірити авто на сайті autoplatforma.com перед покупкою з США?
11:22Зможуть зекономити понад 5 тисяч євро щороку: у Корюківській лікарні встановили сонячні панелі
10:25У лікарні помер поліцейський з Новгорода-Сіверського, який був поранений внаслідок атаки прикордоння
10:00Какие приложения тайно потребляют интернет-трафик на смартфоне?
09:20У Чернігові водій за кермом «Infiniti» збив велосипедиста
18 декабря 2024
11:25Чернігівська обласна рада вступилася за Героя України Леоніда Яковишина
10:20У Чернігові 57-річна жінка потрапила під колеса легковика
09:30Росіяни з артилерії обстріляли Семенівку: загинув 74-річний чоловік
17 декабря 2024
16:26У Чернігові до складу обласної ради увійшли два нових депутати
Смотреть больше новостейБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні