Рус Укр
Воскресенье, октябрь 01, 2023 Редакция Реклама

3,5 гектари в Ялівщині – для дітей чи для забудови? Міська влада зробила свій вибір не на користь чернігівських діток

3,5 гектари в Ялівщині – для дітей чи для забудови? Міська влада зробила свій вибір не на користь чернігівських діток
25 ноября 2021 4951

25 листопада небайдужі мешканці Чернігова зібралися на акцію протесту під стінами міської ради, аби не дати роздерибанити Ялівщину, знищивши Центр дитячо-юнацького туризму. Громадські організації міста, політичні партії та пересічні містяни прийшли до  мерії висловити свою позицію.

 

Хто ініціював продаж?

 

Винесенню скандального питання на листопадову сесію передувала заява міського голови Владислава Атрошенка на сесії жовтневій.

 

Тоді він порадив вивчити питання і обговорити з містянами можливість продажу на аукціоні «будинку колгоспника». Зі слів мера, утримання центру  дитячо-юнацького туризму обходиться місту надто дорого – близько 600 тисяч гривень на рік. Через карантин та відсутність опалення у приміщенні, яке, нібито, руйнується, нині займаються лише 2 гуртки.

 

(територія центру знаходиться по іншу сторону так званого «Царського села», - авт..)

 

«Я хочу порадитись із людьми. Тому що, і продаж – жалко, але й утримувати – це фактично ситуація патова. Треба якесь рішення ухвалювати. Знов таки, можливо громадськість підкаже для якої мети нам витрати мільйони», - сказав тоді Атрошенко, однак обговорення з боку міської влади як такого не провели.

 

 

Натомість, ідею мера щодо продажу землі в Ялівщині почали активно критикувати активісти.  Правозахисник Олександр Гашпар припускає, що в планах міської влади віддати Ялівщину під забудову. Але це незаконно, стверджує він.

 

 «Не зрозуміло чому, без громадського обговорення, виносять на сесію питання надання дозволу Фонду комунального майна на розробку проекту землеустрою щодо відведення цієї земельної ділянки. Остання досі не була сформована і залишалася серед земель запасу міської ради. Раніше, за радянських часів, її відвели під готель обкому партії, так званий «будинок колгоспника. З 2013 року усі землі запасу в межах Ялівщини передали однойменному регіональному ландшафтному парку. Тобто, до цього часу ділянка там і знаходилася. Відтак передавати її, наприклад, для котеджного містечка не можна, оскільки діють обмеження для об’єктів природно-заповідного фонду», - зауважив Олександр Гашпар.

 

 

Заяву з цього ж приводу у Facebook оприлюднила громадська організація «Еко Місто». У ній відзначено невтішну тенденцію, коли міська рада та її голова під аргументом «оптимізації» бюджету знову планує заробляти за рахунок парків і зелених зон.

 

«Наслідки такої «оптимізації» ми бачимо прямо зараз, коли на наших очах вирубують сотні молодих дерев на території колишнього лісорозсаднику в Ялівщині, що опинився у приватній власності. І ні поліція, ні прокуратура нічого не можуть протиставити знищенню рекреаційної зони», - йдеться у заяві.

 

 

Напередодні сесії позицію по Ялівщині висловили у ВО «Батьківщина». Як відомо ця політична сила свого часу займала активну позицію у створенні Регіонального-ландшафного парку. Зокрема, народний депутат Валерій Дубіль, заручившись підтримкою чернігівців, зміг завадити забудові Ялівщини, як те планувала тодішня міська влада на чолі з Олександром Соколовим. «Батьківщина» взяла участь і в сьогоднішньому мітингу.

 

 

«Сьогодні ми прийшли без політичних прапорів, виключно підтримати ініціативу небайдужих громадян. Ми прекрасно розуміємо, що якби у міської влади було бажання розвивати дитячий центр туризму, то вони б його зробили зразковим для всієї країни. Туристсько-оздоровчий напрямок потрібно розвивати не в маленьких залах та в приміщеннях навчальних закладів, як нам намагаються двести в мерії.  Ялівщина -  це фантастичне місце для практичних занять діток.

 

Натомість, ми розуміємо, що 3.5 га землі – є дуже привабливі з точки зору забудови. Умовно кажучи тут можна побудувати 70 котеджів, якщо кожен з них розмістити на 5 сотках. Тоді питання – що для влади важливіше – зробити Царське село №2 для десятка обраних родин, чи створити умови, щоб дітки з усього міста займалися в цьому центрі? Тут не варто застосовувати бізнесове мислення, а треба подумати про майбутні покоління», - аргументував позицію «Батьківщини» в.о. голови партії в Чернігові Артем Євминець.

 

 

 

Про те, що сам центр знаходиться в задовільному стані повідомила депутатка міської ради Марина Рейко. Напередодні сесії вона опублікувала фотографії Чернігівського центру дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання в Ялівщині. До фото додала обурливий пост.

 

«Що ми за люди такі? Закривати елітний центр для дітей? Продавати?

Це «Шишкинн» у самому центрі міста, в якому безкоштовно розвивають дітей!... На фото - сам центр, він знаходиться у нормальному стані, якісний дерев’яний паркет, камінна зала з проектором, безліч розвиваючих треків на вулиці.

Проте, замість розвитку своїх дітей, ми займаємся «привабленням туристів» і наступного року оцього добра в нас не буде, а в центрі напроти міськради буде новий фонтан та реконструкція за 46,5 млн грн. П – пріоритети».

 

 

 

Чим важливий центр?

 

У структурі центру діють 24 гуртки, в яких займається близько 380 дітей. Це комунальний заклад позашкільної освіти, куди ходять діти різного віку. Серед них є переможці та призери всеукраїнських змагань зі спортивного туризму. На базі команди центру сформували збірну області. На чемпіонаті України з пішохідного туризму вона посіла друге місце.

 

 

Думки людей:

 

Павло, підприємець:

-Моя донька відвідувала заходи, які проводили у центрі. Вважаю, що його треба зберегти, він потрібен. Тим більше, що 600 тисяч, кошти на річне утримання закладу, не такі вже й великі. Особливо з огляду на ті 50 мільйонів, які будуть витрачати на мало кому потрібну реконструкцію скверу Попудренка. Краще було б навести лад у багатьох куточках міста. Тому я – за раціональне використання коштів бюджету.

Те саме стосується і території Ялівщини. Крім неї, є багато місць у Чернігові, де можна вести забудову. Чому комусь треба саме там? Аби ми втратили це чудове місце для відпочинку? Наша родина цього року 5 разів на велосипедах виїздила в Ялівщину, аби поспілкуватися з природою, надихнутися лісом, річкою. Отримали море позитиву!

 

Наталія, продавчиня:

-Мені не байдуже те, що відбувається зараз у місті. Знищення дерев у ландшафтному парку – взагалі варварство. Гадаю, що міська влада зобов`язана підтримувати дитячий туризм, а не знищувати його. Ми маємо захистити Ялівщину. Адже це територія громади Чернігова, а не чиясь приватна. Зрозуміло, що вона є ласим шматком для спритників, які хочуть жити в лісі, поруч з річкою.

Я мешкаю неподалік Ялівщини і люблю там гуляти. Завжди прибираю сміття, аби не спотворити природу. Долучаюся до екологічних акцій. Тому добре розумію, чим загрожує така приватизація. Втраті Ялівщини треба запобігти. Усі можливості для цього є.  

 

Що вирішили депутати?

 

Як намагався під час сесії 25 листопада переконати людей Владислав Атрошенко, питання Центру дитячо-юнацького туризму суто технічне і необхідне для впорядкування земельної ділянки. Також він пообіцяв, що зводити багатоповерхівки на цій території не дозволить.

 

Олександр Гашпар переконував, якщо депутати нададуть дозвіл на відведення ділянки фонду комунального майна, ці 3,5 гектари не зможуть увійти до меж Регіонального ландшафтного парку Ялівщина і їм у майбутньому загрожуватиме забудова.

 

Депутати міськради не дослухалися до думки людей і підтримали проект рішення, запропонований їм на розгляд. Олександр Гашпар у відповідь пообіцяв звернутися до суду, аби відмінити ухвалене депутатами рішення.

 

Фото - Віктор Кошмал

 

Комментарии

Топ-новости

У Чернігові з 28 вересня частково перекриють вулицю Гончу: схема руху транспорту

У Чернігові з 9-ї години ранку 28 вересня частково перекриють ліву смугу руху поруч з будинком по вулиці Гонча, 50 по смузі руху в напрямку від вулиці Київська до проспекту Перемоги.   Про це повідомляє інформаційна служба КП «Чернігівводоканал» на своїй сторінці у Facebook.   На цій ділянці дороги КП "Чернігівводоканал" проводитиме розбір та демонтаж аварійного водопровідного колодязя.   ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЧЕРНІГОВІ П’ЯНИЙ

Последние новости

Все новости

29 сентября 2023

17:22

На центральній алеї у Чернігові з нагоди Дня захисників України встановили фотовиставку. ФОТО

16:15

Поїхала на велосипеді в магазин та зникла: на Чернігівщині розшукують жінку

15:22

На Чернігівщині п’яний батько бив та принижував прийомних дітей: поліція відкрила кримінальні провадження

14:35

На території Іванівської громади сапери виявили снаряди від «Граду»

13:33

На Сновщині в останню путь провели військового, який загинув на Донеччині. ФОТО

12:24

На Чернігівщині мати загиблого воїна заасфальтувала за власні гроші вулицю, названу на честь сина

11:19

«Робив масаж дівчинці»: подробиці звинувачень вчителя фізкультури у педофілії в Чернігові

10:18

На Чернігівщині до кінця року мають запрацювати ЦНАПи ще у 17 громадах

09:50

Росіяни протягом доби з артилерії та мінометів обстріляли 6 сіл в прикордонні Чернігівщини

09:25

На Чернігівщині оголосили про підозру двом росіянам за жорстоке поводження з цивільним чоловіком

28 сентября 2023

17:50

У Чернігові водій на «Хонді» врізався в стовп

17:34

Поліція відкрила кримінальне провадження щодо освітян Чернігова, які могли приховувати факт розбещення малолітніх

16:20

Чернігівський центр крові потребує донорів

16:00

Корейская косметика: почему пенки для умывания так ценятся во всем мире?

15:25

34% котельних Чернігова готові до безперебійної роботи на випадок блекаутів

14:17

У Прилуках горів «Lanos»

13:33

У Чернігові водій автівки наїхав жінці на ногу

12:21

Валерій Дубіль: кожен, хто не воює, має робити все для підтримки фронту та медиків — це гарантовано врятовані життя

12:00

Готовые Google Ads аккаунты: быстрый старт

11:15

Вчителя фізкультури у Чернігові, якого підозрюють в педофілії, звільнили з роботи

10:15

Протягом доби росіяни тричі обстрілювали дві громади в прикордонні Чернігівщини

09:32

У селі Іванівка на Чернігівщині розпочали відбудову шкільної їдальні, яка була зруйнована росіянами

09:10

Підгузки для новонароджених: як вибрати та коли починати використовувати

27 сентября 2023

18:57

У Чернігові вчителя фізкультури підозрюють у педофілії

17:45

У Чернігові з 28 вересня частково перекриють вулицю Гончу: схема руху транспорту

Смотреть больше новостей

Видеосюжеты

Все видео
«Думки не було забрати собі»: хлопець з дівчиною знайшли 16 тисяч гривень під банкоматом та повернули їх власниці
3 августа 2023

«Думки не було забрати собі»: хлопець з дівчиною знайшли 16 тисяч гривень під банкоматом та

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка горить
19 июля 2023

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка

Залужний відвідав командування ЗСУ на північному напрямку ВІДЕО
28 июня 2023

Залужний відвідав командування ЗСУ на північному напрямку

Чернігівська команда «Батьківщини» долучилася до допомоги лікарням Донбасу ВІДЕО
31 мая 2023

Чернігівська команда «Батьківщини» долучилася до допомоги лікарням Донбасу

На трасі Київ-Чернігів патрульні допомогли загасити вогонь: пожежа могла перекинутися на хати
29 мая 2023

На трасі Київ-Чернігів патрульні допомогли загасити вогонь: пожежа могла перекинутися на

У Чернігові провели «Свято вишиванки» ВІДЕО
20 мая 2023

У Чернігові провели «Свято вишиванки»

Маніпулятивні відео у соціальних мережах: які наративи поширюють та як працюють
8 мая 2023

Маніпулятивні відео у соціальних мережах: які наративи поширюють та як

Шахраї, які прикриваються волонтерством: як виявити зловмисників
25 апреля 2023

Шахраї, які прикриваються волонтерством: як виявити

Молодь Чернігівщини навчатимуть створювати власний медіа-контент: відкрита реєстрація учасників
20 апреля 2023

Молодь Чернігівщини навчатимуть створювати власний медіа-контент: відкрита реєстрація

БФ молодіжної ініціативи «Надія» продовжує реалізацію масштабної гуманітарної місії на сході України
14 апреля 2023

БФ молодіжної ініціативи «Надія» продовжує реалізацію масштабної гуманітарної місії на сході

Військові показали уламки «шахеда», збитого на Чернігівщині ВІДЕО
28 марта 2023

Військові показали уламки «шахеда», збитого на Чернігівщині

Як бійці ЗСУ захищають небо Чернігівщини від атак іранських «Шахедів». ВІДЕО, ФОТО
14 марта 2023

Як бійці ЗСУ захищають небо Чернігівщини від атак іранських «Шахедів». ВІДЕО,

Смотреть больше видеорепортажей