Рус Укр
Вторник, сентябрь 26, 2023 Редакция Реклама

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка горить

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка горить
19 июля 2023 4050

Уже кілька тижнів не вщухають пристрасті довкола майбутнього будівництва заводу поблизу села Шестовиця, що в Киїнській територіальній громаді. Саме тут чернігівський підприємець Сергій Масленніков планує збудувати завод, на якому оброблятимуть метал і складатимуть конструкції для автомобілів європейських марок.

 

Ділянка площею 6 гектарів перебуває в приватній власності його родини. На зустрічах із місцевими жителями він неодноразово запевняв, що жодних шкідливих виробництв не планує.

 

«Буде додатково 100 робочих місць, а можливо, й більше. Я не збираюся тут виробляти жодної хімії, не планую сміттєзвалищ», – каже Сергій Масленніков, підприємець.

 

До того ж він гарантує, що виробництво зареєструє саме за місцем знаходження, а тому всі податки йтимуть до місцевого бюджету. Цю інформацію підтвердив і голова Киїнської громади.

 

«Якщо завод запрацює, то люди з Шестовиці та Киїнки матимуть змогу там працювати. Тим паче, що на виробництві заробітна плата не мінімальна, а понад 10 тисяч гривень на місяць. А якщо земля переведеться з сільськогосподарської у виробничу, то, відповідно, більший податок надходитиме в бюджет сільської ради. Чистими вони готові платити на місяць 600 тисяч гривень, там іде розподіл: частина – в обласний бюджет, у державний, а десь відсотків 60 – у бюджет Киїнської ТГ. Тобто є реальна можливість збільшити наш бюджет», – розповідає Андрій Головач, голова Киїнської громади.

 

За словами Андрія Головача, податки з цього підприємства суттєво підтримали б бюджет громади та забезпечили б можливість на достойному рівні фінансувати об’єкти соціальної інфраструктури і їхніх штатних працівників, а також сплачувати за освітлення та ремонти доріг в громаді.

 

«Ми утримуємо два ліцеї. У Киїнському ліцеї навчаються 403 дитини, у Трисвятськослобідському ліцеї – 250 дітей. Також є дошкільний заклад освіти «Малятко», в якому до війни налічувалося 90 дітей, а сьогодні є повноцінні три групи, приблизно 60 осіб. Плюс амбулаторія Киїнська та ФАП у селах Трисвятська Слобода і Павлівка. Потім є у нас певні зобов’язання про утримання районної лікарні, тобто в частковій участі береться фінансування, залежно від кількості населення. Також є люди пенсійного віку, які не можуть самостійно за собою доглядати, ми фінансуємо заробітну плату працівникам, які здійснюють нагляд, перераховуємо в Михайло-Коцюбинську громаду. Ще працює служба у справах дітей, відділ освіти. І багато іншого, що треба утримувати громаді», – пояснює Андрій Головач, голова Киїнської громади.

 

Здавалось би, переваги для громади очевидні – сотні тисяч податків щомісяця, внаслідок яких значно покращиться соціальне обслуговування й інфраструктура у громаді, з’являться робочі місця поблизу населеного пункту, до яких буде зручно добиратися. Проте є жителі, які висловлюються категорично проти.

 

«Ми всі проти, громада вся проти заводу, який будує Масленніков, тому що нема документів, нічого цей завод не має», – каже Володимир Бешун, місцевий житель.

 

За словами голови громади, всю процедуру підготовки проєкту будівництва чітко контролюють 22 інстанції.

 

«Люди розповідають, що є якесь порушення якихось норм, але практика показує, що коли починається розробка проєктної документації, то розсилали листи в усі інстанції, які мають надати дозвіл для виконання певних проєктних робіт. І відповідно, жодна з них не написала якогось заперечення через те, що там може бути якесь порушення», – зазначає Андрій Головач, голова Киїнської громади.

 

Є й інший цікавий факт, Володимир Бешун, який розповідає про якісь документальні порушення, сам здійснює господарську діяльність на ділянці, що перебуває в комунальній власності Киїнської сільської ради, та не сплачує за це податки. Відповідне повідомлення було адресоване йому від голови громади.

 

 

 

Цю ділянку ми можемо побачити на кадастровій карті з позначкою «Державна власність». На громадських слуханнях також саме він розповідав про старі поховання худоби, яка хворіла на сибірку. Начебто поховання знаходиться на території землі, що належить родині Масленнікових.

 

«У нас є люди, які знають, де в нас розташовані біоями, які не можна чіпати, з 1951 року», – стверджує Володимир Бешун, місцевий житель.

 

За словами голови громади, точне місце треба ще встановити, адже раніше цієї інформації в реєстрах не було.

 

«У реєстрах ніде не було інформації, що там колись у якихось роках були захоронення. Тобто це не зафіксовано. Чому ж так і відбулося: людина не бачила, відбувся процес купівлі, зараз виявляється, що, можливо, там щось могло бути захоронено. Зараз написали листа в Держпродспоживслужбу, щоб вони дали конкретні дані про геолокацію, де саме ця ділянка розташована. Господар цієї ділянки має можливість і бажання зробити певні аналізи, щоб було розуміння, чи є там якісь нюанси, чи немає. Наразі відомо, що це поховання не розташоване в межах тих шести гектарів, де, можливо, буде промислова зона», – звертає увагу Андрій Головач, голова Киїнської громади.

 

Також дуже дивно, що про сибірку згадали тільки після оголошення про наміри збудувати завод. Адже раніше до продажу цієї землі місцеві жителі випасали тут худобу, копали пісок, заготовляли сіно з цих територій, а також здавали ділянки в оренду фермерам та аграріям, які обробляли землі, вирощували врожаї, худобу та розміщували там силосні ями. І тоді питання скотомогильників ніхто не порушував. Тож чи немає в цій історії зацікавлених осіб, які дбають про свої інтереси та перешкоджають будівництву, але водночас позбавляють громаду інвестицій?

 

«Якщо брати дуже глобально і якщо там є ще якісь спори сибірки чи ще щось, то буде дуже прикро. Адже якщо брати той радіус – 1 кілометр, а в діаметрі 2 кілометри, – то, відповідно, потрапляють туди й аграрії, які на тій території, вони теж не мають права працювати. Потрапляють будівлі людей, включно з городами, які вони теж, згідно із законом, не мають права обробляти та зрошувати. Плюс потрапляє водонапірна вежа, з якої беремо воду на частину населення Шестовиці. Тобто якщо реально там є така загроза, то вона зачепить буквально всіх. Увесь населений пункт», – наголошує Андрій Головач, голова Киїнської громади.

 

Здається, всім зрозуміла корисна для громади пропозиція від підприємця – збудувати завод, отримати сотню робочих місць і сотні тисяч податків щомісяця, але вона вже обросла незрозумілими чутками та жахами. Також дивує позиція деяких громадських діячів, які, як ми з’ясували, самі порушують закон.

 

Детальніше у сюжеті:

 

 

За матеріалами інтернет-видання «Час Чернігівський».

 

 

Комментарии

Топ-новости

За тиждень росіяни 59 разів обстрілювали прикордонні села Чернігівської області

За тиждень ворог 59 разів обстріляв 21 прикордонний населений пункт Чернігівської області. Зафіксовано 672 вибухи. Противник наніс 3 авіаційні удари з використанням вертольота.   Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram.   ЧИТАЙТЕ  ТАКОЖ:  РОСІЯНИ ПРОТЯГОМ ДОБИ 24 ВЕРЕСНЯ 7 РАЗІВ ОБСТРІЛЮВАЛИ ПРИКОРДОННЯ ЧЕРНІГІВЩИНИ З РІЗНИХ ВИДІВ ЗБРОЇ   «Пошкоджена цивільна інфраструктура: приватні будинки,

Последние новости

Все новости

25 сентября 2023

17:15

Можно ли комбинировать антифризы G11 и G12?

16:27

«Стало сумно»: у Чернігові п’яна жінка повідомила поліції про «подвійне» вбивство

15:42

Поліція затримала жителя прикордонної громади Чернігівщини, який торгував наркотиками. ФОТО

15:13

Особливості ароматизації кафе, готелів та ресторанів

14:25

Виїхав на зустрічну смугу: на Чернігівщині в ДТП загинув житель Сум. ФОТО

14:00

Секреты укладки волос для мужчин

13:30

За тиждень росіяни 59 разів обстрілювали прикордонні села Чернігівської області

13:00

Ангина, фарингит и стоматит у детей: применение раствора Стоматидин

12:35

У Ніжинському районі потяг на смерть збив людину

11:47

Види бані: в чому різниця, та яку краще збудувати для себе

11:11

Росіяни протягом доби 24 вересня 7 разів обстрілювали прикордоння Чернігівщини з різних видів зброї

10:22

Ракетний удар по центру Чернігова 19 серпня: як триває відновлення будинків та скільки грошей на це виділили. ФОТО

10:00

Підкресліть свою природну красу з професійною косметикою

09:30

У двох мікрорайонах Чернігова виникли перебої з водопостачанням: в чому причина

09:00

Уход и обслуживание печи-камина

22 сентября 2023

17:25

Рейтинг автошкіл Києва 2023: Вибір Найкращої Автошколи

16:45

Ніжинська міська лікарня отримала інвалідні візки від благодійників

15:35

Продавали неіснуючі авто та здавали в оренду житлу військовим: у Чернігові трьом ув’язненим СІЗО оголосили підозру

14:22

Українцям пояснили, як через «Дію» відновити втрачені документи

14:00

Як використовувати ласощі для навчання та підготовки собаки

13:30

Продавали неіснуючі авто: у Прилуках затримали групу Інтернет-шахраїв, які ошукали людей на понад 800 тисяч гривень

12:22

У Чернігові оголосили тендер на реконструкцію пошкодженої внаслідок обстрілів каплиці на кладовищі «Яцево»

11:18

На Чернігівщині директор підрядної організації та його спільники заволоділи понад 2 млн грн бюджетних коштів

10:17

На Чернігівщині 109 переможців за програмою «Власна справа» і 3 – «Грант для ветеранів»

09:50

Чернігівських поліцейських посмертно удостоїли медалями «За оборону Чернігова»

Смотреть больше новостей

Видеосюжеты

Все видео
«Думки не було забрати собі»: хлопець з дівчиною знайшли 16 тисяч гривень під банкоматом та повернули їх власниці
3 августа 2023

«Думки не було забрати собі»: хлопець з дівчиною знайшли 16 тисяч гривень під банкоматом та

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка горить
19 июля 2023

Завод у Шестовиці: чи не залишиться Киїнська ТГ без інвестицій і в кого на голові шапка

Залужний відвідав командування ЗСУ на північному напрямку ВІДЕО
28 июня 2023

Залужний відвідав командування ЗСУ на північному напрямку

Чернігівська команда «Батьківщини» долучилася до допомоги лікарням Донбасу ВІДЕО
31 мая 2023

Чернігівська команда «Батьківщини» долучилася до допомоги лікарням Донбасу

На трасі Київ-Чернігів патрульні допомогли загасити вогонь: пожежа могла перекинутися на хати
29 мая 2023

На трасі Київ-Чернігів патрульні допомогли загасити вогонь: пожежа могла перекинутися на

У Чернігові провели «Свято вишиванки» ВІДЕО
20 мая 2023

У Чернігові провели «Свято вишиванки»

Маніпулятивні відео у соціальних мережах: які наративи поширюють та як працюють
8 мая 2023

Маніпулятивні відео у соціальних мережах: які наративи поширюють та як

Шахраї, які прикриваються волонтерством: як виявити зловмисників
25 апреля 2023

Шахраї, які прикриваються волонтерством: як виявити

Молодь Чернігівщини навчатимуть створювати власний медіа-контент: відкрита реєстрація учасників
20 апреля 2023

Молодь Чернігівщини навчатимуть створювати власний медіа-контент: відкрита реєстрація

БФ молодіжної ініціативи «Надія» продовжує реалізацію масштабної гуманітарної місії на сході України
14 апреля 2023

БФ молодіжної ініціативи «Надія» продовжує реалізацію масштабної гуманітарної місії на сході

Військові показали уламки «шахеда», збитого на Чернігівщині ВІДЕО
28 марта 2023

Військові показали уламки «шахеда», збитого на Чернігівщині

Як бійці ЗСУ захищають небо Чернігівщини від атак іранських «Шахедів». ВІДЕО, ФОТО
14 марта 2023

Як бійці ЗСУ захищають небо Чернігівщини від атак іранських «Шахедів». ВІДЕО,

Смотреть больше видеорепортажей