Рус Укр
Среда, февраль 05, 2025 Редакция Реклама

Окупанти готують нову хвилю депортації дітей з захоплених територій України

Окупанти готують нову хвилю депортації дітей з захоплених територій України
4 декабря 2023 1052

Новини України. Окупаційні адміністрації на захоплених російськими військами територіях отримали наказ готувати нові списки дітей для депортації. Основна увага буде спрямована на тих дітей, які позбавлені батьківського піклування.

 

Як повідомили в Центрі національного спротиву, окупаційні адміністрації створюють списки дітей, які не мають опікунів, для подальшого їх вивезення до Росії.

 

У організації нагадують, що процес викрадення дітей з окупованих українських територій контролює соратниця російського диктатора Володимира Путіна так званий "дитячий омбудсмен" Росії Марія Львова-Бєлова. Як відомо, і щодо Путіна, і щодо Львової-Бєлової Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на затримання у справі про примусову депортацію до Росії українських дітей.

 

Центр нацспротиву наголошує, попри запевнення окупантів про тимчасовість вивезення дітей (часто примусова депортація здійснюється під приводом нібито відправки дітей на оздоровлення у санаторії та дитячі табори на території Росії), росіяни чинять перешкоди для повернення дітей з окупованих територій додому.

 

Також відомо, що окупанти відмовляються повертають дітей Україні у відповідь на офіційні запити, навіть якщо у дітей є родичі на підконтрольній українському уряду території. При цьому влада Росії максимально спрощує процес усиновлення депортованих дітей у РФ.

 

Слід також нагадати, що у Росії діє ініційована владою програма "деукраїнізації" депортованих з окупованих територій дітей. Під час перебування "на оздоровленні у дитячих таборах та санаторіях вивезені з України діти зазнають жорсткої пропагандистської обробки. Про необхідність "перевиховання" викрадених в Україні дітей не соромляться прямо заявляти представники російської влади в ефірах телепропаганди. Центр національного спротиву наголошує, що метою таких дій російської влади є асиміляція українських дітей, фактично йдеться про знищення цілого покоління нації.

 

Нагадаємо, представники України на різних міжнародних майданчиках неодноразово закликали світову спільноту активніше взяти участь у питанні повернення до України примусово депортованих з окупації дітей. Раніше український омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що Україні вдалося документально верифікувати 20 тисяч випадків примусової депортації дітей. Однак ця цифра не відображає реального стану речей. Кількість викрадених дітей може сягати 700 тисяч. Отримати точні дані наразі неможливо, адже Росія відмовляється надавати будь-які списки вивезених з окупації дітей.

 

Комментарии

Топ-новости

На Новгород-Сіверщині виявили та знешкодили бойову частину російського безпілотника, яка не здетонувала

Після однієї з нещодавніх повітряних атак на території Новгород-Сіверського району Чернігівщини виявили російський ударний БПЛА, який збили сили оборони України. Його бойова частина не здетонувала.   Про це повідомляє поліція Чернігівської області на своєму офіційному сайті.   ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ВИЛУЧИЛИ БЛИЗЬКО ОДНІЄЇ ТОННИ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ. ФОТО   «Оглянувши пошкоджений БПЛА, поліцейські вибухотехніки вилучили бойову частину

Последние новости

Все новости

5 февраля 2025

16:27

= У Чернігові п’яна водійка в’їхала у дорожній знак

15:18

Стало відомо, коли відбудеться 44-ї сесія Чернігівської міськради

14:22

Учні 12 громад Чернігівщини отримають ноутбуки для навчання

13:33

У Семенівці в пожежі загинув 62-річний чоловік

12:25

У Чернігові відновили рух транспорту на перехресті вулиць Довженка та Межової

11:22

Чернігівщина отримала три новенькі реанімобілі: в які громади вони поїдуть

10:21

На Новгород-Сіверщині виявили та знешкодили бойову частину російського безпілотника, яка не здетонувала

09:30

На Чернігівщині зупинили водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував норму у 15 разів

4 февраля 2025

14:40

У Чернігівському районі виявили новий випадок сказу

13:33

У прикордонній Семенівці з’явилося ще одне модульне укриття

12:22

На Чернігівщині поліцейські вилучили близько однієї тонни зброї та боєприпасів. ФОТО

11:20

У Чернігові патрульні відсторонили від керування нетверезого водія «BMW»

10:18

В Корюківській громаді через вибух БпЛА пошкоджено 3 будівлі сільськогосподарського призначення

09:30

У Чернігові в пожежі загинув чоловік

3 февраля 2025

20:26

Правила кормления щенков от рождения до года

13:30

У Чернігові затримали чоловіка, який напав на поліцейського та вдарив його в обличчя

12:45

Розробка сайту: як вибрати надійну веб-студію?

11:25

59 авіаударів за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщині

10:48

Диван для вашого стилю життя: як знайти ідеальний варіант

10:22

Два дні поспіль температурні рекорди зафіксували у Чернігові

09:25

Автомобіль для захисників та підтримка громад: волонтери БФ молодіжної ініціативи «Надія» продовжують працювати

31 января 2025

17:30

Grace Clinic: ведущая клиника пластической хирургии в Киеве

16:42

Росіяни з мінометів вдарили по прикордонню Чернігівщини: поранений місцевий житель. ФОТО

16:15

Рідні до останнього мали надію: загинув воїн з Чернігівщини

15:55

«BAS Роздрібна торгівля»: що це таке та який функціонал має

Смотреть больше новостей

Видеосюжеты

Все видео
Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з РФ ВІДЕО
14 октября 2024

Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з

На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська ВІДЕО
5 октября 2024

На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська

Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею ВІДЕО
16 августа 2024

Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею

 Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у серпні 2023-го
22 апреля 2024

Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 апреля 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 апреля 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 марта 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 марта 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 февраля 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 февраля 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 января 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 января 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Смотреть больше видеорепортажей