Рус Укр
Четверг, сентябрь 12, 2024 Редакция Реклама

Показання до операції гідроцефалії

Показання до операції гідроцефалії
3 апреля 2024 1146

Гідроцефалія – це скупчення спинномозкової рідини (СМР) всередині черепа. Це рідке з'єднання, що виробляється частинами головного мозку, зазвичай присутнє в невеликих кількостях в спинномозковому каналі. У нормальних умовах він всмоктується в субарахноїдальному просторі і потрапляє в кровоносні судини головного мозку, звідти потрапляючи в загальний кровообіг. Однак порушення всмоктування або відтоку цієї рідини можуть привести до її накопичення, що відразу ж відбивається на рівні внутрішньочерепного тиску.

 

У розвинених країнах гідроцефалія часто зустрічається як вроджений дефект. За статистикою, цей симптоматичний дефект виявляється у одного з п'ятисот народжених дітей. Гідроцефалія може виникати не тільки у новонароджених, але і у дорослих. Його причини у дорослих можуть бути різноманітними, включаючи пухлини головного мозку, крововиливи, аномалії всмоктування або відтоку спинномозкової рідини, травми.

 

Першим і основним симптомом гідроцефалії є підвищення внутрішньочерепного тиску (ВЧТ) через швидке накопичення рідини всередині черепа. Немовлята також можуть відчувати такі симптоми, як підвищена дратівливість і набрякле джерельце. У дорослих і дітей підвищений ВЧТ може проявлятися головними болями, блювотою, порушенням зорової функції, сонливістю або, навпаки, безсонням і дратівливістю. Якщо своєчасно не почати лікування, можна привести до серйозних пошкоджень головного мозку.

 

Існує кілька методів лікування гідроцефалії. Найбільш поширеним методом є імплантація в мозковий шлуночок спеціального шунта, який направляє зайву рідину в іншу частину тіла. Зазвичай рідина зливається в черевну порожнину через підшкірну трубку. Крім того, існують і інші методи, наприклад, ендоскопічне видалення стоми на третьому шлуночку. В цьому випадку робиться спеціальний отвір для зливу рідини, минаючи область перешкоди. Іноді можуть допомогти і медикаментозні препарати для зниження вироблення зайвої рідини.

 

Очікувані результати шунтування шлуночків головного мозку можуть бути наступними:

 

Шунтування – перевірена методика, спрямована на нормалізацію внутрішньочерепного тиску (ВЧТ), що призводить до повного одужання у разі первинної гідроцефалії. Однак, якщо захворювання є наслідком інших станів, таких як пухлини, менінгіт або аневризми, прогноз за результатами операції може бути неоднозначним. Успіх операції залежить від тяжкості гідроцефалії і тривалості її прогресування.

 

Процес шунтування зазвичай охоплює наступні етапи:

 

Підготовка та анестезія: операція проводиться під загальним наркозом, щоб забезпечити комфорт пацієнта.

 

1. Розріз і розсічення черепа: хірург робить розріз за вухом і отримує доступ до черепа за допомогою спеціального інструменту.

2. Введення трубки з клапаном: Через утворений отвір в мозковий шлуночок вводиться тонка трубка, до якої приєднується клапан. Цей клапан регулює відкриття і закриття в залежності від кількості рідини в шлуночку.

3. Створення вигинів: Крім того, робляться два розрізи - в області шиї і живота. Це дозволяє лікарю помістити під шкіру трубку для відводу зайвої рідини в черевну порожнину. Іноді рідина також може зливатися в легені або в передсердя.

 

Тривалість операції з шунтування церебральних шлуночків зазвичай становить від 1 до 2 годин.

 

Очікування та успішність шунтування шлуночків можна описати наступним чином:

 

Очікування: Пацієнт може розраховувати на те, що операція допоможе нормалізувати внутрішньочерепний тиск і зменшити симптоми гідроцефалії, такі як головний біль, блювота і порушення зорової функції. Однак слід враховувати, що результати можуть відрізнятися в залежності від тяжкості захворювання та індивідуальних особливостей пацієнта.

 

Рівень успіху: Рівень успіху операції залежить від безлічі факторів, включаючи тяжкість гідроцефалії, вік пацієнта та загальний стан здоров'я. Однак при первинній гідроцефалії успішність операції висока.

 

Ризики: Як і будь-яка хірургічна процедура, операція з шунтування шлуночків головного мозку пов'язана з певними ризиками та можливими ускладненнями. Основними ризиками є інфікування і можливі крововиливи в мозок, хоча такі ускладнення зустрічаються рідко. Також варто враховувати, що існує певний відсоток ризику, пов'язаний із загальною анестезією. Повторні шунтування проводяться при порушенні роботи системи відтоку спинномозкової рідини, А їх частота становить приблизно 10% щорічно.

 

Важливо, щоб пацієнт повністю розумів потенційні ризики та переваги операції, перш ніж прийняти рішення про її проведення.

 

Що відбувається після операції:

 

Після закінчення операції пацієнт знаходиться в післяопераційній палаті під наглядом фахівців. Тут проводиться поступове пробудження від наркозу. Після цього хворого переводять в звичайну палату, де він продовжує своє відновлення. Поступово, у міру поліпшення самопочуття хворого, він може сидіти, вставати і ходити. Тривалість перебування в медичному закладі визначається в залежності від індивідуального стану пацієнта і вимог його лікування.

 

Що робити після виписки з медичного закладу:

 

Час відновлення і тривалість реабілітаційного періоду після шунтування залежать від вихідного стану пацієнта і характеру проведеної процедури. Рекомендується уникати фізичних і розумових навантажень, а також стресових ситуацій, протягом перших двох тижнів після операції. У цей період особливо важливо приділяти час відпочинку і відновленню.

 

Після шунтування шлуночків головного мозку пацієнту рекомендується:

 

- Регулярні візити до лікаря: пацієнту необхідно регулярно відвідувати лікаря і повідомляти про всі відчуття і проблеми. При підвищенні температури тіла вище 38 градусів, виникненні головного болю або інших симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря. При неможливості відвідати лікаря необхідно викликати швидку допомогу.

- Планове спостереження у спеціалістів: Після виписки зі стаціонару пацієнт повинен залишатися під плановим наглядом спеціалістів. Візити до невролога для пацієнтів можуть бути довічними, а частоту відвідувань встановлює лікар.

- Ускладнення в перші дні після операції: У перші кілька днів після операції пацієнт може відчувати незначний біль, який зазвичай знімається знеболюючими препаратами. Іноді можлива нудота і блювота.

- Прогноз сприятливий: при первинній гідроцефалії без інших патологій прогноз сприятливий, і діти здатні вести цілком нормальний спосіб життя після одужання.

 

Важливо дотримуватися рекомендацій лікаря-нейрохірурга і своєчасно звертатися за медичною допомогою при необхідності.

Комментарии

Топ-новости

Росіяни атакували лікарню в прикордонній Семенівці. ФОТО

В ніч на 11 вересня російська армія атакувала Семенівську громаду, що в прикордонні Чернігівщини. Внаслідок вибухів пошкоджено Семенівську міську лікарню. Люди не постраждали.    Про це повідомляє поліція Чернігівської області на своєму офіційному сайті.   ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧЕРЕЗ ОБСТРІЛИ ЗАГОРІЛОСЯ 15 БУДИНКІВ У СЕЛІ ПРИКОРДОННОЇ СЕМЕНІВСЬКОЇ ГРОМАДИ     Поліція Новгород-Сіверського району документує наслідки обстрілів. Відомості про подію будуть

Последние новости

Все новости

11 сентября 2024

15:25

Корпоративний комплаєнс та його особливості

14:25

Намагався дати хабар офіцеру прикордонної служби: у Чернігові затримали підприємця. ФОТО

13:30

Забруднення потрапило з цукрового заводу на Курщині: у Міндовкіллі оприлюднили результати проб води з Сейму та Десни

12:55

Colorescience - з турботою про вашу шкіру!

12:15

Росіяни атакували лікарню в прикордонній Семенівці. ФОТО

11:22

Что показывают анализы на гормоны щитовидной железы

10 сентября 2024

12:21

Через обстріли загорілося 15 будинків у селі прикордонної Семенівської громади

11:18

Будет ли альтсезон?

10:17

На Новгород-Сіверщині поліція повернула додому 14-річну дівчину, яка поїхала до знайомого на Сумщину

09:40

КАБи, артилерія та дрони: росіяни обстріляли Семенівку та 11 сіл у трьох прикордонних громадах Чернігівщини

9 сентября 2024

16:30

У Чернігівському районі нетверезий водій скутера пропонував 4 тисячі хабаря патрульним

15:25

Ломако пояснив, з чим пов’язане забруднення річок Сейм та Десна

14:23

На Чернігівщині викрили чоловіка, який намагався викрасти з АЗС 165 літрів дизельного пального

13:50

Юні боксери з Чернігівщини здобули 4 медалі на Чемпіонаті Азії з боксу

12:22

У Чернігові за хабар у 155 тисяч чоловік під’єднав ресторан до резервної лінії електропередач

12:00

Важность правильного освещения на рабочем месте

11:18

За тиждень росіяни нанесли 66 авіаційних ударів по Чернігівщині

10:21

У Чернігові на «Золотому» спостерігається масовий мор риби та незначний неприємний запах

10:00

Аукцион авто NPA: почему так популярен

09:30

Масований обстріл прикордоння: пошкоджені будинки та частково відсутня електрика

6 сентября 2024

14:19

У прикордонному Новгороді-Сіверському ремонтують пам'ятник князю Ігорю за 190 тисяч гривень

13:33

Трьох зниклих на дітей на Прилуччині розшукали у Київській області

12:22

На Чернігівщині сапери вилучили 11 снарядів до «Граду» та 8 протитанкових мін

11:20

Переходив у невстановленому місці: у Бахмачі чоловік загинув під колесами електропотяга

10:17

Зафіксували 79 вибухів: росіяни за добу обстріляли три прикордонні громади Чернігівщини

Смотреть больше новостей

Видеосюжеты

Все видео
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею ВІДЕО
16 августа 2024

Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею

 Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у серпні 2023-го
22 апреля 2024

Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 апреля 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 апреля 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 марта 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 марта 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 февраля 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 февраля 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 января 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 января 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної мобілізації
12 января 2024

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу. ВІДЕО
7 декабря 2023

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу.

Смотреть больше видеорепортажей