Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:* Позиція
9 жовтня Верховна Рада 240 голосами прийняла у другому читанні законопроект №6327, який МОЗ охрестив медичною реформою. Проти голосувала фракція «Батьківщина», а народний депутат Валерій Дубіль назвав ініціативу Уряду загибеллю української системи охорони здоров’я.
Що ж справді криється за буквами урядового законопроекту і до яких наслідків призведе прийняття законопроекту.
Представники парламентського комітету з питань охорони здоров’я ще під час засідань робочої групи, яка опрацювала майже тисячу правок, поданих нардепами, стверджували: співоплату прибрали, тому медицина дійсно стане безкоштовною. Мовляв, Закон відповідає Конституції. Первинну ланку почнуть переводити на оплату за послугу вже з 1 січня 2018 року.
Тобто, сімейний лікар (по-старому – терапевт) отримуватиме гроші за кількість пацієнтів, які підпишуть з ним інформаційну угоду (а не контракт, за яким нестимуть відповідальність). Ці папірці-напівдокументи дадуть змогу отримувати лікарю гроші від ЦОВВу, новоствореного органу, який сам визначатиме якому лікарю платити і скільки, а якому – ні.
«На початку законопроект 6327 ставив собі одним із завдань зменшити корупційні ризики. А насправді ним просто створюється орган, який регулює фінансові потоки і зосереджує у своїх руках 80 млрд грн. Яким чином і хто контролюватиме його – ніхто не знає. Яким чином платитиме – ніхто не знає. Замість того, щоб спочатку провести розрахунки, апробацію нової системи, депутати переклали це на виконавчі органи і зняли з себе відповідальність.
Проте – закон прийняли і пропіарились, що в Україні буде реформа медицини. Від відповіді на питання, чи буде вона якісною і продуманою, вони утримуються», - коментує Валерій Дубіль.
Чи дійсно буде первинка безкоштовною – перевірити легко, просто порахувавши.
Лікарям обіцяють заробітну плату у 18-20 тис грн. За ці гроші лікар має утримувати медсестру, фельдшера (якщо це село), транспорт, оплачувати комунальні послуги, закуповувати необхідне обладнання. А тепер – УВАГА! – на первинку (сімейних лікарів) у бюджеті на 2018 рік закладено майже на 3 млрд грн менше, ніж у 2017. Постає запитання – за рахунок чого чи кого збільшаться заробітні плати у лікарів?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «БАТЬКІВЩИНА»: ТАК ЗВАНА «МЕДИЧНА РЕФОРМА» - ЦЕ ПОЧАТОК ЗНИЩЕННЯ НАЦІЇ, ЯКИЙ МИ МАЄМО ЗУПИНИТИ!
«До другого читання з законопроекту №6327 прибрали слово «співоплата», але це зовсім не гарантує безкоштовну медичну допомогу. Бо законопроект не шукає додаткові джерела фінансування, а просто гарантує певну частину безкоштовних послуг.
Зважаючи на те, що фінансування, наприклад, первинки, у наступному році не збільшиться, а зменшиться, є тільки два варіанти як виплатити такі високі заробітні плати – або за послуги лікаря доплачуватимуть пацієнти зі своїх кишень, або з трьох лікарів двоє мають звільнитися. А це вже – порушення 49 статті Конституції», - говорить Валерій Дубіль.
Та найцікавіше у цій історії, що 66 000 лікарів вже виїхало закордон. Нині в Україні близько 12 тисяч лікарів, які у перспективі стануть сімейними. Для запровадження нової системи потрібно 25-30 тис лікарів (населення - 42 млн чоловік, у місті – 1 лікар на 2000 населення, у селі – 1 на 1500). Тобто – не вистачає 13-18 тис лікарів. До речі, Польща планує спростити процес працевлаштування для лікарів із України, бо в них лікарів теж не вистачає.
І що ми маємо? Молодь їде закордон, 2/3 лікарів мають звільнитися. Нині 60-65% працюючих лікарів – люди пенсійного і передпенсійного віку, які навряд чи будуть перепрофілюватися.
«Підхід влади до проведення реформи взагалі ставить у ступор, - говорить Валерій Дубіль. – Замість продуманості, створення концепції, узгодження з усіма сторонами реформи – бачимо відсутність обміну досвідом, відстороненість від власного народу, і, як результат – скоростиглі дії, які розвалять залишки старої системи, не запропонувавши нових.
Наша фракція спільно з депутатами з інших партій, з тисячами медиків і пацієнтів розробила і узгодила концепцію реформування системи здоров’я України, альтернативні законопроекти, які реформують галузь не клаптиково, а комплексно. І робитиму все для того, щоб Рада встигла прийняти ці законопроекти до того, як уряд під корінь знищить систему охорони здоров’я в Україні», - наголосив народний депутат.
За словами Валерія Дубіля, нині залишився єдиний шанс на порятунок — вето Президента України на прийнятий закон. Саме своїм підписом (чи його відсутністю) голова держави візьме на себе відповідальність за майбутнє всієї системи охорони здоров’я країни.
Протягом минулого тижня армія РФ завдала 42 авіаудари по території Чернігівщини: одна авіаракета, два «Шахеди» та 39 FPV-дронів. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус на своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ВИБУХОТЕХНІКИ ЗНЕШКОДИЛИ БОЙОВУ ЧАСТИНУ РОСІЙСЬКОГО БПЛА, ЯКА НЕ ЗДЕТОНУВАЛА За його словами, загалом зафіксували 75 обстрілів. Під вогонь потрапили 22 населені
Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
86 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
18 ноября 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
09:3086 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
17 ноября 2024
14:20Что такое хостинг: краткое введение для начинающих
13:30У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті
12:20Морская тематика в живописи — особенности жанра
11:00Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини
10:00Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей
16 ноября 2024
12:40Что подарить ребенку на Рождество
11:40У потрійній ДТП на Чернігівщині загинув 66-річний чоловік. ФОТО
10:30Система резервного живлення - чому це кращий вибір за генератор?
15 ноября 2024
19:54Футболка як незамінний елемент чоловічого гардероба
17:25Чернігівський медичний центр сучасної онкології отримав другий лінійний прискорювач
16:13Современный балкон под ключ – остекление по доступной цене
15:45Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
15:29Как выбрать газовый гриль для дома
15:221-ша окрема танкова Сіверська бригада отримала дрони та зарядні станції для від громади Чернігова
14:55AutoFort: надежный сервис для поиска и бронирования автобусных билетов
14:38У Чернігові відкрили центр соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства
14:08Казкова помада Flower Knows: секрет популярності
13:35Понад 13 тисяч направлень на суспільно корисні роботи видали на Чернігівщині з початку року
Смотреть больше новостейБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні