Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Зо два десятки зустрічей з виборцями на початку року провів обласний депутат від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько.
Обговорення проходили на виборчому окрузі по вулицях Незалежності, Шевченко, Об'їздна, Корчагіна, Синяківська і Озерна.
Депутат розповів про свою роботу за останній рік, а саме про проекти, які вдалося втілити і про ті, які в перспективі реалізуються.
У свою чергу, люди говорили про наболіле: тарифи на проїзд і теплопостачання, відсутність робочих місць, ремонт під'їздів і дахів будинків, стан доріг, їх очищення від снігу, облаштування зон відпочинку, нові реформи й проблеми з наданням допомоги в пунктах медицини.
Треба відзначити, що ці проблеми хвилюють не тільки ніжинців, але й переважну більшість українців.
Депутат давав роз'яснення з різних питань, вислуховував пропозиції та прийняв звернення щодо вирішення тих питань, які в його компетенції.
Говорячи про свою роботу, Сергій Охонько розповів про реалізацію соціально важливих проектів на території Ніжинщини, серед яких є розробка стратегії розвитку міста, яка провідними експертами була визнана однією з кращих в Україні.
У ній чітко прописано, як поетапно розвинути економіку Ніжина. У стратегії розвитку міста кинуті виклики головним проблемам громади, які визначалися шляхом досліджень й аналізу думки ніжинців.
А це: безробіття, проблеми інфраструктури міста (стан доріг, благоустрій, громадський транспорт) і розвиток економіки.
За словами Сергія Охонька, головним напрямком стратегії, що стане фундаментом виконання інших інноваційних змін в місті, є потужна економіка.
Головна ставка робиться на модернізацію летовища під «Міжнародний авіалогістічній центр» з можливістю прийняття вантажних літаків і створення терміналів для зберігання і їх перевантаження.
Це, в свою чергу, надасть можливість будівництва підприємств і виставкових центрів, а, як наслідок - створення нових екологічно стійких підприємств-кластерів. Близькість до міжнародних автодоріг Е95, Е101 і потужний залізничний вузол є додатковими перевагами для розвитку Ніжина, як потужного логістичного центру північної України.
Також Сергій Охонько розповів про проект «Безпечне місто», який також є частиною стратегії розвитку. Втілення цієї системи зробило б Ніжин більш комфортним для людей, адже зменшилися б випадки вандалізму та змінилася б криміногенна ситуація в місті, що є вже наболілими питаннями для суспільства.
Крім того, свою діяльність припинили б злодії, адже під наглядом камер і системи, яка аналітично вміє оцінювати ситуацію на вулицях міста та визначати особи, для втілення злих намірів не було б можливості.
Дані проекти вже розроблені, але, на жаль, поки їх реалізацію гальмує міська рада.
Проте, одна з соціально важливих справ все ж знайшла своє продовження і підтримку влади - будівництво нового сучасного басейну по вулиці Незалежності.
Цього року Міністерство молоді та спорту України організовує конкурс на будівництво малих і середніх басейнів України. У ньому візьме участь і ніжинський проект, якщо міські чиновники не загальмують цей процес. Є велика ймовірність, що за державні кошти в Ніжині побудують сучасний, багатофункціональний басейн, на відкриття якого чекають тисячі ніжинців. Велика підтримка цього проекту відобразилася в 7000 підписах ніжинців, які з радістю сприйняли цю можливість.
Також Сергій Охонько зазначив, що майбутнє економіки міста залежить від співпраці з агропідприємствами. Адже створення агрокластерів, які б переробляли зернову продукцію, забезпечувало б нові робочі місця та надходження податків до бюджету.
Місто, в свою чергу, зробило б ще один крок - від продажу сировини до виготовлення продукції. Адже зараз, в більшості, зерно прямим шляхом продається за кордон, а звідти ми купуємо вироби з нього. А так, ми б змогли експортувати вироби, що, в свою чергу, дало б великі поповнення бюджету міста та додаткові робочі місця!
У своїй бесіді з виборцями депутат обговорив і роботу, яка вже зроблена по округу. Мова йде більше ніж 30 відремонтованих під'їздів, близько 20 встановлених дитячих майданчиків, ремонт внутрішньоквартальних доріг і поліпшення благоустрою вулиць.
Важливою частиною зустрічі були звернення громади до депутата, а таких було багато.
Більшість з них, що стосувалися тарифів і якості надання послуг, були в компетенції міської влади, а з цього випливало, що потрібно налагоджувати двосторонній діалог «громада-влада».
Адже зараз населення не до кінця розуміє, як формуються тарифи, і що впливає на їх складові. Багато питань і до комунальних служб, адже вони не в повному обсязі виконують свою роботу, або надають послуги неякісно.
Актуальним є і стан тепломереж, які, судячи з відкритих кватирок і зеленої трави біля будинків, потребують реорганізації.
Крім того, людей турбувала й відсутність лікарів з якими можна укласти договір за місцем проживання. І деяким доводиться їздити в інший кінець міста, щоб потрапити на прийом.
Це питання в телефонній розмові вирішував Сергій Охонько з головним лікарем Ніжинського центру надання первинної медико-санітарної допомоги, яка пояснила, що в такому випадку громадяни повинні писати звернення, щоб в поліклінічне відділення їхнього мікрорайону направили ще кілька лікарів.
До слова, є вакансії в амбулаторіях сімейної медицини - так що, запрошуємо бажаючих з відповідною освітою до роботи.
І взагалі, з інших питань, що стосуються надання послуг комунальними установами, як підкреслив обласний депутат, суспільство повинно писати офіційні звернення та скарги, адже тільки так можна отримати офіційну відповідь та рішення проблем.
Крім того, депутат приймав звернення щодо ремонту під'їздів, дахів будинків, створення територій відпочинку, вирішення питань благоустрою та допомоги в особистих питаннях.
Зустрічі з людьми були плідними і як результат - Сергій Охонько склав план за яким працюватиме по своєму округу протягом цього року.
«Все, що від мене залежить, буду робити і намагатися вирішити якомога більше питань. Для мене дуже важливо було почути виборців, адже я, як їх обранець, повинен бути в курсі всіх проблем і потреб людей і вирішувати ті, що в моїй компетенції. Але і люди повинні зрозуміти, що і від них залежить багато чого. Спільними зусиллями можна привести в порядок житловий фонд і комунальну сферу. Тому треба об'єднуватися в рішенні проблем, приходити на зустрічі і разом шукати вихід із ситуацій, а не залишатися на дивані, будучи байдужими.
Однак, без серйозних системних змін, на рівні держави, люди краще жити не стануть, тому треба обирати владу, яка з народом і яка планує зміни.
У нас є вибір: сидіти і чекати, або брати відповідальність на себе і робити. Робити, не дивлячись на всі боки, не звертаючи уваги на труднощі і йти тільки вперед!
Спасибі всім, хто не залишився байдужим і прийшов на зустріч. Для мене це важливо, адже ми повинні чути один одного і бути однією командою!», - резюмував Сергій Охонько.
Російські війська почала частіше атакувати Сумську та Чернігівську області авіаційними бомбами. Про це повідомив речник Оперативного командування «Північ», полковник Вадим Мисник в ефірі телемарафону, інформує ТСН. З його слів, російські війська посилили удари по Сумській і Чернігівській областях. Зокрема із застосуванням керованих та некерованих авіаційних бомб. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВІЙСЬКОВІ РОЗПОВІЛИ, ЧИ МАЄ РОСІЯ ДОСТАТНЬО СИЛ ДЛЯ НАСТУПУ НА
Допомога військовим, родинам загиблих захисників та молоді: діяльність БФ молодіжної ініціативи «Надія»
Понад 1 мільйон зарплати, зміна авто та акції Coca-Cola, Apple: Ломако після звільнення подав декларацію
Новий рекорд Чернігова: 106 бандуристів виконали Гімн України з нагоди 106-річниці Дня Соборності України
Ожеледиця та туман: водіїв попереджають про погіршення погодних умов на Чернігівщині
22 Січня 2025
17:1718 чернігівців, будинки яких постраждали від ракетних ударів 3 січня, отримають матеріальну допомогу
16:32На Чернігівщині нетверезий чоловік забив до смерті свою 88-річну матір
15:22Новий рекорд Чернігова: 106 бандуристів виконали Гімн України з нагоди 106-річниці Дня Соборності України
14:3021-річного воїна з Чернігівщини нагородили нагрудним знаком «Золотий Хрест»
13:33Понад 1 мільйон зарплати, зміна авто та акції Coca-Cola, Apple: Ломако після звільнення подав декларацію
12:22Діє вісім соціальних маршрутів для жителів прикордоння Чернігівщини
11:15Перебував у розшуку: чернігівця, який порушив ПДР, доставили до ТЦК
10:18Росіяни збільшили обстріли авіаційними бомбами прикордоння Чернігівщини
09:30У селі на Чернігівщині замість зруйнованої росіянами амбулаторії відкрили нову модульну клініку
21 Січня 2025
17:17У Чернігові розпочали дистанційно знімати показання лічильників тепла: як це працює
16:50Офшорна компанія: як зареєструвати
15:25Допомога військовим, родинам загиблих захисників та молоді: діяльність БФ молодіжної ініціативи «Надія»
13:35Как приобрести качественный контроллер давления воды
12:20За 12 кілограмів риби браконьєр з Менщини має заплатити до бюджету понад 100 тисяч гривень
11:15У Чернігові невідомі з пневматичної зброї пошкодили вікна в місцевій школі. ФОТО
10:22Автівка врізалася в дерево та загорілася: на Чернігівщині внаслідок ДТП загинув водій легковика. ФОТО
09:30Секреты красоты от Academie: инновации в мире премиум-косметики
20 Січня 2025
16:25Побили та забрали гроші: у Чернігові оштрафували чоловіка за завідомо неправдивий виклик спецслужб
15:35Курс Instagram Предприниматель от PR+: отзывы и кейсы учеников
14:17У Ніжині пенсіонер потрапив під колеса легковика. ФОТО
12:20Росіяни обстріляли КАБами три села на Новгород-Сіверщині: пошкоджена будівля ферми
12:00Окно из алюминиевого профиля — лучший выбор для современного дома
11:40Воїну з Чернігівщини, який перебував у полоні понад 2 роки, вручили відзнаку «За незламність»
10:30Пролунало 435 вибухів: росіяни за тиждень атакували 27 населених пунктів Чернігівщини
10:00Что такое шкаф шоковой заморозки и зачем он нуженЧто такое шкаф шоковой заморозки и зачем он нужен
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні