Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Батуринська фортеця на Чернігівщині була реконструйована як музей у 2008 р. на історичному місці, на високому мисі лівобережної тераси річки Сейм.
Про це повідомляє Маловідома Україна на своїй сторінці у Facebook.
Проте споруди фортеці є не єдиною цікавинкою гетьманського міста. Зовсім поруч, на північ від цитаделі, збереглася старовинна мурована Воскресенська церква. А у центрі міста неодмінно слід оглянути будинок Василя Кочубея (зараз у ньому знаходиться краєзнавчий музей). Ну і звичайно ж, як оминути увагою величний, відреставрований палац гетьмана К.Розумовського.
Урочище «Цитадель» відноситься до одного з об'єктів комплексу «Гетьманська столиця». Тут можна побачити залишки земляних укріплень, вік яких становить понад 500 років. Хоча деякі дослідники стверджують, що вік стародавніх земляних укріплень цієї місцевості сягає 900 років, оскільки укріплене городище тут було засновано на зламі XІ – XІІ ст., тобто ще у княжі часи. Однак, через кілька століть розпочався козацький період його розбудови.
Збудована ще у 1625 р. фортеця слугувала резиденцією трьох українських гетьманів: Івана Мазепи, Івана Самойловича та Дем'яна Многогрішного. Ініціатором її спорудження вважається розпорядник Лівобережних маєтностей польського шляхтича Пясочинського – Матвій Стахурський. Відомо, що ця фортеця була настільки добре укріплена, що її на той час, у 1664 р. не змогли взяти штурмом польські війська під керівництвом короля Яна Казимира. Починаючи з 1669 р. Батурин перетворився на резиденцію українських гетьманів, оскільки на той час саме тут оселився новообраний гетьман Лівобережної України Дем'ян Многогрішний. Згодом, з роками це містечко перетворилося на потужну фортецю, визначний політичний і культурний центр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НЕЙМОВІРНА ЧЕРНІГІВЩИНА: УНІКАЛЬНА ДЕРЕВ’ЯНА ЦЕРКВА У СТАРІЙ ТАЛАЛАЇВЦІ. ФОТО
При гетьмануванні Івана Мазепи Батурин стає столицею європейського зразка, не лише центром правління, але також осередком духовності та культури. Проте, так тривало недовго. Хоча востаннє фортецю укріплювали ще на початку осені 1708 р. перед початком основних бойових дій під час наступу шведів на територію України, це її не врятувало від знищення.
Після переходу гетьмана Івана Мазепи на бік шведського короля у Північній Війні, за наказом російського царя Петра І місто було зруйновано, після чого воно так і не спромоглося відродитися та повернути свою колишню велич. Після того, коли війська Меншикова повністю знищили Батурин, гетьман Іван Мазепа втратив надію відновити незалежність козацької держави.
Вже у наші часи працівниками інституту «УкрНДІпроектреставрація» було розроблено концепцію архітектурного відтворення і впорядкування комплексу пам'яток Цитаделі на підставі глибинного вивчення історичних джерел та багаторічних археологічних досліджень. Ще у 2004 р. на території Цитаделі Батуринської фортеці було зроблено перший крок для її відновлення, тут встановили багатотонний кам'яний хрест з іконою Богородиці на честь пам'яті про загиблих мешканців тогочасної гетьманської столиці.
Упродовж 2008 р. було відтворено 11 об'єктів: головну замкову в'їзну вежу, північну та південну замкові башти, оборонну стіну, гетьманський будинок, дерев'яну Замкову церкву Воскресіння, скарбницю, рів, криницю, замковий міст і палісадову огорожу. Цитадель відбудували у колишніх розмірах і зовні вона максимально наближена до оригіналу. Комплекс Цитаделі було урочисто відкрито в день Соборності України, 22 січня 2009 р. У центрі розташований гетьманський будинок, під час розкопок було виявлено його планову структуру, а зовнішній вигляд відтворено за аналогією. На території Цитаделі Батуринської фортеці встановлений пам'ятник матері, яка обіймає свою дитину, на честь пам'яті про трагічні події у Батурині 1708 р.
Фортеця гетьмана Івана Мазепи у Батурині є архітектурно-меморіальним комплексом, визначною пам'яткою українського національного містобудування XVІІ-XVІІІ ст., входить до складу національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» і належить до пам'яток історії України.
Фото - 1plus1.ua та igotoworld.com.
Для всіх споживачів газу від 1 січня 2020 року автоматично діє гарантована ціна на газ. Про це повідомляє ТОВ "ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ" на своїй сторінці у Facebook. НАК «Нафтогаз України» визначив гарантовану ціну газу на перший квартал та квітень 2020 року. В разі, якщо Ви хочете відмовитись від гарантованої ціни і отримувати газ за ціною, яка визначається щомісячно, Вам необхідно написати відповідну заяву. Її Ви можете подати від 10 до 24
Завтра «Десна» прийматиме вдома київське «Динамо»
Вихідні на Новий рік і Різдво: скільки відпочиватимуть українці
Влада хоче розпродажу землі: аграрії та активісти Чернігівщини готуються до акцій протесту ВІДЕО
Невідомий Чернігів: пам'ятний обеліск на Валу
14 Грудня 2019
17:04Біля «Прогресу» ДТП: рух тролейбусів заблоковано
16:11Фірма, яка видобуває біогаз на сміттєзвалищі, має надати слідству дозвільні документи
12:56Вина власника та коротке замикання: на Чернігівщині горіли автівки
12:19Завтра «Десна» прийматиме вдома київське «Динамо»
11:26Невідомий Чернігів: пам'ятний обеліск на Валу
10:46На Чернігівщині шукають «чорних лісорубів», які зрубали шість дубів
10:18Вертіївська ОТГ відтепер має сучасний ЦНАП
09:55У Чернігові розшукують школяра. ОНОВЛЕНО
09:43В Острі підпалили «Яву»
13 Грудня 2019
17:43На проспекті Перемоги водій «скерував» автівку в світлофор. ФОТОфакт
17:19У білоруського водія конфіскували 65 кілограмів вантажу
17:06Вночі та вранці на Чернігівщині очікується значне погіршення погодних умов
16:44Влада хоче розпродажу землі: аграрії та активісти Чернігівщини готуються до акцій протесту ВІДЕО
16:19Троє ніжинців влаштували нарколабораторію, яка забезпечувала амфетаміном усю область. ФОТО
16:02З нового року для всіх споживачів газу буде діяти гарантована ціна на газ
15:38З картки мертвого чоловіка зняли усі гроші
15:07Стали відомі причини виникнення екстреної ситуації в ніжинській школі
14:44Інформація про виявлення гепатиту в 29-й школі не відповідає дійсності
14:00Моторошна ДТП в Менському районі: загинули троє людей. ФОТО
13:49На новорічні свята «Укрзалізниця» призначила 26 додаткових потягів
13:21Українка через кордон намагалася провезти 160 пачок білоруських цигарок
12:47У Ніжині евакуювали всіх учнів однієї з шкіл через незрозумілий запах в приміщенні. ФОТО
12:26Черговий випадок гепатиту: захворів студент політеху
11:50У Чернігові за кошти держбюджету проводяться реконструкції медичних закладів
11:09У Чернігові патрульні виявили чоловіка, який перебував у розшуку за несплату аліментів
Дивитися більше новинВлада хоче розпродажу землі: аграрії та активісти Чернігівщини готуються до акцій протесту
«Жіночі примхи»: чернігівок запрошують на світську вечірку
На Чернігівщині створено штаб захисту українських земель
Мешканці вулиці Толстого звернулися до мера
Заступник міністра освіти відвідав чернігівський ліцей
Конфлікт на трасі між турецьким далекобійником та патрульним: офіційна версія поліції
День волонтера: благодійники розповіли про закулісся
Справа Дениса Чаленка: поліція повідомила результати судово-медичної експертизи
«Батьківщина» запропонувала передати агроліси громадам
Облрада підтримала звернення до керівництва держави щодо запровадження ринку землі
На Прилуччині селяни шукають дім для врятованого лелеки
У Чернігові презентували нову стратегію інвестування в будівництво, яку практикують в країнах ЄС