Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Зараз все більше жінок не бояться відповідальності, брати ініціативу в свої руки і стають успішними.
При цьому вони встигають і на роботі, і в родині, і займають активну громадянську позицію.
Сьогодні поговоримо з жінкою, яка при зустрічі дивує і чоловіків, і жінок, розбиває стереотипи і хоче бути корисною для інших.
Ірина Бажан – підприємниця, керівниця чималого регіонального структурного підрозділу.
Любляча дружина і мати. Активістка і байкер.
Розпочнемо з того, як ви потрапили в молочний бізнес, скільки вже працюєте і чим можете похвалитися ?
В молочний бізнес потрапила 11 років тому. Шлях був складний.
Починала з самих низів. Була торговим представником, потім начальником торгового відділу, комерційним директором. Отримала вищу освіту з товарознавства та комерційної діяльності. Запропонували очолити торговий дім, а точніше регіональний структурний підрозділ. Тепер я директор.
Працюємо з молочним заводом з Черкас, торгова марка «Волошкове поле» та Первомайським молочноконсервним комбінатом, що є відомим виробником згущеного молока. Ми півтора роки на Чернігівщині, тому активно розвиваємося. Вже виходимо за межі Чернігова, рухаємося по всій області.
Карантин болісно вдарив майже по всіх без виключення. Як бізнес переживає ці складні часи? Що з продажами, поставками?
Молочному бізнесу трошки легше, ніж, наприклад, сфері побутового обслуговування чи закладам харчування.
Молоко та хліб – такі продукти , які повинні бути постійно у кожного споживача.
Попри все, ми зазнали великих втрат. Поставляємо продукцію в навчальні заклади, кафе, ресторани. Все це було закрите і ми втратили чимало доходів. Не змогли нам клієнти оплачувати повністю заборгованість. Тобто, є борги перед нами.
Зараз активно виходимо з карантину. Потроху відкриваються кафе і ресторани. Починають подавати тендери. Люди вийшли на роботу і можуть дозволити трохи більше , ніж просто купити молоко.
Наскільки конкурентна ваша продукція на ринку, адже пропозицій, навіть для найвибагливіших покупців більш, ніж досить? Купа торгових марок і широкий вибір.
Звичайно, продукція у нас конкурентна. Великий асортимент. Щоб бути конкурентним – треба іти в ногу з часом. Потрібно постійно дивувати покупців , наприклад, еко-упаковкою, відмовлятися від пластику.
Ось новинка «Волошкового поля» - продукція, наче з печі, така смачна. Це сметана, ряженка, йогурти. Виробництво усіляких десертів цікавить покупця. Люди хочуть ексклюзиву. Треба раз на півроку випускати якийсь новий вид продукту.
Багато покупців звертають увагу не тільки на ціну чи асортимент, а перш за все на якість. На скільки це важлива складова у молочній сфері?
Головне, щоб молочна продукція мала невеликий термін придатності. Якщо молоко в пакеті має термін придатності 14 днів – то звісно воно з консервантами і добавками. Якісне молоко зберігається десь 5 днів.
Я їздила особисто на виробництві у Черкаси. Була приємно здивована. Все автоматизовано. Якщо молоко поганої якості, то автоматика його просто виливає в каналізацію і набирає нове. Цехи чисті, все постійно оновлюється і контролюється.
Я раніше думала, що згущенка не вариться, а просто фарбується. Коли потрапила на первомайський комбінат, то переконалася, що згущенка таки вариться в великих котлах. Теж була приємно здивована якістю. Знову відчула смак дитинства, коли його скуштувала.
З ким вам легше знаходити спільну мову в бізнесі: з чоловіками чи жінками ?
Мені легше з чоловіками. Так склалося ще з дитинства, що у мене було багато друзів хлопців. Я зараз байкер. Вже третій рік катаюся на мотоциклі.
З чоловіками легше спілкуватися, менше осуджують, менше побутових проблем і так далі. А щодо жінок-підприємниць, то конкуренції з ними немає зовсім. Тому теж легко, спілкуємося між собою.
Є чимало жіночих організацій, скажімо так, за інтересами. Чи належите ви до якоїсь з них?
Часто зустрічаємося і спілкуємося з жінками-підприємницями на різних семінарах, тренінгах, які проводить торгово-промислова палата.
Нещодавно увійшла у громадську організацію «Жінки Батьківщини». Дуже їх обожнюю. Ми всі такі різні, і за фахом,і за віком.
Це мабуть єдина кампанія жінок, де є про що поговорити. Не тільки про бізнес, а й про реалізацію різних ідей, про дітей, про розваги, про відпочинок.
Це єдина громадська організація, якою я захоплююся. Хоча відверто кажучи, серйозно її спочатку не сприйняла, але потім познайомилася і тепер без них не можу. Зустрічаємося, спілкуємося, обговорюємо, вирішуємо проблеми. Весело і цікаво.
Ви доволі активна людина, і скрізь встигаєте. Чи бачите ви себе, наприклад, в політиці?
Раніше себе в політиці я не бачила. Не розумілася на ній і не цікавилася. Мабуть не було часу на це. Активно подорожувала, є родина, є діти, яких виховуємо.
Але я не можу на деякі речі спокійно дивитися. Хочеться допомагати, хочеться бути корисною і затребуваною. Це перш за все завдячуючи активній позиції організації «Жінки Батьківщини». Тому починаю цікавитися і політикою в тому числі.
Ви сказали, що є байкером. Незвично, як для жінки. Це таке захоплення і звідки воно у Вас? Багато міст, країн об’їхали?
За кермом машини я вже давно. Але з дитинства була мрія про мотоцикл. Не знаю звідки вона з’явилася, адже у батька не було мотоцикла.
Вийшла заміж за чоловіка-байкера. Дуже хотіла, прагнула і навчалася в мотошколі, школі екстремального водіння. Сіла за кермо мотоцикла, коли зрозуміла, що це моє. Їду навіть на роботу на мотоциклі, але переважно влітку.
Цікаво буває, коли зустрічаєшся з бізнес-партнерами. Зазвичай мене звикли бачити на високих підборах, в сукні, нафарбованою, а потім приїжджає така жінка-байкер, то люди часто забувають, що хотіли в мене запитати чи про що поговорити (посміхається). Я звикла до такої реакції.
Це не хобі, а це стан душі. Об’їхала на мотоциклі майже всю Україну, їздила і закордон. Багато, де була, але коли вертаєшся в Чернігів і бачиш на в’їзді Катерининську церкву, то відразу мурашки по всьому тілу. Я пишаюся, що живу в Чернігові.
Спілкувався головний редактор «Високого Валу» Юрій Михуля
Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в
Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
11 Квітня 2025
16:09Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО
12:25Особливості безболісної лазерної епіляції
11:36У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
11:00Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector
10:19У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
09:35Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
09:00Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації
08:22На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM
07:45У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
10 Квітня 2025
13:255 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок
12:15Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки
11:55Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?
11:30На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом
10:25На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО
09:48Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям
09:25У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО
08:22У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули
07:55Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант
07:35На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку
9 Квітня 2025
15:29Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик
14:45З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята
14:16На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру
13:23Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей
13:00Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?
12:23На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні