Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Система відеоспостереження «Безпечне місто», на яку торік було витрачено понад 3,3 мільйони гривень з бюджету Чернігова поки що не виправдовує покладених на неї сподівань.
На численні недоліки скаржаться поліцейські, які стверджують: поки що не можуть розпізнавати номери машин, а як показала практика експлуатації, частина з камер просто «вимикаються» з роботи, коли це буває необхідно.
«Її технічний стан не відповідає нашим вимогам», - так коротко охарактеризував роботу системи «Безпечне місто» начальник ГУНП в Чернігівській області Едуард Альохін.
«Ми хотіли сучасні камери, які дозволяли б контролювати місто. А поки що не отримали нічого, тому що те, що намагаються запустити – не запускається. Програмне забезпечення не відповідає вимогам. Технічні характеристики камер також залишають бажати кращого. Вони не включаються просто. Працюють по аналогії програм «Епіцентра» та «Сільпо». Вони працюють на рух і спрацьовують через раз. Працює лише одна камера. Інші не працюють, якщо під словом «робота» мати на увазі повноцінне функціонування. Деякі з них можуть включатися на 15 хвилин, потім вимикатися», - продовжує він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДО КІНЦЯ РОКУ В ЧЕРНІГОВІ ВСТАНОВЛЯТЬ 30 КАМЕР ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ
Встановили, але не те, що просили
Менш категоричний в оцінках ситуації заступник Альохіна Олександр Потапенко.
Він зазначає: система запрацювала у тестовому режимі з січня 2017 року.
Повноцінно повинна була б запрацювати з лютого, однак вже понад 2 місяці поліцейські спільно з підрядниками та представниками міськради, яка надала копам доступ до системи відеоспостереження(сервери та інше ообладнання на балансі міськради), виправляють недоліки.
До прикладу, камери не розпізнають автомобільні номери на великій швидкості, погано зчитують дані вночі, а при написанні програми, не врахували, що камера повинна автоматично повідомляти про виявлене правопорушення.
«Вони номери сканують, показують, але, так би мовити, в режимі камер для торгових центрів. Тобто, швидкості 3-4 кілометри за годину. А у нас їздять 60-100 кілометрів, а коли є угон машини – то ще й швидше. Тому вони просто не встигають розпізнати номер», - розповідає Потапенко.
Хоча ще торік поліцейські просили, щоб ці та інші функції були враховані в проекті.
«Ми хотіли щоб це були відеокамери, з яких ми могли відмотати запис і зробити зачіпку, яка нам дасть змогу розкрити злочин.
Ми пояснювали, що хочемо 2 види відеонагляду: один, який буде здійснювати нагляд за дорожнім рухом. Щоб камера знімала в онлайні і відео зберігалось десь місяці 2.
І друге, щоб протягом року камера могла зчитувати номери і набивати базу даних. Щоб потім могли ввести в базу даних номер машини, і нам видавало результат того, де бачили цю машину. Це дало б змогу відслідковувати факти стеження за машиною, до прикладу.
Нас почули, ми спочатку пропонували перекрити 9 в’їздів в місто і потім нарощувати їх кількість в місті. З такою концепцією звернулись до Владислава Атрошенка, він нас почув, затвердили на сесії і почали реалізовувати.
Складно проходив тендер, поки Прозорро визначило, хто буде переможцем, не до кінця погодили з нами проект і вийшло так, що зробили акцент на більшу кількість камер, ніж те, що хотілось нам.
І коли проект був реалізований, ми почали пояснювати, що нам треба інше. Мерія більше переживає за клумби, лавочки. Ми запропонували: давайте наведемо лад з дорожнім рухом, а з лавочками – потім. Ми підряднику пояснили це і зараз працюємо», - пояснює він.
Коли система відеоспостереження запрацює як треба?
Загалом, зараз у Чернігові працюють 37 камер відеоспостереження. З них – проблемних 7, які і повинні зчитувати автомобільні номери, але цього не роблять.
Як працює нормальна система відеоспостереження, поліцейські показали на прикладі Ніжина: там програма розпізнає номери і позначає кожний номер на машині як це видно на фото.
У Чернігові програма, коли спрацьовує, «видає» усі розпізнані номери одним рядком.
В місті над Остром систему відеоспостереження встановлювала київська фірма FF-GROUP.
В чернігівському тендері із сумою майже в 3,3 мільйони гривень перемогло ТОВ «Українські новітні телекомунікації», яку свого часу журналісти «Української правди» пов’язували із дружиною Генпрокурора Юрія Луценка, народним депутатом від БПП Іриною Луценко.
Безпосередньо ж зараз при усуненні недоліків і налаштуванні системи працюють із субпідрядником – фірмою «Кобі-сек’юріті».
Що цікаво, її назва схожа на фірму з Василькова ТОВ «Кобі дістрібьюшн», яка також брала участь у чернігівському тендері, запропонувала найнижчу ціну(майже на 300 тисяч дешевше) за встановлення системи «Безпечне місто», однак її пропозицію відхилили.
Олександр Потапенко, розповідаючи про причини недоліків у роботі системи, говорить перш за все про невідповідність програмного забезпечення вимогам поліцейських.
«На початковому етапі були неправильно сформовані технічні умови. Наприклад, ситуація із датчиком руху, через який камери просто «вимикалися». Зараз цю ситуацію вже виправили. По роботі вночі також опрацьовуємо варіант, щоб на тих вулицях, де встановлені камери, залишати нічне освітлення. Говорити про те, що система відеоспостереження не працює – не можна. Вона працює, картинку ми отримуємо, однак інших важливих даних ні» - говорить він.
Ці та інші моменти зараз вирішуються з підрядником, який обіцяє зробити систему не гірше, ніж у Ніжині. Деякі з камер вони демонтували для подальшого налаштування, з «софтом» працюють фахівці.
Кінцевий результат обіцяють показати міському голові Владиславу Атрошенку та представникам поліції 20 квітня.
Зазначимо, на лютневій сесії міськради депутати ухвалили рішення про збільшення фінансування програми «Безпечне місто». Цього року у Чернігові планують встановити 110 камер відеоспостереження, замість 75, які планувалися.
Нагадаємо, що у Прилуках завдяки відеокамерам вдалося знайти викрадену автівку по «гарячих слідах».
Російські війська почала частіше атакувати Сумську та Чернігівську області авіаційними бомбами. Про це повідомив речник Оперативного командування «Північ», полковник Вадим Мисник в ефірі телемарафону, інформує ТСН. З його слів, російські війська посилили удари по Сумській і Чернігівській областях. Зокрема із застосуванням керованих та некерованих авіаційних бомб. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВІЙСЬКОВІ РОЗПОВІЛИ, ЧИ МАЄ РОСІЯ ДОСТАТНЬО СИЛ ДЛЯ НАСТУПУ НА
Допомога військовим, родинам загиблих захисників та молоді: діяльність БФ молодіжної ініціативи «Надія»
Понад 1 мільйон зарплати, зміна авто та акції Coca-Cola, Apple: Ломако після звільнення подав декларацію
Новий рекорд Чернігова: 106 бандуристів виконали Гімн України з нагоди 106-річниці Дня Соборності України
Ожеледиця та туман: водіїв попереджають про погіршення погодних умов на Чернігівщині
22 Січня 2025
18:00Ожеледиця та туман: водіїв попереджають про погіршення погодних умов на Чернігівщині
17:1718 чернігівців, будинки яких постраждали від ракетних ударів 3 січня, отримають матеріальну допомогу
16:32На Чернігівщині нетверезий чоловік забив до смерті свою 88-річну матір
15:22Новий рекорд Чернігова: 106 бандуристів виконали Гімн України з нагоди 106-річниці Дня Соборності України
14:3021-річного воїна з Чернігівщини нагородили нагрудним знаком «Золотий Хрест»
13:33Понад 1 мільйон зарплати, зміна авто та акції Coca-Cola, Apple: Ломако після звільнення подав декларацію
12:22Діє вісім соціальних маршрутів для жителів прикордоння Чернігівщини
11:15Перебував у розшуку: чернігівця, який порушив ПДР, доставили до ТЦК
10:18Росіяни збільшили обстріли авіаційними бомбами прикордоння Чернігівщини
09:30У селі на Чернігівщині замість зруйнованої росіянами амбулаторії відкрили нову модульну клініку
21 Січня 2025
17:17У Чернігові розпочали дистанційно знімати показання лічильників тепла: як це працює
16:50Офшорна компанія: як зареєструвати
15:25Допомога військовим, родинам загиблих захисників та молоді: діяльність БФ молодіжної ініціативи «Надія»
13:35Как приобрести качественный контроллер давления воды
12:20За 12 кілограмів риби браконьєр з Менщини має заплатити до бюджету понад 100 тисяч гривень
11:15У Чернігові невідомі з пневматичної зброї пошкодили вікна в місцевій школі. ФОТО
10:22Автівка врізалася в дерево та загорілася: на Чернігівщині внаслідок ДТП загинув водій легковика. ФОТО
09:30Секреты красоты от Academie: инновации в мире премиум-косметики
20 Січня 2025
16:25Побили та забрали гроші: у Чернігові оштрафували чоловіка за завідомо неправдивий виклик спецслужб
15:35Курс Instagram Предприниматель от PR+: отзывы и кейсы учеников
14:17У Ніжині пенсіонер потрапив під колеса легковика. ФОТО
12:20Росіяни обстріляли КАБами три села на Новгород-Сіверщині: пошкоджена будівля ферми
12:00Окно из алюминиевого профиля — лучший выбор для современного дома
11:40Воїну з Чернігівщини, який перебував у полоні понад 2 роки, вручили відзнаку «За незламність»
10:30Пролунало 435 вибухів: росіяни за тиждень атакували 27 населених пунктів Чернігівщини
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні