Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:*Позиція
Недолугий план проведення медреформи поставив лікарні на коліна.
Помилки чиновників вартують людям вдвічі більших затрат на медичне обслуговування. Українці мають вибір: плати «подвійний» тариф, або їздь за десятки, сотні кілометрів за меддопомогою.
Про це повідомив народний депутат України від фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль у своєму блозі на LB.ua.
Нещодавно отримав листа із Прилук. Виділена сума медичної субвенції з держбюджету у них на 30,4 млн грн менша за необхідну! ЇЇ вистачить на фінансування екстреної медичної допомоги та міських лікарень і поліклінік тільки частково. Заробітних плат зможуть видати тільки на 52% від потреби (!), полиці з медикаментами будуть напівпорожні, частково – зможуть оплатити комунальні послуги. Що це означає? Значить, щоб лікарні не позакривалися, місцевий бюджет має виділити ці кошти. Отже, місто не зможе фінансувати інші необхідні напрямки - ремонт доріг та розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури, розвиток комунальної сфери і програми з енергозбереження. Останні, до речі, можуть значно скоротити комунальні платежі.
Люди просто не розуміють – чому медреформу так піарить і президент, і прем’єр, і представники МОЗу, коли насправді реформа більше забирає, і не дає навзаєм фактично нічого. Розповім, чому так вийшло і що ховається за словосполученням «медична реформа», яким так часто апелює влада.
Насправді, подібні наслідки чекають на більшість лікарень України, адже окремий, дійсно профіцитний бюджет на проведення медреформи у бюджеті на 2018 рік не передбачений.
Наведу кілька цифр. У 2018 році бюджет системи охорони здоров’я збільшився лише на 16,9% - з 55,9 до 65,4 млрд грн. А загальний обсяг видаткової частини бюджету - на 17,9%. Частка бюджетних витрат на медичне обслуговування у структурі всіх державних витрат не тільки не збільшилась – вона зменшилась!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ДОСТУПНІ ЛІКИ» НЕДОСТУПНІ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ, - ВАЛЕРІЙ ДУБІЛЬ
Так, за старої системи фінансування медицини збільшення бюджету майже на 17% могло врятувати медичні установи від закриття, на їхнє утримання грошей би вистачило. Можна було і компенсувати інфляцію у 13,7%, зростання мінімальної заробітної плати (на 16,3%), зростання вартості ліків (на 14,7%). Тобто, якщо б витрати збільшили рівномірно за всіма напрямками – первинка, вторинка, третинка, екстренка тощо, - мінімально необхідне фінансування наші лікарні б отримали. Та владі потрібно показати результат хоча б на одному з напрямків. Грошей, окрім цих 16,9%, немає, тобто немає додаткового достатнього фінансування проведення медреформи. І який влада знайшла вихід?
Замміністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк у своєму нещодавньому інтерв'ю виданню «Лівий берег» сказав: «Реформа не є примусом. Це здоровий механізм позитивної фінансової мотивації».
Тобто, для проведення реформи на первинці МОЗ знайшов додаткові ресурси для мотивації медичних установ і лікарів. Але ми пам’ятаємо, що грошей на це у бюджеті не було. І тому владі лишилося тільки одне – перекинути фінансування з одних напрямків – на інші.
Оскільки у цьому році влада афішує проведення медреформи на первинці, саме її фінансування збільшили аж на 37%.
Ну от вдумайтесь. Первинці дали більше фінансування, та рівно на стільки ж менше отримали інші напрямки - спеціалізована та екстрена медична допомога в регіонах. Пам’ятаєте історію із закриттям лікарні у Любечі? Так от вам і результат. Грошей не вистачає, треба оптимізувати, а значить – треба закрити. А чому не вистачає? Бо їх перекинули на первинку. Так само із «екстренкою», яку взагалі «задушили» через недофінансування – вже скільки разів медики на акції протесту виходили!?
Закладене в бюджет 2018 року збільшення фінансування спеціалізованої та екстреної допомоги на 6% не може покрити навіть збільшення (мінімум на 15,6%) реальних витрат медичних установ. Влада просто переклала фінансування на місцеві бюджети - у цілому вони «доплатять» мінімум 7,5 млрд грн! А ті, хто не зможе – просто закриють свої медзаклади.
Так от, на первинку виділили 13,3 млрд грн (8,3 централізовано і 6 у складі субвенції). Щоб показати успішність (і результативність!) реформи первинної медичної допомоги ближче до президентських виборів, МОЗ пішов далі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ СПОДІВАЄТЬСЯ, ЩО МЕДИЦИНА РЕФОРМУЄТЬСЯ БЕЗ ЗАЛУЧЕННЯ КОШТІВ, - ВАЛЕРІЙ ДУБІЛЬ
Більшу частину виділених коштів МОЗ планує використати тільки у другому півріччі 2018 року. З 13,3 млрд на перше півріччя передбачається 6, а на друге - 8,3 млрд. У результаті, рівень фінансування первинної медичної допомоги у другому півріччі 2018 року зросте в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року (фінансування 4,85 млрд) на 65%. Врахуємо, що в 2018 році тільки до 30% пацієнтів перейдуть на нову організаційно-фінансову модель надання первинної медичної допомоги. Це – ще один плюс для влади, яка зможе домалювати збільшення фінансування до 90-120% від рівня 2017 року! Це ті показники, з якими влада вийде до людей і скаже, що вона досягла результату! Але ж насправді, це – маніпуляція цифрами.
Саме підтасовкою фактів, такими вичурними шляхами, влада і проводить «реформу» – просто перетасовує фінансові потоки. А мала б знайти додаткові гроші (на президента, кабмін і Верховну Раду знайшлися, на медицину – ні!?), ввести страхову медицину, продумати кожен крок реформи.
Через непрофесіоналізм (чи то навпаки – професіональний обман) влади мешканці Прилук вже платитимуть двічі – з державного бюджету і з місцевого. Або заклади просто зникнуть.
І на завершення. Як вже говорив, наприкінці цього року МОЗ зможе вийти і відзвітувати за «успішно проведену реформу» перед українцями (вище наводив цифри). І згадати, що ініціатором її начебто був президент. А тут – за кілька місяців будуть і президентські вибори, і піар на «144 успішних реформах влади».
Та влада не розуміє єдиного – українці ці «реформи» відчувають на собі. Жителі Любецької ОТГ, Прилук… Хто наступний?!
Попередньо протягом 29 листопада в області діятимуть три черги відключень. Про це повідомляє АТ «Чернігівобленерго» на своєму Telegram-каналі. 00:00-06:00 — одна черга; 06:00-14:00 — дві черги; 14:00-18:00 — три черги; 18:00-22:00 — дві черги; 22:00-24:00 — одна черга. Зауважуємо, якщо відключають одну чергу — задіюються чорні зони графіку, дві черги — чорні та
Як отримати допомогу сімʼям загиблих військових та пораненим з інвалідністю: пояснення
У Чернігові на тиждень перекрили рух транспорту на одній з вулиць
На Чернігівщині з села, що за три км від кордону з Росією, евакуювали тяжкохворого чоловіка
На Чернігівщині завершили осінню лісокультурну кампанію: скільки та яких дерев висадили
28 Листопада 2024
20:24Графіки погодинних відключень на Чернігівщині на 29 листопада: хто і коли залишиться без електрики
13:35Чернігів передав 50 «Мавіків» для Третьої штурмової
12:25На Чернігівщині з села, що за три км від кордону з Росією, евакуювали тяжкохворого чоловіка
11:20У жителя Ніжина вилучили близько пів кілограма конопель. ФОТО
10:15На Чернігівщині завершили осінню лісокультурну кампанію: скільки та яких дерев висадили
09:30У Чернігові на тиждень перекрили рух транспорту на одній з вулиць
27 Листопада 2024
20:19Графіки погодинних відключень електроенергії на 28 листопада: хто і коли залишиться без електрики. ОНОВЛЕНО
18:35Якщо ви знайшли зброю та боєприпаси, де їх можна задекларувати: перелік адрес
17:17На прикордонні Чернігівщині запустили соціальну маршрутку: розклад руху
16:30Як отримати допомогу сімʼям загиблих військових та пораненим з інвалідністю: пояснення
15:15У Чернігові шукають водіїв громадського транспорту
14:18На проспекті Лук’яненка 30-річний чернігівець під час бійки поранив ножем чоловіка
13:33На Новгород-Сіверщині 20 населених пунктів досі без електрики
12:12Кому могут понадобиться витамины группы B
11:15У Чернігові затримали чоловіка, підозрюваного в пограбуванні автозаправки
10:22Работа после 40: Как изменить карьеру и найти новые возможности
09:30127 вибухів за добу: росіяни атакували 10 сіл на прикордонні Чернігівщини
09:00Як дізнатися, чи є стаття в Scopus?
26 Листопада 2024
15:15Як підготувати довіреність, яка буде дійсна за кордоном
14:19На Чернігівщині 12 багатоповерхівок модернізовані завдяки Програмі «Енергодім». Ще 4 – у процесі
13:33Цветные контактные линзы: кому подходят и зачем нужны?
12:22На Чернігівщині після останніх обстрілів сапери знешкодили 20 вибухонебезпечних предметів. ФОТО
11:17Полиграфия в Киеве: офсетная печать и создание календарей
10:34Допомога, яка рятує: Чернігівська ЦРЛ отримала дві нові палати завдяки волонтерам Добробату
10:20На Чернігівщині затримали жителя Славутича, який через річку переправляв військовозобов’язаних до Білорусі
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні