Розробка сайту 4side development
Меню
logo

Вибори в Чернігові: третій – не зайвий

Вибори в Чернігові: третій – не зайвий
13589 22 Травня 2015

Після офіційного складення депутатських повноважень головою Чернігівської облдержадміністрації Валерієм Кулічем,  зникли останні перепони для початку виборів до Верховної Ради по 205 мажоритарному округу.  

 

Хоча, по-суті, сама компанія вже  розпочалася кілька тижнів тому.

 

Це видно і з реклами, яка стала з’являтися у місті. Так рекламні розтяжки та сіті-лайти повідомляють про відкриття громадської приймальні Генінадія Корбана.

 

 

Також Чернігів рясніє рекламною продукціє Ради за підписом Сергія Березенка. І лише уважний перехожий помітить цих в рекламних матеріалах, що йдеться не про Верховну Раду, а наразі про Раду регіонального розвитку, яку в Чернігівській області очолює голова Державного управління справами Березенко.

 

 

До участі у виборах готується й голова Чернігівської обласної «Батьківщини» Валерій Дубіль.  Саме він та двоє приїжджих кандидатів і складають трійку головних претендентів на депутатський мандат.

 

Вже зараз вимальовуються загальні риси стратегії кожного з трьох  потенційних кандидатів.  Відтак,  і сценарій майбутньої кампанії, один із найбільш вірогідних ми спробуємо вибудувати нижче.

 

Те, що двоє політичних «парашутистів» готуються до принципової боротьби один з одним за перемогу на 205 окрузі вже не є секретом Полішинеля. Мітинги  обох опонентів під стінами ОДА, закиди в інтернеті про гречку та гроші, які, нібито, роздають виборцям штаби претендентів -   це перші залпи важкої політичної артилерії. І надалі напруження між цими двома кандидатами лише наростатиме.

 

Вже проглядається й ідеологічна концепція, в якій позиціонуватимуться кандидати. Заклик Корбана влаштувати тоталізатор та робити ставки на перемогу  когось з кандидатів може свідчити  про те, що він спробує перетворити кампанію на балаган та політичну буфонаду. Сам Корбан буде досить органічно відчувати себе в цій атмосфері, але для його опонента Сергія Березенка це може створити дуже багато незручностей.

 

В той час сам Березенко, як чиновник, мав би будувати свою ідеологічну лінію у більш пафосному руслі, позиціонуючи себе як серйозний державник. Чия стратегія виявиться більш виправданою – покаже лише час.

 

При цьому сторони спробують якнайбільше зіпсувати нерви опоненту. Не виключено, що обидві команди так захопляться боротьбою, що таке жорстке протистояння поховає і так невеликий рейтинг обох претендентів серед чернігівських виборців. 

 

Можливо, своїм би, місцевим гравцям, чернігівці ще б пробачити публічне з’ясування стосунків своїм. Але консервативний та миролюбний чернігівський виборець точно не подарує це політичним «парашутистам».

 

Напевно, це розуміють у штабах двох заїжджих кандидатів. Тому для них сьогодні ключове питання: чи зважиться балотуватися Валерій Дубіль – кандидат, який наразі стоїть в стороні у цьому протистоянні.

 

Виглядає так, що  представникам обох політичних таборів дуже хотілося б вірити, що  Дубіля в списку кандидатів на депутатський мандат по 205 округу не буде. Мовляв, він і так за крок до депутатського мандату, адже є наступним для входження у парламент по списку «Батьківщини».

 

Але це швидше нагадує самозаспокоєння. Сьогодні «Батьківщина» хоч і в коаліції,  але її представників не поспішають призначати на відповідальні посади у виконавчій владі. В уряді відверто побоюються зростання впливу Тимошенко, особливо на тлі підвищення її особистого рейтингу та рейтингу партії.

 

Відтак, розраховувати, що незабаром хтось з нардепів-«батьківщинівців» здасть мандат заради відповідальної посади – навряд чи варто. Відтак чекати на входження до Верховної Ради за списком можна ще дуже довго.

 

Саме тому, не виключено, що найкоротший шлях Валерія Дубіля до депутатського мандату лежить саме  через вибори по 205 округу. Тим більше, що цей округ для нього є «рідним».   Тут Валерій Дубіль вже обирався до Ради з досить високим результатом – понад 50 відсотків голосів виборців.

 

Це добре розуміють в штабах опонентів, саме тому вже зараз починаються спроби  нейтралізувати Дубіля. Одним з таких кроків буде дезінформація про низький рейтинг чернігівського політика. Будуть й інші інформаційні вкиди з метою дискредитації Дубіля.

 

Після того, як на початку місяця команда одного претендента на депутатський мандат дослідила громадську думку, вона була неприємно вражена тим,  що  рейтинг Валерія Дубіля тримається вище 30 відсотків.  Це враховуючи, що остання виборча кампанія була в 2012 році. А в міжвиборчий період чимало виборців не афішують за кого голосуватимуть.

 

Тож навіть за умов не надто фінансово затратної виборчої кампанії, головною метою якої буде просто нагадати чернігівцям про роботу Дубіля у місті та області,  до дня голосування він легко досягне рівня підтримки 2012 року, а, можливо, навіть перевищить його.

 

Для Дубіля було б логічно  будувати кампанію на позитиві та великому досвіді спілкування з чернігівськими виборцями, яке йому вдалося отримати протягом останніх років. Цей контраст, в порівнянні з двома приїжджими кандидатами,  буде тим більший, чим активніше вони з’ясовуватимуть політичні стосунки один з одним. А в тому, що без цього не обійдеться – сумніватися практично не доводиться.

 

На сьогодні такий сценарій видається найбільш реальним, хоча обставини завжди можуть змінитися. Точно можна спрогнозувати одне: в Чернігові розпочалася найгучніша та найдраматичніша виборча кампанія за останні кілька років.

Читайте також Аналітика

1368 27 Квітня 2017

Війна, яку ми програли «ларькам»: декілька слів про чернігівську урбаністику

3944 12 Квітня 2017

«Чому я не дивився відео із бійкою чернігівських школярок»: Ігор Кондратьєв про реакцію суспільства на резонансну подію

1141 10 Березня 2017

Монополія у міськраді: Атрошенко зловив кураж

847 1 Березня 2017

МАФіозні війни, мільйони на дороги та Стрижень: як проходила рекордна і скандальна сесія Чернігівської міськради

1332 25 Січня 2017

Школи Чернігівщини переповнені директорами-пенсіонерами

1023 26 Грудня 2016

Родина головного «комунальника» заробляє на дзвінках чернігівців?

4753 4 Лютого 2016

На Чернігівщині неповнолітніх засуджених навчають шукати роботу через інтернет

5499 25 Січня 2016

В Чернігові відкрили Почесне консульство Латвійської республіки. ФОТО

5397 14 Грудня 2015

Консолідація політичних сил у Чернігівській міськраді: чого чекати від нового скликання?

12287 21 Травня 2015

Півтора роки Майдану: владці наступають на ті ж граблі

10023 8 Травня 2015

У Чернігові розпочалась виборча кампанія

9352 30 Квітня 2015

Зірвати не можна провести: якою була 50 сесія Чернігівської міськради

11368 24 Квітня 2015

Довибори до Верховної Ради по чернігівському округу можуть перетворитися на політичний скандал

5721 23 Квітня 2015

Проблему Стрижня доручають не екологам, а будівельникам

7820 6 Квітня 2015

Літо в Чернігові обіцяє бути спекотним

107362 28 Лютого 2011

Менський завод напоїв відроджує натуральні лимонади під ТМ «Грузинський рецепт 1887»

36721 28 Лютого 2011

7 кримінальних справ за лісогосподарське недбальство завели на Чернігівщині

33238 28 Лютого 2011

Спроба незаконного вивезення старовинних речей виявилася невдалою

34795 28 Лютого 2011

Територіальна реформа «вичистить» Україну від українців

28315 28 Лютого 2011

ОНОВЛЕНО:Драчка в міській раді за повноваження

Не пропустіть Всi новини

Чернігівським пенсіонерам обіцяють підвищення пенсії з почат...

У Чернігові з нагоди туристичного сезону до ладу приводять.....

Ніжинський мер - таємний мільйонер...

Стало відомо, хто очолив управління транспорту Чернігівської...

У музеї Коцюбинського виготовлятимуть маківки миру...