Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Обстоювати права дітей та молоді у мирному житті та в умовах збройного конфлікту вчилися юристи з різних регіонів країни під час тренінгу, що відбувся з 28 червня до 2 липня Освітньому домі прав людини в Чернігові.
Про це Високому Валу повідомили представники Освітнього дому.
Йшлося про молодь і дітей груп ризику, тобто споживачів наркотиків і ВІЛ-позитивних дітей а також неповнолітніх правопорушників, які відбувають покарання у колонії або засуджені умовно.
Чернігівський правозахисник і тренер семінару Сергій Буров вважає неефективною українську систему допомоги сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах, а саме в таких родинах нерідко формується світогляд і звички дітей, які пізніше потрапляють до груп ризику.
«У нас існує практика відібрання дітей у батьків, розміщення їх в інтернатах, з’явилась навіть практика влаштування дітей у сімейні форми виховання, але нема ефективної, доброї практики роботи з біологічною сім’єю. Якщо ми не будемо приділяти увагу і витрачати ресурси на роботу з такими сім’ями, то опинимося далі у ще гіршій ситуації» - говорить він.
Молодь, яка опинилися у колоніях на території збройного конфлікту, може місяцями чекати на евакуацію, бо серед розмаїття служб і відомств, що опікуються дітьми, немає єдиного координаційного органу, який ухвалив би рішення про евакуацію та провів її із залученням необхідної допомоги.
Права ВІЛ-позитивних дітей зазнають порушень, коли їхні батьки необізнані із своїм правом не розголошувати ВІЛ-статус і повідомляють про нього адміністрацію садочків і шкіл, що призводить до дискримінації дітей, розповідає ще один тренер семінару, юрист Всеукраїнської благодійної організації «Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Світлана Бєлай.
Непоодинокі також випадки, коли батьки самі створюють смертельну загрозу життю дитини, з релігійних міркувань відмовляючись від антиретровірусної терапії, і тоді правозахисники ініціюють звернення до органів опіки, правоохоронців або прокуратури, щоб забезпечити дітей ліками всупереч батьківській волі.
На думку організаторів тренінгу, вирішити ці та інші проблеми допоможе обізнаність юристів, які консультують означену категорію клієнтів, із міжнародними механізмами та національною системою захисту прав дитини. Успішна міжнародна практика може слугувати зразком або принаймні дороговказом. Учасники тренінгу – а серед них адвокати центрів надання безоплатної правової допомоги, юристи громадських організацій і Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини - вчилися будувати адвокаційні кампанії, що ґрунтуюються на такій практиці.
Тренери семінару, професійні юристи і правозахисники, почали з загального розуміння прав дітей та молоді і детально зупинялися на темах доступних правових дій на захист їхніх законних інтересів, міжнародних механізмів захисту прав, зокрема і стратегічних судових тяжбах, особливостях надання правової допомоги ВІЛ-інфікованим та споживачам наркотиків, проведенні адвокаційних кампаній.
На факультативних вечірніх заняттях учасники тренінгу обговорювали практичні аспекти використання механізмів ООН у своїй роботі, проблеми міграційного законодавства та практики щодо прав дитини, дотримання прав дітей та молоді в місцях несвободи в умовах збройного конфлікту.
Юрист львівської молодіжної громадської організації «Ми – українці», учасник семінару Іван Беца планує використати здобути знання для захисту тих своїх клієнтів, яким загрожує вилучення дитини з сім’ї, а також підлітків, яких підозрюють у скоєнні злочинів і з які через це зазнають незаконних опитувань з боку міліції ще до початку слідства і без присутності батьків, опікунів або адвокатів, як це передбачено законом.
«Дитина може розказати про себе те, що завтра може їй зашкодити. Але наше завдання – не покарати малолітнього правопорушника, а вивести його в іншу площину, розказати, як не потрапити в ці складні життєві обставини, ресоціалізувати його». Це зовсім інший вимір запобіжної, профілактичної, захисної роботи», - говорить Іван Беца.
Цей семінар є частиною навчального курсу «Захист та забезпечення прав дітей та молоді групи ризику» що має на меті підготовку групи соціальних педагогів, громадських активістів, юристів і психологів, які працюють в інтересах молодих людей груп ризику, а також розробку навчального курсу для підвищення кваліфікації соціальних працівників.
В Новгород-Сіверській громаді в селі Блистова пролунав один вибух, ймовірно ракетний удар. Про це повідомляє оперативне командування «Північ». ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ ДВОМА РАКЕТАМИ ВДАРИЛИ ПО ЧЕРНІГІВСЬКОМУ РАЙОНУ Інформація про руйнування, загиблих або поранених серед місцевого населення постійно уточнюється. Фото з
Допомога військовим, родинам загиблих захисників та молоді: діяльність БФ молодіжної ініціативи «Надія»
Понад 1 мільйон зарплати, зміна авто та акції Coca-Cola, Apple: Ломако після звільнення подав декларацію
Новий рекорд Чернігова: 106 бандуристів виконали Гімн України з нагоди 106-річниці Дня Соборності України
На Чернігівщині п’яна водійка легковика в’їхала у купу дров. ФОТО
23 Січня 2025
14:30«Сусід вибиває двері сокирою»: чернігівка заплатить штраф за фейковий виклик поліції
13:30Апарат ШВЛ: ключові особливості та застосування у сучасній медицині
12:25На Чернігівщині п’яна водійка легковика в’їхала у купу дров. ФОТО
12:00Как выбрать офисные стулья, чтобы повысить продуктивность в компании?
11:18Ремонтні роботи: у Чернігові 63 абоненти досі без газу
10:20На Ніжинщині чоловік загинув під колесами вантажного потягу
10:05Діагностичні можливості УЗД сканерів
09:30Росіяни нанесли ракетний удар по селу на Новгород-Сіверщині
22 Січня 2025
18:00Ожеледиця та туман: водіїв попереджають про погіршення погодних умов на Чернігівщині
17:1718 чернігівців, будинки яких постраждали від ракетних ударів 3 січня, отримають матеріальну допомогу
17:00Огляд iPhone 14 Pro Max: інновації без компромісів
16:32На Чернігівщині нетверезий чоловік забив до смерті свою 88-річну матір
15:22Новий рекорд Чернігова: 106 бандуристів виконали Гімн України з нагоди 106-річниці Дня Соборності України
15:00Как улучшить микроклимат в квартире с помощью вытяжного вентилятора и рекуператора
14:3021-річного воїна з Чернігівщини нагородили нагрудним знаком «Золотий Хрест»
13:33Понад 1 мільйон зарплати, зміна авто та акції Coca-Cola, Apple: Ломако після звільнення подав декларацію
13:00Эффективное решение для подвалов и погребов: осушители воздуха
12:22Діє вісім соціальних маршрутів для жителів прикордоння Чернігівщини
11:15Перебував у розшуку: чернігівця, який порушив ПДР, доставили до ТЦК
10:18Росіяни збільшили обстріли авіаційними бомбами прикордоння Чернігівщини
10:00Преимущества профессиональной юридической помощи для ликвидации ФЛП
09:30У селі на Чернігівщині замість зруйнованої росіянами амбулаторії відкрили нову модульну клініку
21 Січня 2025
17:17У Чернігові розпочали дистанційно знімати показання лічильників тепла: як це працює
16:50Офшорна компанія: як зареєструвати
15:25Допомога військовим, родинам загиблих захисників та молоді: діяльність БФ молодіжної ініціативи «Надія»
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні