Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Обстоювати права дітей та молоді у мирному житті та в умовах збройного конфлікту вчилися юристи з різних регіонів країни під час тренінгу, що відбувся з 28 червня до 2 липня Освітньому домі прав людини в Чернігові.
Про це Високому Валу повідомили представники Освітнього дому.
Йшлося про молодь і дітей груп ризику, тобто споживачів наркотиків і ВІЛ-позитивних дітей а також неповнолітніх правопорушників, які відбувають покарання у колонії або засуджені умовно.
Чернігівський правозахисник і тренер семінару Сергій Буров вважає неефективною українську систему допомоги сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах, а саме в таких родинах нерідко формується світогляд і звички дітей, які пізніше потрапляють до груп ризику.
«У нас існує практика відібрання дітей у батьків, розміщення їх в інтернатах, з’явилась навіть практика влаштування дітей у сімейні форми виховання, але нема ефективної, доброї практики роботи з біологічною сім’єю. Якщо ми не будемо приділяти увагу і витрачати ресурси на роботу з такими сім’ями, то опинимося далі у ще гіршій ситуації» - говорить він.
Молодь, яка опинилися у колоніях на території збройного конфлікту, може місяцями чекати на евакуацію, бо серед розмаїття служб і відомств, що опікуються дітьми, немає єдиного координаційного органу, який ухвалив би рішення про евакуацію та провів її із залученням необхідної допомоги.
Права ВІЛ-позитивних дітей зазнають порушень, коли їхні батьки необізнані із своїм правом не розголошувати ВІЛ-статус і повідомляють про нього адміністрацію садочків і шкіл, що призводить до дискримінації дітей, розповідає ще один тренер семінару, юрист Всеукраїнської благодійної організації «Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Світлана Бєлай.
Непоодинокі також випадки, коли батьки самі створюють смертельну загрозу життю дитини, з релігійних міркувань відмовляючись від антиретровірусної терапії, і тоді правозахисники ініціюють звернення до органів опіки, правоохоронців або прокуратури, щоб забезпечити дітей ліками всупереч батьківській волі.
На думку організаторів тренінгу, вирішити ці та інші проблеми допоможе обізнаність юристів, які консультують означену категорію клієнтів, із міжнародними механізмами та національною системою захисту прав дитини. Успішна міжнародна практика може слугувати зразком або принаймні дороговказом. Учасники тренінгу – а серед них адвокати центрів надання безоплатної правової допомоги, юристи громадських організацій і Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини - вчилися будувати адвокаційні кампанії, що ґрунтуюються на такій практиці.
Тренери семінару, професійні юристи і правозахисники, почали з загального розуміння прав дітей та молоді і детально зупинялися на темах доступних правових дій на захист їхніх законних інтересів, міжнародних механізмів захисту прав, зокрема і стратегічних судових тяжбах, особливостях надання правової допомоги ВІЛ-інфікованим та споживачам наркотиків, проведенні адвокаційних кампаній.
На факультативних вечірніх заняттях учасники тренінгу обговорювали практичні аспекти використання механізмів ООН у своїй роботі, проблеми міграційного законодавства та практики щодо прав дитини, дотримання прав дітей та молоді в місцях несвободи в умовах збройного конфлікту.
Юрист львівської молодіжної громадської організації «Ми – українці», учасник семінару Іван Беца планує використати здобути знання для захисту тих своїх клієнтів, яким загрожує вилучення дитини з сім’ї, а також підлітків, яких підозрюють у скоєнні злочинів і з які через це зазнають незаконних опитувань з боку міліції ще до початку слідства і без присутності батьків, опікунів або адвокатів, як це передбачено законом.
«Дитина може розказати про себе те, що завтра може їй зашкодити. Але наше завдання – не покарати малолітнього правопорушника, а вивести його в іншу площину, розказати, як не потрапити в ці складні життєві обставини, ресоціалізувати його». Це зовсім інший вимір запобіжної, профілактичної, захисної роботи», - говорить Іван Беца.
Цей семінар є частиною навчального курсу «Захист та забезпечення прав дітей та молоді групи ризику» що має на меті підготовку групи соціальних педагогів, громадських активістів, юристів і психологів, які працюють в інтересах молодих людей груп ризику, а також розробку навчального курсу для підвищення кваліфікації соціальних працівників.
Протягом минулого тижня армія РФ завдала 42 авіаудари по території Чернігівщини: одна авіаракета, два «Шахеди» та 39 FPV-дронів. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус на своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ВИБУХОТЕХНІКИ ЗНЕШКОДИЛИ БОЙОВУ ЧАСТИНУ РОСІЙСЬКОГО БПЛА, ЯКА НЕ ЗДЕТОНУВАЛА За його словами, загалом зафіксували 75 обстрілів. Під вогонь потрапили 22 населені
Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
86 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
18 Листопада 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
09:3086 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
17 Листопада 2024
14:20Что такое хостинг: краткое введение для начинающих
13:30У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті
12:20Морская тематика в живописи — особенности жанра
11:00Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини
10:00Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей
16 Листопада 2024
12:40Что подарить ребенку на Рождество
11:40У потрійній ДТП на Чернігівщині загинув 66-річний чоловік. ФОТО
10:30Система резервного живлення - чому це кращий вибір за генератор?
15 Листопада 2024
19:54Футболка як незамінний елемент чоловічого гардероба
17:25Чернігівський медичний центр сучасної онкології отримав другий лінійний прискорювач
16:13Современный балкон под ключ – остекление по доступной цене
15:45Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
15:29Как выбрать газовый гриль для дома
15:221-ша окрема танкова Сіверська бригада отримала дрони та зарядні станції для від громади Чернігова
14:55AutoFort: надежный сервис для поиска и бронирования автобусных билетов
14:38У Чернігові відкрили центр соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства
14:08Казкова помада Flower Knows: секрет популярності
13:35Понад 13 тисяч направлень на суспільно корисні роботи видали на Чернігівщині з початку року
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні