Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Чернігівський «Буревісник» ось вже чверть століття радує своєю грою місцевих прихильників волейболу.
Команда була створена на базі ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка. Найбільші заслуги і успіхи «Буревісника» пов'язані з ім'ям Миколи Благодарного, який нині очолює волейбольну команду.
Микола Благодарний розповів Високому Валу багато цікавої інформації про себе, а також про свій улюблений «Буревісник», який минулого сезону посів шосте місце у вітчизняній Суперлізі.
Від футболу до волейболу
Микола Благодарний народився у Харкові в 1954 році. Ще з дитинства хлопець серйозно почав займатися футболом, але через тяжку травму у чотирнадцять років довелося залишити цей вид спорту. Тоді Микола вирішив обрати волейбол, переконуючи лікаря, що це безпечніше, ніж грати у футбол.
«Я марив футболом, тому в сімнадцять років, попри усі заборони, знову почав грати. Коли вчився в харківському автодорожньому інституті, то виступав за студентську волейбольну та футбольну команди. Крім того, грав у місцевій футбольній команді «Спартак», — згадує Микола Благодарний.
Вже з третього курсу молодий спортсмен почав тренувати студентську волейбольну команду. «Мені пощастило на вчителів. Я дуже багато спілкувався з олімпійськими чемпіонами — Юрієм Венгеровським та Юрієм Поярковим», - ділиться Микола Петрович.
У Мелітополі він тренував чоловічу і жіночу команди місцевого педагогічного університету. А в 1986 році, закінчивши факультет фізичного виховання, вже досвідчений тренер переїхав у Генічеськ, де випустив свій перший справжній набір і виховав чемпіона України з пляжного і класичного волейболу Олексія Володіна.
У 1991 році Миколу Петровича запросили у Харківське обласне вище училище фізичної культури і спорту, де Благодарний шістнадцять років пропрацював під керівництвом високообдарованого педагога сучасності Анатолія Попова.
Через три роки Микола Благодарний очолив команду харківської Юридичної академії, яку за рік вивів у провідний ешелон українського волейболу.
У 1999 році Юракадемія виграла Кубок України, а в 2003 році стала срібним призером чемпіонату Суперліги. Вже 2005 року — вивів до Суперліги Юракадемію-2.
«Чотири рази мене знімали з посади головного тренера, а потім повертали. П'ятого разу чекати не став і поїхав у Чернігів», — розповідає Микола Петрович.
Чернігівський успіх Благодарного
У 2007 році іменитий наставник переїхав до Чернігова, де залюбки погодився очолити місцевий «Буревісник». У тому ж році студентська збірна України під керівництвом Благодарного стала шостою на Всесвітній Універсіаді у Таїланді. Три роки знадобилося Миколі Петровичу, щоб вивести «Буревісник» у Суперлігу вітчизняного волейболу. І у 2013 році команда сенсаційно фінішувала четвертою.
Минулий сезон «Буревісник» завершив на шостому місці. Це непоганий результат, адже у 2014-му команду залишило одразу вісім чоловік, а це провідні гравці «Буревісника».
«Шосте місце для команди, яка за два роки втратила десять гравців, можна вважати успіхом. Протягом сезону ми давали бій усім командам. Апофеозом чемпіонату стала виграна партія у чемпіона — харківського «Локомотива»,— говорить Микола Благодарний.
Тим не менш, за останній сезон почалися вимальовуватися контури нової команди, яка підтвердила свій статус на Всеукраїнській Універсіаді у Сумах (травень 2015 року). Підопічні Миколи Петровича посіли третє місце.
«З одного боку — це відступ на дві позиції. У 2013 році ми були першими. А з іншої — це успіх. Бо грали зовсім інші гравці, ніж ті, які були два роки тому», — розповів головний тренер «Буревісника».
Кадрове поповнення «Буревісника»
«Буревісник» — команда не заможна. Тому, можливості придбати нових гравців не має. Як пояснив Микола Петрович, усі гравці дістаються клубу безкоштовно. Перш за все — це хлопці, які стали не потрібні своїй команді.
«Наше головне завдання — вивести цих хлопців, яких усі «списали» на високий професійний рівень. А потім залишається тільки спостерігати, як за ними починається справжнє «полювання» на міжнародному рівні», — говорить Благодарний.
У своє розпорядження «Буревісник» отримав лише двох молодих гравців із місцевої ДЮСШ. Мова йде про Богдана Татаренка (зріст 194 см.) і Дениса Копича (179 см.).
«За останні десять років місцеві ДЮСШ не дали ні одного гравця, який би відповідав зростовим габаритам сучасного волейболу. Але якщо вдасться зберегти нинішній склад гравців, хоч на три роки, то вони здатні вийти на більш високий рівень, ніж їх попередники», — розповідає головний тренер «Буревісника».
Фінансове питання — запорука успішності «Буревісника»
Щодо фінансування і підтримки «Буревісника», то Микола Благодарний розповідає із болем у серці. Фактично команда тримається на волі однієї людини — ректора ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка Миколи Олексійовича Носка.
«За всіма спортивними канонами, команда з ігрових видів спорту є візитною карткою та приносить славу спортивних «висот» своєму місту. Тому, честь і хвала тим людям, що в силу своїх посадових обов'язків і за покликом серця всі ці роки підтримували чернігівський «Буревісник», — наголосив Микола Благодарний.
За таких складних умов, Микола Петрович сподівається, що рано або пізно у команди з'явиться меценат, який підставить міцне плече керівництву клубу і дозволить піднятися на вищий фінансовий та спортивний рівень.
«Останній шанс» чернігівського волейболу
Для Миколи Благодарного — Чернігів став уже рідним містом. Всі свої успіхи, гравці і тренери команди розділяють навпіл з своїми уболівальниками, яких щоразу приходить в спортзал ще більше.
«У нашому стародавньому містечку дуже мало розважальних заходів, а волейбол Суперліги — це шоу, яке гідне найвишуканішого глядача. Хто ще жодного разу не був на іграх «Буревісника», повірте мені на слово — це дає змогу насолодитися якісною грою і виплеснути свої емоції. Тому, ми запрошуємо відвідати старенький, але затишний спортивний зал ЧНПУ і повболівати за рідну команду», — говорить Микола Петрович.
Микола Благодарний вірить в успіх «Буревісника» і вважає, що нинішнім гравцям під силу стати призерами вітчизняної Суперліги.
«Самі ж гравці називають команду «останній шанс» і цей останній шанс хлопці використовують сповна. В душі ми сподіваємось, що наші успіхи стануть поштовхом до будівництва сучасного спортивного комплексу з ігрових видів спорту, який так необхідний місту», — переконаний Микола Благодарний.
Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в
Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
11 Квітня 2025
16:09Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО
12:25Особливості безболісної лазерної епіляції
11:36У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
11:00Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector
10:19У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
09:35Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
09:00Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації
08:22На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM
07:45У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
10 Квітня 2025
13:255 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок
12:15Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки
11:55Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?
11:30На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом
10:25На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО
09:48Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям
09:25У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО
08:22У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули
07:55Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант
07:35На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку
9 Квітня 2025
15:29Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик
14:45З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята
14:16На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру
13:23Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей
13:00Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?
12:23На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні