Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Чернігівський «Буревісник» ось вже чверть століття радує своєю грою місцевих прихильників волейболу.
Команда була створена на базі ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка. Найбільші заслуги і успіхи «Буревісника» пов'язані з ім'ям Миколи Благодарного, який нині очолює волейбольну команду.
Микола Благодарний розповів Високому Валу багато цікавої інформації про себе, а також про свій улюблений «Буревісник», який минулого сезону посів шосте місце у вітчизняній Суперлізі.
Від футболу до волейболу
Микола Благодарний народився у Харкові в 1954 році. Ще з дитинства хлопець серйозно почав займатися футболом, але через тяжку травму у чотирнадцять років довелося залишити цей вид спорту. Тоді Микола вирішив обрати волейбол, переконуючи лікаря, що це безпечніше, ніж грати у футбол.
«Я марив футболом, тому в сімнадцять років, попри усі заборони, знову почав грати. Коли вчився в харківському автодорожньому інституті, то виступав за студентську волейбольну та футбольну команди. Крім того, грав у місцевій футбольній команді «Спартак», — згадує Микола Благодарний.
Вже з третього курсу молодий спортсмен почав тренувати студентську волейбольну команду. «Мені пощастило на вчителів. Я дуже багато спілкувався з олімпійськими чемпіонами — Юрієм Венгеровським та Юрієм Поярковим», - ділиться Микола Петрович.
У Мелітополі він тренував чоловічу і жіночу команди місцевого педагогічного університету. А в 1986 році, закінчивши факультет фізичного виховання, вже досвідчений тренер переїхав у Генічеськ, де випустив свій перший справжній набір і виховав чемпіона України з пляжного і класичного волейболу Олексія Володіна.
У 1991 році Миколу Петровича запросили у Харківське обласне вище училище фізичної культури і спорту, де Благодарний шістнадцять років пропрацював під керівництвом високообдарованого педагога сучасності Анатолія Попова.
Через три роки Микола Благодарний очолив команду харківської Юридичної академії, яку за рік вивів у провідний ешелон українського волейболу.
У 1999 році Юракадемія виграла Кубок України, а в 2003 році стала срібним призером чемпіонату Суперліги. Вже 2005 року — вивів до Суперліги Юракадемію-2.
«Чотири рази мене знімали з посади головного тренера, а потім повертали. П'ятого разу чекати не став і поїхав у Чернігів», — розповідає Микола Петрович.
Чернігівський успіх Благодарного
У 2007 році іменитий наставник переїхав до Чернігова, де залюбки погодився очолити місцевий «Буревісник». У тому ж році студентська збірна України під керівництвом Благодарного стала шостою на Всесвітній Універсіаді у Таїланді. Три роки знадобилося Миколі Петровичу, щоб вивести «Буревісник» у Суперлігу вітчизняного волейболу. І у 2013 році команда сенсаційно фінішувала четвертою.
Минулий сезон «Буревісник» завершив на шостому місці. Це непоганий результат, адже у 2014-му команду залишило одразу вісім чоловік, а це провідні гравці «Буревісника».
«Шосте місце для команди, яка за два роки втратила десять гравців, можна вважати успіхом. Протягом сезону ми давали бій усім командам. Апофеозом чемпіонату стала виграна партія у чемпіона — харківського «Локомотива»,— говорить Микола Благодарний.
Тим не менш, за останній сезон почалися вимальовуватися контури нової команди, яка підтвердила свій статус на Всеукраїнській Універсіаді у Сумах (травень 2015 року). Підопічні Миколи Петровича посіли третє місце.
«З одного боку — це відступ на дві позиції. У 2013 році ми були першими. А з іншої — це успіх. Бо грали зовсім інші гравці, ніж ті, які були два роки тому», — розповів головний тренер «Буревісника».
Кадрове поповнення «Буревісника»
«Буревісник» — команда не заможна. Тому, можливості придбати нових гравців не має. Як пояснив Микола Петрович, усі гравці дістаються клубу безкоштовно. Перш за все — це хлопці, які стали не потрібні своїй команді.
«Наше головне завдання — вивести цих хлопців, яких усі «списали» на високий професійний рівень. А потім залишається тільки спостерігати, як за ними починається справжнє «полювання» на міжнародному рівні», — говорить Благодарний.
У своє розпорядження «Буревісник» отримав лише двох молодих гравців із місцевої ДЮСШ. Мова йде про Богдана Татаренка (зріст 194 см.) і Дениса Копича (179 см.).
«За останні десять років місцеві ДЮСШ не дали ні одного гравця, який би відповідав зростовим габаритам сучасного волейболу. Але якщо вдасться зберегти нинішній склад гравців, хоч на три роки, то вони здатні вийти на більш високий рівень, ніж їх попередники», — розповідає головний тренер «Буревісника».
Фінансове питання — запорука успішності «Буревісника»
Щодо фінансування і підтримки «Буревісника», то Микола Благодарний розповідає із болем у серці. Фактично команда тримається на волі однієї людини — ректора ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка Миколи Олексійовича Носка.
«За всіма спортивними канонами, команда з ігрових видів спорту є візитною карткою та приносить славу спортивних «висот» своєму місту. Тому, честь і хвала тим людям, що в силу своїх посадових обов'язків і за покликом серця всі ці роки підтримували чернігівський «Буревісник», — наголосив Микола Благодарний.
За таких складних умов, Микола Петрович сподівається, що рано або пізно у команди з'явиться меценат, який підставить міцне плече керівництву клубу і дозволить піднятися на вищий фінансовий та спортивний рівень.
«Останній шанс» чернігівського волейболу
Для Миколи Благодарного — Чернігів став уже рідним містом. Всі свої успіхи, гравці і тренери команди розділяють навпіл з своїми уболівальниками, яких щоразу приходить в спортзал ще більше.
«У нашому стародавньому містечку дуже мало розважальних заходів, а волейбол Суперліги — це шоу, яке гідне найвишуканішого глядача. Хто ще жодного разу не був на іграх «Буревісника», повірте мені на слово — це дає змогу насолодитися якісною грою і виплеснути свої емоції. Тому, ми запрошуємо відвідати старенький, але затишний спортивний зал ЧНПУ і повболівати за рідну команду», — говорить Микола Петрович.
Микола Благодарний вірить в успіх «Буревісника» і вважає, що нинішнім гравцям під силу стати призерами вітчизняної Суперліги.
«Самі ж гравці називають команду «останній шанс» і цей останній шанс хлопці використовують сповна. В душі ми сподіваємось, що наші успіхи стануть поштовхом до будівництва сучасного спортивного комплексу з ігрових видів спорту, який так необхідний місту», — переконаний Микола Благодарний.
Двом полеглим захисникам присвоїли звання Героїв України. Один був уродженцем Чернігівщини, інший – захищав Чернігів. Днями Президент Володимир Зеленський підписав відповідні Укази. Про це повідомляє начальник Чернігівської ОВА Вячеслав Чаус. Герой України посмертно – Андрій Антихович, уродженець Бахмача. Льотчик, який 26 лютого 2022 року виконував бойове завдання на Херсонському напрямку. Це був його останній політ. Він знищив
В Україні рентген та КТ пацієнти мають отримувати безоплатно: куди телефонувати, коли вимагають гроші
Крижане коло, яке обертається: на Чернігівщині з’явилося рідкісне природне явище. ФОТОфакт
На прикордонні Чернігівщини загинув воїн
Протягом тижня росіяни завдали 29 авіаударів по Чернігівщині
24 Лютого 2025
16:55Лучшие аниме для начинающих: с чего начать знакомство с японской анимацией
15:25Протягом тижня росіяни завдали 29 авіаударів по Чернігівщині
14:20Автомобілі з США та Європи у автосалонах Києва — что варто купувати?
13:33Без батька залишилось 5 дітей: загинув захисник з Чернігівщини
12:36Крижане коло, яке обертається: на Чернігівщині з’явилося рідкісне природне явище. ФОТОфакт
12:00Вантажні перевезення по Києву та Україні – Надійно, Швидко, Доступно!
11:18Один уродженець Чернігівщини, інший – захищав Чернігів: двом воїнам присвоїли звання Героїв України
10:20В Україні рентген та КТ пацієнти мають отримувати безоплатно: куди телефонувати, коли вимагають гроші
10:00Як оформити кредитну картку онлайн та зекономити на переказах коштів за кордон
09:30На прикордонні Чернігівщини загинув воїн
21 Лютого 2025
09:00Мифы об обратном осмосе, в которые пора перестать верить
20 Лютого 2025
14:36Налагодив канал збуту амфетаміну: у Чернігові затримали наркоторгівця
14:00Открытки в Украине: история, виды и современные тренды
13:30В Україні з 1 березня на 30% знизять ціни на 100 найбільш популярних ліків
13:00Київ чи Харків: яке місто обрати для короткої подорожі?
12:19Школи Чернігівщини отримали опалювальні прилади та нові меблі від благодійників
12:00Удобная обувь: признаки хорошей пары
11:17На Чернігівщині затримали чоловіка, причетного до підпалів господарчих будівель односельців
11:00Как выбрать складские стеллажи: виды, преимущества и где купить
10:42Армія РФ протягом доби атакувала сім сіл на прикордонні Чернігівщини: пошкоджений приватний будинок
10:15Інфузійне обладнання: незамінна складова інтенсивної терапії
09:30У Прилуках на місці пожежі багатоквартирного будинку виявили тіла двох чоловіків
19 Лютого 2025
15:33Вихопив телефон у жінки та намагався з ним втекти: у Чернігові затримали грабіжника
14:40Как обрезать пионовидные розы, чтобы они радовали вас пышным цветением
12:35Кав’ярні, піцерії, квіткові та продуктові магазини: який бізнес протягом року відкрили жителі Чернігівщини
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні