Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Популізм, «турбота про народ» чи бажання допомогти власному бізнесу – ось перелік причин, через які незабаром молоко на полицях наших магазинів може значно зрости в ціні.
Народні обранці заходилися «допомагати простим людям», натомість можуть лише нашкодити.
В першому читання у Верховній Раді ухвалено законопроект яким передбачено збільшення мінімальної закупівельної ціни на молоко.
Цим документом, зокрема, пропонується встановлення мінімальної ціни – 4 гривні за 1 літр молока другого ґатунку (з господарств селян).
Автори законопроекту, серед яких і народні депутати від Чернігівщини Анатолій Євлахов, Олег Дмитренко і Владислав Атрошенко, у пояснювальній записці пишуть: «Починаючи з 1990 року в Україні спостерігається безперервне скорочення поголів'я ВРХ в тому числі корів. За період з 1990 по 2014 роки поголів'я корів скоротилося в 3,5 рази, у тому числі за оперативними, наведеним на сайті державної служби статистики України, тільки за 2014 поголів'я скоротилося на 3,2%. Першопричиною зниження поголів'я корів є низькі закупівельні ціни на молоко". І пропонують ввести державне регулювання цін на молоко.
На перший погляд здається, що законопроект, дуже потрібний і піде на користь селянам, які зараз змушені майже за безцінь (приблизно 2 гривні за літр) продавати молоко.
Втім, ця «молочна ініціатива» може призвести до того, що у селян взагалі можуть перестати купувати молоко. Ціни на молочну продукцію в магазинах стрімко зростуть, що ударить по кишені пересічного громадянина. А виграють лише великі виробники молока.
Зокрема й ті, які належать деяким з названих народних депутатів. Адже якщо купувати молоко другого сорту (саме так класифікують молоко куплене у людей) за 4 гривні, то у великих молочних підприємств його купуватимуть також дорожче – не по 4-4.5 гривень за літр, як зараз, а по 6-7 гривень.
Але й це ще не все. За словами директора департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Тетяни Мілютенко, насправді ж підвищення мінімальної закупівельної ціни на молоко може вкрай негативно вплинути на і без того складну ситуацію в молочній галузі. Тетяна Мілютенко запевняє, що даний законопроект – ніщо інше, ніж популізм.
А на думку представників європейських профільних організацій такі кроки зможуть взагалі вбити молочних бізнес в Україні.
Європейський бізнес – проти «молочних експериментів»
Скептично до закону, який має на меті підвищити закупівельну ціну на молоко у населення, поставилися і у Європейській бізнес асоціації. ЄБА закликає нардепів не голосувати за цей документ у другому читанні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свято молока святкуватимуть незважаючи на мільйонні борги
У прес-релізі міжнародної асоціації вказано, що підвищення закупівельної ціни на молоко жодним чином не покращить життя селян. Навпаки – ситуація може тільки погіршитися. Ціни на молоко формуються глобальним ринком, тому українські виробники та переробники не зможуть конкурувати з іноземною продукцією, вона виявиться дешевшою і при цьому більш якісною.
Наприклад, молоко сорту «екстра» з вищими у 1,5 рази показниками жирності і білку у Нідерландах коштує 26 євроцентів за літр (6,6 грн.).
Неважко передбачити, що молоко другого ґатунку по 4 гривні від корівок українських селян не зможе конкурувати з нідерландським «екстра-молоком».
«Якщо додати до нової закупівельної ціни всі супутні витрати компанії-виробника молочної продукції (це заготівля, транспортування, проведення періодичних аналізів якості від кожного здавача, витрати на відновлення тощо), виявиться, що купувати молоко вищого сорту в сільськогосподарських підприємств буде вигідніше», - зазначає європейська бізнесова асоціація.
А тепер кілька фактів для роздумів. У Євросоюзі молоко, еквівалентне за якістю українському 1-2 гатунку, взагалі заборонено приймати на харчову переробку. У країнах Балтії ціни на якісне молоко становлять 22-25 євроцентів за літр, що на рівні із цінами на аналогічне молоко в Україні (клас «екстра»). Причина здешевлення якісного балтійського молока – закритий російський ринок. Як відомо, для українського молока також перекрита дорога до російських торгових мереж.
Незважаючи на те, що профільний комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував відхилити цей законопроект, 227 народних депутатів проголосували «за».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині «забурлив» молочний бунт
Серед тих хто не голосував за «молочний» законопроект нардеп від «Блоку Петра Порошенка» Андрій Вадатурський. Народний обранець на своїй сторінці у Фейсбуці написав:
«Я не міг підтримати такий популістський законопроект. Популістом бути сьогодні популярно і легко. Я теж можу запропонувати свої популістські аргументи, адже відсутні будь-які обґрунтування встановлення саме такої вартості молока.
У мене виникає просте запитання: чому держава встановлює закупівельну ціну на молоко значно нижче, ніж вартість питної води, літр якої коштує близько 10 гривень? Чому у депутатів така неповага до виробників молока? Тоді потрібно встановити ціну на молоко не менше 10 гривень за літр. Досить? Чи ні? З таким підходом можна встановити і максимальну ціну на бензин!», - прокоментував нардеп.
Ухвалення цього законопроекту призведе до того, що молоко для жителів Чернігова суттєво зросте в ціні. Чернігівці, особливо пенсіонери і малозабезпечені категорії громадян, тоді зможуть, як то кажуть, «на власній шкірі» відчути турботу депутатів, «думаючих» про громаду.
Що робити, щоб молочну галузь не вбити?
За словами заступника міністра аграрної політики Володимира Лапи, 4 гривні за 1 літр молока без ПДВ буде логічно і правильно лише тоді, коли воно буде відповідати якісним характеристикам вищого ґатунку або ґатунку екстра.
«Наше завдання – допомогти зробити це. Інструмент – програма розвитку тваринництва, на фінансування якої в бюджеті поточного року передбачено 250 млн. грн. Якщо розподіляти їх як дотації виробникам, проблему не вирішити (для компенсації різниці між собівартістю і ціною реалізації необхідно 4 млрд грн в рік).
Єдиний варіант – стимулювати підвищення якості, товарності і власної переробки, щоб виробник (або кооператив) мав можливість отримати кінцеву ціну від споживача», - зазначив Володимир Лапа.
Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в
Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
11 Квітня 2025
16:09Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО
12:25Особливості безболісної лазерної епіляції
11:36У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
11:00Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector
10:19У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
09:35Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
09:00Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації
08:22На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM
07:45У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
10 Квітня 2025
13:255 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок
12:15Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки
11:55Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?
11:30На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом
10:25На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО
09:48Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям
09:25У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО
08:22У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули
07:55Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант
07:35На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку
9 Квітня 2025
15:29Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик
14:45З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята
14:16На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру
13:23Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей
13:00Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?
12:23На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні