Рус Укр
Понеділок, Лютий 24, 2025 Редакція Реклама

Урок у чернігівській школі: батьки фінансово не можуть витягти полегшене навчання

Урок у чернігівській школі: батьки фінансово не можуть витягти полегшене навчання
11 Вересня 2015 8440

Через нестачу коштів на нові підручники чернігівські школярі продовжують навчатися за старими.

 

Проте все частіше у школах можна побачити учнів із планшетами або електронними книжками.

 

Наскільки це зручно та як до цього «ноу-хау» ставляться батьки та вчителі?

 

Журналісти Високого Валу поцікавились думками всіх учасників учбового процесу.

 

Начальник управління освіти Володимир Купріяненко, у використанні планшетів та електронних підручників бачить тільки позитив. «У нас є програма, за якою ми потрошку впроваджуємо і наділяємо школи технікою. Також у навчальних закладів є комп’ютерні класи, за якими учні працюють. На електропристрої можна завантажувати крім шкільних підручників ще додатковий навчальний матеріал», - зазначив начальник управління освіти.

 

Володимир Купріяненко, додав, що незабаром розпочнеться виборча програма, під час, якої майбутні кандидати можливо допоможуть забезпечити школи електронними підручниками.

 

За словами директора спеціалізованої ЗОШ № 1 з поглибленим вивченням іноземних мов Ольги Шелест, всі вчителі дозволяють дітям використовувати електронні книги на уроках і це нормальна практика.

 

 «У нашій школі діти користуються електронними підручниками. У початковій школі ми вважаємо, що поки зарано. Діти довго шукають потрібну сторінку, що відбирає час. Але починаючи з 5-го класу це вже вибір кожного: чи носити надруковані підручники, чи користуватися електронними», - зазначила директорка.

 

Варто відзначити, що деякі діти вважають себе не досить компетентними, щоб швидко працювати з електронними пристроями, а деякі вважають, що так їм легше і не хочуть носити великі портфелі за собою, додала Ольга Олександрівна.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Видавці вже працюють над випуском нових підручників, - Сергій Квіт

 

Батьки йдуть у ногу з часом, але не встигають заробляти

 

Василь Макаренко, тато майбутньої першокласниці розказав, що прогрес – це, звичайно, добре.

 

«Особисто я за електронні підручники в школі. Але для цього спершу треба дати батькам можливість заробити на цей планшет або електронну книгу. Тим паче в умовах нашого сьогодення», - зауважив він.

 

 

До новітніх технологій відноситься позитивно і мати 3-х доньк Людмила Личак.

 

«Я знаю, що у цьому році підручників для 4-х класів немає. І за словами моєї знайомої вчительки, без книжок дітям у школі взагалі не цікаво слухати. Якби був планшет то діти могли б відкрити електронну версію підручника і перегортати сторінки. Плюс на планшет можна завантажити цікавих матеріалів, що ще б більше захопило дітей», - гадає Людмила Миколаївна.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У чернігівських школах замовчують про окупацію Криму та війну на Донбасі

 

А ось мати 15-річного Олексія Наталія Мірошниченко, наголосила, що нехай спочатку Міністерству подумає про харчування і його калорійність, а планшети ще почекають.

 

«Влада не подумала, що це знову «ділитиме» дітей на багатих і бідних. До того ж, якщо раптом техніка зламалася, хто його ремонтуватиме, за чий кошт і де гарантія на їх якість. Це знову додаткові грошові витрати батьків, я вже не говорю про здоров’я дітей», - наголосила Наталія Мірошниченко.

 

З планшетом у руках учні полегшено зітхнули

 

«Планшет – це добре, бо дуже зручно носити його замість 6-7 книжок щодня. Тільки зір псується і це великий мінус. У нашому класі з планшетами двоє учнів», - учень Чернігівської ЗОШ №35 Євгеній Руденок.

 

 

«Я тільки за, у нас у школі багато хто так робить, та це зручніше і легше», - зазначила учениця 10-го класу Чернігівської ЗОШ №3 Маша Мирощенко.

 

 

Учень школи №1 Максим Ткаченко сказав, що планшет добре, але книга – безцінна.

 

«Я завжди навчаюсь за книгою, бо планшет це техніка, яка не має «душі», а книга наділена такою енергетикою - береш її до рук і одразу з’являєтеся бажання вчитися», - поділився Максим.

 

 

«Вчитися за планшетом мені подобається більше, так як це зручніше і рюкзак в школу легше нести на плечах. Правда, якщо читати літературу, то цікавіше по книзі. Взагалі у нашому класі на уроках 20 чоловік сидить з книгами, 10 з планшетами, а 5 без нічого», - зазначила десятикласниця гімназії №31 Єлизавета Півень.

 

 

Нагадаємо, із цього року Міністерство освіти за підтримки приватних компаній офіційно впроваджує систему електронних книжок, пропонуючи альтернативу звичайним паперовим. Завантажити електронні версії підручників можна на планшет. Однак не безкоштовно. Один підручник коштуватиме 25 гривень.

 

Тим часом в інтернеті вже пропонують завантажувати безкоштовні електронні книжки — піратські. Окрім цього, на планшети можна завантажити програми, за якими діти будуть вивчати правопис, арифметику тощо.

Коментарі

Топ-новини

Один уродженець Чернігівщини, інший – захищав Чернігів: двом воїнам присвоїли звання Героїв України

Двом полеглим захисникам присвоїли звання Героїв України. Один був уродженцем Чернігівщини, інший – захищав Чернігів.   Днями Президент Володимир Зеленський підписав відповідні Укази.   Про це повідомляє начальник Чернігівської ОВА Вячеслав Чаус.   Герой України посмертно – Андрій Антихович, уродженець Бахмача. Льотчик, який 26 лютого 2022 року виконував бойове завдання на Херсонському напрямку. Це був його останній політ.   Він знищив

Останні новини

Всі новини

24 Лютого 2025

16:55

Лучшие аниме для начинающих: с чего начать знакомство с японской анимацией

15:25

Протягом тижня росіяни завдали 29 авіаударів по Чернігівщині

14:20

Автомобілі з США та Європи у автосалонах Києва — что варто купувати?

13:33

Без батька залишилось 5 дітей: загинув захисник з Чернігівщини

12:36

Крижане коло, яке обертається: на Чернігівщині з’явилося рідкісне природне явище. ФОТОфакт

12:00

Вантажні перевезення по Києву та Україні – Надійно, Швидко, Доступно!

11:18

Один уродженець Чернігівщини, інший – захищав Чернігів: двом воїнам присвоїли звання Героїв України

10:20

В Україні рентген та КТ пацієнти мають отримувати безоплатно: куди телефонувати, коли вимагають гроші

10:00

Як оформити кредитну картку онлайн та зекономити на переказах коштів за кордон

09:30

На прикордонні Чернігівщини загинув воїн

21 Лютого 2025

09:00

Мифы об обратном осмосе, в которые пора перестать верить

20 Лютого 2025

14:36

Налагодив канал збуту амфетаміну: у Чернігові затримали наркоторгівця

14:00

Открытки в Украине: история, виды и современные тренды

13:30

В Україні з 1 березня на 30% знизять ціни на 100 найбільш популярних ліків

13:00

Київ чи Харків: яке місто обрати для короткої подорожі?

12:19

Школи Чернігівщини отримали опалювальні прилади та нові меблі від благодійників

12:00

Удобная обувь: признаки хорошей пары

11:17

На Чернігівщині затримали чоловіка, причетного до підпалів господарчих будівель односельців

11:00

Как выбрать складские стеллажи: виды, преимущества и где купить

10:42

Армія РФ протягом доби атакувала сім сіл на прикордонні Чернігівщини: пошкоджений приватний будинок

10:15

Інфузійне обладнання: незамінна складова інтенсивної терапії

09:30

У Прилуках на місці пожежі багатоквартирного будинку виявили тіла двох чоловіків

19 Лютого 2025

15:33

Вихопив телефон у жінки та намагався з ним втекти: у Чернігові затримали грабіжника

14:40

Как обрезать пионовидные розы, чтобы они радовали вас пышным цветением

12:35

Кав’ярні, піцерії, квіткові та продуктові магазини: який бізнес протягом року відкрили жителі Чернігівщини

Дивитися більше новин

Відеосюжети

Всі відео
Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з РФ ВІДЕО
14 Жовтня 2024

Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з

На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська ВІДЕО
5 Жовтня 2024

На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська

Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею ВІДЕО
16 Серпня 2024

Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею

 Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у серпні 2023-го
22 Квітня 2024

Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 Квітня 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 Квітня 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 Березня 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 Березня 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 Лютого 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 Лютого 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 Січня 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 Січня 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Дивитися більше відео