Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Чимало актуальних питань, пасивність депутатів, спроба «морального» саботажу під час голосування і тонкий натяк на передвиборчі «палки в колеса» опонентам – все це було на 28-ій сесії обласної ради, яка відбулася, 10 вересня.
Звісно, на засіданні сесії облради не обійшлося без сюрпризів і розмов у підвищених тонах.
Та про все по порядку.
Перед початком пленарного засідання зареєструвалося 58 депутатів. Ще близько десяти обранців «підтягнулося» згодом. Взагалі під час сесії спостерігалася своєрідна «депутатська міграція» – з сесійної зали в коридор і навпаки. Під час голосування за одне з питань у залі були присутні лише 27 депутатів.
На Чернігівщині побільшало почесних громадян
Перед розглядом питань порядку денного голова обласної ради Микола Звєрєв озвучив інформацію про те, що двом сіверянам (учасникам партизанського руху) присвоєно звання «Почесний громадянин області». «Почесними» стали чернігівець Анатолій Москаленко і ніжинець Петро Кропив'янський.
Микола Звєрєв вручив нагрудний знак і відповідне посвідчення Анатолію Москаленку. Петро Кропив'янський, на жаль, за станом здоров’я до Чернігова приїхати не зміг.
Газетно-кадровий «плювок» в Атрошенка у виконанні Мельничука
Ну, а потім, власне, розпочався «розбір польотів». Але перед розглядом питань порядку денного Микола Звєрєв озвучив дві цікаві новини. По-перше, він повідомив про створення в обласному представницькому органі депутатської групи «Наш край», до складу якої увійшло вісім народних обранців на чолі із заступником голови облради Валентином Мельничуком. Друга новина (очевидно, дуже тісно пов’язана із першою) стосувалася призначення на посаду головного редактора тижневика «Деснянська правда» Ігоря Грищенка.
Микола Звєрєв повідомив, що за пропозицією (!) Валентина Мельничука це кадрове питання знімається «з метою його ретельнішого вивчення». Цікавий поворот, правда? Насправді ж можна констатувати наступне – розпочалася пряма передвиборча війна по-чернігівськи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грищенко поки не стане головним редактором «Деснянської правди»
Як відомо, Ігор Грищенко – редактор газети «Дитинець», яку пов’язують із народним депутатом Владиславом Атрошенком. Гадаю, не помилюся, якщо скажу, що партія «Наш край», яку у Чернігові очолив Валентин Мельничук і пропрезидентська «Солідарність» (в нашому обласному центрі її осередок очолює Владислав Атрошенко), на місцеві вибори під ручки точно не підуть. Фактично – це одні із основних конкурентів.
Останній сесійний сезон, або як депутати голосували
Голосування загалом проходило спокійно і швидко. З більшістю питань, які до цього розглядалися на засіданні президії і в постійних комісіях, проблем не виникало. Одна за одною депутати прийняли кілька важливих для області програм. Зокрема, була затверджена Цільова програма розвитку цивільного захисту Чернігівщини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обласна рада затвердила Цільову програму розвитку цивільного захисту
Ця програма передбачає створення регіонального матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Загальний кошторис програми – 16 мільйонів 623 тисячі гривень. У тому числі – 2,5 мільйони з державного бюджету.
Потім депутати облради проголосували за виділення 8 мільйонів гривень на підтримку ЗМІ Чернігівщини до 2020 року.
Позитивний результат отримала і «Програма фінансування у 2015 році робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення». Згідно з цією програмою, на ремонт доріг Чернігівщини до кінця року буде спрямовано 13 мільйонів гривень.
«Абсурду театр» і «недекомунізований» кінотеатр
Першим конфліктним питанням, яке зайняло близько години обговорень і кілька спроб голосування, стало перейменування чернігівського кінотеатру «імені Щорса». Перед тим як ставити це питання на голосування, Микола Звєрєв висловив думку, що кінотеатру треба дати назву «Чернігів». Щодо назви «імені Довженка», то очільник представницької влади області зачитав пункт якогось закону, в якому говориться про те, що називати однаково заклади, які географічно знаходься поряд – заборонено.
Малося на увазі, що у Чернігові вже є бібліотека імені Довженка і ляльковий театр імені Довженка. На це у відповідь деякі депутати обурилися і порадили не маніпулювати і не насаджувати свою думку іншим. До речі, (символічно), що видатний геній кінематографу Олександр Довженко народився саме 10 вересня – у день сесії.
Після емоційних виступів і обговорень «намалювалося» два варіанти перейменовування: «кіно-культурний центр «Чернігів» і «кіно-культурний центр імені Довженка». Та спочатку Микола Звєрєв поставив на голосування формальне питання – чи варто взагалі перейменовувати кінотеатр. І депутати висловили свою позицію – тверде ні. Навіть після кількох невдалих спроб «переголосування» ситуація не змінилася.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куліч декомунізує кінотеатр «Щорса» власними силами
Саботаж, підступні депутатські посмішки і «кадрові чудеса»
Взагалі склалося враження, що більшість депутатів обласної ради намагалися здійснити моральний саботаж проти Миколи Звєрєва. За більшість питань, які він виносив на розгляд – обранці або не голосували, або ж голосували не так, як пропонував Микола Звєрєв. При цьому, після таких голосувань деякі депутати задоволено потирали руки і підступно посміхалися.
Чесно кажучи, доходило до абсурду. Наприклад, Миколу Бовду з посади начальника комунального закладу «Обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя» обласної ради депутати звільнили десь з сьомої спроби. І то – після того як він взяв слово і сам про це попросив.
Цікаво також голосували за призначення директора РЛП «Ялівщина». Спочатку обранці не захотіли призначати на цю посаду 25-річного еколога Володимира Свердлова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директором РЛП «Ялівщина» став 25-річний еколог Свердлов
Але після чиєїсь репліки «шановні, та ми ж не за Звєрєва, чи проти Звєрєва голосуємо, ми ж людські долі вирішуємо» це кадрове питання знову поставили на голосування. І «опля» – Володимира Свердлова 56 голосами «за» і оплесками привітали з призначенням. Чудасія та й годі.
Замість сенсації – як Куліч з Атрошенком «кують» в області «Аграрну партію»
Варто також зазначити, що після засідання сесії у Чернігові відбувся з’їзд «Аграрної партії». Як повідомили на правах анонімності деякі делегати, які були на з’їзді, на захід завітали нардеп Владислав Атрошенко і голова ОДА Валерій Куліч.
Подейкують, що Валерій Куліч і Владислав Атрошенко мають безпосереднє відношення до розбудови цієї партії на Чернігівщині. Є інформація, що Валерій Куліч під час особистих зустрічей із деякими депутатами облради (регіоналами), так би мовити, «пропонував» їм приєднатися до «Аграрної партії». Відомі навіть конкретні прізвища.
Але для допитливих читачів є пропозиція – зробіть такий собі політично-моніторинговий експеримент. Знайдіть на сайті обласної ради перелік депутатів, прочитайте, хто з них зайшов у раду від «регіоналів» і має відношення до аграрного бізнесу. Ну, а потім пошукаєте цих людей у списках «Аграрної партії».
Фото Віктора Кошмала і з сайту обласної ради
Зранку 25 росіяни некерованими авіаційними ракетами атакували прикордонне село Семенівської громади. Загалом зафіксували 8 вибухів. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус на своєму каналі в Telegram. За його словами, внаслідок обстрілу поранений 78-річний місцевий житель. «Він зазнав уламкового поранення в ногу. Чоловіка шпиталізували, лікарі надають йому необхідну медичну допомогу. Також пошкоджений житловий
В Україні рентген та КТ пацієнти мають отримувати безоплатно: куди телефонувати, коли вимагають гроші
Над Чернігівщиною вночі прикордонники знищили російський «шахед»
За добу на пожежах в області загинули чотири людини. ФОТО
На Донеччині загинув воїн з Чернігівщини
25 Лютого 2025
19:04Як вибрати зарядну станцію для дому?
17:45На Донеччині загинув воїн з Чернігівщини
17:17Хотів налякати касирку: у Прилуках п’яний чоловік підірвав петарду у супермаркеті
16:55Ревіталізація: сучасний метод омолодження шкіри
16:20На Чернігівщині вибухотехніки знешкодили бойову частину збитого БпЛА
15:15Як вибрати ідеальну жіночу сукню: стилі, матеріали та тренди
14:22У Кіптях патрульні зупинили 23-річного нетверезого водія
13:33Над Чернігівщиною вночі прикордонники знищили російський «шахед»
12:55Клімат Одеси: особливості чорноморського узбережжя
12:22Чинив опір та хапав патрульних за одяг: подробиці затримання на вулиці Оборонців Чернігова
11:45Росіяни некерованими ракетами атакували прикордонне село на Чернігівщині: поранений місцевий житель
10:18Очки для зрения: виды женских оправ
09:30За добу на пожежах в області загинули чотири людини. ФОТО
24 Лютого 2025
16:55Лучшие аниме для начинающих: с чего начать знакомство с японской анимацией
15:25Протягом тижня росіяни завдали 29 авіаударів по Чернігівщині
14:20Автомобілі з США та Європи у автосалонах Києва — что варто купувати?
13:33Без батька залишилось 5 дітей: загинув захисник з Чернігівщини
12:36Крижане коло, яке обертається: на Чернігівщині з’явилося рідкісне природне явище. ФОТОфакт
12:00Вантажні перевезення по Києву та Україні – Надійно, Швидко, Доступно!
11:18Один уродженець Чернігівщини, інший – захищав Чернігів: двом воїнам присвоїли звання Героїв України
10:20В Україні рентген та КТ пацієнти мають отримувати безоплатно: куди телефонувати, коли вимагають гроші
10:00Як оформити кредитну картку онлайн та зекономити на переказах коштів за кордон
09:30На прикордонні Чернігівщини загинув воїн
21 Лютого 2025
09:00Мифы об обратном осмосе, в которые пора перестать верить
20 Лютого 2025
14:36Налагодив канал збуту амфетаміну: у Чернігові затримали наркоторгівця
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні