Рус Укр
Неділя, Червень 29, 2025 Редакція Реклама

Епідеміологічна ситуація щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу в області

Епідеміологічна ситуація щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу в області
2 Жовтня 2015 3159

За період від реєстрації першого випадку ВІЛ-інфекції у 1987 році до початку 2015 року в Чернігівській області зареєстровано 5279 випадків, з них 1146 осіб із захворюванням СНІД.

 

По місту Чернігову зареєстровано 1356 випадків, з них 617- отримують АРВ-терапію, 146 осіб мають діагноз СПІД.

 

Про це йшлося на засіданні координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, повідомили у відділі зв’язків з громадськістю міської ради.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який грип очікувати в новому епідемічному сезоні

 

За інформацією лікаря-епідеміолога спеціалізованого центру по наданню медичної допомоги ВІЛ/СНІД-хворим Чернігівської міської лікарні № 2 Лариси Лугової, виявлено лабораторно за всі роки спостереження за ВІЛ-інфекцією по місту 2537 осіб.

 

На початок 2015 року під медичним наглядом знаходилось 74 дітей, з яких у 24 встановлено діагноз ВІЛ-інфекції на різних стадіях захворювання, у 5 дітей - СНІД. 22 дітей по місту отримують АРВ- терапію. Станом на 1 жовтня 2015 р. на обліку знаходяться 58 дітей.

 

Як позитивний момент, слід зазначити, що серед дітей, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів по місту, у 2011 році залишилася з ВІЛ-статусом 1 дитина, у 2012 році - 2 дітей, у 2013 році - лише 4 дітей очікують контрольних обстежень, інші здорові. За 2011-2013 роки народилося 115 дітей і при народженні мали антитіла до ВІЛ. Померло за всі роки спостереження 524 осіб з числа виявлених, як ВІЛ- інфікованих.

 

Залишається високою поширеність ВІЛ-інфекції в місті - 467,8 на 100 тис. населення.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підхопити СНІД на вулицях Чернігова – реальна загроза чи чергова «страшилка»?

 

При аналізі захворівших осіб по освіті, 32% - мають загальну середню освіту, 40% повну загальну освіту, 21% - професійно-технічну освіту і 7 % - вищу освіту.

 

По місту залишається домінуючим парентеральний шлях інфікування взагалі, але при аналізі по роках, починаючи з 2013 року - у місті домінуючим шляхом інфікування ВІЛ-інфекцією був статевий шлях.

 

Залишається великою проблемою взяття ВІЛ-інфікованих осіб під диспансерний нагляд. Так, по області взято 70% від виявлених, по місту - 48,1%. Ця проблема не вирішується через небажання інфікованих осіб отримувати медичну допомогу, небажання забрати результат обстеження, небажання повірити в свій статус. Врешті-решт ці особи таки звертаються за медичною допомогою, але часто це буває вже запізно. 64% пацієнтів, з числа тих, які офіційно знаходяться на диспансерному обліку, отримують антиретровірусну терапію.

 

У 2014 році смертність серед ВІЛ-інфікованих по нашому місту складає 12,1 на 100 тис. населення.

 

Епідемія ВІЛ-інфекції продовжує поширення з певним її «постарінням». У віковій структурі домінує група 30-39 років. За останні роки не реєструються нові випадки ВІЛ-інфікування серед підлітків (15-17 років). Епідемія знаходиться в концентрованій стадії: ВІЛ-інфекція поширюється на групи населення з високим ризиком інфікування.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чернігів хворобливий»: СНІД, туберкульоз і невідома інфекція

 

По м. Чернігову рівень первинної інвалідності становить 1,6 на 10 тис. працездатного населення, по області - 1,3%.

 

У місті залишається тенденція безперешкодного обстеження населення на антитіла до ВІЛ. Так, щорічно проводиться обстеження на антитіла до ВІЛ по місту від 31456 осіб у 2012 році до 22157 осіб у 2014 році. У 2015 році ОЦПіБС рекомендовано зменшити кількість обстежень на антитіла до ВІЛ, а більше звернути увагу на групи ризику. За 6 місяців поточного року по місту обстежено 7364 осіб, з них 86 - позитивних (1,2%). Потрібно звернути увагу всім лікувально-профілактичним закладам на обстеження осіб з числа груп ризику. По місту у 2014 році обстежено 22,4% осіб з груп ризику.

 

Слід зазначити, що в усіх закладах охорони здоров’я міста зберігається конфіденційність при обслуговуванні ВІЛ-інфікованих пацієнтів, про це свідчить відсутність офіційних скарг від пацієнтів.

Коментарі

Топ-новини

Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО

Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ.   Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram.   ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК   «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в

Останні новини

Всі новини

11 Квітня 2025

16:09

Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО

12:25

Особливості безболісної лазерної епіляції

11:36

У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО

11:00

Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector

10:19

У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит

09:35

Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби

09:00

Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації

08:22

На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM

07:45

У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років

10 Квітня 2025

13:25

5 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок

12:15

Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки

11:55

Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?

11:30

На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом

10:25

На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО

09:48

Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям

09:25

У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО

08:22

У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули

07:55

Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант

07:35

На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку

9 Квітня 2025

15:29

Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик

14:45

З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята

14:16

На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру

13:23

Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей

13:00

Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?

12:23

На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»

Дивитися більше новин

Відеосюжети

Всі відео
Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з РФ ВІДЕО
14 Жовтня 2024

Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з

На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська ВІДЕО
5 Жовтня 2024

На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська

Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею ВІДЕО
16 Серпня 2024

Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею

 Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у серпні 2023-го
22 Квітня 2024

Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 Квітня 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 Квітня 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 Березня 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 Березня 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 Лютого 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 Лютого 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 Січня 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 Січня 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Дивитися більше відео