Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:За час проведення АТО мобілізовано кілька тисяч мешканців Чернігівської області.
Частину з них демобілізовано.
131 боєць загинув, хоробро відстоюючи мирне життя країни.
Про це Високому Валу повідомили у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.
Соціальний захист і реабілітація учасників АТО – завдання «номер один» як для представників органів влади, так і для всієї громади. На цьому акцентував особливу увагу Президент України Петро Порошенко, давши доручення в кожній області найближчим часом створити Центри допомоги учасникам АТО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Покрову осиротілі через російську агресію дітки з Десни поїдуть до Києва
За задумом Глави держави, така установа має діяти за принципом «єдиного вікна» і координувати в регіоні надання допомоги демобілізованим бійцям.
На Чернігівщині у цьому напрямі є серйозні напрацювання, у тому числі — спільно з волонтерськими організаціями. Фактично, центр допомоги воїнам АТО уже діє більше року у форматі Єдиного волонтерського центру, розташованого у приміщенні Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації (вул. Гетьмана Полуботка, 70).
Діяльність такого волонтерського підрозділу у партнерстві з органами влади дозволяє оперативно та ефективно спільно вирішувати багато питань. Окрім того, голова ОДА призначив радника з питань волонтерства — Сергія Воробйова, представника Єдиного волонтерського центру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рідним загиблих в АТО чернігівців видали проїзні квитки
Так, спільними зусиллями вдається вирішувати питання, пов’язані з матеріально-технічним забезпеченням бійців, наданням психологічної, правової допомоги учасникам АТО та членам їх родин. Особливою справою волонтерів та представників влади стала турбота про членів родин військовослужбовців, які загинули під час АТО.
Як підтвердження цьому – неодноразові обласні заходи в рамках акції «Родинне коло Чернігівщини», відкриття на Красній площі Чернігова меморіальних стендів загиблим бійцям, видання книги пам’яті загиблих героїв Небесної сотні та воїнів – учасників антитерористичної операції з Чернігівщини.
В області на виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» здійснюється соціально-медична реабілітація бійців АТО, їх першочергове забезпечення технічними засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «У нас війна, а не виїзд за кордон на відпочинок» - волонтер Рубан
На базі Чернігівського обласного госпіталю ветеранів війни та Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні діють Центри реабілітації для учасників АТО на 20 ліжок у кожному закладі. Наразі в цих центрах пройшли реабілітацію 389 учасників АТО, 16 бійців зараз перебувають на лікуванні. З метою надання належної психологічної реабілітації учасникам АТО у військовому госпіталі введено посаду психолога.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін грошима захистив життя та здоров’я волонтерів
На сьогодні із 13 учасників АТО, які потребують технічних та інших засобів реабілітації, семеро повністю ними забезпечені (у тому числі четверо –протезно-ортопедичними виробами). На облік для забезпечення санаторно-курортними путівками поставлено 170 бійців, 30 з них вже отримали путівки.
Учасники АТО поступово забезпечуються житлом. Із 35-и родин інвалідів АТО та загиблих учасників АТО, які перебувають на квартирному обліку, шість найближчим часом отримають житло в селищі Козелець та місті Остер. У планах — виділення квартир і в місті Чернігові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівські кіборги приїхали додому: містяни зустріли Героїв хлібом-сіллю
Ветеранам АТО надаються послуги із працевлаштування, професійної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації. Так, у поточному році послугами служби зайнятості в області скористалися 562 демобілізовані військовослужбовці. Роботу знайдено для 109-ти, зокрема 62-ох – скеровано на започаткування власної справи. 69 осіб залучено до тимчасової зайнятості, 75 – направлено на профнавчання.
Учасникам АТО та їх сім’ям надається соціальна підтримка. Зокрема, 2985 родин мобілізованих отримали матеріальну допомогу на суму 3 мільйони 645 тисяч гривень, допомогу по господарству — 498 родин, допомогу із доставкою дров, твердого палива та скрапленого газу — 712 родин.
У цьому році оздоровлено 855 дітей учасників АТО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові відкрився центр психологічної підтримки для АТОшників
Спільно з перевізниками вирішено питання безкоштовного проїзду по території області членів родин військовослужбовців, які загинули в АТО.
Налагоджено автобусне перевезення військовослужбовців та правоохоронців до місця проходження служби і у зворотному напрямку. За період з вересня 2014 року по жовтень 2015 року здійснено більше 110 рейсів, перевезено більше 5 тисяч бійців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові з’явилось «вікно» в АТО
У Департаменті соціального захисту населення ОДА запроваджено роботу телефонної «гарячої лінії» для роз’яснень щодо застосування трудового законодавства, швидкого реагування на проблеми бійців АТО та їх сімей.
У вересні цього року затверджено Програму соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей в Чернігівській області на 2015-2016 роки. Документом передбачено фінансування на загальну суму 850 тисяч гривень, зокрема, на оздоровлення дітей учасників АТО, передачу компонентів донорської крові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для бійців АТО збудували лазню
Практично в усіх районах області прийнято місцеві програми соціального захисту учасників АТО.
У найближчих планах — посилення взаємодії волонтерів, представників органів влади всіх рівнів, силових структур, представників громади, засобів масової інформації у питаннях соціального захисту та моральної підтримки ветеранів АТО.
Ціни ще на понад 100 ліків будуть знижені протягом квітня. Відповідні домовленості були досягнуті за результатами зустрічей міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка з українськими виробниками ліків. Про це повідомляє Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА. Середній розмір знижки складає близько 17%. Загалом діапазон знижок коливається переважно від 10 до понад 60%, залежно від лікарського засобу, за винятком кількох високовартісних
У Семенівці через російськи обстріл пошкоджено комерційне підприємство
На Чернігівщині за понад 865 мільйонів гривень планують створити обласний центр реабілітації та відновного лікування
Хвороба Лайма: на Чернігівщині показник захворювання за останні чотири роки зріс в п’ять разів
У Чернігові водій на легковику збив чоловіка на пішохідному переході
3 Квітня 2025
09:30У Чернігові водій на легковику збив чоловіка на пішохідному переході
2 Квітня 2025
15:25У Чернігові в березні народилися 172 дитини
14:20Хвороба Лайма: на Чернігівщині показник захворювання за останні чотири роки зріс в п’ять разів
13:30Вдарив у обличчя та забрав телефон: у Корюківці затримали грабіжника
12:49Що таке регіональне SEO-просування
11:15У Чернігові п’яний водій на позашляховику врізався в паркан
10:53Критерії безпеки Apple і Google як бізнес-імперативи
09:30Протягом квітня в Україні ще на понад 100 ліків знизять ціни: перелік препаратів
1 Квітня 2025
17:36Сезонні навантаження на турбіну: як зберегти ресурс у спеку та холод
16:25У Ніжині потяг збив чоловіка, який переходив колії з велосипедом
15:45Как линолеум помогает поддерживать стерильность в медицинских учреждениях
15:15На Чернігівщині від COVID-19 помер 72-річний чоловік: це четверта смерть від вірусу з початку року
15:00Як швидко обігріти будинок без великих витрат на опалення?
14:20На Чернігівщині за понад 865 мільйонів гривень планують створити обласний центр реабілітації та відновного лікування
13:13У Семенівці через російськи обстріл пошкоджено комерційне підприємство
12:00Міжнародні перевезення, що змінилося в Україні в умовах війни?
11:22Олександр Селіверстов очолив Новгород-Сіверську районну державну адміністрацію
10:10DeFi криптовалюти: приклади проєктів та способи заробітку
09:00З початку 2025 року БФ «Надія» доставив на фронт допомогу на 50 млн гривень
31 Березня 2025
17:20Как сэкономить на вывозе строительного мусора?
16:23У Чернігові п’яний мопедист намагався втекти від патрульних
15:50Види протрузій та їх лікування
14:1918-річна дівчина в лікарні: поліцейські затримали нетверезого водія, який спричинив ДТП у Городнянській громаді
11:45Для чего нужны высокочастотные коннекторы?
11:15На Прилуччині водій на легковику збив велосипедистку та втік з місця пригоди: жінка померла
Дивитися більше новинНа Корюківщині через випалювання сухої трави згоріли два будинки.
Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів