Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:З кількагодинними інтригами, конфліктами, словесними перепалками, закулісними домовленостями і навіть замінуваннням – таким був початок першого пленарного засідання новообраної сесії Чернігівської міськради 7-го скликання.
Сесія, яку і так тричі переносили, розпочалася у п’ятницю, 4 грудня, із 3-годинною затримкою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сесія Чернігівської міської ради розпочалася
Сесія то розпочалася, а от завершитися їй у той день не судилося. Та про все по-порядку.
«Мазохізм» made in Чернігівська ТВК»
Як відомо, перше пленарне засідання сесії Чернігівської міської ради повинна відкрити голова міської територіальної виборчої комісії Наталія Слісаренко.
Але перед тим, як розпочинати сесію, ТВК три години не могла визначитися з тим, чи реєструвати новообраного міського голову Владислава Атрошенка. Причина – наявність у нього мандата народного депутата.
Адже Верховна Рада досі не проголосувала за зняття з Владислава Атрошенка недоторканності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сесію не розпочинають, бо Атрошенко не приніс трудової
Хоча варто віддати належне пану Атрошенку – він одразу після оголошення результатів виборів написав заяву про дострокове припинення депутатства.
Спочатку більшість членів ТВК виступали за те, щоб все ж таки зареєструвати Владислава Атрошенка мером і розпочати сесію. Але з кожною годиною перепалок бажаючих реєструвати людину, з якої досі не знята недоторканість народного депутата, ставало все менше.
Член ТВК Сергій Соломаха наполягав на тому, що реєструвати пана Атрошенка і розпочинати сесію треба тоді, коли його відпустять з парламенту. Мовляв, якщо ТВК його зареєструє, то Верховна Рада по-суті може вже і не розглядати його заяви.
«Ми не повинні брати на себе відповідальність Верховної Ради, ми лише маленька ТВК, яка повинна виконувати свої функції за законом. А Верховна Рада хай виконує свої», - заявив Сергій Соломаха.
Були також пропозиції перенести сесію на 9 грудня, адже 8 грудня буде засідання ВРУ, на якому можуть розглянути заяву пана Атрошенка і проголосувати за неї.
Але цю ідею не підтримали, аргументуючи тим, що нема стовідсоткової гарантії того, що саме 8-го грудня народні депутати проголосують і Владислав Атрошенко позбудеться мандата.
Член ТВК Олександр Гашпар пропонував зареєструвати «суб’єкт дискусії» мером, але обов’язково звернутися до Верховної Ради із заявою проголосувати за зняття депутатства з пана Атрошенка.
Загалом від усіх членів ТВК було кілька доповнень, поправок і ремарок. Але коли за постанову почали голосувати, то необхідної кількості голосів не набралося.
Не допоміг розрулити ситуацію і «десант» нардепів (Валерій Давиденко, Олег Купрієнко, Валерій Дубіль і Владислав Атрошенко, які завітали на засідання ТВК.
Отже, після трьох годин «пльохкання» у вже мутному і скислому питанні реєстрації, голова ТВК Наталія Слісаренко оголошує перерву і заявляє, що після перерви засідання відбудеться у вже іншому кабінеті.
Власне, тема «перебігання» не лише із зали в зал, а навіть з одного приміщення в інше, того дня була колосально в тренді!
Постанова в стилі «дежавю»: Атрошенка не зареєстрували мером
Після анонсованої 10-хвилиннлї перерви минає хвилин 40 (зробив для себе висновок – коли ТВК оголошує перерву на 10 хвилин, то можна збігати додому щось перекусити, полежати хвилин 15 на дивані і повернутися без запізнення назад) і ТВК збирається вже в малому залі засідань міськради.
Наталія Слісаренко зачитує ту ж постанову, що і до перерви. Члени ТВК дивуються, а в чому, мовляв, різниця?
Ні в чому!
Вердикт – не реєструвати Владислава Атрошенка
Завіса.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТВК не зареєструвала Атрошенка мером
Оголошена перерва.
Трюк пані Слісаренко і «народження» мера в «замінованій» залі
Але буквально хвилин через 15 після чергової спроби щось вирішити комісією, голова ТВК Наталія Слісаренко заходить до сесійної зали і з трибуни зачитує результати виборів і оголошує першу сесію Чернігівської міської ради відкритою.
Деякі члени ТВК мовчки зиркають один на одного, мовляв, що відбувається?
Несподівано і незрозуміло.
Адже ТВК не зареєструвала Владислава Атрошенка міським головою і не було жодного рішення, що робити з початком сесії.
Член ТВК Сергій Соломаха у момент виступу Наталії Слісаренко прокричав, щось, на кшталт, «це зрада, ТВК не визнавала мером Атрошенка».
Але ніхто не це зважає.
Цікаво, що на сесію зареєструвалися всі 42 депутати, але на момент початку пленерного засідання в залі перебувало 39 обранців. А потім залу засідань залишили – «Наш край» і «Батьківщина».
Відповідно, залишилися «БПП», «Самопоміч», «Демократичний Альянс», «Радикальна партія» і «Опозиційний блок».
Лунає гімн України, потім гімн Чернігова. Депутати як істині патріоти схопилися рукою за серце. Все красиво і урочисто.
Чую як хтось із депутатів прошепотів «нас замінували». Стає зрозумілим, що сесія так просто не відбудеться.
Дійсно, хвилин за 6 після оголошення про початок сесії, до зали заходять кілька поліцейських і оголошують, що приміщення міської ради заміновано, тому депутатам треба евакуюватися.
Але стражів порядку, м’яко кажучи, просять вийти з зали і не влаштовувати спектаклю. До поліцейських підходить Владислав Атрошенко і ледь чутно промовляє: «Хлопці, не балуйтеся».
І після цього він виводить їх з зали.
Врешті до зали заходить начальник Чернігівського відділу поліції Антон Шевцов і, помітно нервуючи, переминаючись з ноги на ногу, пробує кілька разів оголосити про замінування.
До речі, головний поліцейський Чернігова до зали зайшов у цивільному, а вдень він перебував у формі. Чомусь переодягнувся.
Очевидно, що пан Шевцов не бажав совати палицю в колесо пана Атрошенка, яке щойно розкрутилося. Але ж є повідомлення про замінування, тому треба діяти згідно з інструкцією.
Голова ТВК Наталія Слісаренко запрошує на трибуну Владислава Атрошенка для складання присяги міського голови.
У залі пожвавлення – дехто кричить, що все це незаконно. Доволі емоційно реагує на те, що відбувається в залі, депутат міськради від «Батьківщини» Іван Бакшун.
Він закликає представників з «Самопомочі» і «Демократичного Альянсу» «протерти очі» і зрозуміти, що зараз усе відбувається незаконно.
В момент, коли Атрошенко хоче зайти на трибуну і проголосити присягу, його відтісняє депутат з «Демократично го Альянсу» Ігор Андрійченко.
Андрійченко обурений ситуацією і заявляє, що Атрошенко має скласти присягу мера лише після того, як Верховна Рада проголосує за зняття мандату нардепа.
«Шановні колеги, моє сумління говорить мені наступне – наявність зараз в залі «Опозиційного блоку» змушує задуматися і припустити, що є якісь домовленості, на які б я точно не погодився. Я вважаю, що Владислав Атрошенко стане міським головою лише після того, як складе свій мандат народного депутата – це позиція «Демократичного Альянсу», - заявив Ігор Андрійченко.
Після цього фракція «ДемАльянсу» також залишає сесійну залу. Незважаючи на заклики до «Самопомочі» вчинити так саме, депутати цієї фракції залишаються в залі.
Очевидно, що для активного учасника Майдану Ігоря Андрійченка голосування разом з «Опоблоком» виявилося неприпустимим.
Тим часом, Владислав Атрошенко піднімається до трибуни і робить те, про що вже давно мріє – складає присягу. Щоправда, урочистість моменту псують вигуки «Ганьба!» на його адресу, які лунають з сесійної зали.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атрошенко склав присягу мера
«Бутерброд падає маслом вниз».
Член ТВК Олександр Гашпар опублікував на своїй сторінці у мережі «Фесйбук» пост про те, що Владислав Атрошенко прочитав неправильну присягу.
Ситуація похмура і без посади Білогура
Перед тим як Владислав Атрошенко піднявся до трибуни для складання присяги, депутат міської ради від «БПП» Василь Білогура встав.
Очевидно, він думав, що після складання присяги сесія продовжиться і будуть розглядати питання обрання секретаря міської ради.
Як відомо, саме Василь Білогура і претендує на цю посаду.
Депутат міськради Ігор Андрійченко на своїй сторінці у мережі «Фейсбук» опублікував пост, в якому наведений список кандидатур на посади заступників міського голови.
З власних джерел Високому Валу стало відомо, що Владислав Атрошенко домовився з депутатами із «Опозиційного блоку» і у разі голосування за кадрові призначення, вони б підтримали його кандидатур.
Напевно, існували домовленості і з «Самопоміччю». Оскільки, незважаючи на заклики вчинити так саме, як «ДемАльянс», «Самопоміч» залишилася з залі в одній кампанії з «Опоблоком».
До речі, як бачимо в оприлюдненому Ігорем Андрійченком «кадровим списком», представниця «Самопомочі» Ольга Хоніч вказана як претендент на посаду заступника з гуманітарних питань.
Тим часом, Владислав Атрошенко з трибуни оголошує, що засідання сесії переноситься в (!) облдержадміністрацію.
Антон Шевцов цідить крізь зуби – «спасибо за понимание».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через «замінування» сесію міськради перенесли в ОДА
Виходимо на вулицю, а там уже все як у фільмі – територія обнесена стрічками, машини вибухотехніків і слідчо-оперативної групи. Все серйозно.
У парку – біля фонтану курять депутати з «Нашого краю». Олександр Соколов з кимось розмовляє по телефону.
Всі інші йдуть в ОДА.
На сесію міськради у … приміщення ОДА
По дорозі виникає думка – а як можна перенести засідання в облдержадміністрацію, попередньо, не орендувавши там приміщення?
А якщо там зараз триває п’ята година засідання громадської ради при ОДА, де саме розглядається питання хто «істинніший» патріот і хто був на Майдані, а хто ні.
Ну, то таке…
Приходимо в облдержадміністрацію – велика зала (її нумерують як № 1) вільна. Сідай хто де забажає.
Важлива репліка – всі вкрай втомлені, роздратовані і голодні.
На годиннику 17.12.
Завершу кількома реченнями. Сесія міськради у приміщенні облдержадміністрації так і не продовжилася.
Десь через півтори години після «великого переселення народів» до журналістів вийшов Владислав Атрошенко і заявив, що сесія переноситься на невизначений термін.
Також він натякнув, що у зриві засідання він вважає винними своїх опонентів.
Знову завіса.
А вже на наступний день переможець виборів міського голови Чернігова (щоправда, ще незареєстрований ТВК мером) прийшов до міської ради на свій перший робочий день.
І нічого, що це субота. Працювати – так працювати.
Цього ж дня (до речі, у суботу, 5 грудня, у Владислава Атрошенка День народження) відбулося і освячення робочого кабінету новоспеченого мера.
To be continued...
Ось такі маємо пироги.
Але ставити крапку зарано. Очевидно, що війна розпочалася. Гадаю не помилюся, якщо стверджу, що таких протистоянь у Чернігівській міськраді ще не було.
Чекаємо продовження першого пленарного засідання сесії Чернігівської міської ради.
Чекаємо реакції опонентів Владислава Атрошенка і партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».
Деякі люди шепнули мені на вушко, що «Наш край» готує судовий позов з приводу складання присяги мера людиною, з якої ще не зняли мандат народного депутата.
Чекаємо остаточного формування двох команд у Чернігівській міській раді – «проатрошенківської» і «просоколовської».
Але найбільше чекаємо на продуктивну роботу депутатів і міського голови.
Адже їх громада обирала не для того, щоб спостерігати подібні вистави. Чернігівці віддали свій кредит довіри для того, щоб у обласному центі жити стало краще.
Наголошую, що мова йде саме про кредит довіри, а як відомо – кредити треба віддавати!
Фото - автора, з соцмереж і Віктора Кошмала
Протягом доби 24 листопада армія РФ завдала чотири ракетні (попередньо) удари по території Чернігівської області. Про це повідомляє оперативне командування «Північ» на своїй сторінці у Facebook. Зокрема, один з них був зафіксований у Чернігові, інший — у селі Брусилів Киселівської громади. Ще один приліт ракети був у Мені. Внаслідок цього поранений місцевий житель та пошкоджений ангар. Четверта ракета впала у селі Старі Боровичі Сновської громади. В
На Чернігівщині після останніх обстрілів сапери знешкодили 20 вибухонебезпечних предметів. ФОТО
На Чернігівщині 21 ветеран придбав житло завдяки державній підтримці
На Чернігівщині затримали жителя Славутича, який через річку переправляв військовозобов’язаних до Білорусі
На Чернігівщині 12 багатоповерхівок модернізовані завдяки Програмі «Енергодім». Ще 4 – у процесі
26 Листопада 2024
15:15Як підготувати довіреність, яка буде дійсна за кордоном
14:19На Чернігівщині 12 багатоповерхівок модернізовані завдяки Програмі «Енергодім». Ще 4 – у процесі
13:33Цветные контактные линзы: кому подходят и зачем нужны?
12:22На Чернігівщині після останніх обстрілів сапери знешкодили 20 вибухонебезпечних предметів. ФОТО
11:17Полиграфия в Киеве: офсетная печать и создание календарей
10:20На Чернігівщині затримали жителя Славутича, який через річку переправляв військовозобов’язаних до Білорусі
09:30Секрети вибору ідеальної пряжі для зимового светра
25 Листопада 2024
17:45Все тонкости выбора кольца для предложения руки и сердца
17:25На Чернігівщині 21 ветеран придбав житло завдяки державній підтримці
16:48Giggle – магазин для тех, кто верит в магию и гармонию
16:15У Чернігові затримали 20-річного молодика, який розбитою скляною пляшкою порізав ногу 17-річному хлопцю
15:35Аналізи для перевірки щитоподібної залози
14:22На Чернігівщині вантажівка збила двох жінок-пішоходів: одна загинула на місці
13:30Фактори ризику розвитку папіломавірусної інфекції
12:25Чаус розповів, якими ракетами армія РФ атакувала Чернігівщину
11:20Встановив розтяжку з гранатою у дворі батьківської хати: на Чернігівщині затримали чоловіка за замах на вбивство брата
10:47Новые идеи – новая кухня: где искать ингредиенты для экзотических блюд
10:00Росіяни завдали 4 ракетні удари по Чернігівщині
09:30Кредит под залог авто vs авто ломбард: Что выбрать в Киеве?
18 Листопада 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні