Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Чернігівська спортсменка Ірина Козлова нещодавно повернулася із міжнародних змагань, на яких стала віце-чемпіонкою світу з бодібілдингу.
Чемпіонат світу проходив з 27 по 30 листопада у Бангкоку (Таїланд).
Для Ірини — це перший серйозний успіх на міжнародній арені. Після повернення до рідного Чернігова спортсменка в ексклюзивному інтерв'ю розповіла про свій тернистий шлях до «висот», а також поділилася секретами власного успіху із читачами «Високого Валу».
Серйозне захоплення
- Як давно займаєтесь бодіфітнесом та бодібілдингом? Звідки з'явився такий потяг до силового виду спорту, мабуть з дитинства?
- Ні, не з дитинства (посміхається). В дитинстві відвідувала музичну школу, грала на фортепіано та співала у хорі. Спортом почала займатися лише чотири роки тому. А все почалося з того, що я вирішила піти у спортзал, щоб покращити своє здоров'я. Бо в мене був «сидячий» спосіб життя. Спочатку займалася аеробікою, потім захопилася тренажерним залом.
Коли вперше прийшла на тренування, то жодного разу не могла віджатися від підлоги, настільки тоді в мене були не розвинуті м'язи. Усі думали, що мене вистачить на тиждень, але своєю наполегливістю та цілеспрямованістю здивувала багатьох. Мені подобається займатися, бо я отримую насолоду від цього процесу.
Моє перше серйозне досягнення — чемпіон України з пауерліфтингу. Далі почала професійно займатися бодібілдингом і брати участь у різноманітних змаганнях. Спочатку виступала у фітнес-бікіні, а потім спробувала себе в бодіфітнесі. У Чернівцях я стала срібною призеркою, а в листопаді цього року на змаганнях у Чернігові — чемпіонка України з бодіфітнесу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремезні м’язи та відверте бікіні: у Чернігові змагалися найкращі бодибілдери та фітнес-діви
- Як ваша родина відноситься до такого серйозного захоплення? Погодьтесь, адже доволі незвично, що жінка займається таким видом спорту?
- Незвично (посміхається Ірина). Чоловік до сих пір дивується: «Як так вийшло? Пішла у тренажерний зал покращити своє здоров'я, а стала віце-чемпіонкою світу». Він мене підтримує завжди: як у спорті, так і в житті.
Мій син теж спортсмен. Він займається екстремальним видом спорту — скейтбордингом. Ми з ним легко знаходимо спільну мову і взаємопідтримку.
- У чому полягає відмінність між бодібілдингом та бодіфітнесом?
- У бодіфітнесі оцінюється м'язова маса і пропорції тіла. Перший критерій — це пропорції. Однак в бодібілдинзі набагато більше уваги приділяють відпрацюванню, деталізації та об'єму м'яз. В усьому повинна бути гармонія. На мою думку, бодібілдинг — це не спорт, а справжнє мистецтво.
Процес побудови красивого та підтягнутого тіла
- Більшість спортсменів аби досягти швидких і кращих результатів використовують різноманітні гормони росту, стероїди та іншу хімію. Ваше ставлення до цього?
- Ніяких гормонів росту та стероїдів не приймаю. Єдине, що вживаю — спортивне харчування. Існують плітки, що я «хімічка». Насправді, у мене хороша генетика і я швидко накачуюсь. Тому доводиться багато займатися.
Будь-яка хімія шкідлива для здоров'я та організму. Професійні спортсмени, які використовують такі препарати, мають обов'язково пройти етап очищення. У них з цим дуже серйозно і вони користуються цим свідомо.
- Як ви зазвичай готуєтесь до змагань і скільки на це витрачаєте часу?
- Підготовка займає близько чотирьох місяців. Два місяці набираю м'язову вагу. За цей час корегую свою форму. А потім у мене «сушка тіла» - це унікальний спосіб зробити тіло рельєфним, підтягнутим, спортивним, з красивими помітними м'язами, без надлишку підшкірного жиру. Цей процес суто індивідуальний, тому в кожного спортсмена існує своя методика «сушки».
Я розповім про свою методику. На етапі набору маси харчуюся повноцінно, але споживаю здорову їжу: каші, овочі, фрукти, м'ясо, рибу. У період «сушки» випиваю багато води. Система тренувань на кожному етапі буде відрізнятися одна від одної. Під час набору маси доводиться працювати з великими вантажами, а у період «сушки» з маленькими. За два-три тижні до змагань я прибираю вуглеводи та роблю «колові» тренування: робота з усіма групами м'язів. Намагаюся працювати без відпочинку. На першому етапі тренуюся 3-4 рази на тиждень, а на другому — п'ять. Перед виходом на сцену (за 2-3 дні) води не споживаю взагалі. Це робиться для того, щоб у м'язи надходив глікоген і вони набували об'єму.
Чемпіонат світу з бодібілдингу
- Наскільки важливою подією у вашому житті стала поїздка на чемпіонат світу з бодібілдингу?
- На чемпіонат світу, що проходив у Таїланді, я їздила від української федерації бодібілдингу, фітнесу та атлетизму (UBPF). Виступала у категорії до 55 кг. Зі мною змагалося 10 суперниць. Всі були дуже добре підготовлені. У фінал потрапило п'ять учасниць. Шанси на перемогу були непоганими, але судді віддали перемогу спортсменці із Азії. Мені дісталося друге місце. Якщо враховувати, що це був мій дебют на світовій сцені, то результатом я задоволена.
- Що вас найбільше здивувало у Бангкоку?
- Тайці. Це дуже веселий і доброзичливий, але бідний народ. У столиці велика кількість публічних будинків. Низький рівень життя та бідність змушує місцевих жителів торгувати власним тілом. А ще запам'яталися щури, які бігають на вулиці у самісінькому центрі Бангкоку. Антисанітарія жахлива, тому гризуни — це звичне явище.
До речі, щоб займатися у тренажерному залі, потрібно заплатити чималеньку суму грошей. Не кожен таєць може дозволити собі таку розкіш.
Поради від чемпіонки
- Що порадите новачкам, які збираються займатися бодібілдингом або бодіфітнесом?
- По-перше, необхідно записатися у тренажерну залу і почати займатися. А по-друге, почніть правильно харчуватися. Приблизно 70% успіху буде залежати від харчування, а 30% - від тренувань.
Початківцям рекомендую займатися з тренером. Часто-густо людина приходить у зал і не знає, що їй робити. Відповідно виконання вправ буде не правильним. Ефекту від цього буде мало. Тим більше, є ризик отримати травму. А тренер допоможе розписати систему тренувань і складе список правильного харчування.
Головне - не пропускати тренування і займатися регулярно. Завжди будьте у гарному настрої та на позитиві. Тоді ви досягнете результату. Ваша праця не мине дарма, а тіло віддячить сповна.
- Тренування забирає багато фізичної та духовної сили. Звідки вам вдається знаходити мотивацію і необхідні сили для відновлення ?
- Мене дуже часто запитують: «Де ти знаходиш мотивацію?». А я відповім: «Ніде». Поховайте у собі надію - і мотивація з'явиться. Перестаньте сподіватися на когось, а розраховуйте тільки на себе.
- Як вам вдається поєднувати роботу і постійні тренування? Поділіться своїми секретами успіху.
- Я планую свій робочий день і намагаюся дотримуватися його. Рано прокидаюся, щоб усе встигнути. Більше ніяких секретів не має.
- Ваша найзаповітніша мрія?
- У мене є мета і я цілеспрямовано крокую до неї. Для цього потрібно багато працювати. Найбільше за все хочеться привезти у Чернігів золоту медаль із міжнародних змагань!
132 обстріли – 435 вибухів за минулий тиждень. Ворог атакував 27 населених пунктів області. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Зокрема, армія РФ завдала 56 авіаударів КАБами, некерованими авіаційними ракетами, ударними FPV-дронами та БпЛА типу «Shahed». ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АРМІЯ РФ БЕЗПІЛОТНИКАМИ АТАКУВАЛА АГРОФІРМУ НА ПРИЛУЧЧИНІ: ЗРУЙНОВАНА АДМІНБУДІВЛЯ, АНГАР ТА ЗЕРНОСХОВИЩЕ. ФОТО Пошкоджене
Воїну з Чернігівщини, який перебував у полоні понад 2 роки, вручили відзнаку «За незламність»
Росіяни обстріляли КАБами три села на Новгород-Сіверщині: пошкоджена будівля ферми
У Чернігові планують утричі збільшити виплати породіллям
На Чернігівщині зафіксували перший випадок захворювання на метапневмовірус
20 Січня 2025
15:25Побили та забрали гроші: у Чернігові оштрафували чоловіка за завідомо неправдивий виклик спецслужб
14:17У Ніжині пенсіонер потрапив під колеса легковика. ФОТО
12:20Росіяни обстріляли КАБами три села на Новгород-Сіверщині: пошкоджена будівля ферми
11:40Воїну з Чернігівщини, який перебував у полоні понад 2 роки, вручили відзнаку «За незламність»
10:30Пролунало 435 вибухів: росіяни за тиждень атакували 27 населених пунктів Чернігівщини
09:18У селі Скорінець виявили сказ у собак
17 Січня 2025
18:00Військові розповіли, чи має Росія достатньо сил для наступу на Чернігівщину
17:30На Чернігівщині 55-річна жінка через образу підпалила сарай та будинок своїх односельців
16:25На Чернігівщині зафіксували перший випадок захворювання на метапневмовірус
15:10У Новгороді-Сіверському в пожежі загинула пенсіонерка
14:40Нетверезий 18-річний чернігівець без прав катався містом: патрульні склали низку протоколів
13:30Протерміновані ліки, перенаселення в кімнатах: порушення, виявлені під час візиту до Чернігівського військового ліцею
13:15Оригінальні чоловічі духи на розлив
12:50В чернігівському садочку №58 спалах ротавірусу: захворіли 17 людей
12:20У двох прикордонних громадах Чернігівщини соціальні і медичні працівники отримають електровелосипеди. ФОТО
12:00Как защитить свои активы с помощью оффшорной компании
11:19На Чернігівщині викрили схему отруєння пенсіонерів заради житла. ФОТО
10:17У Чернігові планують утричі збільшити виплати породіллям
10:00Чому професійні блогери обирають чохли Spigen для своїх iPhone?
09:30На Чернігівщині ще майже 12 тисяч родин отримають по 21 тисячі гривень на придбання дров
16 Січня 2025
18:55Хімчистка в Києві: як обрати найкращий сервіс для чистоти вашого одягу
17:30На Чернігівщині водій «Славути» з’їхав у кювет: вміст алкоголю в крові перевищив норму у понад 13 разів
17:00Чому світові бренди масово відмовляються від пластику на користь паперового пакування?
16:16Військові ОК «Північ» отримали бойові мотоцикли від байкерів
15:18У Чернігові запрацює виставка, де презентують шаблю гетьмана Івана Мазепи
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні