Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Традиційно – з майже годинною затримкою, вчора, 25 лютого, розпочалося пленарне (вже 4-те) засідання сесії Чернігівської міської ради.
Втім, сесія не завершилася – депутати дуже довго обговорювали деякі нюанси і прововтузилися до самого вечора, розглянувши лише половину питань порядку денного.
Всього у порядку денному було понад 2 десятки питань. Затверджували його хвилин 40 – деякі питання зняли (відправили на доопрацювання), деякі – додали.
Про зарплату «легітимного», целофанове табу і «ненароджені» майданчики
Зокрема, до порядку денного додали питання умови оплати праці Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, адже повністю «легітимним» мером він став кілька днів тому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не пройшло і півроку: Атрошенка таки зареєстрували мером
Міська ТВК зареєструвала його повноправним міським головою 22 лютого.
Також до порядку денного включили «целофанове» питання, тобто – «Про Звернення до Голови Верховної Ради України щодо вирішення питання заборони продажу поліетиленових пакетів».
Відповідна електронна петиція на сайті міськради набрала необхідну кількість голосів, тож пропозицію заборонити продаж поліетиленових пакетів змушені були включити до порядку денного.
Натомість – депутати зняли з порядку денного питання «Про Програму відновлення дитячих ігрових та спортивних майданчиків на 2016 – 2017 роки».
Аргументація – відправити на доопрацювання. Або ж депутати чекають можливих довиборів у парламент по 206 округу і сподіваються на благодійників-кандидатів, які нашпигують обласний центр майданчиками. Як не крути – а економія бюджетних коштів.
Як відомо, на реалізацію «майданчикової» програми передбачалося виділення цьогоріч двох з половиною мільйонів гривень. У наступному році – 2 мільйони 100 тисяч гривень.
Соколов розправляє крила, або «радикально-нашкрайній» ляпас меру
Конструктивним початок сесії назвати важко. Чимало часу (а деякі – і нервів) витратили на обговорення і включення до порядку денного питання щодо врегулювання управління комунальних підприємств, яким пропонується посилити вплив депутатського корпусу на призначення керівників комунальних підприємств.
Міський голова до останнього намагався «переконати» у недоцільності включення цього питання в порядок денний.
Але – 28 депутатів пішли проти волі мера і все ж таки підтримали включення цього питання до «плану дій».
Цікаво, що за включення голосували депутати із фракцій «Радикальної партії» «Наш край», «Опозиційний блок», «ДемАльянсу» та частина депутатів із «Батьківщини».
Порядок денний затвердили – почалося голосування.
Першим розглянули «незручне» питання погодження з міською радою призначення керівників комунальних підприємств.
Суть «незручності» – згідно з пропозицією, керівників комунальних підприємств Чернігова міський голова має призначати лише після попереднього погодження депутатами міської ради.
Пропонувалося також. щоб керівники, які вже призначені, були «перепогоджені» на наступній сесії міської ради.
Почалися обговорення і «запахло смаленим». Владислав Атрошенко оголосив нетривалу перерву для консультацій. Але після перерви 25-ма голосами сесія проголосувала за прийняття цього рішення.
На думку координатора громадського руху «Чесно» в Чернігівській області Павла Пущенка, це рішення було ініційоване екс-мером Чернігова – нині депутатом міськради від партії «Наш край» Олександром Соколовим. Мовляв, таким чином «нашкраївський» лідер хоче відібрати у Владислава Атрошенка частину повноважень.
«З усього видно, що колишній міський голова намагається всіма силами обмежити повноваження нинішнього мера та сформувати опозиційну до Атрошенка більшість у міській раді. Соколов особисто контролював голосування по даному питанню, перевіряючи поіменний список депутатів, які голосували за обмеження повноважень Владислава Атрошенка щодо комунальних підприємств. Але остаточно ставити крапку у цьому питанні зарано. Гадаю, буде своєрідне вето від міського голови», - зазначив Павло Пущенко.
Депутат Чернігівської міської ради від партії «Батьківщина» Іван Бакшун вбачає у цьому рішенні великий позитив, адже відтепер міська рада зможе контролювати призначення.
«Міський голова поділився повноваженнями із депутатами в напрямку призначення керівників комунальних підприємств. Були суперечки, але він погодився. Це добре. Адже коли ми йшли на вибори, ми обіцяли, що рада буде відкрита. Ми, – як представники від громади, будемо впливати на призначення. Це великий плюс», - вважає Іван Бакшун.
«Ритуально-освітянський» конструктив: депутати слухняно виділили мільйони
Практично без обговорень, популізму і сварок депутати ухвалили «Програму утримання місць поховань, догляду та охорони кладовищ міста Чернігова на 2016 рік».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Заупокійні мільйони»: міська рада ухвалила програму утримання кладовищ
Як відомо, на балансі «Спеціалізованого комбінату комунально-побутового обслуговування» знаходиться 11 кладовищ загальною площею понад 114 гектарів.
Програмою передбачено прибирання кладовищ протягом року, чистка зливових каналів по кладовищу і його периметру, утеплення секторів для проведення поховань в зимовий період, упорядкування і ремонт братських могил, могил учасників бойових дій, відновлення пам’ятників та огорож, які були зруйновані внаслідок падіння дерев, а також виготовлення та встановлення табличок по кварталам поховань.
На реалізацію цієї програми депутати виділили три мільйони вісімсот двадцять три тисячі гривень.
Також депутати ухвалили «Програму комп’ютеризації закладів та установ освіти Чернігова на 2016 – 2020 роки».
На реалізацію програми передбачено 16 з половиною мільйонів гривень.
Цьогоріч для чернігівських шкіл закуплять 374 комп’ютери.
Як відомо, у навчальних закладах обласного центру зараз є лише 360 сучасних комп’ютерів. Це 38% від загальної кількості. 413 – застарілі (44%), а 68 (7%) – взагалі не підлягають ремонту.
У 2016 році закуплять 34 комп’ютерні класи – по 11 комп’ютерів (10 учнівських – вартістю приблизно 10 000 гривень кожен та 1 вчительський за 13 000 гривень).
У наступному році міська влада для чернігівських шкіл закупить 91 комп’ютер і 68 мультимедійних комплектів.
У 2018 році заплановано купити 132 комп’ютери і 34 мультимедійні дошки, а у 2019-му – майже півтисячу планшетів.
У 2020 році передбачена закупівля 34 мультимедійних комплексів.
Знову соціальні картки – тепер від «Ощадбанку»
Після півгодинної перерви депутати знову зібралися на засідання сесії. Насамперед Владислав Атрошенко оголосив про підписання Меморандуму між міською радою та головою правління «Ощадбанку» Андрієм Пишним. Таким чином були впроваджені муніципальні картки чернігівців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігів підписав Меморандум про співпрацю з «Ощадбанком» до 2020 року
Це багатофункціональна електронна пластикова картка, за якою здійснюватимуться усі соціальні виплати. Крім того, картка може втілювати в собі всі пільгові програми через мережу аптек і крамниць.
Такі картки вже впроваджені у Львові та Києві.
Після цього оголосили чергову перерву. Сесія продовжила свою роботу вже о 15-ій годині.
Депутати проголосували за кілька важливих питань, зокрема, «Про фінансування громадських організацій Чернігова» та ухвалили «Програму шефської допомоги військовим частинам ЗСУ, Національної гвардії України та Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури України, які розташовані на території Чернігова».
Реанімований «Казбек», нові тролейбуси і «голлівудський» світлофор
Проблеми почалися під час обговорення блоку бюджетних питань.
Кілька важливих рішень, за які депутати ухвалили:
- заклали у бюджет на 2016 рік понад 200 тисяч гривень на ремонт теплоходу «Казбек»;
- 1 мільйон гривень для закупівлі інсуліну для чернігівських хворих на цукровий діабет;
- 260 тисяч гривень виділено на профілактику та боротьбу з туберкульозом;
- на 55 мільйонів гривень збільшено статутний фонду Чернігівського тролейбусного управління. Це дозволить придбати 10 новеньких «рогатиків»;
- 57 тисяч гривень на встановлення світлофору біля торгівельного центру «Голівуд»;
- 4 мільйони – на реконструкцію скверу Богдана Хмельницького.
Антракт: приходьте знову у вівторок
Врешті – приблизно о 20-ій годині вечора у роботі сесії була оголошена перерва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сесію Чернігівської міськради перенесли
У вівторок, 1 березня, депутати міськради розглянуть інші питання порядку денного, зокрема, про затвердження Валерія Бондарчука на посаду заступника міського голови та розірвання братерських відносин з російськими містами.
Початок другої частини 4-ої сесії Чернігівської міськради – о 10 годині.
Замість епілогу
Очевидно, що опоненти міського голови Владислава Атрошенка будуть всіляко йому заважати розігнати на всю швидкість свій «мерський велосипед», який, відверто кажучи, з кожною сесією все більше набирає оберти.
Прибічники Олександра Соколова встромлять ще чимало палиць в колеса «велосипеда». Окрім того, «велик» має реальні загрози вскочити у «ямки на дорогах», які залишив після себе екс-мер.
Як би там не було, але рецепт успішності і благополуччя, складений багато століть тому українським народом – «в єдності наша сила», актуальний і нині.
Фото – Віктор Кошмал
Протягом минулого тижня армія РФ завдала 42 авіаудари по території Чернігівщини: одна авіаракета, два «Шахеди» та 39 FPV-дронів. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус на своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ВИБУХОТЕХНІКИ ЗНЕШКОДИЛИ БОЙОВУ ЧАСТИНУ РОСІЙСЬКОГО БПЛА, ЯКА НЕ ЗДЕТОНУВАЛА За його словами, загалом зафіксували 75 обстрілів. Під вогонь потрапили 22 населені
Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
86 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
18 Листопада 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
09:3086 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
17 Листопада 2024
14:20Что такое хостинг: краткое введение для начинающих
13:30У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті
12:20Морская тематика в живописи — особенности жанра
11:00Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини
10:00Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей
16 Листопада 2024
12:40Что подарить ребенку на Рождество
11:40У потрійній ДТП на Чернігівщині загинув 66-річний чоловік. ФОТО
10:30Система резервного живлення - чому це кращий вибір за генератор?
15 Листопада 2024
19:54Футболка як незамінний елемент чоловічого гардероба
17:25Чернігівський медичний центр сучасної онкології отримав другий лінійний прискорювач
16:13Современный балкон под ключ – остекление по доступной цене
15:45Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
15:29Как выбрать газовый гриль для дома
15:221-ша окрема танкова Сіверська бригада отримала дрони та зарядні станції для від громади Чернігова
14:55AutoFort: надежный сервис для поиска и бронирования автобусных билетов
14:38У Чернігові відкрили центр соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства
14:08Казкова помада Flower Knows: секрет популярності
13:35Понад 13 тисяч направлень на суспільно корисні роботи видали на Чернігівщині з початку року
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні