Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Нещодавно, родини таких діток створили Громадську Організацію "Батьків дітей-інвалідів з розладами аутичного спектру «Аутизм. Новий погляд».
На базі цієї організації було вирішено відкрити центр, де зібралися би батьки дітей з аутизмом, батьки, які різними шляхами намагаються допомогти своїм дітям і дивом зійшлися разом, об'єдналися, щоб поділитися своїми напрацюваннями, доповнити готову програму і намагатися всіма силами накопичену інформацію передати всім тим, хто ще в пошуку і в розпачі.
«Станом на сьогодні в області зареєстровано 110 діток, хворих на аутизм. З них чимала кількість і дітей-підлітків», - розповів заступник головного лікаря Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні Сергій Лебедев.
Порушення психічного розвитку, яке характеризується розладами моторики й мови і призводить до порушення соціальної взаємодії, називають аутизмом.
Це захворювання впливає на ранній розвиток дитини і на все життя людини в подальшому. Не існує медичних аналізів, які змогли б діагностувати аутизм. Тільки спостерігаючи за поведінкою дитини і його спілкуванням з оточуючими, можна поставити діагноз «аутизм ».
Дізнаючись про такий діагноз більшість батьків не знають, як себе поводити і як вчасно допомогти своїй дитині.
Адже на Чернігівщині, нажаль, немає жодного центру допомоги діткам, хворим на аутизм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В чернігівській школі №35 шукали спортивну сім’ю
«Перш за все такий центр потрібен батькам дітей-аутистів, бо саме їм спочатку потрібна допомога. Не усі батьки розуміють, що таких діток можливо вилікувати і у них є майбутнє. В центрі будуть на постійно проходити усі необхідні лекції.
Так, наприклад, наша родина зіткнулась з тим, що навкруги усі з байдужістю відносяться до таких діток. В нашому місті, на сьогодні, ніхто не може надати кваліфіковану допомогу. І це також підштовхнуло нас для створення цього закладу», - розповідає співзасновник центру Микола Караван.
Він зазначив, що для того, щоб допомогти такій дитині, батьки повинні зрозуміти, що вони самі потрібні змінитися і змінити свій стиль життя. Але, нажаль, багатьом це не подобається. А ще багато хто з батьків, почувши такий діагноз, «опускає» руки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8-річному Іллі поставили страшний діагноз — потрібна допомога
«При такій хворобі як аутизм - важливо не втрачати часу, і терміново починати лікування дитини. Допомогти такій дитині можна, і тому ми хочемо всіляко підтримати батьків, щоб вони не витрачали цей цінний час. Навіть, коли дитині всього 2-3 роки, можна без усіляких наслідків «витягнути» її з цієї хвороби», - уточнює Микола Караван.
З його слів, за той невеликий час, поки знайшли і відремонтували приміщення для центру, до організації звернулося за допомогою близько 30 батьків. Тому було вирішено почати проводити лекції ще до офіційного відкриття.
«Я впевнена, що у Чернігові діток з хворобою аутизм набагато більше, ніж повідомляється офіційно. Справа в тому, що такі діагнози раніше в нашому місті майже не ставили. І лише останнім часом таким діткам стали більше приділяти уваги і писати більш точні діагнози», - зазначила керівник центру Марія Гужва.
Вона також повідомила, що батьки, котрі організували цей центр, діляться досвідом і інформацією за програмою Санрайз (Son-Rise). Засновниками котрої є американське подружжя Баррі та Самарія Кауфман - батьки аутичної дитини, а саме сина Рона, це їх третя дитина, якого вони вивели з цього стану і на цей час це вже дорослий здоровий чоловік, який є директором Центру "Son-Rise" в Америці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харчування із «гірким присмаком»: чи платитимуть батьки 700 гривень
«Ми з дружиною відвідали 3 лекції. Скажу чесно - інформації отримали настільки багато, що боялися щось забути. Я ледве встигав конспектувати. Після того, як відвідав першу лекцію, у мене мозок наче збільшився у розмірах. Додому я йшов мовчки, переварював інформацію.
Будучи на лекціях, ми познайомилися з батьками аутистів і зрозуміли, наскільки серйозними бувають проблеми з дітьми, з батьками, і з психікою батьків, які на межі зриву від безвиході», - поділився враженнями відвідувач центру Євген Бобир.
Також він додав, що при спілкуванні з іншими батьками зрозумів - деякі батьки не готові до такого. Батькам важко забути про телевізор, комп’ютер, друзів, дискотеки, їм важко приділити «максимум часу» дитині.
«Зрозумів, що коли дитина просить вас вийти на контакт, будь яким чином просить: голосом, піднятою рукою, поглядом, обриванням штори, розлитою водою - треба не просто йти до неї, а «бігти», бігти і дякувати за те, що вона звернула на себе увагу. Повірте, це вже вказує на те, що розвиток почався, що дитина показала вам це», - підсумував Євген.
Наразі центр існує виключно за рахунок благодійних внесків батьків, які його відвідують. І тому керівники вимушені звертатися за допомогою до усіх небайдужих містян, щоб підтримувати роботу центру.
Офіційне відкриття центру очікується 2 квітня.
Центр розташований за адресою: вул. Преображенська, 14, контактний телефон 098 744 17 84. Графік роботи: в будні дні з 10 до 19.
Протягом доби 24 листопада армія РФ завдала чотири ракетні (попередньо) удари по території Чернігівської області. Про це повідомляє оперативне командування «Північ» на своїй сторінці у Facebook. Зокрема, один з них був зафіксований у Чернігові, інший — у селі Брусилів Киселівської громади. Ще один приліт ракети був у Мені. Внаслідок цього поранений місцевий житель та пошкоджений ангар. Четверта ракета впала у селі Старі Боровичі Сновської громади. В
Чаус розповів, якими ракетами армія РФ атакувала Чернігівщину
Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
Встановив розтяжку з гранатою у дворі батьківської хати: на Чернігівщині затримали чоловіка за замах на вбивство брата
На Чернігівщині вантажівка збила двох жінок-пішоходів: одна загинула на місці
25 Листопада 2024
14:22На Чернігівщині вантажівка збила двох жінок-пішоходів: одна загинула на місці
12:25Чаус розповів, якими ракетами армія РФ атакувала Чернігівщину
11:20Встановив розтяжку з гранатою у дворі батьківської хати: на Чернігівщині затримали чоловіка за замах на вбивство брата
10:00Росіяни завдали 4 ракетні удари по Чернігівщині
18 Листопада 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
09:3086 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
17 Листопада 2024
14:20Что такое хостинг: краткое введение для начинающих
13:30У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті
12:20Морская тематика в живописи — особенности жанра
11:00Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини
10:00Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей
16 Листопада 2024
12:40Что подарить ребенку на Рождество
11:40У потрійній ДТП на Чернігівщині загинув 66-річний чоловік. ФОТО
10:30Система резервного живлення - чому це кращий вибір за генератор?
15 Листопада 2024
19:54Футболка як незамінний елемент чоловічого гардероба
17:25Чернігівський медичний центр сучасної онкології отримав другий лінійний прискорювач
16:13Современный балкон под ключ – остекление по доступной цене
15:45Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
15:29Как выбрать газовый гриль для дома
15:221-ша окрема танкова Сіверська бригада отримала дрони та зарядні станції для від громади Чернігова
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні