Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:«Страху не було зовсім. Було не приємно усвідомлювати, що знаходишся в оточенні», - згадує Костянтин Климік, розвідник з позивним «Канібал».
З відпустки на війну
Костянтин був призваний до військової служби 19 березня 2014 року.
- Про те, що на мене чекає повістка, мені сказала моя сусідка. Коли я прийшов до військкомату, мене запитали: «Ви будете забирати повістку?». Цього ж дня я був розподілений до 1-ї танкової бригади у роту розвідки і відправлений у Гончарівськ. До цього я служив два роки у Національній гвардії України строковиком, тому вже мав військову спеціальність.
Разом з Костянтином у роті було близько 100 хлопців, які також мали військовий досвід і добре розуміли, куди прийшли.
Спочатку у Гончарівську вони згадували забуті у громадянському житті навички та набували нових знань. Потім відпрацьовували їх під Прилуками в польових умовах. Коли розташувалися у Охтирці, Костянтин отримав короткострокову відпустку додому.
- Добрався я автостопом до Чернігова дуже швидко. Наступного дня мені подзвонили і спитали, чи їду я зі своїми хлопцями. Я погодився. Ввечері того ж дня я вже був у ніжинському аеродромі. До речі, це було 5 червня 2014 року.
На місце ми прилетіли вже під ранок. Те, що ми прибули у Луганський аеропорт, мені сказав пілот літака. Я вже знав, що він оточений. Завдання було: утримати аеропорт у функціонуючому стані. Страху не було. Було лише неприємно усвідомлювати, що знаходишся в оточенні. До того ж, якщо хтось захворіє, то кваліфікованої медичної допомоги не буде.
Чотири міномети та хатинка
Костянтин каже, що спочатку стріляли небагато, але з кожним днем інтенсивність збільшувалась. Стріляли, в основному, ввечері та зранку, хоча логіки в обстрілах не було.
- Коли ми прибули, там вже були дві бригади львівських та дніпропетровських десантників. Людей було небагато, а територія аеропорту достатньо велика. Тому після нас прилетіло ще два літаки з військовими.
Підрозділ охороняв станцію ПММ. Для того, щоб туди не бігати під мінами, військові облаштували для житла хатинку, де раніш тримали кролів. Барикади зробили з ящиків для одягу робітників, замінували периметр.
Кожен вечір хлопці готувалися до бою. На озброєнні в них було лише чотири міномети, якими вони могли відповісти на стрілянину противника.
Не дивлячись на оточення, їжі всім вистачало. Готували військові кухарі непогано. Щоб зайвий раз не ризикувати життям всього підрозділу, домовилися ходити до їдальні по черзі й брати їжу для себе та товаришів.
Забирали їжу та озброєння, ризикуючи життям
- Після того, як ми прибули, аеропорт ще чотири дні повністю функціонував. Навіть можна було купувати їжу та напої. Потім сепаратисти пред'явили нам ультиматум: здати аеропорт. Ми, звичайно, не погодились. Після цього вимкнули світло, зупинилися водяні насоси. На щастя, ми знайшли пожежні водойми, які були наповнені водою майже повністю. Тому залишити нас без води у противника не вийшло.
Одного дня, коли повинні були прибути три літака, прилетів лише один. Потім з’ясувалося, що другий літак був збитий, а третій приземлився в іншому місці.
- Це був для нас величезний удар. Після цього туди не прилетів більше жоден літак. Нестачу боєприпасів, їжі та води поповнювали завдяки куполам, які скидали літаки з великої висоти. Іноді ці купола відносило на територію між нами та селом Первомайським, яке було під контролем сепаратистів. Доводилось забирати їх звідти по темноті.
Костянтин згадує один такий випадок
- Ми вийшли у відкрите поле, а справа почала працювати артилерія противників. Сховатися нікуди. До того ж, командир попередив, що невдовзі почнуть стріляти «Гради». Тоді я зрозумів, що потрібно швидко бігти, щоб залишитися живим.
Коли до них нарешті пробили коридор, хлопці дуже зраділи. До них приєдналися танки та артилерія. Тепер вони могли гідно відповісти противнику.
Костянтин каже, що обстрілювали їх багато. «Гради» працювали кожен день. Та й міномети не давали розслабитися.
- Одного разу мінометний обстріл тривав аж сім годин без перерви. Потім прилетіла пара літаків Су-25 і швидко припинила цей обстріл, двома ударами по противнику, - згадує розвідник.
Не вистачало інформації
Костянтин каже, що не вистачало лише інформації про бойові дії, які йдуть навколо. Був телевізор, але він показував лише російські канали.
Поки не почали глушити телефони, постійно тримав зв'язок із рідними, які його дуже підтримували.
Також розвідник додав, що завдяки кваліфікованому командуванню в них майже не було втрат.
Але все ж одна була. Це капітан Євген Лоскот, дуже гідний, відчайдушний та сміливий боєць, про якого з болем і водночас із гордістю згадує «Канібал».
Двом полеглим захисникам присвоїли звання Героїв України. Один був уродженцем Чернігівщини, інший – захищав Чернігів. Днями Президент Володимир Зеленський підписав відповідні Укази. Про це повідомляє начальник Чернігівської ОВА Вячеслав Чаус. Герой України посмертно – Андрій Антихович, уродженець Бахмача. Льотчик, який 26 лютого 2022 року виконував бойове завдання на Херсонському напрямку. Це був його останній політ. Він знищив
В Україні з 1 березня на 30% знизять ціни на 100 найбільш популярних ліків
Крижане коло, яке обертається: на Чернігівщині з’явилося рідкісне природне явище. ФОТОфакт
На прикордонні Чернігівщини загинув воїн
Армія РФ протягом доби атакувала сім сіл на прикордонні Чернігівщини: пошкоджений приватний будинок
20 Лютого 2025
14:36Налагодив канал збуту амфетаміну: у Чернігові затримали наркоторгівця
14:00Открытки в Украине: история, виды и современные тренды
13:30В Україні з 1 березня на 30% знизять ціни на 100 найбільш популярних ліків
13:00Київ чи Харків: яке місто обрати для короткої подорожі?
12:19Школи Чернігівщини отримали опалювальні прилади та нові меблі від благодійників
12:00Удобная обувь: признаки хорошей пары
11:17На Чернігівщині затримали чоловіка, причетного до підпалів господарчих будівель односельців
11:00Как выбрать складские стеллажи: виды, преимущества и где купить
10:42Армія РФ протягом доби атакувала сім сіл на прикордонні Чернігівщини: пошкоджений приватний будинок
10:15Інфузійне обладнання: незамінна складова інтенсивної терапії
09:30У Прилуках на місці пожежі багатоквартирного будинку виявили тіла двох чоловіків
19 Лютого 2025
15:33Вихопив телефон у жінки та намагався з ним втекти: у Чернігові затримали грабіжника
14:40Как обрезать пионовидные розы, чтобы они радовали вас пышным цветением
12:35Кав’ярні, піцерії, квіткові та продуктові магазини: який бізнес протягом року відкрили жителі Чернігівщини
12:00Секреты ярких мероприятий: от воздушных шаров до уникальной сервировки
11:22З бюджету Чернігова на потреби військових частин виділили понад 200 млн грн, — Брижинський
11:00Від чого залежить результат та як підвищити шанси успішної інсемінації
10:25У Мені затримали чоловіка, який побив свою дружину: жінка в лікарні
09:47Сучасні жіночі штани: мода, стиль та комфорт
09:30На Чернігівщині з діагнозом отруєння чадним газом через пожежі шпиталізували чотирьох людей
08:30Як розблокувати телефон, якщо забув пароль або графічний ключ?
18 Лютого 2025
16:43Вебінари в УАБМ – можливість отримати підвищення кваліфікації з сертифікатом
15:40Валерій Дубіль, БФ «Надія» та партнер Євген Довбня передали РЕБи й техніку для ГУР
14:48Современные подходы к успешному выращиванию кукурузы
14:30Фінська організація доставила на Чернігівщину 37 електростанцій для місцевих закладів освіти
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні