Рус Укр
Четвер, Травень 02, 2024 Редакція Реклама

Міфи і правда про субсидії: чого не треба боятися чернігівцям

Міфи і правда про субсидії: чого не треба боятися чернігівцям
7 Червня 2016 4800

Скільки років державою виплачуються субсидії, стільки ж про них і вигадуються та розповсюджуються різні міфи.

 

Все це – через необізнаність населення.

 

Про це Високому Валу повідомили в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.

 

Тож, аби не мати сумнівів щодо отримання субсидій, варто знати про них наступне.

 

Міф 1. Необхідно використовувати газ, воду та інші комунальні послуги в повному обсязі, на який призначена субсидія. Інакше субсидію перестануть надавати.

 

Роз’яснення

Через ці чутки громадяни не лише не економлять, а прагнуть використовувати більше води, газу та електроенергії, ніж їм потрібно. Проте «випалювати» газ до рівня призначеної субсидії безглуздо й нерозумно. Адже в результаті дбайливого користувалися ресурсами заощаджені кошти залишаються на рахунках сім’ї і можуть бути використані в подальші місяці, у тому числі і для погашення обов’язкової частки платежу.

 

Субсидія призначається в межах соціальних норм житла і нормативів використання житлово-комунальних послуг. Її розмір не залежить від фактичного споживання. Якщо сім’я споживає газу, води, електроенергії більше норми, субсидія їй буде призначена. Проте всі витрати на спожиті послуги понад нормативи вона повинна заплатити самостійно і в повному обсязі.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Субсидії по-новому: змінилися правила «компенсаційної гри»

 

Міф 2. Оформлення субсидії в майбутньому може перешкодити продажу квартири або будинку. Всю суму отриманих субсидій доведеться повертати в подвійному розмірі. Або переоформлення нерухомості коштуватиме дорожче. Субсидії перешкодять оформити спадок.

 

Роз’яснення

Такі чутки поширюються з самого початку запровадження субсидій. Проте жоден з авторів цього «міфу» щодо субсидій не зміг навести прикладу, коли субсидія перешкодила оформити спадок, при продажу квартири довелося б повертати кошти отриманої субсидії, субсидія перешкодила б продажу квартири чи будинку. За 21 рік існування цієї державної допомоги такого жодного разу не сталося.

 

Нормативно-правовими актами з питань надання населенню житлових субсидій чітко встановлено, що субсидія є безповоротною державною допомогою і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

 

Міф 3. Клопоту з оформленням субсидії багато, а у реальності субсидія може скласти мізерну суму, а деяким і зовсім відмовлять – не дивлячись на низький дохід.

 

Роз’яснення

Звернення за призначенням субсидії стало дуже простим. Необхідно заповнити і подати (або надіслати поштою) до місцевого управління соціального захисту населення (у сільській місцевості – уповноваженому сільської ради) лише два документи – заяву та декларацію про доходи і витрати. Іншу необхідну інформацію спеціалісти управління збиратимуть самі.

 

Розмір субсидії залежить не тільки від доходів домогосподарства, а й від вартості житлово-комунальних послуг, які йому надаються. Тому у двох сімей з однаковими доходами розмір субсидії може бути різний, якщо є різниця в переліку житлово-комунальних послуг, якими вони користуються. І навпаки, сусіди, які живуть в однакових квартирах, можуть отримувати різну субсидію, оскільки доходи їх різні.

 

Варто розуміти, що навіть невелику субсидію отримувати вигідно. Якщо протягом періоду отримання субсидії підвищаться тарифи на комунальні послуги, розмір субсидії буде перераховано і збільшено відповідно до зростання ціни послуг без додаткового звернення громадян. При цьому частина коштів, які сплачує одержувач субсидії, залишиться незмінною.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові тарифи заганяють чернігівців у глухий кут

 

Міф 4. Субсидії не надаються безробітним

 

Роз’яснення

Протягом останнього року до Положення про порядок призначення та надання житлових субсидій внесено ряд змін, які дозволили отримати субсидії багатьом з тих, кому раніше відмовляли. Мета цих змін – забезпечення надійного соціального захисту сім’ям, які не зможуть сплачувати за житлово-комунальні послуги після підвищення тарифів.

 

Зокрема, з травня 2015 року знято обмеження для призначення субсидії працездатним громадянам, які не працюють, не навчаються і не стоять на обліку у службі зайнятості як безробітні.

 

З травня 2016 року, якщо такі громадяни не мають доходів, для розрахунку субсидії їм буде враховано умовний дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

 

Міф 5. Субсидії не надаються за наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

 

Роз’яснення

Така норма була раніше в порядку надання житлових субсидій, але вона відмінена ще у 2011 році. З того часу наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не може бути підставою для відмови у призначенні субсидії. Це дозволяє сім’ям вийти із замкнутого кола накопичення нових боргів за комунальні послуги.

 

Разом з тим слід пам’ятати, що одержувач субсидії має щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку плати за житлово-комунальні послуги, яка визначена в повідомленні про призначення субсидії. І це зрозуміло: держава допомагає оплатити житлово-комунальні послуги, але і накладає обов’язок – певну частину цих послуг одержувач субсидії повинен оплачувати.

 

Якщо вартість спожитої послуги менша, ніж встановлена при розрахунку субсидії обов’язкова частка плати за цю послугу, сплачується фактична вартість послуги.

 

Якщо одержувач субсидії не сплачує обов’язкову плату, організації-надавачі послуг повідомляють про це орган соціального захисту. У такому разі надання субсидії може бути припинено, за виключенням випадків, коли несплата за послуги пов’язана із затримкою у виплаті заробітної плати, пенсії тощо.

 

У подальшому субсидія може бути призначена лише тоді, коли громадянин сплатить заборгованість, що утворилася через несплату обов’язкової частки плати.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові створюють єдиний центр комунальних платежів

 

Міф 6. Неминучі помилки при заповненні декларації, особливо часто помилятимуться літні люди. А за помилки будуть штрафувати, доведеться повертати субсидію.

 

Роз’яснення

Форма Декларації про доходи і витрати значно спрощена, заповнити її нескладно. З 21 липня 2015 року в Декларацію не потрібно вносити суми доходів, лише їх види і джерела отримання.

 

Допомогу в заповненні документів на субсидію завжди можуть надати спеціалісти управління соціального захисту населення. Інструкція та зразки заповнення декларації також розміщено на сайті Мінсоцполітики, Департаменту соціального захисту ОДА. Ніяких штрафів за помилки в деклараціях не буде, якщо тільки громадяни свідомо не приховали частину важливої інформації.

 

Одержувачі субсидії попереджаються про відповідальність за приховування відомостей про доходи. У разі виявлення такого факту – надання житлової субсидії може бути припинено, а надміру нараховані кошти потрібно буде повернути.

 

Перш за все, з’ясовується, чи вплине виявлення цих фактів на право отримувати субсидію або на її розмір. Якщо це впливає на право отримання субсидії (тобто з врахуванням прихованих доходів сім’я не мала б права на призначення субсидії), то її надання буде припинено, а кошти нарахованої субсидії підлягають поверненню в повному обсязі.

 

Якщо ж виявлене порушення приведе лише до зменшення розміру субсидії, то потрібно буде повернути надмірно нараховані кошти, і далі сім’я зможе отримувати субсидію в зменшеному розмірі.

 

Міф 7. Після перевірок декларацій з’ясовується, що деякі люди приховали, що вони володіють декількома квартирами, машинами, будинками. Як наслідок, таким людям доведеться повертати державні тисячі гривень.

 

Роз’яснення

З травня 2015 року для призначення житлової субсидії скасовано критерії володіння другим житловим приміщенням чи більше як одним, автомобілем, іншим транспортним засобом. Тож це не може бути причиною відмови у наданні субсидії або повернення коштів субсидії, призначеної після 1 травня 2015 року. Форма Декларації про доходи і витрати осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії, не містить графи, в якій громадяни могли б надавати такі відомості.

 

Міф 8. При оформленні субсидії необхідно вказувати відсотки від депозиту як один з видів доходу. Субсидію доведеться повертати тим, у кого є депозити в банках, якщо вони перевищують певну суму.

 

Роз’яснення

До Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій з 21 липня 2015 року внесено зміни, якими встановлено: «До сукупного доходу не враховуються… доходи від розміщення депозитів».

 

Отже, депозити і відсотки по ним не враховуються як доходи і не входять в перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в призначенні житлової субсидії або припиненні її надання.

Коментарі

Топ-новини

Ракетний удар «Іскандером», з безпілотника, літака та мінометів: росіяни атакували 3 громади в прикордонні Чернігівщини

Протягом 30 квітня російські війська сім разів з різного виду озброєння атакували прикордоння Чернігівської області. Зафіксовано 20 вибухів.   Про це повідомляє Північний кордон. Держприкордонслужба на своїй сторінці у Facebook.   Новгород-Сіверська громада:   у напрямку села Мамекине — один вибух: вибуховий пристрій, скинутий з БпЛА; у напрямку села Ямне — чотири приходи, ймовірно, НАР з літака; у напрямку села Ясна Поляна — два приходи,

Останні новини

Всі новини

1 Травня 2024

14:30

Медичні інститути Києва отримали цінні вантажі від Валерія Дубіля та благодійників

11:30

Смертельна пожежа у Ніжині: мати загинула, 5-річна дитина у лікарні

10:00

Ракетний удар «Іскандером», з безпілотника, літака та мінометів: росіяни атакували 3 громади в прикордонні Чернігівщини

30 Квітня 2024

15:28

Смертельна ДТП на Корюківщині: мікроавтобус зіткнувся із трактором. ФОТО

14:22

Ніжинець зберігав вдома незаконну зброю та боєприпаси. ФОТО

13:33

Mercedes Benz G-Class: ідеальний синтез стилю та функціональності

12:15

У Варвинській громаді відремонтували шкільне укриття за майже 3 мільйони гривень. ФОТО

11:30

На прикордонні Чернігівщини росіяни атакували будівлю зерноскладу. ФОТО

10:18

Первый займ без высоких процентов на Finsfera

09:50

У Мені велосипедист загинув під колесами легковика

29 Квітня 2024

17:22

На Чернігівщині 11 шкіл в 9 громадах запустять власні сонячні електростанції

16:30

У Корюківському районі в Десні потонув чоловік

16:00

Какой проходной балл на НМТ в 2024 году

15:25

Вміст алкоголю перевищував норму у 10 разів та віз дитину поза кабіною: на Чернігівщині зупинили п’яного водія трактора

14:15

В небі над Чернігівщиною Сили оборони збили крилату ракету

14:05

Преимущества и недостатки популярных грузовых шин в Украине

13:33

Сім'ям загиблих через ракетний удар у Чернігові передали гроші, які зібрали Дорофєєва і Лебіга на благодійному стрімі

12:20

13-річна донька найстаршої породіллі Підвербної переїхала до нової родини у Чернігові

12:00

Як вибрати стильні та надійні вхідні двері для вашого будинку?

11:19

Ознак безпосередньої підготовки росіян до наступальних дій на Півночі України немає, – Сирський

10:17

У Ніжині освятили Алею Героїв. ФОТОфакт

09:50

Градирні - основний елемент для контролю температурного режиму в промислових процесах

09:25

На Чернігівщині браконьєр за 74 рибини заплатить штраф на майже 120 тисяч гривень

26 Квітня 2024

16:32

Шукали цілу ніч рятувальники, поліцейські та кінологи: на Чернігівщині повернули додому двох зниклих дітей

15:15

У Ніжині 23-річний водій на легковику збив велосипедистку на пішохідному переході: жінка в лікарні

Дивитися більше новин

Відеосюжети

Всі відео
 Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у серпні 2023-го
22 Квітня 2024

Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 Квітня 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 Квітня 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 Березня 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 Березня 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 Лютого 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 Лютого 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 Січня 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 Січня 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної мобілізації
12 Січня 2024

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу. ВІДЕО
7 Грудня 2023

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу.

«День у Медійній Студії «MICS 4U»
3 Серпня 2023

«День у Медійній Студії «MICS

Дивитися більше відео