Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Двоє чоловіків, які тільки нещодавно познайомилися, вирішили здійснити подорож водоймами нашої Батьківщини.
Всього за 14 днів мандрівники пройшли на байдарках 640 км.
Знайомтесь, сьогодні гість Високого Валу - Михайло Закусилов, чернігівець, який наважився на таку неймовірну подорож.
- Пане Михайле, розкажіть, будь ласка, трохи про себе?
- Я проживаю в Чернігові і захоплююсь подібними походами вже давно. Така подорож була насправді не перша для мене.
Я працюю будівельником і це робота сезонна. На жаль, здебільшого влітку зайнятий, тому не можу відпочивати на природі так часто, як того сам хочу.
- Як швидко Ви знайшли напарника на таку незвичну подорож?
- З Євгеном Дмитриченком ми познайомились нещодавно, десь місяця два тому. І якось швидко знайшли з ним спільну мову і спланували майбутню подорож.
У нас були дві одномісні байдарки - у мене своя, а ось товариш взяв на прокат. У Діми човен більш старенький і тому його доводилося декілька разів ремонтувати, а ось з моєю, слава Богу, проблем не виникало. Та й із собою у нас для ремонту було все необхідне, тому будь-яку поломку ми могли б усунути без проблем.
- Скільки тривала Ваша подорож?
- З 21 травня по 5 червня - тобто 16 днів. З них ми гребли 14 днів, а 2 дні відпочивали у Чернігові, бо як раз проходили по Десні повз наше місто.
У поході я навіть відсвяткував день народження, який був 24 травня. Євген подарував мені музичний інструмент окарину (древній духовий музичний інструмент, глиняна свисткова флейта. На вигляд невелика камера у формі яйця з отворами для пальців в кількості від чотирьох до тринадцяти – авт.).
Стартували ми в м. Білопілля, що на Сумщині, з річки Вир, далі по протоці потрапили в річку Сейм. Потім була чудова подорож Десною, звідки дійшли до Дніпра і фінішували у київському гідропарку.
Вир і Сейм - річки маленькі, по ним плавати - одне задоволення і відпочинок. А ось на Дніпрі вже трохи важче, потрібно бути завжди напоготові, так як по річці постійно ходить багато суден.
Прокидались ми десь о 7 - 7.30. Поки поїмо і зберемо речі, то виходили на річку близько 9 години. Здебільшого проходили кілометрів по 15 і робили невелику перерву. Йшли, в середньому, 45 км щодня, один день навіть пропливли близько 60 км.
- Як готувалися до плавання, що брали з собою? Скільки витратили грошей?
- Стосовно походів, то я маю великий досвід і тому процес приготування не зайняв багато часу. Кожен взяв для себе свої особисті речі, плюс намет, спальник, каремат.
У Білопіллі закупили продукти майже на 600 гривень, щоб не тягати зайву вагу. Туди ж відправили транспортною компанією з Чернігова наші байдарки, пересилка яких коштувала 315 грн. Ще близько 300 гривень витратили на продукти за два дні, які відпочивали у Чернігові. Тоді до нас приїхали наші друзі і ми, хоч і з запізненням, відсвяткували мій день народження.
- Чи підтримали близькі Вашу таку довгу подорож?
- Так щоб сильно - то ні, звичайно ж багато хто з рідних та знайомих за нас хвилювалися. Але ми не забували і постійно, при можливості, виходили на зв'язок.
- Чи «підтримувала» Вас погода під час подорожі? Які труднощі виникали?
- Перша половина дороги була дощова і прохолодна. Але після Чернігова вже світило сонечко і гребти було в одне задоволення.
Як таких труднощів не було, до всього швидко звикаєш. Коли ти усвідомлюєш, що у тебе такий довгий похід, то і втоми практично немає. Йде дощ, ну і що – не звертаєш на нього увагу, і далі гребеш. Щоправда, одного дня, в дорозі нас застала сильна злива, ми накрилися тентом і перечікували коли дощ закінчиться.
- Збираючись у подорож, обов'язково щось та забудеш, а як було з цим у Вас?
- Я скажу більше, вже після прибуття додому я підсумував, що ми взяли багато зайвих речей.
- З ким зустрічалися протягом подорожі?
- Одиного разу у нас закінчилася питна вода і розрядилися акумулятори на фотоапараті. Я вирішив сходити в село Максаки Чернігівської області, біля якого ми зупинилися на ночівлю. Так ось, у цьому селі мені зустрілася приємніша жіночка, яка пригостила нас молоком. А ще на річках зустрічається безліч рибалок.
Я люблю фотографувати. І під час плавання ми зустрічали дуже багато різних птахів. Якщо я бачу пташку, я кидаю все і починаю її фотографувати. Якщо б не фотоапарат, то ми пройшли цю дистанцію в два рази швидше. Камера дуже відволікає в такій справі.
Сіра чапля, чорний лелека, водомороз, кулик-сорока – це тільки назви тих пташок, кого я особисто знаю. Але у мене на фото є ще багато тих, які мені поки що не відомі і я ще не встиг знайти в інтернеті їх назви. Багато з них навіть занесені до Червоної книги.
Взагалі, тварин за містом дуже багато - красивих і рідкісних. Звичайно, чим ближче до Києва, тим більше відчутно шум, гам, шашлики, і тому тварин там вже не зустрінеш.
- Чи були якісь цікаві випадки під час подорожі?
- Після дня веслування нам ледве вдалося вибрати нормальний берег на нічну зупинку. Але і тут нам не зовсім пощастило - берег був усипаний коров’ячим гноєм. Прокинувшись вранці, я побачив, що на наш намет біжить стадо корів, голів 20 мінімум. Бачу, недалеко стоїть пастух, я йому кричу і махаю, мовляв, щоб він їх відігнав від нас. А він як стояв - так і стоїть далі, ніби нас не помічає. Корови прибігли і давай красти у нас продукти. Особливо їм сподобався наш батон. Пізніше ми з’ясували, що цей пастух повністю глухий.
- Не жалкуєте, що відважились на таку важку подорож?
- Звичайно, щодня махати веслом по 45-60 км це не легко, але в цій монотонності забуваєш про все і потрапляєш в зовсім інший світ, де відпочиваєш не тільки тілом, а й душею.
В цілому нам не важко було подолати таку дистанцію. Щоправда, як я і казав вище, ми потрапили до Києва на вихідних, а це постійно божевільний рух по річці, і тому там потрібно бути уважним.
А ще я багато знімав відео і надалі планую зняти фільм-ролик по цій подорожі.
Протягом минулого тижня армія РФ завдала 42 авіаудари по території Чернігівщини: одна авіаракета, два «Шахеди» та 39 FPV-дронів. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус на своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ВИБУХОТЕХНІКИ ЗНЕШКОДИЛИ БОЙОВУ ЧАСТИНУ РОСІЙСЬКОГО БПЛА, ЯКА НЕ ЗДЕТОНУВАЛА За його словами, загалом зафіксували 75 обстрілів. Під вогонь потрапили 22 населені
Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
86 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
18 Листопада 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
09:3086 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
17 Листопада 2024
14:20Что такое хостинг: краткое введение для начинающих
13:30У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті
12:20Морская тематика в живописи — особенности жанра
11:00Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини
10:00Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей
16 Листопада 2024
12:40Что подарить ребенку на Рождество
11:40У потрійній ДТП на Чернігівщині загинув 66-річний чоловік. ФОТО
10:30Система резервного живлення - чому це кращий вибір за генератор?
15 Листопада 2024
19:54Футболка як незамінний елемент чоловічого гардероба
17:25Чернігівський медичний центр сучасної онкології отримав другий лінійний прискорювач
16:13Современный балкон под ключ – остекление по доступной цене
15:45Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
15:29Как выбрать газовый гриль для дома
15:221-ша окрема танкова Сіверська бригада отримала дрони та зарядні станції для від громади Чернігова
14:55AutoFort: надежный сервис для поиска и бронирования автобусных билетов
14:38У Чернігові відкрили центр соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства
14:08Казкова помада Flower Knows: секрет популярності
13:35Понад 13 тисяч направлень на суспільно корисні роботи видали на Чернігівщині з початку року
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні