Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Двоє кандидатів до Верховної Ради по 206-му округу Чернігівщини опинилися в «Каталозі фігурантів антикорупційних журналістських розслідувань руху ЧЕСНО».
Мова йде про столичного забудовника Максима Микитася і екс-голову Богуславської районної організації «Партії регіонів» Леоніда Кипиченка.
Про це повідомляє сайт руху «Чесно»
Максим Микитась – самовисуванець, якому «БПП» віддало на відкуп 206 округ. Згідно з моніторингом Громадського руху ЧЕСНО, він був найбагатшим депутатом Київради за рівнем доходів у 2014 році. Президент державної будівельної корпорації «Укрбуд», переможець конкурсу «Людина року-2014» у номінації «Бізнесмен року».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Микитась замовив «чорнуху» про Альохіна на центральних каналах
Хитра бізнесова жилка відчувається у нього і на цих виборах: згідно з відео на youtube-каналі Дениса Казанського, кандидат у народні депутати наприкінці червня відкрив на своєму окрузі дитячий майданчик.
А як відомо, під час передвиборчої кампанії забороняється безкоштовне розповсюдження товарів, послуг і т.д. серед виборців. Ці дії можна витлумачити як підкуп виборців.
Втім, це – дрібниці порівняно із оборудками в будівельному бізнесі, до яких був причетний Максим Микитась як керівник «Укрбуду».
«Сонячна Рів’єра» Микитася
У розслідуванні Максима Савчука для програми «Схеми» розповідається про будівництво житлового комплексу «Сонячна Рів’єра» на вулиці Микільсько-Слобідській у Києві, котре проводилося з численними порушеннями. Житловий комплекс будували у 7-гектарній прибережній зоні Дніпра.
До 2007 р. у земельному кадастрі на території «Сонячної Рів’єри» було 5 окремих ділянок, дві з яких перебували у власності Києва з цільовим призначенням «благоустрій територій»; одна також у власності Києва - для «готельно-офісного центру»; ще одна була у власності ЗАТ «МВЦ» для виставкового центру; ще одна належала ТОВ «Терра Капітал» з призначенням «для реабілітаційного центру, водно-спортивної бази, громадських пляжів». Ці землі поскуповувало ТОВ «Майк», уповноваженою особою якої був батько депутата Київради Вадима Столара – Михайло Столар, а серед засновників фірми – його дружина Яна Столар.
27 липня 2007 р. рішенням Київської міської ради було змінено цільове призначення всіх п’яти ділянок на «для будівництва багатофункціональних комплексів у складі комплексу готельно-офісного та торговельно-розважального призначення, житлово-офісного комплексу з апартаментами, яхт-клубу, дельфінарію, аквапарку, благоустроєних набережних».
Це суперечить Генеральному плану Києва до 2020 р., де вказано, що дана місцевість належить до території зелених насаджень загального користування. Відповідно до вимог законодавства, для великих річок установлюється 100-метрова прибережна захисна смуга, тож три будинки «Сонячної Рів’єри», ближче до Дніпра, не мали б там зводити.
Попри це ще у 2005 р. забудовник отримав листа з підписом заступника голови комітету України по водному господарству від Мінприроди України Миколи Бабича, згідно з яким захисна смуга вказаної ділянки зменшена до 50 м ширини, а це – порушення законодавства.
У 2009 р. фірма «Майк» перепродала землю компанії «Терра Капітал». Засновником власника землі ТОВ «Терра Капітал» є компанія «Синемон Естейтс Лімітед», зареєстрована у Лондоні. «Синемон Естейтс Лімітед» була ліквідована у жовтні 2014 року, але на квітень 2015 лишалася кінцевим співвласником землі на Микільській Слобідці.
Керівник «Укрбуду» Максим Микитась заявив, що не має жодних сумнівних даних щодо ТОВ «Терра Капітал», для проекту якої фактично виступає парасолькою, а також не бачить нічого поганого в офшорах.
«А що в цьому поганого? Ну, не купуйте тоді квартири там!» – відповів він на питання журналістів.
Будувала житловий комплекс дочірня компанія «Укрбуду» - ТОВ «Укрбуд девелопмент». Її засновником є також офшорна компанія - белізька Веріс Інвестмент ЛТД.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Микитась вибрав ласі ділянки під забудову Чернігова
Скільки заробили Микитась і решта керівництва «Укрбуду» на цій справі навряд вдасться з’ясувати. Достеменно зрозуміла лише нахабність та цинічність з якою люди, які мали б працювати на покращення умов життя киян, покращають власні.
До речі, Максим Микитась вже поклав своє око на два ласих шматки під будівництво у Чернігові.
ТОВ «Укрбуд Девелопмент», яке знаходиться у підпорядкуванні столичної корпорації, має намір збудувати 16-поверховий житловий будинок на місці колишньої станції швидкої допомоги по вулиці Любецькій та житловий комплекс на ділянці по проспекту Перемоги, 64
Будівництво із сепаратистським присмаком
Згідно з інформацією програми «Наші гроші», дві забудови державної компанії «Укрбуд» у Києві базуються на рішеннях Господарського суду міста Севастополя, прийнятих у 2014 році та не внесених у Єдиний державний реєстр судових рішень.
У 2000 році Київрада передала ділянку на вулиці Крамського, 10 на 25 років в оренду ПП «Виробничо-комерційна фірма «Дівос» для експлуатації та обслуговування санаторію-профілакторію «Перемога». У 2012 там розпочалося будівництво фундаменту. Житловий комплекс «Святоград» мала будувати фірма «Київсоцбуд», якою на той час керував Максим Микитась. Замовниками виступали фірми «Дівос» та «Будівельні мережі». Останньою керував Сергій Якусевич, а володів – Юрій Пелих, котрі зараз входять до керівництва «Укрбуду». Через розголос у 2012 році будівництво прикрили. Однак 6 листопада 2015 року фірма «Будівельні мережі» заклала житлокомплекс в іпотеку фірмі «ФК «Житло-капітал», яка входить до корпорації «Укрбуд».
Реєстр речових прав засвідчує право оренди земельної ділянки фірмою «Дівос» на підставі копії рішення Господарського суду м. Севастополя від 24 березня 2014 року (919/299/14). Керівник «Дівосу» Валерій Новохатка не зміг надати цю копію на прохання журналістів.
Також рішення Госпсуду Севастополя фігурує у будівництві ЖК «Переможець» на Воскресенській, 2а. Цільове призначення землі під будинком – обслуговування виробничої бази. Однак забудовники посилаються на рішення Господарського суду м. Севастополя від 24 березня 2014 року, яке начебто змінило цільове призначення землі. На будівельному майданчику ЖК «Переможець» на вимогу журналістів рішення показувати відмовилися.
У Державній судовій адміністрації України повідомили, що рішення севастопольського Госпсуду в Єдиному держреєстрі судових рішень відсутнє.
Богуславський організатор Антимайдану
Інший фігурант антикорупційного розслідування Леонід Кипиченко не оперував такими значними коштами, як Максим Микитась, але також намагався погіршити життя українців, вважають в «Чесно».
Згідно з інформацією журналістів програми «Знак оклику», в грудні 2013 року тодішній голова Богуславської районної організації «Партії регіонів» та заступник голови Богуславської районної ради Леонід Кипиченко організовував «добровільно-примусові» поїздки бюджетників на Антимайдан до Києва.
Кожен мітингар отримував по 200 гривень. Тих, хто відмовлявся, обіцяли звільнити.
Протягом минулого тижня армія РФ завдала 42 авіаудари по території Чернігівщини: одна авіаракета, два «Шахеди» та 39 FPV-дронів. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус на своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ВИБУХОТЕХНІКИ ЗНЕШКОДИЛИ БОЙОВУ ЧАСТИНУ РОСІЙСЬКОГО БПЛА, ЯКА НЕ ЗДЕТОНУВАЛА За його словами, загалом зафіксували 75 обстрілів. Під вогонь потрапили 22 населені
Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
86 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
18 Листопада 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
09:3086 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
17 Листопада 2024
14:20Что такое хостинг: краткое введение для начинающих
13:30У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті
12:20Морская тематика в живописи — особенности жанра
11:00Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини
10:00Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей
16 Листопада 2024
12:40Что подарить ребенку на Рождество
11:40У потрійній ДТП на Чернігівщині загинув 66-річний чоловік. ФОТО
10:30Система резервного живлення - чому це кращий вибір за генератор?
15 Листопада 2024
19:54Футболка як незамінний елемент чоловічого гардероба
17:25Чернігівський медичний центр сучасної онкології отримав другий лінійний прискорювач
16:13Современный балкон под ключ – остекление по доступной цене
15:45Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
15:29Как выбрать газовый гриль для дома
15:221-ша окрема танкова Сіверська бригада отримала дрони та зарядні станції для від громади Чернігова
14:55AutoFort: надежный сервис для поиска и бронирования автобусных билетов
14:38У Чернігові відкрили центр соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства
14:08Казкова помада Flower Knows: секрет популярності
13:35Понад 13 тисяч направлень на суспільно корисні роботи видали на Чернігівщині з початку року
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні