Рус Укр
П'ятниця, Липень 04, 2025 Редакція Реклама

Епопея з підручниками: 8 класи забезпечені повністю, у 4 і 7 є проблеми

Епопея з підручниками: 8 класи забезпечені повністю, у 4 і 7 є проблеми
13 Вересня 2016 2456

Друк підручників для восьмих класів, який цьогоріч здійснено за кошти державного бюджету, повністю завершено.

 

На сьогодні, вже 87,1% підручників доставлено до департаментів/управлінь освіти і науки обласних держадміністрацій, які мають передавати книжки школам, повідомляє  офіційний сайт Міністерства освіти і науки України.

 

За даними відомства загалом надруковано 120 % примірників підручників від реальної потреби. Надлишкові 20 % сформують спеціальні резервні фонди, з яких добиратимуться підручники у разі потреби. Наприклад, якщо наступного року кількість восьмикласників у певній школі збільшиться.

 

За інформацією управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації в обласний центр централізовано доставлено майже 80 % від потреби підручників для 8-х класів. І вони продовжують надходити. Далі підручники розподіляються для районів та міст, звідки надходять безпосередньо у навчальні заклади.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якщо перевізники відмовляться возити школярів за 1,75 грн, розірвемо з ними договір, - управління транспорту

 

У випадку, якщо у школі, де навчається ваша дитина, досі немає підручників для 8 класу, необхідно звернутися до місцевих управлінь чи відділів освіти.

 

У той же час, недостатнім залишається забезпечення підручниками учнів 4-х та 7-х класів. Ця проблема постала з попереднього 2015/16 навчального року. Адже минулоріч підручники для згаданих класів друкувалися на засадах співфінансування — 50 % коштів з державного бюджету, інші 50 % мали додати з місцевих бюджетів.

 

На Чернігівщині для придбання підручників і посібників було розподілено обсяг освітньої субвенції між обласним бюджетом, бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами у сумі 1 625 900 гривень.

 

Крім того, на придбання навчальної літератури органами виконавчої влади та місцевого самоврядування було виділено додатково кошти з місцевих бюджетів у сумі 1 395 813 гривень.

 

У підсумку, рівень забезпечення підручниками 4-х та 7-х класів залишається на рівні 80 %. Втім доставка посібників продовжується дотепер.

 

До кінця вересня очікується забезпечити школярів 8-х класів на 100%, після цього по мірі видруку будуть доставлятися підручники для 4-х та 7-х класів.

 

У середньому по Україні забезпечення підручниками школярів 4-го класу становить 71,87 %, 7-го класу — 72,58 %.

У тому разі, якщо дитина навчається не у 4, 7 або 8 класах, усі підручники повинні бути в школі, адже за ними навчалися у попередні роки.

Коментарі

Топ-новини

Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО

Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ.   Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram.   ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК   «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в

Останні новини

Всі новини

11 Квітня 2025

16:09

Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО

12:25

Особливості безболісної лазерної епіляції

11:36

У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО

11:00

Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector

10:19

У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит

09:35

Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби

09:00

Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації

08:22

На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM

07:45

У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років

10 Квітня 2025

13:25

5 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок

12:15

Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки

11:55

Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?

11:30

На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом

10:25

На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО

09:48

Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям

09:25

У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО

08:22

У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули

07:55

Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант

07:35

На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку

9 Квітня 2025

15:29

Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик

14:45

З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята

14:16

На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру

13:23

Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей

13:00

Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?

12:23

На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»

Дивитися більше новин

Відеосюжети

Всі відео
Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з РФ ВІДЕО
14 Жовтня 2024

Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з

На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська ВІДЕО
5 Жовтня 2024

На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська

Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею ВІДЕО
16 Серпня 2024

Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею

 Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у серпні 2023-го
22 Квітня 2024

Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 Квітня 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 Квітня 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 Березня 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 Березня 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 Лютого 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 Лютого 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 Січня 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 Січня 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Дивитися більше відео