Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Осінь – найромантичніше пора року. Краса природи, різнобарв’я кольорів, мінливість погоди та невловиме почуття змін створюють особливий філософський настрій.
Саме в цей час виникає бажання трохи вповільнити шалений темп життя, побути на самоті та порозмірковувати над важливими життєвими питаннями. Найкращим другом у такому настрої може стати книга.
І одразу виникає питання, а що читати? Щоб не загубитися в морі книг, і щоб не потратити даремно дорогоцінний час, добірку творів, які варто почитати цієї осені, для відвідувачів сайту «Високий Вал» підготувала головний бібліотекар відділу абонементу ОУНБ імені В. Короленка Світлана Дегтяренко.
Перш за все – декілька новинок української літератури:
Марія Матіос
«Приватний щоденник», мабуть, найочікуваніша книжка Марії Матіос, якою відома українська письменниця «загартовує правдою» про ексклюзивні події Майдану та триваючої війни, учасником чи свідком яких вона була. Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан…змінила війна… А ще – свої історії «про конкретні битви за дуже конкретних людей».
Володимир Єшкілєв «Богиня і консультант»
У новому містично-детективному романі популярного автора поєднуються події сучасності і минувшини, а надто минувшини далекої – сивої давнини. Автор ніби піднімає завісу світу речей і відкриває читачеві багатий невидимий всесвіт – сни, видіння, передбачення майбутнього, читання думок… І крізь усе це червоним променем сяє камінь Богині, на який упродовж століть, навіть епох, полюють різні сили – українські гетьмани та сучасні політики, ордени і окремі люди, Обрані і найманці.
Олег Поляков «Рабині й друзі пані Векли»
Зі своїм романом «Рабині й друзі пані Векли» Олег Поляков вихором увірвався в українську літературу. Цей роман у парадоксальних поєднаннях класики і модернізму, байдужості і любові, нікчемного і святого показав, на які тільки викрутаси здатна доля, випробовуючи своїх «улюбленців».
Автор свідомо експериментує, грається з жанрами: приміром, відбувається викрадення і смерть людини – а детективом і не пахне; очевидна містична подія на початку роману не перетворює текст на якусь казку чи фентезі, а органічно розчиняється в подальшому реалізмі; відома політична фігура постає у такому незвичайному контексті, що назвати роман політичною кон’юнктурою якось язик не повертається.
Наталія Тисовська – письменниця і перекладачка, автор романів «Останній шаман», «Буремна Затока» тощо. Лауреат конкурсу «Коронація слова - 2011» за роман «Три таємниці Великого озера».
«Секрети старої стрільниці»
Творчу студію «Ґвалт» збурило надзвичайне повідомлення – четверо друзів-студійців отримали ґрант на зйомку анімаційного фільму «Характерник», присвяченого кошовому отаману Івану Сірку. Але під час презентації проекту сталося лихо – раптово і загадково помер історик, який консультував ґрантерів щодо написання сценарію. Чи може ця смерть бути пов’язана з таємницею, яку свого часу забрав у могилу Іван Сірко?
Але не тільки українською літературою бібліотека може порадувати читачів:
Світлана Алексієвич – білоруська письменниця та публіцистка. Лауреат Нобелівської премії з літератури за 2015 рік. Німецьке видання «Німецька хвиля» назвало її «блискучим майстром художньо-документальної прози».
«Час second-hand (кінець червоної людини)» - ця книга стала останньою в циклі з п’яти праць Світлани Алексієвич під загальною назвою «Червона людина. Голоси утопії».
Монологи, що потрапили до книги, авторка записувала протягом останнього десятиріччя, мандруючи всім колишнім Радянським Союзом.
Маркус Зузак «Крадійка книжок»
Блискучий роман для «юних дорослих» австралійського письменника Зузака є приголомшливим багато в чому. Одна річ – вигадати довгу історію, скажімо, про хлопця, що знайшов драконяче яйце, і зовсім інша – написати велику, болісно сумну, химерно структуровану книгу про нацистську Німеччину, у якій оповідачем є сама Смерть.
Даніел Кіз – всесвітньо відомий американський письменник.
«Квіти для Елджернона» - всесвітній бестселер, який сколихнув серця мільйонів читачів! Неодноразово екранізований роман, який здобув найпрестижніші літературні премії! Історія, яка зворушує та змушує замислюватися…
Чарлі Гордон – розумово відсталий, але у нього є друзі, робота, захоплення і непереборне бажання вчитися. Він погоджується взяти участь у небезпечному науковому експерименті, який може зробити його найрозумнішим…
Яку ціну маємо ми платити за свої бажання? Чи варті вони того?
Пронизлива історія, яка нікого не залишить байдужим! Мабуть, один з найлюдяніших творів у світовій літературі.
Єнс Лапідус – успішний адвокат із Стокгольма, який після виходу у 2006 році роману «Шалені гроші», створеного на основі реальних кримінальних справ, прокинувся знаменитим письменником. Ця книга одразу ж стала світовим бестселером, її перекладено 26 мовами. 2010 року твір було екранізовано. Єнса Лапідуса називають світовим Стіґом Ларссоном.
Сам автор іменує свою творчість «стокгольмським нуаром» - гламурною чорнухою. Він щиро приправляє сірі шведські будні кров’ю, наркотою, бійками, погонями та іншими атрибутами голлівудських блокбастерів. У романі три головних герої: Юве – псевдо мажор, що вчиться на юриста, Мрадо – сербський гангстер, що їздить на розбірки з «вовками» й «ангелами пекла», і чилієць Хорхе, що сів за торгівлю кокаїном і планує втечу із зони. Шляхи їх урешті-решт перетинаються…
Сподіваємося, одна з книг, порекомендована Світланою Дегтяренко, стане окрасою вашої осені. А захоплююче знайомство з нею допоможе уникнути осінньої депресії.
132 обстріли – 435 вибухів за минулий тиждень. Ворог атакував 27 населених пунктів області. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Зокрема, армія РФ завдала 56 авіаударів КАБами, некерованими авіаційними ракетами, ударними FPV-дронами та БпЛА типу «Shahed». ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АРМІЯ РФ БЕЗПІЛОТНИКАМИ АТАКУВАЛА АГРОФІРМУ НА ПРИЛУЧЧИНІ: ЗРУЙНОВАНА АДМІНБУДІВЛЯ, АНГАР ТА ЗЕРНОСХОВИЩЕ. ФОТО Пошкоджене
Воїну з Чернігівщини, який перебував у полоні понад 2 роки, вручили відзнаку «За незламність»
Росіяни обстріляли КАБами три села на Новгород-Сіверщині: пошкоджена будівля ферми
У Чернігові планують утричі збільшити виплати породіллям
На Чернігівщині зафіксували перший випадок захворювання на метапневмовірус
20 Січня 2025
15:25Побили та забрали гроші: у Чернігові оштрафували чоловіка за завідомо неправдивий виклик спецслужб
14:17У Ніжині пенсіонер потрапив під колеса легковика. ФОТО
12:20Росіяни обстріляли КАБами три села на Новгород-Сіверщині: пошкоджена будівля ферми
11:40Воїну з Чернігівщини, який перебував у полоні понад 2 роки, вручили відзнаку «За незламність»
10:30Пролунало 435 вибухів: росіяни за тиждень атакували 27 населених пунктів Чернігівщини
09:18У селі Скорінець виявили сказ у собак
17 Січня 2025
18:00Військові розповіли, чи має Росія достатньо сил для наступу на Чернігівщину
17:30На Чернігівщині 55-річна жінка через образу підпалила сарай та будинок своїх односельців
16:25На Чернігівщині зафіксували перший випадок захворювання на метапневмовірус
15:10У Новгороді-Сіверському в пожежі загинула пенсіонерка
14:40Нетверезий 18-річний чернігівець без прав катався містом: патрульні склали низку протоколів
13:30Протерміновані ліки, перенаселення в кімнатах: порушення, виявлені під час візиту до Чернігівського військового ліцею
13:15Оригінальні чоловічі духи на розлив
12:50В чернігівському садочку №58 спалах ротавірусу: захворіли 17 людей
12:20У двох прикордонних громадах Чернігівщини соціальні і медичні працівники отримають електровелосипеди. ФОТО
12:00Как защитить свои активы с помощью оффшорной компании
11:19На Чернігівщині викрили схему отруєння пенсіонерів заради житла. ФОТО
10:17У Чернігові планують утричі збільшити виплати породіллям
10:00Чому професійні блогери обирають чохли Spigen для своїх iPhone?
09:30На Чернігівщині ще майже 12 тисяч родин отримають по 21 тисячі гривень на придбання дров
16 Січня 2025
18:55Хімчистка в Києві: як обрати найкращий сервіс для чистоти вашого одягу
17:30На Чернігівщині водій «Славути» з’їхав у кювет: вміст алкоголю в крові перевищив норму у понад 13 разів
17:00Чому світові бренди масово відмовляються від пластику на користь паперового пакування?
16:16Військові ОК «Північ» отримали бойові мотоцикли від байкерів
15:18У Чернігові запрацює виставка, де презентують шаблю гетьмана Івана Мазепи
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні