Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Школярі-шибеники знову почали використовувати у своїх «жартах» піротехнічні вироби, не зважаючи на заборону їх використання.
Протягом жовтня у Чернігові до поліції надійшло шість заяв щодо використання петард.
Про це Високому Валу повідомила прес-секретар Чернігівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в області Наталія Човпило.
У всіх цих випадках використання піротехнічних виробів було скоєне саме дітьми.
Про те, які покарання можуть отримати такі «жартівники», коментує юрист ТОВ «Юридична фірма «ТЕРРА-ПАРТНЕР» Анна Попович:
Варто пам’ятати, що обіг побутових піротехнічних виробів в Україні регламентується Тимчасовими правилами обігу в Україні побутових піротехнічних виробів, затв. Наказом МВС України № 1649 від 23.12.2003 року, згідно з якими користувачам піротехнічної продукції забороняється застосування побутових піротехнічних виробів у заборонений, рішенням органів місцевого самоврядування час, за винятком днів святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівці хочуть прибрати зі шкіл роздягальні
Нагадуємо, що згідно з Рішенням Виконкому Чернігівської міської ради №231 від 18.08.2014 року на території нашого міста діє тимчасова заборона на використання піротехнічних виробів (салютів, феєрверків та інших), що пов'язано із проведенням антитерористичної операції на Сході України.
Належний контроль ухваленого рішення продовжує забезпечувати Чернігівський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області. До порушників цих правил правоохоронними органами може бути застосована стаття 195-6 КУпАП «Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів» або стаття 173 КУпАП «Дрібне хуліганство».
У разі їх порушення винний притягується до адміністративної відповідальності за ст. 195-6 або 173 КУпАП у вигляді штрафу від 595 до 1020 грн, за повторне вчинення правопорушення - від 1020 до 1700 грн з конфіскацією піротехніки. У разі вчинення злочину з тяжкими наслідками для людей або майна порушники несуть відповідальність відповідно до Кримінального Кодексу України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові діти підпалили будинок
Варто знати, що продавати і встановлювати професійні піротехнічні засоби мають право особи, які пройшли спеціальну підготовку і навчання. У разі виявлення порушень правил обліку, придбання, зберігання, реалізації, перевезення, виготовлення і використання піротехнічних виробів людина, підприємець або організація, які вчинили правопорушення, притягуються до відповідальності згідно з ст. 195-6 КУпАП.
Категорично заборонено підривати феєрверки та петарди в безпосередній близькості від лікарень, пологових будинків, шкіл, будинків престарілих, а також на відстані менше 20 м від будівель. При цьому, заборонено кидати петарди, ударяти по них будь-якими предметами, розбирати їх та переносити в кишенях, під одягом, зберігати без пакування, кидати приведені в дію петарди під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів домів та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно, використовувати дані вироби особами, які знаходяться в нетверезому стані.
За небезпечні забави неповнолітніх юридичну відповідальність несуть їх батьки.
Якщо у Вашому будинку або дворі неспокійно, слід звернутися зі скаргою до Чернігівського відділу поліції ГУНП України в Чернігівській області за телефонами 102, (0462) 61-99-11 (щоденно і цілодобово) або до Вашого дільничного інспектора, який здійснює прийом громадян згідно з графіком.
Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в
Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
11 Квітня 2025
16:09Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО
12:25Особливості безболісної лазерної епіляції
11:36У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
11:00Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector
10:19У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
09:35Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
09:00Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації
08:22На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM
07:45У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
10 Квітня 2025
13:255 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок
12:15Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки
11:55Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?
11:30На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом
10:25На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО
09:48Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям
09:25У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО
08:22У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули
07:55Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант
07:35На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку
9 Квітня 2025
15:29Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик
14:45З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята
14:16На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру
13:23Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей
13:00Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?
12:23На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні