Рус Укр
Понеділок, Липень 07, 2025 Редакція Реклама

Страйк Корюківського лісгоспу: диверсія чи невдалий менеджмент

Страйк Корюківського лісгоспу: диверсія чи невдалий менеджмент
7 Лютого 2017 6649

Звільнити тимчасово виконуючого обов’язки директора підприємства В’ячеслава Чижа, з такою вимогою 9 грудня минулого року вийшли на страйк  працівники ДП «Корюківське лісове господарство».

 

Як ми уже повідомляли загалом, до страйку долучилися всі підрозділи підприємства – автогараж, нижній склад, цех переробки, Новоборовицьке, Брецьке, Єлінське, Корюківське, Щорське, Тихоновицьке та Андрониківське лісництва і працівники апарату держлісгоспу.

 

Як пояснив Високому Валу голова обкому Профспілки працівників лісового господарства Йосип Райчинець, така ситуація на підприємстві спровокована незадовільною політикою нового керівника.  Зокрема, його недосвідченістю і надмірною амбіційністю. 

 

 

«Людина віддає накази, котрі взагалі суперечать нормам роботи підприємства, а потім ще й догани виписує. Колективу було соромно не те що виконувати, але чути недолугі вибаганки Чижа», - зауважив Райчинець.

 

За словами працівників, з першого дня роботи В’ячеслав Чиж «не знайшов спільної мови з колективом, у спілкуванні із підлеглими поводив себе брутально, проводив політику «самоуправства».

 

Ключовим моментом у цій справі стала невиплата працівникам винагороди за вислугу років. Тоді з ініціативи В’ячеслава Чижа  були розпочаті внутрішні розслідування на підприємстві із залученням поліції.

 

Замість того аби одразу вирішити конфлікт, молодий керівник пішов на лікарняний, на якому він перебуває і досі.

 

Зауважимо, що на посаду в.о. директора лісгоспу 33-річного В`ячеслава Чижа було призначено в середині вересня 2016 року. А вже у грудні люди вийшли на страйк.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КОЛЕКТИВ КОРЮКІВСЬКОГО ЛІСГОСПУ ВИСЛОВИВ НЕДОВІРУ КЕРІВНИКУ

 

Аби роз`яснити свою точку зору на конфлікт Чиж зібрав прес-конференцію у лютому нинішнього року. На пояснення, чому він не зробив цього раніше, зауважив, що чекав висновків розслідування, але не дочекався.

 

 

Загалом, новий керівник причини страйку пояснив так: «Люди не хочуть жити по-новому». Що ж це означає?

 

По-перше, як зауважив Чиж, він заборонив продаж лісу в необробленому вигляді, по-друге, припинив експорт за кордон, що значно збільшило податкові надходження до держбюджету, а це майже 1 мільйон гривень. Однак під час цього знизилися надходження до самого підприємства. Також він запровадив продаж деревини лише через аукціон.

 

Внутрішні закупівлі на підприємстві перевів у систему Прозоро, адже були виявлені певні схеми махінацій при закупівлі деталей на спецтехніку. Таке нововведення, за словами В`ячеслава Чижа, неохоче зустріли в апараті лісгоспу, зокрема, головний інженер підприємства підбурив до бунту водіїв, котрі не могли отримати запчастини, бо списки на закупку не були подані.

 

Також, ключову роль зіграла і не виплата надбавок до заробітної плати за вислугу, а цю ситуацію спровокували теж в апараті, наголосив Чиж:

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СТРАЙКАРІ КОРЮКІВСЬКОГО ЛІСГОСПУ ЗМІНЮЮТЬ ТАКТИКУ. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

«Коли я приступив до виконання своїх обов`язків на рахунку підприємства був лише 1 мільйон гривень, а зазвичай це має бути 6-10 мільйонів. Також, коли дійшла справа до виплати, зарплатні видатки підприємства перевищили прибутки на 600 тисяч гривень. Тому я запропонував виплатити премії лише рядовим робітникам, а вже потім спеціалістам адміністрації лісгоспу. Однак відповідальні особи не підготували наказ, відповідно не подали мені його на підпис і  побутували цю роботу, таким чино лишили людей премії і скориставшись ситуацією підняли їх на страйк», - зауважив він.

 

 

Ще перед початком пре-конференції в приміщенні з`явився голова трудового Арбітражу  трудовий арбітр Олександр Кухарук, який повідомив, що Арбітраж розглядає11 колективних трудових спорів підприємства і заявив, що Чиж через те, що не з`явився на засіданнях автоматично позбавлений своєї посади.

 

Однак офіційної заяви про це не було.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КОРЮКІВСЬКИЙ ЛІСГОСП ЗНОВУ СТРАЙКУЄ. ФОТО

 

Також Кухарук повідомив, що днями позбавив себе життя 50-річний головний лісничий ДП «Остерського військового лісництва» Валентин Судак. Котрий також залишив передсмертну записку з текстом: «Мене підставили мої колеги Кач О.С., Кравчук Л.Г., Тихоменко О.С., Дворник І.П, з цим змиритись я не можу, тому йду з цього життя. Прошу вибачення в рідних».

 

Відомо також, що через страйк Корюківського лісгоспу своєї посади позбувся і керівник обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Пивовар.

 

Чи пов`язані ці події з лісовою мафією чи ні, доки достеменно не відомо. Як припустив В`ячеслав Чиж, ситуація вирішиться швидше, якщо в це втрутиться керівництво зі столиці, однак нині воно не поспішає, адже баталії навколо Корюківського лісгоспу тривають і нині.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КОРЮКІВСЬКИЙ ЛІСГОСП ЗАПРАЦЮВАВ

 

З огляду всіх подій, які тривають навколо конфлікту лісгоспу, його працівники повідомили  Високому Валу свою позицію:

 

«Колектив лісівників ДП «Корюківске лісовове господарство» обурений ситуацією, яка склалась в лісовій галузі України. Т.в.о.керівника Державного агенства лісових ресурсів, в особі Христини Юшкевич, яка повністю відсторонилась від керівництва галуззю, що призвело до відсутності фінансування південних та східних лісгоспів, які втрачають висококваліфікованих спеціалістів, в результаті чого в даних регіонах в пожежонебезпечний період може трапитись екологічна катастрофа. В світі останніх подій, які відбулися в Чернігівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства в результаті недолугого, непрофесійного керівництва зі сторони Державного агенства лісових ресурсів, кращі фахівці-лісоводи директора ДП «Чернігівське ЛГ», ДП «Остерське ЛГ» вимушені були подати заяви на звільнення, а директор «Остерського військового лісгоспу» наклав на себе руки. Керівництво у столиці не хоче чути, і колектив ДП «Корюківське ЛГ» всіляко ухиляючись від відповідей, поставлених колективом, щодо призначення т.в.о.директора В`ячеслава Чижа, який ось уже майже два місяці знаходиться на лікарняному, але в той же час проводить пресконференції, обливаючи брудом спеціалістів та робітників лісгоспу, але вимоги колективу були і залишаються незмінними - звільнення з посади т.в.о директора Чижа В.В, як цілком некомпентну людину по питанням ведення лісового господарства».

 

Нагадаємо, страйкарі Корюківського лісгоспу «випливли» у кримінальному провадженні.

Коментарі

Топ-новини

Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО

Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ.   Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram.   ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК   «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в

Останні новини

Всі новини

11 Квітня 2025

16:09

Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО

12:25

Особливості безболісної лазерної епіляції

11:36

У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО

11:00

Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector

10:19

У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит

09:35

Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби

09:00

Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації

08:22

На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM

07:45

У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років

10 Квітня 2025

13:25

5 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок

12:15

Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки

11:55

Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?

11:30

На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом

10:25

На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО

09:48

Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям

09:25

У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО

08:22

У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули

07:55

Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант

07:35

На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку

9 Квітня 2025

15:29

Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик

14:45

З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята

14:16

На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру

13:23

Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей

13:00

Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?

12:23

На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»

Дивитися більше новин

Відеосюжети

Всі відео
Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з РФ ВІДЕО
14 Жовтня 2024

Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з

На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська ВІДЕО
5 Жовтня 2024

На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська

Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею ВІДЕО
16 Серпня 2024

Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею

 Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у серпні 2023-го
22 Квітня 2024

Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 Квітня 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 Квітня 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 Березня 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 Березня 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 Лютого 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 Лютого 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 Січня 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 Січня 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Дивитися більше відео