Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:«Идем воевать» - саме з такими словами один із заступників міського голови Чернігова заходив до сесійної зали, де вже 40 хвилин як не могло розпочатися засідання 16 сесії.
Найдовше очікували на депутатів від БПП, які консультувалися з питань порядку денного.
У самій сесійній залі у цей час вирували пристрасті: всі вільні місця як на сидіннях, так і у проходах окупували різні групи мітингарів.
Одна з груп представляла інтереси підприємців 2 групи, які прийшли на сесію з вимогами знизити ставку єдиного податку з 20 відсотків до 10.
Інша виступала проти закриття 9 школи.
Організованою колоною до міськради зайшли чернігівські АТОвці, які після останніх земельних скандалів із виділенням землі у садівничих товариствах на Лісковиці киянам та родичам депутатів міськради, вимагали зняття з розгляду земельних питань.
Зрештою, вимоги всіх трьох груп були задоволені.
Батьків учнів і педагогів 9 школи вчергове переконали, що закривати її не будуть. Міський голова Владислав Атрошенко переконливо намагався дізнатись прізвище того депутата, який розповсюджував чутки.
Протестувальники не стали виказувати прізвище «героя», а депутат від БПП Сергій Воробйов тактовно промовчав.
АТОвців заспокоїли: земельні питання по садівничим товариствам не розглядатимуть.
Розібралися навіть з групою жителів Шерстянки, які просили навести лад із 25 маршрутом.
Тепер зі скаргами на роботу транспорту можна звертатися до депутатської робочої групи.
Принаймні, так обіцяє депутат Павло Вовк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛЮДИ ОБУРЕНІ 25-М МАРШРУТОМ, ПЕРЕВІЗНИК КАЖЕ, ЩО МОЖЕ БУТИ ЩЕ ГІРШЕ
Війна за зупинки: підприємці проти Атрошенка та його бабусь
Єдині, з ким діалогу не вийшло - власники МАФів, які протестували проти нововведень влади - скляних зупинок, які планують встановити по всьому Чернігову протягом найближчих 5 років.
Обурення підприємців зрозуміли: за цей час вони фактично втратять роботу, адже нові зупинки, як передбачається, будуть без торгових павільйонів і встановлюватимуться за бюджетний кошт.
Варто зазначити, що дискусія з цього приводу тривала протягом всього лютого.
Спочатку Владислав Атрошенко зібрав підприємців у міськраді і наполегливо переконував їх вкластися у нові зупинки: встановити за свій кошт один комплекс, де буде торгове місце, та придбати для міста ще парочку скляних зупинок.
Утім, побачивши розрахунки «європейських» зупинок, підприємці схопилися за голову: проста конструкція зі скла без павільйону коштує понад 100 тисяч гривень, разом із ним ціна сягала близько 400 тисяч гривень.
Вкладатися в нові «амбіції» влади підприємці не захотіли, тож у будівлі на вулиці Магістратській ситуацію швидко переграли: заступник міського голови Олександр Ломако заявив, що нові зупинки будуть без торгових кіосків із сигаретами і пивом і всі витрати візьме на себе міський бюджет.
Підприємці відреагували протестом: на сесію вони завели близько сотні своїх працівників і як могли переконували депутатів та Атрошенка не давати 10 мільйонів на сотню нових зупинок.
Представник їхньої профспілки Ігор Хіміченко заявив, що нова влада вбиває малий і середній бізнес і без роботи залишаться близько півтисячі людей.
Мовляв, саме ця сотня зупинок встановлюватиметься на місцях їхніх МАФів, строк оренди землі яких добігає кінця у травні 2017 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АТРОШЕНКО ПРИГРОЗИВ ПІДПРИЄМЦЯМ «ВИНЕСТИ» ЇХ МАФИ
«Це відверта брехня!» - не витримав Атрошенко.
За його словами, вже декілька разів підприємцям озвучували умови: ніхто їх виселяти не буде, а процес заміни МАФів на скляні зупинки розтягнеться на 5 років.
Він навіть запропонував підприємцям меморандум, згідно з яким вони самі визначатимуть, де у Чернігові встановлювати нові зупинки першочергово.
Утім, обіцянкам Атрошенка вони не повірили і сказали, що повірять лише коли їм продовжать договір оренди.
Ціна ж диво-зупинок, на їхню думку, завищена ледь не вдвічі та навели приклад: у Дніпрі скляні конструкції коштують 60 тисяч гривень, у той час як соратник Атрошенка Сергій Маслєнніков (компанія МАГР), пропонує за 100 тисяч, й інші варіанти навіть не розглядаються.
Зрештою, терпець урвався і в Атрошенка.
«Вы хотите меня качать? Так у вас не выйдет! Сколько еще эти ваши уродливые МАФы будут потрить 1300-летний город? Вы сюда привели 100 человек, так знайте, что я завтра приведу 5 тысяч людей и они вынесут ваши МАФы за черту города», - у запалі перейшов на російську Атрошенко.
Утім, не тільки підприємці привели на сесію свою групу підтримки.
Зо 50 бабусь організовано ще перед початком засідання завели до зали, як повідомляли наші джерела, на підтримку Атрошенка.
Згодом, стало зрозуміло з якого питання.
Одразу після емоційного спічу Атрошенка до мікрофона вибігла одна із них у червоному береті і своїми словами озвучила всі тези, сказані ним напередодні.
Міський голова оголосив перерву.
Так ділили 300 мільйонів, що забули про себе
«На годиннику 16.30. Ми розглянули лише 2 питання», - коротко після чергової перерви резюмував Атрошенко.
Результативність роботи депутатського корпусу на 16 сесії і дійсно бажала кращого.
Лише з другої спроби проголосували за програму встановлення лічильників бюджетним коштом малозабезпеченим чернігівцям (на ці потреби – 19 мільйонів).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧЕРНІГІВСЬКА МІСЬКРАДА ВСТАНОВИЛА РЕКОРД
Утім, скандальне питання виділення 3,3 мільйонів гривень на будівництво гідротехнічних споруд на Стрижні, проти чого виступали екологи, проголосували майже без обговорень.
Так само затвердили й кандидатуру прилучанина Андрія Черненка на посаду заступника з питань транспорту і ЖКГ.
Ще понад 2 мільйони гривень «докинули» на пункт утримання безпритульних тварин, який обіцяють таки добудувати до літа.
90 мільйонів гривень піде цього року на чернігівські дороги. Враховуючи, що 6 останніх тендерів (у тому числі й по вулиці Мазепи) на капітальний ремонт доріг виграло ШБУ №14, яке пов’язують з Атрошенком, можна припустити, що підприємство освоїть і ці кошти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АТРОШЕНКО РОЗПОВІВ, КУДИ «ЗАКОПАЮТЬ» 90 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ НА ДОРОГИ
Загалом, на 16 сесії розподілили 300 мільйонів гривень надлишкових коштів, більшу частину з яких отримає управління ЖКГ Ярослава Куца.
10 мільйонів гривень, попри протести підприємців, таки підуть на скляні зупинки.
Що цікаво, цього року депутатського фонду обранці собі не дали. Передбачалося, що 100 тисяч гривень фонду підуть на ремонт внутрішньоквартальних проїздів.
Депутати просили дозволити витрачати ці кошти і на матеріальну допомогу виборцям. Одна з комісій і взагалі - розширити фонд до 200 тисяч гривень, як це було торік. Утім, жодна з цих пропозицій не знайшла підтримки, питання і взагалі зняли з розгляду.
Рекордні «потуги» чернігівських обранців
Деякі депутати не витримували довгого сидіння на одному місці і наприкінці сесії стояли біля робочих місць, як Іван Бакшун з «Батьківщини».
Були й такі, хто хотів втекти з сесії.
Вигуком «Андрій, ти на лижі?» Атрошенко зупинив від втечі з сесійної зали депутата Андрія Дериземлю з БПП.
Обговорення питань порядку денного тривало до 22 години вечора, тобто понад 12 годин.
Протягом доби 24 листопада армія РФ завдала чотири ракетні (попередньо) удари по території Чернігівської області. Про це повідомляє оперативне командування «Північ» на своїй сторінці у Facebook. Зокрема, один з них був зафіксований у Чернігові, інший — у селі Брусилів Киселівської громади. Ще один приліт ракети був у Мені. Внаслідок цього поранений місцевий житель та пошкоджений ангар. Четверта ракета впала у селі Старі Боровичі Сновської громади. В
Чаус розповів, якими ракетами армія РФ атакувала Чернігівщину
На Чернігівщині 21 ветеран придбав житло завдяки державній підтримці
Встановив розтяжку з гранатою у дворі батьківської хати: на Чернігівщині затримали чоловіка за замах на вбивство брата
На Чернігівщині вантажівка збила двох жінок-пішоходів: одна загинула на місці
25 Листопада 2024
17:45Все тонкости выбора кольца для предложения руки и сердца
17:25На Чернігівщині 21 ветеран придбав житло завдяки державній підтримці
16:48Giggle – магазин для тех, кто верит в магию и гармонию
16:15У Чернігові затримали 20-річного молодика, який розбитою скляною пляшкою порізав ногу 17-річному хлопцю
15:35Аналізи для перевірки щитоподібної залози
14:22На Чернігівщині вантажівка збила двох жінок-пішоходів: одна загинула на місці
13:30Фактори ризику розвитку папіломавірусної інфекції
12:25Чаус розповів, якими ракетами армія РФ атакувала Чернігівщину
11:20Встановив розтяжку з гранатою у дворі батьківської хати: на Чернігівщині затримали чоловіка за замах на вбивство брата
10:47Новые идеи – новая кухня: где искать ингредиенты для экзотических блюд
10:00Росіяни завдали 4 ракетні удари по Чернігівщині
09:30Кредит под залог авто vs авто ломбард: Что выбрать в Киеве?
18 Листопада 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
09:3086 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
17 Листопада 2024
14:20Что такое хостинг: краткое введение для начинающих
13:30У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті
12:20Морская тематика в живописи — особенности жанра
11:00Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини
10:00Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей
16 Листопада 2024
12:40Что подарить ребенку на Рождество
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні