Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:В третій за площею області України не тільки запровадили розгалужену систему відеоспостереження за публічним порядком, а й уперше об’єднали зображення з сотень камер на моніторах чергової частини Головного управління Нацполіції області.
В Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області відбулася презентація масштабного проекту «Мережа Безпеки», в рамках якого формується система відеонагляду на території всієї області. Завдяки новітнім технологіям поліція вийде на сучасний європейський рівень роботи, адже одночасно функціонуватимуть як оглядові, так і «розумні камери».
Про це Високому Валу повідомили в ГУНП у Чернігівській області.
«Унікальність цієї системи в тому, що вона вперше охоплює всю область, і з Головного управління ми можемо оперативно реагувати на ситуацію в будь-якій точці регіону. По-друге, це не просто камери, які дозволяють спостерігати за ситуацією, це так звані «розумні камери», функції яких дозволяють краще підтримувати правопорядок в області. «Мережа Безпеки» - це аналог інформаційних систем, які функціонують у розвинутих країнах. Запровадження проекту на Чернігівщині – це крок назустріч європейським стандартам. Це лише початок, ми й надалі продовжуємо нарощувати потужності», - розпочавши презентацію, сказав начальник ГУНП в Чернігівській області Едуард Альохін.
Про необхідність запровадження в області системи відеоспостереження в Управлінні МВС Чернігівщини заговорили на початку 2015 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧОМУ ПОЛІЦЕЙСЬКІ НЕЗАДОВОЛЕНІ РОБОТОЮ СИСТЕМИ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ У ЧЕРНІГОВІ?
Тоді керівництво Управління ініціювало розробку проекту, звернувшись за підтримкою до керівництва Чернігівської обласної державної адміністрації та Чернігівського міського голови.
Наприкінці 2016 року з’явилися відповідні програми у всіх районах. На реалізацію проекту з місцевих бюджетів вже спрямовано 6млн гривень, найближчим часом очікується виділення ще 3,5млн гривень.
Передбачається, що до кінця року на Чернігівщині буде встановлено близько півтисячі камер, половина з яких вміють розпізнавати номерні знаки автомобілів та аналізувати зібрану інформацію.
Вони інтегруватимуться з планшетами патрульних нарядів, які працюють в Чернігівській області. В перспективі розвитку - інтегрування з базами даних, якими володіє Національна поліція України.
У свою чергу Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч зазначив присутнім: «Якщо раніше усюди ставили слабенькі камери, які давали погане зображення, то ці камери потужні, дозволяють чітко розпізнавати найдрібніші деталі, що в свою чергу підвищить ефективність розкриття злочинів».
На відміну від звичайних оглядових камер, «розумні» в будь-яку годину доби розпізнають автомобільні номерні знаки.
Паралельно система формує базу даних, яка тривалий час зберігає інформацію про ситуацію на дорогах області. З огляду на темпи розвитку технічного прогресу, дана система передбачає й низку додаткових можливостей: розпізнавання пожеж, облич, зон скупчення людей, порушення правил дорожнього руху, моделей та кольору автомобілів тощо.
Завдяки «розумним» камерам, які працювали у тестовому режимі, правоохоронцям вдалося розкрити низку злочинів.
Зокрема, поліцейські знайшли водія, який скоїв ДТП та зник, а також розкрили декілька злочинів, пов’язаних із незаконним заволодінням авто, розкрито крадіжку відеокамер та виявлений автомобіль, що перебував у міжнародному розшуку.
Проект «Мережа Безпеки» профінансований коштом місцевих бюджетів, а всі роботи виконували працівники Управління інформаційної підтримки та координації поліції «102» спільно з українськими фахівцями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЧЕРНІГОВІ ЗАПУСТЯТЬ СИСТЕМУ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ ОБЛАСТІ
Координування, управління та розвиток системи також здійснюється Головним управлінням Нацполіції області, тобто аналітики ГУНП в Чернігівській області оцінюватимуть ситуацію, та у разі необхідності, в режимі он-лайн допомагатимуть колегам в області.
Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко пересвідчився у ефективності використання коштів, що були виділені з бюджету на програму «Безпечне місто.
«Торік це було 3,4млн гривень, цьогоріч передбачається 5,8млн гривень. Виділені інвестиції досягли своєї мети, у системи є гарні перспективи. Це допоможе боротися з вандалізмом, угонами, злочинністю тощо. Комп’ютер стане слідчим, з яким важко сперечатися. Тепер всі сподівання на програмістів», - сказав він.
Доступ до системи «Мережа Безпеки» є виключно у відповідальних осіб. Більше того, система запам’ятовує навіть їхні кроки, тож нецільове використання програми зведено нанівець.
Протягом доби 24 листопада армія РФ завдала чотири ракетні (попередньо) удари по території Чернігівської області. Про це повідомляє оперативне командування «Північ» на своїй сторінці у Facebook. Зокрема, один з них був зафіксований у Чернігові, інший — у селі Брусилів Киселівської громади. Ще один приліт ракети був у Мені. Внаслідок цього поранений місцевий житель та пошкоджений ангар. Четверта ракета впала у селі Старі Боровичі Сновської громади. В
Чаус розповів, якими ракетами армія РФ атакувала Чернігівщину
На Чернігівщині 21 ветеран придбав житло завдяки державній підтримці
Встановив розтяжку з гранатою у дворі батьківської хати: на Чернігівщині затримали чоловіка за замах на вбивство брата
На Чернігівщині вантажівка збила двох жінок-пішоходів: одна загинула на місці
25 Листопада 2024
17:45Все тонкости выбора кольца для предложения руки и сердца
17:25На Чернігівщині 21 ветеран придбав житло завдяки державній підтримці
16:48Giggle – магазин для тех, кто верит в магию и гармонию
16:15У Чернігові затримали 20-річного молодика, який розбитою скляною пляшкою порізав ногу 17-річному хлопцю
15:35Аналізи для перевірки щитоподібної залози
14:22На Чернігівщині вантажівка збила двох жінок-пішоходів: одна загинула на місці
13:30Фактори ризику розвитку папіломавірусної інфекції
12:25Чаус розповів, якими ракетами армія РФ атакувала Чернігівщину
11:20Встановив розтяжку з гранатою у дворі батьківської хати: на Чернігівщині затримали чоловіка за замах на вбивство брата
10:47Новые идеи – новая кухня: где искать ингредиенты для экзотических блюд
10:00Росіяни завдали 4 ракетні удари по Чернігівщині
09:30Кредит под залог авто vs авто ломбард: Что выбрать в Киеве?
18 Листопада 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
09:3086 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
17 Листопада 2024
14:20Что такое хостинг: краткое введение для начинающих
13:30У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті
12:20Морская тематика в живописи — особенности жанра
11:00Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини
10:00Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей
16 Листопада 2024
12:40Что подарить ребенку на Рождество
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні