Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Видання "Менщина" розпитала доньок засновника Менського зоопарку Олену та Ірину про життя їх батька та про історію створення зоопарку.
Про цікаві факти з життя Генадія Полосьмака, засновника Менського зоопарку, і його родини читайте нижче.
Народився Геннадій Іванович 17 січня 1948 року в селі Низківка Сновського району в звичайній сільській родині. Батько був механізатором та мав велику пасіку, мати працювала агрономом.
У 1953 родина сім'я переїхала до Дягови, де лишились родинні корені матері. Змалку хлопець хотів стати як батько - пасічником. У 1956 році Геннадій пішов до восьмирічної школи, де проявив здібності до літератури, любив природознавство, географію та історію. У батька Геннадія Івановича був голубник, це, мабуть, і прищепило хлопчику любов до тварин.
Після школи Геннадій навчався у Конотопському сільськогосподарському технікумі на техніка-бджоляра. Попрацювавши в колгоспі бджолярем, був направлений до Прилуцького ПТУ навчатися на електрика.
Коли проходив практику на Харківщині, познайомився з майбутньою дружиною Таїсією, яку в 1968 році забрав на Чернігівщину. Після народження першої дитини батьки Геннадія купили молодим будиночок у Мені, де й оселилася сім'я Полосьмаків.
Геннадій Іванович працював в колгоспі «1 Травня» бджолярем, де здобув неабиякий авторитет серед колективу. Згодом вирішив отримати третю професію. Для цього закінчив Київську школу міліції. На початку сімдесятих років, маючи вже двох дітей, працював інспектором ДАІ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЕНСЬКИЙ ЗООПАРК ВІДСВЯТКУВАВ 40-РІЧЧЯ
Одного разу стоявши на посту, він зупинив єгерів, які порушили правила дорожнього руху. Щоб не складати протокол порушення, Геннадій Іванович попросив віддати йому двох вовченят, яких перевозили єгері. Вовків він назвав “Пальма” та “Джек” - з них все і почалося.
Невдовзі у господарстві з'явилися лисиці, косулі, лосі та інші звірі й птахи. Швидко розростався тваринний світ в обійсті Полосьмаків. Люди, коли дізнались про захоплення Геннадія, самі почали приносити всіляку живність та приходити на екскурсію.
Але для того, щоб прогодувати таке господарство, доводилось багато працювати. Вирощував папуг, розводив риб та їздив до Чернігова продавати. Вдома у Геннадія Івановича утворився міні-зоопарк. До нього стали приходити багато місцевих жителів, а по місту ходила добра слава.
Чутки про звірячий куточок дійшли і до районного та місцевого начальства, яке і вирішило допомогти ентузіасту. В 1975 році міська рада виділила декілька гектарів на території теперішнього зоопарку, де тоді знаходився дитячий садок. Сім'я оселилася в цьому домі й почала будувати Менський зоопарк.
Спочатку це була станція юних натуралістів, а вже в 1976 році (не в 1977, як вважається офіційно) спільними зусиллями сім'ї Полосьмаків, звичайних містян-ентузіастів та влади було відкрито Менський зоопарк. Геннадія Полосьмака назначили директором зоопарку. Після відкриття зоопарку в 1977 році, поповнилась і сім'я Полосьмаків - у них народилася третя дитина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ВИГЛЯДАЄ МУЗЕЙ ІСТОРІЇ ЧЕРНІГОВА ЗАРАЗ І ЯК БУДЕ У МАЙБУТНЬОМУ? ВІДЕО
28 березня 1988 року Геннадія Полосьмака нагороджують звання заслуженого працівника культури УРСР, нагороджують грамотою президії Верховної ради УРСР і вручають медаль за вклад в культуру УРСР.
У житті Геннадій Іванович був людиною суворою, вимогливою як до себе, так і до близьких та підлеглих. На першому плані - робота, звірі, а потім сім'я та особисті проблеми. Часто, залишаючи трьох дітей вдома, працював з дружиною з раннього ранку до пізнього вечора, а вночі розробляв проекти подальшої розбудови зоопарку. Також багато часу займали подорожі та експедиції в пошуках рідкісних тварин, рослин й матеріалів для будівництва. Об'їздив, мабуть, весь Радянський Союз. За всі роки нелегкої праці над становленням Менського зоопарку, Геннадій Полосьмак не був ні у відпустках, ні на довгих лікарняних.
У вантажному відсіку літака літав у Хабаровський край, звідки привозив соболів, морських котиків, уссурійського тигра та інших звірів. Тварини в Менському зоопарку добре розмножувалися, очевидно, завдяки створеним для них умовам.
До Менського зоопарку приїжджали по тварин представники інших зоопарків та працівники цирку. Руками родини та працівників зоопарку було спроектовано та збудовано великий басейн, який, на жаль, на даний час засипано землею. Під час довгої подорожі до Таджикистану, яку Геннадій Іванович здійснював, щоб привести білого ведмедя, у Геннадія дуже підірвалося здоров’я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ЗИМУЄ МЕНСЬКИЙ ЗООПАРК. ФОТОРЕПОРТАЖ
Це була цілеспрямована, чесна людина, яка мала складний характер. Геннадій Іванович був впертий, вимогливий, іноді навіть нестерпний. Дуже не любив, коли люди говорили неправду, халатно виконували свої обов'язки. По цій причині у нього були конфлікти з працівниками. Завдавав клопоту різним владним структурам, бо у нього було безліч вимог та умов, адже для утримання і розвитку зоопарку потрібно було багато ресурсів. Якщо у Мені не допомогли - їхав до Чернігова, Києва, але завжди досягав своєї мети.
Велику допомогу в становленні зоопарку надавали будівельні організації, колгоспи. Збирали суботники, у яких брали участь школи, бібліотеки та інші організації. Щоб пережити важкі дев'яності роки, доводилось жертвувати деякими тваринами, щоб нагодувати інших.
На сьогодні зоопарк газифікований, зроблені косметичні ремонти, побудовані нові будиночки для тварин та птиці, харчовий блок, скрізь квіти, пофарбовано, чисто, а тварини не голодні.
Взагалі наша сім'я радіє, що зоопарк працює, що його відвідує велика кількість людей. Ми щасливі від розуміння того, що люди дотепер отримують задоволення завдяки ентузіазму нашого батька, адже велика частина його душі - це Менський зоопарк.
Помер Геннадій Іванович 10 липня 2011 року.
Родина Геннадія Полосьмака підтримує ідею надання зоопарку імені засновника, адже Менський зоопарк - це дійсно плід праці всього його життя. Члени родини пишаються Геннадієм Івановичем та будуть вдячні за можливість зберегти світлу пам'ять про нього.
Раніше рідні звертались до керівництва обласного відділу культури, щоб встановити в зоопарку меморіальну дошку, але, на жаль, прохання так і не було виконано.
Фото з сімейного архіву Полосьмаків
Зранку 4 квітня армія РФ ударним безпілотником атакувала залізничний вокзал в Семенівці, що в прикордонні Чернігівщини. Про це повідомляє АТ «Укрзалізниця» на своїй Facebook-сторінці. «У результаті прямого влучання в приміщення вокзалу після нічого обстрілу пошкоджений дах будівлі, вибиті вікна. На щастя, обійшлось без жертв та постраждалих», – йдеться в повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА МАРШРУТІ
Житель прикордоння Чернігівщини виловив риби на 300 тисяч гривень: поліція відкрила провадження
На маршруті Київ-Чернігів з’явитися оновлена електричка. ФОТО
Мокрий сніг та вітер: на Чернігівщині прогнозують погіршення погоди
Росіяни з дрона влучили у вантажівку на прикордонні Чернігівщини: водій поранений
4 Квітня 2025
14:55Росіяни з дрона влучили у вантажівку на прикордонні Чернігівщини: водій поранений
13:31Житель прикордоння Чернігівщини виловив риби на 300 тисяч гривень: поліція відкрила провадження
12:22Армія РФ ракетою вдарила по Прилуках
11:25Росіяни безпілотником атакували залізничний вокзал у Семенівці: пошкоджений дах, вибиті вікна
10:30На маршруті Київ-Чернігів з’явитися оновлена електричка. ФОТО
09:20«Двічі перевищили свій термін служби»: у Чернігові замінюють зношені тепломережі на вулиці Соборності
3 Квітня 2025
17:22Мокрий сніг та вітер: на Чернігівщині прогнозують погіршення погоди
16:20Зеленський зустрівся з керівниками територіальних громад Чернігівщини: що обговорювали
15:15«Економили» на будматеріалах: на Чернігівщині викрили корупційну схему на ремонті будівлі міграційної служби
14:18У Чернігові нетверезий водій намагався втекти від патрульних
13:33У Сосниці відновлює роботу прокат велосипедів
12:22Зеленський відвідав село Ягідне на Чернігівщині та поспілкувався з місцевими жителями
11:25У Чернігові на вулиці Мстиславській ліквідовують аварію на тепломережі: рух вулицею обмежений
10:22У Чернігові гімназія №13 частково відновила свою роботу. ФОТО
09:30У Чернігові водій на легковику збив чоловіка на пішохідному переході
2 Квітня 2025
15:25У Чернігові в березні народилися 172 дитини
14:20Хвороба Лайма: на Чернігівщині показник захворювання за останні чотири роки зріс в п’ять разів
13:30Вдарив у обличчя та забрав телефон: у Корюківці затримали грабіжника
12:49Що таке регіональне SEO-просування
11:15У Чернігові п’яний водій на позашляховику врізався в паркан
10:53Критерії безпеки Apple і Google як бізнес-імперативи
09:30Протягом квітня в Україні ще на понад 100 ліків знизять ціни: перелік препаратів
1 Квітня 2025
17:36Сезонні навантаження на турбіну: як зберегти ресурс у спеку та холод
16:25У Ніжині потяг збив чоловіка, який переходив колії з велосипедом
15:45Как линолеум помогает поддерживать стерильность в медицинских учреждениях
Дивитися більше новинНа Корюківщині через випалювання сухої трави згоріли два будинки.
Без електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів