Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Позиція*
Минулого вівторка під час парламентського комітету з питань охорони здоров’я депутати визнали звіт уряду в частині охорони здоров'я незадовільним. В.о. Міністра Уляна Супрун звітувала особисто.
На більшість запитань від членів комітету пані Уляна не змогла відповісти за суттю. Зокрема, й стосовно кількості лікарів на первинці, яких не вистачає для впровадження законопроекту №6327, а нині – Закону № 2168-19.
Про це у своєму блозі на LB написав народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.
Далі надаємо повний текст повідомлення.
Нагадаю, саме за цей документ чинна влада проголосувала у жовтні минулого року. Наші експерти у «Батьківщині» і депутати з інших фракцій, позафракційні депутати-мажоритарники розуміли, що документ вкрай недопрацьований і несе велику кількість ризиків, а тому його не підтримали.
Одна із причин – у Міністерстві охорони здоров’я й досі немає розрахунків, скільки реально не вистачає лікарів на первинці для впровадження нової системи фінансування. Навіть сьогодні, через майже півроку після голосування за законопроект, в.о. Міністра говорить, саме нововведений електронний реєстр дасть відповідь на це запитання. Складається враження, що у МОЗі 7 раз відрізають, а потім один раз міряють, і аж ніяк не навпаки.
Окрім того, в.о. Міністра назвала кількість сімейних лікарів, які зараз є у країні – близько 20 тисяч. Та ця інформація не відповідає дійсності, адже багато з них працює більше, аніж на одну ставку (мабуть, малася на увазі саме кількість ставок, а не лікарів).
Реальність
Тепер – до справжніх розрахунків: скільки ж лікарів працювало на первинці перед початком реформи?
На початок 2017 року в Україні працювало близько 14 тис сімейних лікарів і ще 2 тис педіатрів. З них – близько 35% - люди пенсійного віку, і ще 10% в найближчий час мали вийти на пенсію. Це – дані Української медичної експертної спільноти.
Для того, щоб забезпечити необхідну доступність первинної медичної допомоги в Україні, потрібно понад 22 тисячі сімейних лікарів (13 – у місті і 9 – у сільській місцевості).
Отже, у нас не вистачає 6 тисяч лікарів, якщо враховувати лікарів пенсійного віку, і 13,2 тис – якщо не враховувати. 60% лікарів не вистачає!
Один лікар змушений буде обслуговувати 4,4 тис пацієнтів! Порівняйте із нормами МОЗа, вказаними у новому наказі (лікар загальної практики – 1,8 тис. пацієнтів, терапевт – 2 тис. пацієнтів, педіатр – 900 пацієнтів).
Якщо взяти до уваги рекомендоване МОЗом навантаження на педіатрів а також кількість дітей в Україні (7,6 млн), то дефіцит лікарів ще збільшиться! У країні працюватиме трохи більше ніж 2 тис. педіатрів (з них – 47% пенсійного і передпенсійного віку). А для забезпечення нормативу їх має бути 8,4 тис. Тобто, дефіцит становить 7,3 тис! У нас же є тільки 13% від потреби. І тому реальне навантаження на одного педіатра (навіть враховуючи лікарів пенсійного віку) буде 3,8 тис дітей, а не 900, як на це «розраховує» МОЗ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПАЦІЄНТИ ВЖЕ РЯТУЮТЬ СЕБЕ САМІ. НЕ МОЗ
Київ. Початок підписної кампанії
1 квітня по всій країні стартувала підписна компанія «вибери собі лікаря», яку започаткував МОЗ. На прикладі нашої столиці конкретно порахуємо, чи все так гарно, як нам розповідає наша діюча влада. Адже акцент реформи, як аналізував у попередніх блогах, робиться саме на великі міста. І Київ у цьому плані буде показовим містом.
Офіційно у нашій столиці мешкає 2,9 млн людей. Але підписувати декларацію можуть всі жителі, без прив’язки до місця реєстрації (загалом це – понад 4 млн мешканців!). Рахуємо, чи вистачить тут лікарів.
У Київській облдержадміністрації констатують: у квітні декларації з пацієнтами готові підписати 1370 сімейних лікарів. Згідно з нормативами МОЗа у 2000 пацієнтів на 1 лікаря, це зможуть зробити тільки 2,74 млн мешканців. Навіть у столиці не вистачає майже тисячі лікарів! 50%!
Реформа первинки вже провалилась
Чи можна компенсувати цей дійсно катастрофічний кадровий дефіцит? У найближчий час – ні. За останні 7 років спеціалізацію «загальна практика – сімейна медицина» отримали 5,6 тис. лікарів, або 800 людей за рік. МОЗ взагалі не займається кадровим питанням – якщо у 2013 році спеціалізацію отримали понад 1500 лікарів, то у 2017 – тільки 21!
Покрити дефіцит лікарів (нагадаю, зараз він складає 13,2 тис.) реально. За 9-16,5 років. З ким пацієнтам підписувати договір до цього часу? А якщо взяти до уваги, що 66 тис медиків вже виїхало закордон, і продовжують від’їжджати, то кадрове питання взагалі неможливо вирішити.
Навіть за такої реальності в.о. Міністра констатує успіх «реформи», які люди вже відчувають на собі. Бачу, що в МОЗі зараз відбувається хаос. На запитання, скільки лікарів не вистачає, в.о. Міністра не готова була відповісти, і сказала, що це покаже електронний реєстр пацієнтів. Та як він покаже, якщо кількість пацієнтів у нас перевищує кількість лікарів?
Відповідь представника Міністерства ще раз переконує українців у тому, що реформу медицини влада проводить поспіхом і непродумано.
Єдине питання залишається – для кого: для українців чи чиновників? Проаналізуйте для себе. Тим часом разом із депутатами, які справді переймаються нашими простими громадянами, продовжимо відстоювати якісну реформу медицини. Дуже сподіваюсь, що нам це вдасться зробити рано, а не пізно.
Вдень 11 квітня росіяни атакували село у Семенівській громаді, яке менше ніж за 10 кілометрів від кордону з РФ. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОСІЯНИ БПЛА АТАКУВАЛИ СЕЛО В НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОМУ РАЙОНІ: ПОШКОДЖЕНЕ СІЛЬГОСППІДПРИЄМСТВО ТА ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК «Внаслідок влучання сталася пожежа. Знищений будинок. Це була домівка старости села», – йдеться в
Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
11 Квітня 2025
16:09Росіяни FPV-дронами атакували село в Семенівській громаді: згорів будинок старости. ФОТО
12:25Особливості безболісної лазерної епіляції
11:36У Сновську у місцевого жителя поліція вилучила танковий кулемет. ФОТО
11:00Проверка на полиграфе в Украине — точные ответы от Detector
10:19У Прилуках рятувальники визволили цуценя, яке застрягло поміж бетонних плит
09:35Поліція повідомила про підозру чернігівці, яка вербувала жінок з інвалідністю укласти фіктивні шлюби
09:00Як обрати спорядження для ідеального туристичного походу: корисні поради та рекомендації
08:22На Чернігівщині з 11 квітня на трьох ділянках автодоріг запрацюють TruCAM
07:45У Чернігові 11 квітня зафіксували температурний рекорд, який тримався 60 років
10 Квітня 2025
13:255 причин, чому лофери замінили підбори в офісному стилі українських жінок
12:15Зима не відступає: на Чернігівщині в ніч на 11 квітня прогнозують заморозки
11:55Як відновити старі меблі, щоб вони виглядали як нові?
11:30На Корюківщині у місцевого жителя вилучили ручну гранату з запалом
10:25На Чернігівщині сапери виявили та знешкодили артилерійський снаряд. ФОТО
09:48Выбираем идеальный наряд от Parosh: советы по стилю и сочетаниям
09:25У Прилуках водій в стані наркотичного сп’яніння на легковику збив велосипедиста, останнього шпиталізували. ФОТО
08:22У Чернігові відбулася 44-та (позачергова) сесія міськради: які питання розглянули
07:55Аренда VPS серверов: как выбрать оптимальный вариант
07:35На Чернігівщині чотирьох людей притягнули до відповідальності за незаконний збір березового соку
9 Квітня 2025
15:29Росіяни БпЛА атакували село в Новгород-Сіверському районі: пошкоджене сільгосппідприємство та дитячий майданчик
14:45З чим поєднувати вишиту сорочку чоловіку: образи на кожен день та на свята
14:16На Чернігівщині вночі 10 квітня прогнозують сильні заморозки, а вдень – посилення вітру
13:23Жителька Чернігівщини відсвяткувала 100-літній ювілей
13:00Дизайн проект квартири - ціна питання та що впливає на кошторис?
12:23На Чернігівщині у Ладанському ліцеї доукомплектували осередок «Захисту України»
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні