Рус Укр
П'ятниця, Травень 03, 2024 Редакція Реклама

Київстар запустив 3G. Результати екстремального тесту у Кам’янці-Подільському

Київстар запустив 3G. Результати екстремального тесту у Кам’янці-Подільському
18 Травня 2015 13478

«Високий Вал» як технологічно просунуте медіа став одним з перших ЗМІ, якому оператор Київстар надав можливість незалежно й неупереджено оцінити свою 3G-мережу у польових умовах.

 

Відбулися випробування мережі у Кам’янці-Подільському – одному з чотирьох міст, в які оператор вдихає нову швидкість передачі даних. Щасливими містами стали також Львів, Київ і Бровари, де 2% постійних користувачів оператора також отримали безкоштовну можливість проведення тест-драйву.

 

Втрачені можливості або «вимушений 3G»

 

Отже, наші читачі вже не уявляють VAL.UA без прямих відеотрансляцій з місця подій, для яких конче потрібна швидка передача даних.

 

Логічно, що в епоху 4G непогано було б видати операторам відповідну 4G-LTE-ліцензію, яка б дозволила абонентам мобільно передавати й приймати дані зі швидкостями до 100 Мбіт. Це б відкривало небачені до цього часу комунікаційні можливості.

 

Звісно, держава, яка думає про розвиток і технологічний прорив, повинна була піти на непопулярні кроки. Наприклад, посадити усіх гравців ринку за один стіл і швидкими темпами створити за їхньої участі єдиного LTE-провайдера з використання вже існуючих частот операторів у діапазонах 800, 900 і 1800 МГЦ, на яких в нашій країні наразі працює 2G-зв’язок.

 

Звісно, що були б незадоволені, але країна отримала б шанс, об’єднавши вже існуючі ресурси для технологічного стрибка. Проте, держава вирішила піти інерційно-послідовним шляхом й продати три ліцензії на третє покоління зв’язку у «верхньому» діапазоні 2100 МГц.

 

Але справжній секрет для багатьох обивателів полягає в тому, що мобільний 3G-зв’язок і 3G-Інтернет існує в Україні вже багато років. Причому, давно має національне покриття на частоті 800 МГц у стандарті CDMA Rev.A і Rev.B+. Ця технологія дозволяє розвинути теоретичні швидкості передачі даних до 14 МБіт на прийом і до 5 МБіт на передачу даних (на практиці – до 6-8 і до 2-2,5 Мбіт відповідно).

 

Тим часом Київстар разом з іншими мобільними операторами розвиватиме технологію HSPA і HSPA+ на високих частотах 2100 МГц, що потребують значно більших інвестицій з огляду на меншу проникаючу здатність радіохвиль цього діапазону. Гаджети з підтримкою HSPA+ дозволять отримати теоретичну швидкість передачу даних до 42 Мбіт на прийом і до 5 Мбіт на віддачу. Гаджети з підтримкою HSPA мають повністю ідентичні параметри Rev.B-гаджетів, що вже працюють в існуючій мережі CDMA – 14/5 Мбіт. Під час екстремального тестування нам трапився смартфон LG HSPA-стандарту (у мережі значок «H») для чистоти експерименту і порівняння з вже існуючою 3G-мережею. Але про це згодом.

 

Тези прес-конференції. Що отримають абоненти від довгоочікуваного 3G?

 

3G&LTE, 3G&CDMA

 

Цікавим і авторитетним гостем прес-конференції у Камянці-Подільському був експерт проекту Алессандро Ананія. Він глибоко переконаний, що Україна наразі неготова до 4G, оскільки кількість гаджетів з підтримкою цієї технології на ринку дуже й дуже незначна. Більше того, остання ревізія 3G (HSPA+) забезпечить високі якісні показники й конкурентні переваги мережі. Причому, як над оператором ТриМоб, що працює в одній технологічній лінійці і має більш стару ревізію, так і над 3G-CDMA. Мовляв, останній розгортався давно, і теж має «стару ревізію і швидкісно-якісні показники» відповідно. Останнє твердження Алессандро, на нашу скромну думку, не витримує жодної критики. Адже технології HSPA (без надбудови HSPA+) і CDMA-Rev.B абсолютно ідентичні за швидкісними показниками. Більше того, особливості останньої дозволяють мати впевнений зв’язок на більшій території від однієї базової станції і не втрачати на швидкості з’єднання під час руху. Але про це також згодом.

 

Звісно, варто визнати, що Київстар орієнтується на більшу масовість послуги. Адже на руках у людей вже більша кількість гаджетів з підтримкою HSDPA і HSPA, ніж підключених до працюючої мережі гаджетів Rev.A/Rev.B. Причому, апарати з підтримкою Rev.B і гарною батареєю – чомусь рідкий звір в наших краях. Незважаючи на те, що такі б апарати дозволили б повністю задовольнити потреби у 3G і користуватися усіма перевагами мережі.

 

Інвестиції у мережу і в країну, перші 3G-ластівки Київстар

 

Під час прес-конференції представники компанії Київстар зупинилися на обсягах інвестицій, які оператор вже вніс в розвиток мережі, а також сплатив за ліцензії. Так, Київстар вже оплатив ліцензію вартістю 2,7 мільярди, оплатив вартість конверсії частот в обсязі 385 мільйони гривень. При цьому загальні інвестиції вже перевищили 4 мільярди, а сума сплачених податків – 1 мільярд за минулий рік.

 

Логічним підсумком цього процесу став запуск 3G-мережі в режимі технічного тестування у Броварах, Кам’янці-Подільському, Києві і Львові. Причому, з повним покриттям цих міст.

 

У столиці мережа 3G запрацювала з 14 травня, а у Львові - з 18 травня цього року.

 

У цих містах вже побудована ЗС-мережа, оператор отримав всі необхідні документи для технічного тестування, проте ще потрібно отримати документи на експлуатацію комерційну.

 

«Початок повноцінного тестування 3G в таких значимих містах - столиці країни та Львові - це особливо важливий для «Київстар» етап. Це наступний крок у розвитку технології в Україні. Ще у лютому ми розпочали тестувати зв'язок у київському офісі, а в квітні - у львівському. Нині ж проводимо запуск у масштабах міста», - коментує Петро Чернишов, президент «Київстар».

 

Доступ до мережі мають 2% абонентів. Хто ці щасливчики?

 

Отже, першими «скуштувати» мережу на новій швидкості змогли обрані жителі Кам'янця-Подільського на Хмельниччині, де тестування розпочалося 15 квітня, і Броварів, де спеціалісти компанії налаштували 18 і 23 базові станції відповідно. У кулуарах фахівці зізналися, що пощастило у першу чергу активним Інтернет-користувачам, які обираються випадково і отримують SMS-повідомлення із запрошенням протестувати 3G. Для них такий тест буде безкоштовним. У Броварах таку можливість вже отримали майже всі місцеві жителі. Спеціалісти Київстар обіцяють абонентом також плавний вихід з зони покриття 3G у зону 2G без розриву голосового з’єднання.

 

Які тарифи?

 

У Київстар вважають, що запитання про тарифи ставити поки що зарано. Наразі йде тестування-останній етап перед запуском мережі у комерційну експлуатацію, який дозволить виявити недоліки і оптимізувати мережу, уникаючи її перевантажень.

 

Абонентам не доведеться міняти свої сім-карти. Щойно послугу запустять у комерційну експлуатацію, усі сім-карти в мережі почнуть підтримувати 3G автоматично.

 

Результати тесту

 

Журналісти з різних регіонів, серед яких був і я, шеф-редактор «Високого Валу», отримали на руки смартфони LG з підтримкою HSPA-ревізії. На індикаторі мережі впевнено світився значок «Н».

 

Перші тести ми зробили просто під час прес-конференції у приміщенні. Вони були абсолютно пристойними. Ping від 70 ms, download досягав 5 Мбіт «з копійками», upload стабільно тримав мегабіт і іноді перевершував 2 Мбіт. Позаяк гаджетами користувалася уся журналістська братія в межах одного приміщення, це дуже непоганий показник.

 

 

Наступний етап – екстремальний тест під час руху містом на БРДМ:

 

 

Це насправді дуже жорсткий і об’єктивний для нас тест. Адже ми побачили, наскільки нова мережа 3G Київстар може забезпечити стабільне передавання даних (у нашому випадку відеотрансляцію), причому під час руху і у порівнянні з традиційною для нас CDMA-мережею.

 

Разом з шаленою порцією адреналіну після пересування на БРДМ різними урвищами і навіть річищем річки Смотрич (це така річка завширшки Стрижня, тільки чиста й мальовнича), ми отримали й цікавий підсумок. Адже вели пряму трансляцію просто зі смартфона LG через 3G мережу оператора.

 

Під час руху Кам’янцем-Подільським показник upload був незначним, на рівні кількасот кБіт, що дозволяло передавати лише 20-30% від усього обсягу пакету даних. Отже, 70-80% пакетів випадало і зберігалося на пристрої для подальшого довантаження. З іншого боку, апарат тримав мережу стабільно й впевнено. Обрив був лише один, коли апарат втратив мережу у вузькому місці понад берегом річки з крутими високими берегами. Якщо порівнювати з 3G CDMA, картинка геть протилежна. Кількість переданих пакетів під час руху тут на рівні 70-80% і сягає 100%. Але існують і дірки покриття, навіть у Чернігові. Кількість обривів трансляції в СДМА теж значна. Проте upload сягає 2 МБіт і швидкість руху на це не впливає.

 

Але повернімося до тестування. Наприкінці нашого плавання на БРДМ річкою Смотрич після зупинки показник upload зріс і сягнув 400 кБайт * 8 = 3,2 Мбіт. Саме на такій блискавичній швидкості я довантажив пакети прямої трансляції, що випали під час руху. Чесно кажучи у СDМА такого результату отримати не вдавалося.

 

Отже підсумуємо. Ping від 70 ms, download перевершив 5 Мбіт і навіть підкрався до 6, upload перевершував 3 Мбіт. І це при міцному стабільному триманні мережі. Непогано. Хоча під час руху швидкість просіла, але в цьому нічого звичного і неочікуваного немає. Така вже особливість технології.

 

На другий день журналісти з регіонів мали нагоду пройти захоплюючий краєзнавчий квест, встановивши на смартфон додаток «Vkraina 3G». Але про це згодом, адже «Високий Вал» спільно з Київстар вже реалізував три етапи спільного проекту "Вкраїна Чернігівщина" і, як кажуть, ДАЛІ БУДЕ)).

 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Фоторепортаж екстрим-тестування 3G Kyivstar

 

Коментарі

Топ-новини

Ракетний удар «Іскандером», з безпілотника, літака та мінометів: росіяни атакували 3 громади в прикордонні Чернігівщини

Протягом 30 квітня російські війська сім разів з різного виду озброєння атакували прикордоння Чернігівської області. Зафіксовано 20 вибухів.   Про це повідомляє Північний кордон. Держприкордонслужба на своїй сторінці у Facebook.   Новгород-Сіверська громада:   у напрямку села Мамекине — один вибух: вибуховий пристрій, скинутий з БпЛА; у напрямку села Ямне — чотири приходи, ймовірно, НАР з літака; у напрямку села Ясна Поляна — два приходи,

Останні новини

Всі новини

2 Травня 2024

17:17

Meest Shopping: доставка товаров в Украину из США

13:33

Оптимізація бізнесу: використання програм обліку товару для підвищення ефективності

09:30

Внутриматочная спираль: как это работает?

1 Травня 2024

14:30

Медичні інститути Києва отримали цінні вантажі від Валерія Дубіля та благодійників

11:30

Смертельна пожежа у Ніжині: мати загинула, 5-річна дитина у лікарні

10:00

Ракетний удар «Іскандером», з безпілотника, літака та мінометів: росіяни атакували 3 громади в прикордонні Чернігівщини

30 Квітня 2024

15:28

Смертельна ДТП на Корюківщині: мікроавтобус зіткнувся із трактором. ФОТО

14:22

Ніжинець зберігав вдома незаконну зброю та боєприпаси. ФОТО

13:33

Mercedes Benz G-Class: ідеальний синтез стилю та функціональності

12:15

У Варвинській громаді відремонтували шкільне укриття за майже 3 мільйони гривень. ФОТО

11:30

На прикордонні Чернігівщини росіяни атакували будівлю зерноскладу. ФОТО

10:18

Первый займ без высоких процентов на Finsfera

09:50

У Мені велосипедист загинув під колесами легковика

29 Квітня 2024

17:22

На Чернігівщині 11 шкіл в 9 громадах запустять власні сонячні електростанції

16:30

У Корюківському районі в Десні потонув чоловік

16:00

Какой проходной балл на НМТ в 2024 году

15:25

Вміст алкоголю перевищував норму у 10 разів та віз дитину поза кабіною: на Чернігівщині зупинили п’яного водія трактора

14:15

В небі над Чернігівщиною Сили оборони збили крилату ракету

14:05

Преимущества и недостатки популярных грузовых шин в Украине

13:33

Сім'ям загиблих через ракетний удар у Чернігові передали гроші, які зібрали Дорофєєва і Лебіга на благодійному стрімі

12:20

13-річна донька найстаршої породіллі Підвербної переїхала до нової родини у Чернігові

12:00

Як вибрати стильні та надійні вхідні двері для вашого будинку?

11:19

Ознак безпосередньої підготовки росіян до наступальних дій на Півночі України немає, – Сирський

10:17

У Ніжині освятили Алею Героїв. ФОТОфакт

09:50

Градирні - основний елемент для контролю температурного режиму в промислових процесах

Дивитися більше новин

Відеосюжети

Всі відео
 Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у серпні 2023-го
22 Квітня 2024

Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку людей – БФ «Надія»
16 Квітня 2024

Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку

«Батьківщина» не підтримала насильницьку мобілізацію
12 Квітня 2024

«Батьківщина» не підтримала насильницьку

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від патрульних
7 Березня 2024

У Чернігові п’яний водій намагався втекти від

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний законопроєкт уже в парламент
7 Березня 2024

«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів ВІДЕО
21 Лютого 2024

З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи ВІДЕО
5 Лютого 2024

У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів ВІДЕО
22 Січня 2024

БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів

 Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини
19 Січня 2024

Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної мобілізації
12 Січня 2024

Юлія Тимошенко: Ми захистили людей від свавілля і відстояли принципи справедливої та ефективної

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу. ВІДЕО
7 Грудня 2023

У Чернігові п’яний водій в’їхав в огорожу.

«День у Медійній Студії «MICS 4U»
3 Серпня 2023

«День у Медійній Студії «MICS

Дивитися більше відео