Високий Вал (VAL.UA) – найстарше онлайн-видання Чернігова, засноване ще 2001 року Олегом Головатенко. Неодноразово сайт було визнано найвпливовішим ЗМІ Чернігівщини. Останні два роки над проектом працює нова команда, нам вдалося сформувати потужний колектив журналістів та операторів. Творчий напрямок видання нині очолює головний редактор Юрій Михуля.
На сьогоднішній день, середня відвідуваність сайту складає близько 10 000 унікальних користувачів на добу. Спільнота «Високого Валу» у Facebook - налічує близько 14 000 підписників. Це одні з найбільших показників серед чернігівських медіа. Улітку 2018 року ми відновили випуск однойменної газети.
11 листопада 2018 року розпочався новий етап в розвитку нашого ресурсу – ми оновили дизайн сайту та запустили мобільну версію. Цим самим зробили VAL.UA максимально зручним для читачів. Разом з цим ми змінюємо і наповнення сайту.
"Високий Вал" відкритий до співпраці з журналістами та зацікавленими у поширенні інформації медіа структурами.
З повагою, керівник проекту «Високий Вал» Артем Євминець
Наші координати:Сьогодні міжнародна спільнота відзначає День сміху. Чи не кожен цього дня намагається розіграти своїх знайомих та друзів, або ж хоча б пожартувати над кимось. Втім, є категорія людей, для яких це свято «професійне», адже дарувати посмішки тисячам людей – це чимала праця, що займає багато часу та потребує інтелектуальних ресурсів.
Один з найпопулярніших гумористів Чернігівщини - Артем Дамницький з Прилук. Лише у Чернігівській лізі його монокоманда «Тобі Альдервейрельд» тричі ставала чемпіоном (у сезонах 2013-го, 2015-го та 2016-го років). Бере участь в інших лігах. У минулому році Артем став чемпіоном в семи лігах та виграв чимало кубків.
Кореспондент Високого Валу поцікавився більш детально про діяльність Артема Дамницького.
- Взагалі на КВНівській сцені скільки років?
- Були передумови до старту (якщо можна так сказати) у шкільні роки – команда «Бригада юних пожежників». Потім під час навчання у виші повністю ця діяльність згорнулась (чомусь здавалось, що вона неперспективна і нецікава). А коли ж закінчив виш – знову повернувся на сцену в 2010-му-11-му році. Грубо кажучи, десь повних 6 років на сцені (разом з виїздами). Я вважаю, що команда, що грає тільки в себе вдома, живе не зовсім повноцінним життям, тому що граючи в себе вдома ти знаходишся у зоні комфорту, а коли приїздиш у нове місто – починаєш все з нуля, тобі треба завоювати прихильність як публіки, так і журі. В цьому весь інтерес.
- Ви назвали «Тобі Альдервейрельд» командою, але фактично на сцені глядачі бачать одного учасника. Можливо, за Вами ще є «армія»?
- Ні, «армія» не стоїть, це, в принципі, одна людина і є. Але у цьому сезоні Чернігівської Ліги КВН ми в новій іпостасі, нас троє – це команда «Ветерани Космічних Військ». Це об’єднання «Тобі Альдервейрельд» і команди «Збірна двору», київська. Ми з хлопцями давно добре спілкувались і дружили. Років два тому теж була спроба об’єднання, але потім «не зрослось» - було чимало проблем внутрішніх і зовнішніх. І ось через два роки ми знову повернулись до цієї ідеї, і поки задоволені цим фактом. Ніби є якась віддушина і певний відступ від старого формату, де доводиться бути статичним та злим. (сміється). Цей проект більше для душі, але з прицілом на щось більше. Є певні амбіції, не буду їх розкривати.
- Брати участь у КВН краще самому чи ж колективно?
- Чесно кажучи, за всі ці роки мені стало простіше грати самому, тому що немає цього процесу репетицій і якихось зборів (хтось пішов покурити, хтось – попити води, хтось ще не переодягнувся і таке інше). А коли ти сам, то твоє будь-яке переміщення по вулицях міста – це вже свого роду репетиція. В плані організованості бути самому, звісно, легше. Але коли граєш сам, то нема з ким розділити перемогу: ти переміг – лише відчуття подоланої вершини, а так – ти радієш за себе, за хлопців, за те, що колективна праця принесла плоди.
- Окрім участі в КВНі Ви також виступаєте організатором багатьох ліг…
- Так, ми з Артемом Широким багато років тому заснували український КВН-портал «kvnua.net» і, грубо кажучи, саме з нього й пішла певна мережа ліг. Я був організатором Ліги в Прилуках (там уже шість сезонів), Артем – у Чернігові. І ми подумали, що в нашій області є ще достойні міста. Наша ціль – привозити КВН у невеликі міста, в яких не так багато заходів. Ідея подобається містянам: вже другий сезон Славутицької ліги пішов у нас, у цьому році перший сезон проводить Ніжинська ліга КВН. Головний критерій у цьому – це любов глядачів: поки заходи ці збирають аншлаги – значить ми це робимо не даремно, значить, це комусь треба.
- А щодо рідного міста – Прилуцька ліга КВН є?
- Так, є, але ми вирішили зробити невелику паузу: навесні ми не проводили ігор, а вирішили привезти спецпроект, присвячений 7-річчю ліги - концерт команд Ліги Сміху. Аналогічний тому, який був у Чернігові наприкінці січня. Ми вирішили дати людям скучити за КВНом. У Прилуках трошки інша система: якщо в Чернігові повноцінний сезон (фестиваль, чвертьфінали, півфінали і фінал), то там кубкова система – це теж така авторська розробка, свого часу ми першими її ввели: розігруємо весняний, осінній і зимовий кубок. З них по дві кращі команди розігрують суперкубок сезону. Тобто, якщо в Чернігові команда повинна пройти дистанцію в 4-5 ігор, то для того, щоб стати чемпіоном у Прилуках, достатньо виграти дві гри.
- Ви також двічі брали участь у фестивалях Ліги Сміху.
- В минулому сезоні вдалось дійти до гала-концерту, коли формат монокоманд був новим і свіжим, а у цьому році вже стало дуже багато монокоманд і, певно, учасники побачили, що у такого формату є шанси на життя. У цьому році «Тобі Альдервейрельд» так як і «7*Я» (Чернігів) зупинились на другому турі. Але в кулуарах говорили, що в цьому році я був за крок, але вирішили дати шанс іншому колективу замість мене. Ніяких образ та розчарувань немає, це гра. Або я повернусь через рік сильнішим, або ж прийде розуміння, що одна людина в команді – це не формат, особливо для телебачення.
- Який висновок Ви для себе зробили після участі у фестивалі Ліги Сміху?
- Це просто досвід, який слід накопичувати: досвід зйомок, досвід роботи з геніальними редакторами, які виховали всю еліту КВН, яка вийшла з-під їхнього крила. Андрій Чивурін – протягом багатьох років він був редактором Вищої ліги КВН в Росії, а після того, як розпочалась ситуація в нашій країні, він повернувся сюди і, в принципі, продовжив робити те, що і там. Якщо ж ми подивимося на КВНівський продукт в Росії, то (і на мою суб’єктивну думку, і на думку дописувачів на різних КВНівських гумористичних пабліках «ВКонтакте») «Ліга Сміху» поки лідирує за рахунок свіжості, несподіваності та відсутності політичних факторів.
- Ваші виступи бувають з елементами політики, інколи – драматичні. Як Ви оцінюєте свій гумор? Що саме Ви хочете ним донести?
- Першочергово - це усвідомлений крок внесення ноток соціальності. Тому що завжди, коли тобі максимально добре, треба пам’ятати, що є люди, яким не дуже класно і для того, щоб про це не забували навіть у самі кльові моменти - я це роблю. Так, це десь буває у збиток гумору, але моя така позиція і я не соромлюсь її висловлювати. І я це роблю не для показухи, а тому, що мені так хочеться.
- Взагалі, гумор – це Ваше хобі чи покликання?
- Це хобі, яке переросло у вид роботи. Скажімо так: основне, що дав гумор, що дав КВН – це чудові знайомства, які просто на рівному місці не знайдеш. Всі КВНники не дурні, адже людина, яка не розвинена інтелектуально, вона не напише хороших жартів. Тому КВН – це в першу чергу цікаві люди, це тусовка, яка оточує. КВН – він багатогранний, він розвиває безліч талантів: це і танці, і співи, і гумор. Людина, яка пройшла школу КВН, «не загубиться» в інших проектах.
- Як «народжуються» Ваші жарти?
- Чесно кажучи, останнім часом все рідше пишу нові. Більше «виїжджаю» на архівах. А в цілому – гумор навколо нас. У всьому є щось смішне, просто треба парадоксально і в правильному руслі подати.
- Чи часто Вас друзі просять пожартувати «про що-небудь»?
- Насправді я людина дуже зайнята, і мої друзі - люди, які у цій сфері працюють… Чомусь усім здається, що ми постійно жартуємо і постійно сміємось. Ні, все звично, проходять абсолютно спокійні бесіди. Ми на сцені все це віддаємо, а за лаштунками ми залишаємось самими собою. Зрозуміло, що не без гумору, але нема такого, що «КВНник, нумо, пожартуй!» - це стереотип. Хоча інколи виникало, в принципі, і не однократно. Особливо після потрапляння в «Лігу Сміху», після «Розсміши коміка». Вдень, коли виходиш на вулицю (Прилуки – місто невелике), то люди ще соромляться підійти, а ввечері коли виходиш прогулятись, і хлопці вже підвипили, починають: «О, дивись, він пішов»… є певні моменти. Насправді це все забавно. Я розцінюю це з гумором.
- Які Ваші подальші творчі плани?
- Скоріше за все восени на каналі ICTV вийде новий гумористичний проект під назвою «Комік на мільйон», ваш покірний слуга в ньому бере участь. Це новий формат. Якщо та сама «Ліга Сміху» - це змагання команд, то тут змагання, в першу чергу, окремих гумористів, які змагаються за головний приз – роль у комедійному серіалі та квартиру в Києві. У цьому проекті я беру участь, але його зйомки тривають, і як далеко я зайду – слідкуйте за новинами, читайте Інтернет – це інколи корисно!
Протягом минулого тижня армія РФ завдала 42 авіаудари по території Чернігівщини: одна авіаракета, два «Шахеди» та 39 FPV-дронів. Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус на своєму каналі в Telegram. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ВИБУХОТЕХНІКИ ЗНЕШКОДИЛИ БОЙОВУ ЧАСТИНУ РОСІЙСЬКОГО БПЛА, ЯКА НЕ ЗДЕТОНУВАЛА За його словами, загалом зафіксували 75 обстрілів. Під вогонь потрапили 22 населені
Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
86 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
18 Листопада 2024
14:35Новейшие методики диагностики и лечения бесплодия у женщин
13:30Протягом тижня з прикордоння Чернігівщини евакуювалися 33 людини
12:1542 авіаудари за тиждень: Чаус про обстановку на прикордонні Чернігівщини
11:25На Чернігівщині в ДТП загинула водійка «Ауді»
10:45Як побороти залежність і повернутись до нормального життя?
10:22Захисник з Чернігівщини Роман Пастушенко отримав відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
09:3086 вибухів: армія РФ з різних видів зброї обстріляла прикордонну Семенівку та п’ять сіл
17 Листопада 2024
14:20Что такое хостинг: краткое введение для начинающих
13:30У Чернігові попрощалися з бійцем 1-ї танкової бригади Олексієм Тепляковим, який загинув на фронті
12:20Морская тематика в живописи — особенности жанра
11:00Росіяни за добу атакували три прикордонні громади Чернігівщини
10:00Плазмовий телевізор: девайс із безліччю можливостей
16 Листопада 2024
12:40Что подарить ребенку на Рождество
11:40У потрійній ДТП на Чернігівщині загинув 66-річний чоловік. ФОТО
10:30Система резервного живлення - чому це кращий вибір за генератор?
15 Листопада 2024
19:54Футболка як незамінний елемент чоловічого гардероба
17:25Чернігівський медичний центр сучасної онкології отримав другий лінійний прискорювач
16:13Современный балкон под ключ – остекление по доступной цене
15:45Поліція шукає свідків ДТП, в якій 82-річний чоловік потрапив під колеса тролейбуса
15:29Как выбрать газовый гриль для дома
15:221-ша окрема танкова Сіверська бригада отримала дрони та зарядні станції для від громади Чернігова
14:55AutoFort: надежный сервис для поиска и бронирования автобусных билетов
14:38У Чернігові відкрили центр соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства
14:08Казкова помада Flower Knows: секрет популярності
13:35Понад 13 тисяч направлень на суспільно корисні роботи видали на Чернігівщині з початку року
Дивитися більше новинБез електрики, зв'язку та під обстрілами: як живуть люди села Архипівка, що за 2 км від кордону з
На Чернігівщині попрощались з 6-річною Миланою, яка загинула внаслідок російського обстрілу Гірська
Військовий літак у небі та живий коридор: у Мені попрощалися з пілотом Олександром Мигулею
Хто і як обирав драмтеатр у Чернігові місцем проведення зустрічі військових і виробників дронів у
Лікарні Донбасу, Дніпра та прифронтових регіонів отримали цінне медичне обладнання для порятунку
«Батьківщина» не підтримала насильницьку
У Чернігові п’яний водій намагався втекти від
«Батьківщина» вимагає запровадити мораторій на розпродаж землі до кінця війни – відповідний
З прикордонного обстрілюваного села поліцейські евакуювали родини пенсіонерів
У Ягідному нині ремонтують понад 20 будинків: утеплюють фасади і змінюють дахи
БФ «Надія» передав Державній прикордонній службі 100 fpv-дронів
Протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні