Рус Укр
Неділя, Квітень 28, 2024 Редакція Реклама

Повернення «Легенди». У Чернігові стартував новий сезон українського футболу. ФОТОрепортаж

22 Квітня 2017 10380

Футбольний Чернігів живе не тільки «Десною».

Поки чоловічий футбольний клуб вимушено проводить домашні матчі в Києві, за професійний футбол у місті на Валу відповідає «Легенда-ШВСМ».

У п'ятницю, 21 квітня, чернігівки відкрили 29-й сезон у своїй історії, зігравши перший матч нового сезону Вищої ліги українського жіночого футболу. Суперником «біло-синіх» став ФК «Ятрань-Берестівець» з села Берестівець Черкаської області.

Стадіон і плани

Виступає «Легенда» на стадіоні «Текстильник», який знаходиться в районі КСК. Зовнішній вигляд стадіону, м'яко кажучи, залишає бажати кращого: старі дерев'яні лавочки, які в багатьох місцях зламані, а на частині стадіону просто відсутні, частина однієї з трибун «хвалиться» дірами, у яких видно пивні пляшки, що, судячи з усього, накопичуються там вже давно.

«Стадіон належить комвольно-сукняній компанії «Чексіл». На жаль, коштів на те, щоб привести у порядок трибуни, у нас немає. Наші звернення до депутатів залишилися, на жаль, не почутими, а самі ми не можемо привести стадіон до ладу, щоб він став таким, яким він був у 90-і роки», - розповідає президент "Легенди-ШВСМ" Володимир Магеррамов.

На матчі відкритті-сезону зібралось близько ста глядачів. Добре, що погода, яка українців останнім часом не тішила, у п'ятницю порадувала сонцем і відсутністю вітру.

До нового сезону «Легенда», діючий бронзовий призер чемпіонату України, підійшла з черговими втратами у складі, але з амбітними завданнями:

«Ряд провідних гравців команду покинули. У «Житлобуд-1» перейшла Ірина Кочнєва, гравець національної збірної, у команду «Мінськ» - Любов Шматко, і Таміла Хіміч, теж гравці національної збірної. Середній вік команди сьогодні - 19 років. Дівчаткам потрібно ще роки два "обкататися", щоб вони змогли стати тією грізною силою, якій колись була «Легенда». Але, все одно, не знімається мета - потрапити у призери», - каже Володимир Магеррамов.

Зараз головною «зіркою» команди є 23-річний воротар Карина Говорунова, яка має досвід виступів у збірній України.

«Легенда» - не єдиний представник Чернігівської області у елітному дивізіоні українського футболу. В цьому році у турнірі дебютує «Єдність» (Чернігівська область). У минулому сезоні команда носила назву «Спартак» (Чернігів) і перемогла у групі А Першої ліги, завоювавши право на виступ у Вищій лізі.

Дівчата в куртках "Єдності", до речі, були помічені на матчі «Легенди» і «Ятрані».

Матч нереалізації

Після рівного початку, вже на 12 хвилині перевагою заволоділи господині поля. Правда «Ятрань» небезпечно огризалася атаками по правому флангу, у той час, як «Легенда» свої атаки будувала переважно через центр, у якому активністю виділялася Лідія Лашко. 20-річна півзахисниця використовувала не тільки дриблінг і швидкість, але і не без успіху диригувала атаками, роздаючи точні передачі.

На 41-хвилині шанс відкрити рахунок мала Євгенія Салай, яка, після помилки захисниць гостей, вискакувала 1 на 1 з воротарем. Але нападаюча не змогла впоратися зі швидкістю і приборкати м'яч. У результаті замість небезпечної атаки - підкат під суперницю і жовта картка.

0-0 до перерви, під час якої гравці «Ятрані» пішли у адміністративне приміщення, у той час, як господині поля залишилися на лаві запасних під відкритим небом, у зв'язку з чим вболівальники і журналісти могли чути розбір гри від наставника «Легенди» Володимира Кулика.

«Не було тиску», - ремствував тренер.

На початку другого тайму «Легенда» постаралася тиск на ворота черкаської команди організувати, але супер-моментів так і не виникло.

Обидві команди, чомусь, практично не використовували дальні удари.

Кульмінація матчу трапилася на 72 хвилині. Марія Михайлюк, яка незадовго до того вийшла на заміну, пішла у прохід, але нападаючу з порушенням правил зупинили вже у штрафній. Пенальті!

До точки підійшла капітан «Легенди» Аліна Скидан. Удар у правий нижній від воротаря кут, але голкіпер «Ятрані» Олена Цикаленко парирує постріл!

«Легенда» продовжувала атакувати. І на 79-хвилині, після того як м'яч кілька секунд метався по штрафній гостей, але так і не залетів у ворота, Цикаленко, яка ще у першому таймі перестала сама вводити м'яч від воріт, помітно закульгала.

Здавалося, все може вирішити один удар, з яким травмований воротар «Ятрані» вже не впорається. Але...

На 82 хвилині за небезпечний підкат другу жовту і, відповідно, червону картку отримала Яна Деркач.

«Легенда» залишилася у меншості, але продовжувала атакувати. Активно на правому фланзі виглядала Христина Перевізник, яка у додатковий час заробила для «біло-синіх» кутовий. Втім, Аліна Скидан виконала його не надто успішно, закрутивши снаряд за лицьову.

А на останніх секундах матчу право на кутовий завоювали вже гості. Але забити не вийшло і у них. 0-0.

Реакція

«Щоб забити м'яч нам не вистачило майстерності. Перша гра. Десь сказалося хвилювання. Хоча воно повинно було піти на перших хвилинах, але... Я вважаю, що ми заслуговували на перемогу. Але не вийшло сьогодні. Сподіваюся, що вийде у наступний раз», - підвів підсумки матчу Володимир Кулик.

«Фізичний стан команди не ідеальний, але близький до нього. Дівчата готові і на тлі «Ятрані», граючи у десятьох, ми володіли перевагою і ініціативою. Я бачив у команди бажання. Результатом я не задоволений. Хоча я подякував команді. Вона грала на перемогу. До дівчат претензій немає. Є моменти, над якими потрібно працювати. Але дорікнути команду я не можу ні в чому».

У другому турі, 28 квітня, «Легенда» у Києві зіграє з місцевою командою «Атекс-СДЮСШОР-16», а «Єдність» 29 квітня вдома прийматиме «Родину-Ліцей» з міста Костопіль.

Нагадаємо, чернігівський "Педуніверситет-ШВСМ" покинув Суперлігу.